Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Plzeňský Prazdroj [Břevnovský klášterní pivovar sv. Vojtěcha], Popeleční Benedict

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • darekd
    PremiumUżytkownik
    • 02-2003
    • 12205

    Plzeňský Prazdroj [Břevnovský klášterní pivovar sv. Vojtěcha], Popeleční Benedict

    Browar benedyktynów na praskim Brzewnowie we współpracy z Prazdrojem wypuścili piwo na zeszły Popielec.


    Wędzony półciemny leżak, 5,5% alk., 13% ekstr. Niefiltrowany

    Popeleční Benedict je zpátky! Zopakovali jsme si spolupráci s Plzeňský Prazdroj, vylepšili recepturu a dnes stočili i do lahví.


    Aromat - słodowy, wędzenie delikatne, nieco owoców, czyli suszone dymem owoce. Łagodnie, ale przyjemnie
    Piana - średnia wysokość i trwałość, szybko się strzępi pozostawiając niewiele
    Barwa - zmętniony bursztyn
    Wysycenie - umiarkowane, łagodnie musuje
    Smak - słodowy; łagodny kwasek z owocowego suszu, delikatne wędzenie, ciut karmelu, na finiszu odrobina goryczki i nieco owocowej cierpkości. Długi posmak podwędzanego suszu owocowego.
    Treściwość - pełne piwo

    Łagodny wędzony keller dla mas, ale przyjemny z dobrą pijalnością. Przypomina niektóre delikatnie wędzone frankońskie wędzonki.
    Uwarzono w ramach kwietniowej serii "Volba sládků" czyli rotacyjnej serii z Pilzna. Mam nadzieję, że za rok powrócą do tego piwa.
    Rozlewane było też do puszek i dostępne jeszcze w sieciach. Ja kupiłem w Kauflandzie w promocji za ok 20 kc.

  • darekd
    PremiumUżytkownik
    • 02-2003
    • 12205

    #2
    Click image for larger version

Name:	P1120144.JPG
Views:	52
Size:	27,7 KB
ID:	2332743Click image for larger version

Name:	P1120146.JPG
Views:	49
Size:	26,6 KB
ID:	2332744

    Comment

    • darekd
      PremiumUżytkownik
      • 02-2003
      • 12205

      #3
      Eta po zdjęciu z puszki: Click image for larger version

Name:	P1120287.JPG
Views:	40
Size:	49,5 KB
ID:	2334181

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎