Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Velké Popovice, Velkopopovický Kozel Premium

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • bury_wilk
    Senior
    • 01-2004
    • 2655

    #16
    Piłem wersję słowacką i faktycznie nie jest zachwycająca... choć tak dla sprawiedliwości, to wciąż nie jest złe piwo.
    Lubię kiedy się zieleni
    Lubię jak się piwo pieni...

    ...najlepiej z Browaru Szlacheckiego!

    Comment

    • kishar
      Senior
      • 10-2003
      • 1691

      #17
      Wypite wczoraj wczasie meczu Czechy-Łotwa, a zakupione przez brata na stacji benzynowej w Hodoninie za 15 czeskich koron.Moja butelka wyprudokowana w Pilznie.
      Po otwarciu super chmielowy zapach.
      Jasna barwa.
      Nasycenie odpowiednie.
      Piana ładna ,drobna,kożuszek pozostaje do końca.
      Smak super jest wyrazny, niezle chmielone,czuć goryczkę.Wyrożnia sie na tle innych piwek, przedewszystkim Polskich przemysłowych.
      ocena 4,4.

      Comment

      • Lacriferno
        Senior
        • 07-2005
        • 783

        #18
        Włsnie sobie popijam to piwko w ramach relaksu po pracy. Piana z początku gęstal lecz szybko opada i całkiem znika. Kolor dość ciemny i przyjemny. Zapach chmielowy, super, ale tez słodem zalatuje, troszkę za mało wyrazisty. W smaku cierpkie i kwaskowate, lecz ze zrównowazona goryczką, ma lekko żywiczny posmak. Mi tam smakuje, lecz rewalacja to nie jest. Wysycenie niczego sobie. Opakowanie zas nie zachwyca urodą, ujdzie w tłumie.

        Ode mnie słaba 4, albo pełna 4, lekko naciągana. Smakuje mi to piwko, ot, co wiecej tu mówić.

        Comment

        • arcy
          Senior
          • 07-2002
          • 7538

          #19
          Przypomniało mi się coś. W egzemplarzu "Przygód dobrego wojaka Szwejka", który czytałem kiedyś w podróży budząc zdziwienie innych pasażerów salwami śmiechu, było posłowie Leszka Mazana, w którym wspomniane zostały wyniki pewnego plebiscytu. Otóż w głosowaniu na najpopularniejsze czeskie piwo (przeprowadzonym wśród Czechów) wygrał nie Pilsner Urquell, nie Budvar, a właśnie Kozel.

          Comment

          • Twilight_Alehouse
            Chmielowisko.pl
            • 06-2004
            • 6310

            #20
            Etykita w stylistyce innych Kozłów, tyle że w zielonej tonacji.
            Kolor trochę ciemniejszy niż zwykle piwa o tym ekstrakcie.
            Piana lana na sposób "czeski" była wysoka i długo się trzymała.
            Zapach... może faktycznie jest coś z tym morzem? Niemniej to efekt chmielu. Słodowości nie czuć w ogóle, co mnie mocno dziwi.
            Za to w smaku słodowość aż uderza, piwo jest bardzo treściwe i pełne. Czuć też dobrze posmak chmielowy i niezbyt wielka goryczkę.
            Na początku roku piłem wersję słabszą oraz ciemnego Kozła. Premium nie wychyla się spoza ustalonych przez nie oczekiwań, jest bardzo dobrym piwem. Z pewnością do powtórzenia, bo wszystkie trzy Kozły znajdują się u mnie w czołówce swych klas.

            Comment

            • Twilight_Alehouse
              Chmielowisko.pl
              • 06-2004
              • 6310

              #21
              Dokleję jeszcze jedno zdjęcie, bo chciałem się kufelkiem firmowym pochwalić :
              Attached Files

              Comment

              • sibarh
                PremiumUżytkownik
                • 01-2005
                • 10384

                #22
                Piłem wczoraj i w moim piwku było 4,8% alkoholu.Browar z Pilzna.
                2800 nowe piwa opisałem na forum
                Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
                Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

                Comment

                • benn
                  Junior
                  • 10-2005
                  • 25

                  #23
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu
                  wrażenia ogólne: przyzwoite piwo, cena sprzyjająca, smak "statystyczny". Ma wielu zaprzysiegłych zwolenników.
                  gdy bylem w londynie i pracowalem tam w pubie, moglem dokladnie przypatrzec sie ile ludzie pija i jakie sa to piwa... okazuje sie, ze KOZEL bije wszystkie inne jak niegdys adam malysz swoich przeciwnikow. prosty przyklad - gdy przychodzila dostawa, kartonow z kozelem bylo okolo 15 (6 sztuk w kazdym), a wszystkich innych po 4-5 (bud), 2 czy nawet 1 (zywiec i okocim). niesamowicie dobrze sie sprzedawalo.

                  Comment

                  • Akren
                    Senior
                    • 12-2004
                    • 111

                    #24
                    Po wczorajszej degustacji Svetlego Kozla dziś przyszła kolej na Premuim. Kolor jasny słomkowy. Nie wiem tylko czemu nie ma takiej ładnej barwy jak na zdjęciach a nie jest to żaden licencyjny słowacki produkt. Piana jest dużo lepsza niż w Svetlym ale też nie zachwyca, dość szybko zredukowała się do małej warstewki przy ściankach kufla.
                    W smaku czuć miłą i wyraźna goryczkę dobrze zgraną ze słodowymi nutami. Nagazowanie jest ok, takie jak lubię.
                    Podsumowując jest to dobre piwko ale bez żadnych rewelacji. Svetlego Kozla bije na głowę.
                    Last edited by Akren; 26-07-2006, 13:44.

                    Comment

                    • kentaki
                      Senior
                      • 10-2002
                      • 452

                      #25
                      Ostatnie z wakacyjnych piwek. Zakupione w potravinach zaraz za szlabanem, za jakieś 16 korun. Kolor ładny, złoty (4,5). Piana gęsta, z wielką czapą, ale szybko zanika pozostawiając dziurawy dywanik (3). Zapach przyjemny, aromatyczny, chmielowy (4). Smak pełny, z lekką goryczką, dobrze orzeźwia (4,5). Zbyt duże nasicenie CO2, aż szczypie w język (3). Opakowanie premium, nawet dedykowany kapselek pod złotkiem (4,5). Generalnie super piwko na łykendy, smaczne, nie za mocne, nie za słabe, szkoda, że nie ma go u nas. Mocna 4 nawet z +.

                      Comment

                      • Rebeliant
                        Junior
                        • 04-2007
                        • 17

                        #26
                        Dobra czeska szkoła piwowarska Chociaz ja najczęsciej kupowałem kozla na Słwoacji ponieważ w czechach miałem okazje tylko 2 dni spędzic w moim życiu plus raz pare godzin a na Słwoacji to jednak częsciej. Lubie to piwko nie jestem jakimś fanatykiem jego ale zawsze z chęcią go sobie wypije i zadelektuje sie jego smakiem najlepiej nie jednym koziołkiem bo wiadomo kozły to zwierzęta stadne

                        Comment

                        • skitof
                          Senior
                          • 11-2007
                          • 2478

                          #27
                          Obecnie warzy to piwo Pivovary Topvar na licencji Plzensky Prazdroj

                          Comment

                          • delvish
                            Senior
                            • 11-2004
                            • 3508

                            #28
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika skitof Wyświetlenie odpowiedzi
                            Obecnie warzy to piwo Pivovary Topvar na licencji Plzensky Prazdroj
                            Wypadałoby mu więc założyć odpowiedni wątek jak svetlemu.
                            "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
                            (Frank Zappa)

                            "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

                            Comment

                            • dadek
                              Senior
                              • 09-2005
                              • 4568

                              #29
                              Na Słowacji mają najwyraźniej duże kompleksy na punkcie czeskich piw bo co mogą to warzą na czeskiej licencji. A prawdziwy "Kozel" warzy od 1874 browar roku w czeskiej miejscowości Velké Popovice będący częścią koncernu SAB, do którego należy też Plzeňský Prazdroj (także Tyskie i Lech).

                              Comment

                              • darekd
                                PremiumUżytkownik
                                • 02-2003
                                • 12205

                                #30
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dadek Wyświetlenie odpowiedzi
                                Na Słowacji mają najwyraźniej duże kompleksy na punkcie czeskich piw bo co mogą to warzą na czeskiej licencji. A prawdziwy "Kozel" warzy od 1874 browar roku w czeskiej miejscowości Velké Popovice będący częścią koncernu SAB, do którego należy też Plzeňský Prazdroj (także Tyskie i Lech).
                                Może się zdziwisz ale Kozla wytwarza się obecnie w Pilznie... To już całkiem inne piwo, niż przed laty. Dolewają maltoze. SAB strasznie miesza produkcję w Czechach, na Słowacji zresztą też. Kozel /przynajmniej do niedawna/ był warzony w miejscowości Velky Saris (obok marek Saris i Smadny mnich) koło Preszowa na wschodniej Słowacji.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎