Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Okocim, Karmi Malinowa Pasja

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kopyr
    Senior
    • 06-2004
    • 9475

    Okocim, Karmi Malinowa Pasja

    Nie widzę tematu, więc wyręczę ARTa, zwłaszcza, że na świeżo chcę opisać swoje wrażenia z degustacji najnowszego wariantu Karmi.

    Malinowa Pasja jak sama nazwa mówi, składa sie z piwa w 99% i syropu malinowego 1%. Zawartość alkoholu do 0,5% obj.

    Kolor - ciemnobrązowy, wydaje się dość piwny, dopiero pod światło widać czerwień. No ale generalnie nie są to żadne ludwiki czy inne płyny do mycia naczyń
    Piana - tutaj widać, że nie mamy do czynienia z normalnym piwem. Różowa jak świnka Piggy. Tak często wygląda w piwach podawanych z sokiem - co wywołuje u mnie odruchowo złe skojarzenia. Podobną pianę uzyskamy też gdy zmieszamy syrop malinowy z wodą gazowaną.
    Nasycenie CO2 - nie zwróciłem uwagi, więc musiało być odpowiednie.
    Smak - bomba! dla mnie najlepsze z rodziny Karmi. Po pierwsze nie jest wściekle słodkie, po drugie aromat malinowy nie jest nachalny ani syntetyczny to duży plus. Po ostatnich eksperymentach Lamai i Selua spodziewałem sie najgorszego, a muszę przyznać, ze mi smakowało, pomimo, że nie przepadam za Karmi regularnym. Generalnie gdybym nie wiedział, a ktoś by mi to piwo podał jako ciemne no i ta piana nie byłaby różowa, to pewnie od razu bym nie skumał.
    Opakowanie - ładna przezroczysta butelka o pojemności 0,4l dedykowana całej linii Karmi. Etykieta i krawatka w kolorze bordowo-rubinowym pasuje do tego piwa, niestety kontra i kapsel w kolorze wściekłej czerwieni, co niestety mi już za bardzo nie pasuje do tego produktu.

    Zdecydowanie warto spróbować.
    blog.kopyra.com
  • ARTHUR
    Senior
    • 07-2004
    • 2338

    #2
    Bardzo dobre dla Kobiet

    Wiem mojej bardzo smakuje-mi wogole!

    Comment

    • adam16
      Senior
      • 02-2001
      • 9865

      #3
      Wypiłem i powiem, że jest OK. W tej kategorii oczywiście. Rozpisywać się nie będę - na pewno smaczniejsze niż inne maliniaki made in poland z fabryk piwnych pochodzące.
      Tylko zastanawiam się nad sensem nazywania w Okocimiu każdego tzw "smakowego" piwa Karmi.

      Z daleka butelka wygląda jak coca-cola.
      Browar Hajduki.
      adam16@browar.biz
      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

      Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

      Comment

      • becik
        Senior
        • 07-2002
        • 14999

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: jak na malinowe łądny, mocno rubinowe, klarowne [5]
        Piana: różowiutka, dość drobna, szybko opada [3]
        Zapach: orzeżwiąjąco-malinowo-landrynkowy [4]
        Smak: moze i9 w kategorii tego piwa smak podobny do oranżady Heleny (oczywiście czerwonej) pasuje, ale mi nie za bardzo, jednak w kategorii piwo dobre, oprócz tej slodkawości dopiero gdzieś tam w tle wyczuwam minimalnie slodowe nutki, to wszystko [4]
        Wysycenie: ciut za duże [4.5]
        Opakowanie: bardzo ładne, przezroczysta butelka, etykieta, kapsel w ciemno-malinowej tonacji pasują doskonale [5]
        Uwagi: Ciekawe czy utrzyma się na rynku, mi nie podchodzi, z Karmi najbardziej lubię klasyczne i niech tak zostanie

        Moja ocena: [4.025]
        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

        Comment

        • Twilight_Alehouse
          Chmielowisko.pl
          • 06-2004
          • 6310

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Baaardzo ciemna czerwień. Ładny. [4.5]
          Piana: Średnia i dość szybko opada, za to ma przepiękny kolor jogurtu malinowego. [3.5]
          Zapach: Zdecydowanie malinowy, taki z rozgniecionymi pestkami. Nawet nie wydaje się zbytnio chemiczny. W tle leciutka słodowość i karmelowość. [4]
          Smak: Smakuje jak zwykły napój karmelowy wymieszany z sokiem malinowym, ale towarzyszy temu niestety lekko nieprzyjemna goryczka. [3]
          Wysycenie: Troszkę za wysokie. [4.5]
          Opakowanie: Kolejna wariacja na temat klasycznej etykiety Karmi, tu pasuje do malinowego charakteru produktu. [4.5]
          Uwagi: Nie podeszło mi jakoś szczególnie. karmi o wiele lepiej komponuje się z kawą lub kakao niż z malinami.

          Moja ocena: [3.625]

          Comment

          • Adrian_Gdynia
            Junior
            • 07-2009
            • 10

            #6
            Okocim, Karmi Malinowa Pasja

            Widzę że dawno nikt nie opisywał Karmi. Minął ponad rok czasu od ostatniego wpisu. Bardzo ładny ciemnoczerwonej barwy napój z piękną różową pianką. Mocno malinowy zapach, również w smaku czuć same maliny. Jeżeli miałbym je oceniać jako piwo, Karmi nie uzyskałoby wysokiej oceny, ale jako napój gazowany zyskuje wysokie noty.

            Comment

            • Kwadri
              Senior
              • 10-2009
              • 1216

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Niemal czarny, pod światło ciemnowiśniowe przebłyski. [4]
              Piana: Ciemnobeżowa, średniopęcherzykowa, całkiem wysoka. Szybko opada do cienkiej warstwy, dość mocno brudząc szkło. Pierścień do końca. [3.5]
              Zapach: Słodki, malinowy z silnym tłem razowego chleba. [3.5]
              Smak: Nieduża karmelowa słodycz, lekko malinowa. Powoli dociera delikatna, lekko palona goryczka z tłem razowego chleba. Finisz nieco mocniej palony. Jak na aromatyzowane dobre, choć im cieplejsze tym jest bardziej słodkie. [4]
              Wysycenie: Średnie, może być. [4.5]
              Opakowanie: Przeźroczysta butelka, na niej etykieta w krwistoczerwonych barwach. Kapsel twist off. [3.5]
              Uwagi:

              Moja ocena: [3.775]
              www.lkschmielowice.futbolowo.pl

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎