Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Plzeňský Prazdroj, Master Polotmavy

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • docent
    Senior
    • 10-2002
    • 5205

    Plzeňský Prazdroj, Master Polotmavy

    Nowe piwo z plzenskiego browaru. Ekstarkt 13%, Alk 5,2% obj. Dostępne tylko z beczki. Degustowane w Senku na Parkane przy Pivovarkim Muzeum w Pilznie.
    Barwa bursztynowa, klarowne.
    Piana drobnoziarnista, obecna do końca w postaci cienkiej warstwy.
    Zapach lekko owocowy chociaż nic mi nie wiadomo żeby to była górna fermentacja.
    Smak dobrze zrównoważony, pełny, co w przypadku polotmavych nie jest regułą. Generalnie piwo to mogłoby uchodzić za ale'a.
    Nasycenie - niewysokie tak jak w przypadku innych piw tego typu.

    Cena 30 Kc/0,4. Cieszy, że piwowarzy z Pilzna poszerzają ofertę.
    Więcej info na temat piwa: http://www.pivomaster.cz/
    Attached Files
    Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
    Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
    Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
    Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!
  • kopyr
    Senior
    • 06-2004
    • 9475

    #2
    Degustowane w małej knajpce (chyba była to Viniarnia) w Starym Meście pod Śnieżnikiem.

    Piana: niezbyt obfita, ale trwała, ładnie oblepia szkło.
    Kolor: bursztynowy, bardzo ładny, klarowne.
    Wysycenie: średnie.
    Zapach: słaby.
    Smak: wyraźna, przyjemna, orzechowa goryczka. Długo pozostaje na języku. Lekka kwaskowość. Jak przeczytałem recenzję docenta, to rzeczywiście mogłoby robić za bittera.
    Opakowanie: pierwsza klasa. Ładny firmowy goblet, bibułkowa podkładka w kolorze ecru, i takiż dropcatcher.

    Bardzo dobre piwo. Cieszy, że w lokalach opanowanych przez SABMillera można napić się czegoś ciekawszego niż Prazdroj czy Gambáč. Kiedy KP stworzy cokolwiek dla piwoszy. No kiedy??
    Last edited by kopyr; 21-08-2008, 20:31.
    blog.kopyra.com

    Comment

    • docent
      Senior
      • 10-2002
      • 5205

      #3
      Bardzo się cieszę, że to piwo nadal jest dostępne w Czechach. Degustowałem je w restauracji na rynku w Jeseniku. Smak tak samo dobry, a może i lepszy od tego, który opisałem 3 lata temu.
      Wyraźna goryczka, owocowość, świetna piana, niskie nasycenie. Dla mnie wyśmienity ejl.
      Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
      Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
      Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
      Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

      Comment

      • docent
        Senior
        • 10-2002
        • 5205

        #4
        Pojawiła się ciekawa informacja. Od połowy czerwca Master 13° i 18° mają być dostępne również w wersji butelkowej, co więcej, pojawi się nowy wariant 'Złota 15°'. Objętość butelek to 355 ml. Ciekawe czy będą choć zbliżać się do tego wybornego smaku z beki.
        Last edited by docent; 19-05-2010, 19:44.
        Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
        Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
        Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
        Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

        Comment

        • darekd
          PremiumUżytkownik
          • 02-2003
          • 12118

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika docent Wyświetlenie odpowiedzi
          Pojawiła się ciekawa informacja. Od połowy czerwca Master 13° i 18° mają być dostępne również w wersji butelkowej, co więcej, pojawi się nowy wariant 'Złota 15°'. Objętość butelek to 355 ml. Ciekawe czy będą choć zbliżać się do tego wybornego smaku z beki.
          No więc próbowałem z butelki, dodam że eleganckiej
          w składzie słód jęczmienny, bawarski, karmelowy

          co do tej 13%:
          obecnie zaw. alk. to 5,3 %
          piana - niezbyt trwała, pozostawia wianuszek
          zapach - niezbyt intensywny, lekki chmiel, słód z nutami karmelowymi, lekka kwiatowość
          barwa - bursztyn
          wysycenie - odpowiednie
          smak - treściwe, ciekawa goryczka, lekki kwasek i jak wspominałem słodowa treściwość.
          O tak - dobre piwo. i z koncernu...

          Comment

          • Mason
            Senior
            • 02-2010
            • 3280

            #6
            Dołączę do grona piwoszy zdziwionych tym, że koncerniak może być dobry .

            Jedyne co bym poprawił to zapach - jest za słaby. Albo ja mam za słaby węch . Smak słodowy, treściwy, z przyjemną goryczką. Wysycenie odpowiednie, barwa ładnie bursztynowa, piana trwała choć w postaci cienkiego kożuszka. Bardzo fajne opakowanie, do tego ładny pokal
            JEDNO PIVKO NEVADI!

            Comment

            • wrednyhawran
              Senior
              • 07-2010
              • 1784

              #7
              Drugi z rodzinki Masterów degustowany prze ze mnie, po złotym. Zostal mi jeszcze porterek, ale o tym później

              Zacznijmy tradycyjnie od barwy - przepiękny, głeboki bursztyn ze złotymi refleksami. To piwo nawet przy minimalnym swietle dosłownie mieni się w kielichu.
              Piana bardzo szybko się ulotniła (nie wiem co jest z tymi piwami czeskimi, że lane z beczki mają świetną długo utrzymującą się czapiastą pianę, a przy wersjach butelkowych ta piana jest jakaś taka wodnista. Często się z tym spotykam, nalewam na różne sposoby i nic się nie zmienia) Pozostał po niej tylko kożuszek i pierścień wokół szkła.
              Zapach jest wspaniały, owocowo-chmielowy, dosyć intensywny, bardzo przyjemny.
              Smak głęboki, wyrazisty, moc piwa (5,3%) wydaje się wyższa niż deklarowana. W ciemno dałbym mu ok 7%. Alkoholu nie czuć, ale cięzar 13% ekstraktu robi swoje. Smak słodowo-chmielowy z małymi nutami karmelowymi, ale absolutnie nie można nazwać tego piwa słodkim! Wręcz przeciwnie - goryczka jest spora i na długo pozostaje wyczuwalna. Rewelacja.
              Wysycenie dośc niskie, ale odpowiednie. Wyższe mogłoby pozbawić piwo pewnych walorów smakowych.
              Butelka o dziwnym litrażu 355ml, bardzo piękna, stylowa etykieta (jak przy każdym z Masterów) ze wszystkimi potrzebnymi parametrami. Zdjęcie zamieszczę jak tylko dostane się do innego komputera.

              Podsumowujac - rewelacyjne piwo, które cieszy wszystkie zmysły. Piłem je w wyzszej niż sugerowana temperaturze, ale dzięki temu piwo nabrało charakteru. Myślę, że mocno schlodzone nie dałoby takiego efektu.

              Polecam i z utęsknieniem czekam na kolejne spotkanie
              Last edited by wrednyhawran; 13-01-2011, 22:55.
              Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
              Małe Piwko Blog
              Małe Piwko Blog na facebooku
              Domowy Browar Demon

              Comment

              • wrednyhawran
                Senior
                • 07-2010
                • 1784

                #8
                Wstawiam obiecane wcześniej zdjęcie
                Attached Files
                Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
                Małe Piwko Blog
                Małe Piwko Blog na facebooku
                Domowy Browar Demon

                Comment

                • karol1000
                  Senior
                  • 09-2007
                  • 1823

                  #9
                  piana - jak u Darka niezbyt trwała, pozostawia wianuszek
                  zapach - moim zdaniem dość wyraźny i silny ale nie od razu chmiel ze słodem karmelowym
                  barwa - piękny bursztyn
                  wysycenie - troszeczkę za niskie
                  smak - ciekawy smak - treściwy, słodowy lekko palony karmel ale nie słodki, lecz gorzkawy
                  b. fajne piwo. Kupilem 3 pak z kuflem. W kolejce czekają kolejne 2 Mastery
                  LP

                  Comment

                  • wpadzio
                    Senior
                    • 06-2011
                    • 2645

                    #10
                    Barwa bursztynowa. W pełni klarowna.
                    Piana średnioteksturowa. Ładnie klei się do ścianek, choć pozostaje do końca jedynie w postaci dziurawej szumowinki.
                    Przyjemny miękki, słodowy aromat, który w zasadzie nie daje szans innym doznaniom zapachowym.
                    W smaku wyraźna i nie gryząca goryczka, zbalansowana słodami. Wyczuwalna jakby lekko pieczysta nuta, natomiast słody karmelowe, wymienione na opakowaniu, w moim mniemaniu jakby nieobecne.
                    Nasycenie jest na początku idealne, ale ma tendencje do zbyt szybkiego spadku.
                    Opakowanie jak na ostatnim zdjęciu. Świetne. Kojarzące się na poły z praskimi alchemicznymi czasami cesarza Rudolfa II, na poły z okultyzmem Aleistera Crowleya. W każdym razie przywodzi na myśl stylistyką, liternictwem i kolorystyką mroczne, niejasne ale wciągające klimaty. Całkiem sensownie opisana kontra. Pod złotkiem goły kapsel.

                    Wyrób koncernowy ale smakowo dość dobry, z pewnymi tylko niedociągnięciami. Doskonale zaś opakowany. 7,5 w skali 1-10.
                    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
                    Serviatus status brevis est
                    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎