Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Bierhalle Warszawa, Doppelbock

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Krzysztof
    Senior
    • 04-2001
    • 1689

    Bierhalle Warszawa, Doppelbock

    Zapraszam na nowe piwo w Bierhalle Warszawa: Doppelbock: ekstrakt 18,5 Plato, Alkohol 7,1 % vol.
    Jesteś zainteresowany browarem restauracyjnym napisz do mnie. Znam to od podszewki.
    www.twojmalybrowar.pl
  • huanghua
    Senior
    • 10-2005
    • 1910

    #2
    Na degustacji przedpremierowej ów doppelbock smakował cudnie, co z pewnością potwierdzi endrio
    W trakcie aktualizacji: Moje receptury (na razie brak casu)

    Comment

    • Maidenowiec
      Senior
      • 07-2004
      • 2287

      #3
      Jest szansa, że nie zejdzie zbyt szybko? Miałem być w poniedziałek, ale niestety z przyczyn ode mnie niezależnych się nie udało.
      Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

      Thou shallt not spilleth thy beer!

      Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

      Comment

      • kloss
        Senior
        • 03-2003
        • 2526

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika huanghua
        Na degustacji przedpremierowej ów doppelbock smakował cudnie, co z pewnością potwierdzi endrio
        Cudnie to może delikatna przesada, ale piwo rzeczywiście zacne.
        Solidne, treściwe, harmonijne.
        I to co lubię-nie czuć w nim mocy, którą posiada.

        Comment

        • Pinio74
          Senior
          • 10-2003
          • 3881

          #5
          Miałem okazję skosztować, niestey zbyt mało żeby ocenić. Tak na szybko wrażenia bardzo pozytywne, smak dobry, czuć treściwość i moc. Następnym razem na pewno się go napiję.
          BIRRARE HUMANUM EST

          Comment

          • Maidenowiec
            Senior
            • 07-2004
            • 2287

            #6
            Wiadomo może ile jeszcze go zostało? Bo ciężko mi się wyrwać do Bierhalle niestety.
            Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

            Thou shallt not spilleth thy beer!

            Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

            Comment

            • darko
              Senior
              • 06-2003
              • 2078

              #7
              Dzisiaj był.

              Comment

              • dkrasnodebski
                cymbał
                • 05-2003
                • 2316

                #8
                Niestety znowu serwują piwa przechłodzone. W przypadku tego piwa to bardzo duża wada gdyż wydaje się że doppelbock jest piwem niesłychanie złożonym w smaku. Są tam nuty słodowe, karmelowe jak i wyczuwalny alkohol. Pewnie znalazło by się cosik jeszcze ale niestety - za zimne.
                Zakład Piwowarstwa Domowego BRODAREK

                www.radoslawstolar.pl

                Comment

                • zythum
                  Kot Makawity
                  • 08-2001
                  • 8305

                  #9
                  Świetne piwo choć muszę się zgodzić z Jarkiem (choć ma ledwo 12 lat ) , że przechładzanie piw ciemnych to zbrodnia. Po ogrzaniu w rękach piwo nprawdę przedstawia się bardzo ciekawie. Znacznie bardziej mi smakowało niż ALT.
                  To inaczej miało być, przyjaciele,
                  To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
                  Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
                  Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
                  Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

                  Rządzący światem samowładnie
                  Królowie banków, fabryk, hut
                  Tym mocni są, że każdy kradnie
                  Bogactwa, które stwarza lud.

                  Comment

                  • docent
                    Senior
                    • 10-2002
                    • 5205

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Pod słońce ciemnorubinowy. Kilka tygodni wcześniej był prześlicznie połyskliwy, obecnie z racji końcówki tanku zauważalne było duże zmętnienie. [5]
                    Piana: Bardzo obfita, gęsta, jedwabista, o beżowym kolorze. Piana redukuje się mniej więcej w połowie kufla 0,4 ale zamieszanie sprawia że znów można ją podziwiać. Co ważniejsze, odnawia się w takiej postaci jak na początku. [5]
                    Zapach: Zapach zapowiada treściwość smaku. Przewijają sie tu rożne akcenty z różną intensywnością. Ja wyczułem karmel, wanilię, troszkę ciemnych owoców i ten charakterystyczny winny posmak obecny np w lwowskim porterze. Wyczuwalna jest również moc w postaci delikatnej woni alkoholu ale nie jest ona nieprzyjemna. Im piwo ulega większemu ogrzaniu doznania zapachowe są coraz bardziej wyraźne. [5]
                    Smak: Bardzo treściwy, piwo jest wręcz gęste. Początkowo odczuwalna jest delikatna słodycz, później do głosu dochodzi goryczka neutralizujac słodkawy posmak. Świetne zrównoważenie. Moc wyczuwalna ale nie narzucająca się. Piłem to piwo kilkakrotnie w różnych okresach leżakowania i zawsze smakowało fenomenalnie. Właściwie nie potrzebowało tych 100 dni... [5]
                    Wysycenie: Bez zarzutu. Pełnia smaku była ciągle podtrzymywana przez idealne wysycenie. [5]
                    Opakowanie: Prawie już miałem się przyczepić do braku firmowych wafli ale w trakcie degustacji przyjechała nowa dostawa...Czyli wszystko tak jak być powinno: firmowe szkło, wafel i warzelnia Bierhalle pracująca pełną parą. [5]
                    Uwagi: Fenomenalny dubeltowy koźlak, który w przyszłości ma zastąpić zwykłego, ale przecież też wyśmienitego bocka. Wobec spodziewanego zniknięcia koźlaczka jurandowskiego prosiłoby się o przygotowanie kolejnej warki już na wczesną jesień

                    Moja ocena: [5]
                    Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                    Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                    Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                    Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                    Comment

                    • Brat_Piwny
                      Senior
                      • 01-2009
                      • 685

                      #11
                      Podwójny Koźlak

                      Piwo aktualnie dostępne. Wersja lana (11 PLN za 0,5 l), butelka (32 PLN w zestawie 4x0,33 l, 64 PLN 8x0,33l).
                      Na etykiecie butelki nazwa w wersji polskiej "Podwójny Koźlak".
                      A. 8% obj. E. ?.

                      Comment

                      • Piecia
                        Senior
                        • 02-2002
                        • 3307

                        #12
                        Czy ktoś się orientuje, czy Koźlak w białostockim lokalu Bierhalle to ta sama warka?
                        Koniec i bomba,
                        Kto nie pije ten trąba !!!
                        __________________________
                        piję bo lubię!

                        Comment

                        • leona
                          PremiumUżytkownik
                          • 07-2009
                          • 5853

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Brat_Piwny Wyświetlenie odpowiedzi
                          Piwo aktualnie dostępne. Wersja lana (11 PLN za 0,5 l), (...)
                          Przyznam dawno nie byłem ale czy zmieniło się szkło czy tylko to jest lane do kufli 0.5 litra?

                          Comment

                          • Ahumba
                            Senior
                            • 05-2001
                            • 8962

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona Wyświetlenie odpowiedzi
                            Przyznam dawno nie byłem ale czy zmieniło się szkło czy tylko to jest lane do kufli 0.5 litra?
                            Dopiero co wróciłem z Bierhalle i piwo jest podawane w kufelkach 0,4 za cenę 11 zeta
                            Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                            znasz kaszubskie jeziora?- www.stanicacharzykowy.pl

                            Comment

                            • leona
                              PremiumUżytkownik
                              • 07-2009
                              • 5853

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Ahumba Wyświetlenie odpowiedzi
                              Dopiero co wróciłem z Bierhalle i piwo jest podawane w kufelkach 0,4 za cenę 11 zeta
                              Doppelbock na drugie śniadanie? Niech moc będzie z Tobą

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎