Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Brok, Jantar

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23782

    Brok, Jantar

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • Poznaniak
    Member
    • 10-2002
    • 84

    #2
    Trunek nabyty w poznańskim "Carrefour'ze", opakowany w blachę aluminiową pokrytą dość estetycznym malunkiem w tonacji brązowo-złotej. Zawartość alkoholu - 5,2 %, ekstraktu - utajniona. Spodziewałem się w środku jakiejś lżejszej lub po prostu rozwodnionej wersji Sambora, ale to jest zupełnie odrębny wytwór.
    Zapach: mało intensywny, nieco słodkawy. Piana: bardzo ładna - gęsta, jasnokremowa, raczej trwała. Barwa: też ładna, nomen omen - jantarowa, zbliżona do barwy Złotego Smoka "Fortuny". CO2: małe bąbelki niby pracują cały czas, ale dość szybko przestają giglać język - niedostatek gazu to główny mankament tego napoju. Smak: trochę jakby lżejsza wersja wspomnianego Złotego Smoka - piwo o niezbyt intensywnej goryczce i wyraźnym słodkawym posmaku z odcieniem owocowym.
    Wracałbym do niego chętniej, gdyby było lepiej nagazowane

    Comment

    • strzelczyk76
      Senior
      • 11-2003
      • 823

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Piękny, głęboki bursztynowy. [5]
      Piana: Bardzo słaba, szybciutko znika, ledwo co zostaje na ściankach kufla. [2.5]
      Zapach: Coś jakby pomiędzy dolną a górną ferentacją - trochę chmielowych nutek i akcenty leciutko owocowo-karmelowe. [4]
      Smak: Spodziewałem się słodkawego piwa - a tu miłe zaskoczenie - piwo choć ciemne jak na nasze standardy - to wytrawne, wyraźnie czuć goryczkę, wyczuwalne też nuty słodowo-karmelowe. [4.5]
      Wysycenie: Chyba zbyt słabe dla tego rodzaju piwa, mało bąbli, nie pomagają pianie, nie są też zbyt wyczuwalne podczas picia. [3]
      Opakowanie: Super kompozycja kolorystyczna - złoto-brązowa etykieta z głębokim żółtym tłem - idealnie pasuje do koloru butelki - a co najważniejsze - do zawartości! [5]
      Uwagi:

      Moja ocena: [4.1]
      NORMALNOŚĆ



      Browar "nadRzeczny" warzy od 2003 r.

      Comment

      • Mistrzu
        Senior
        • 08-2003
        • 750

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: mocny bursztyn, herbaciany. [5]
        Piana: niezbyt imponująca, niziutka, jednak zostaje, nie znika całkowicie. [3]
        Zapach: słodki, lekko kwaskowaty, a po zabełtaniu chmielowy. [3.5]
        Smak: mimo że odrobinę miodowo-owocowe, nie za słodkie, z posmakiem goryczki. W sumie smak zbyt ciężki przy kiepskim nasyceniu. [4]
        Wysycenie: na początku dla mnie idealne do spożycia, lecz po upływie krótkiego czasu mocno poniżej normy. [3]
        Opakowanie: puszka koloru czekoladowego w deseniu ze złotych słów „jantar”. Nie ładna ale w tłumie innych piw zauważalna. Brak informacji o ekstrakcie za co duży minus. [4]
        Uwagi:

        Moja ocena: [3.725]
        Last edited by Mistrzu; 10-07-2007, 21:29.

        Comment

        • JAckson
          Senior
          • 05-2004
          • 6122

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Kolor bardzo mi się podoba. Bursztynowy. Pasuje do nazwy. [5]
          Piana: Piana średniej wysokości. Bardzo jasnobeżowa. Opada jednak dość szybko do pełnego nalotu, ale oblepia średnio szkło [3.5]
          Zapach: Zapach trochę zbyt słaby, ale zawiera delikatne karmelowe nuty. Piję piwo może trochę zbyt przechłodzone więc w normalnych warunkach zapach byłby intensywniejszy [4]
          Smak: Chciałbym dać 4, ale jednak piwo w smaku zbyt wodniste w moim odczuciu. Poza delikatną chmielową goryczką i słabym słodowym posmakiem nie wyczuwam nic więcej. [3.5]
          Wysycenie: Nasycenie bardzo dobre [5]
          Opakowanie: Etykieta w stylu piw z Broka w złotej tonacji. Pasuje do piwa. Kapsel firmowy. Brak podanego ekstraktu [4]
          Uwagi: Piwo zakupione w Dąbkach.
          Byłoby bardzo ciekawe gdyby, prócz koloru, wyrazistości nabrał także smak.
          Generalnie zdatne do picia

          Moja ocena: [3.85]
          MM961
          4:-)

          Comment

          • zAjkA
            Senior
            • 12-2004
            • 1089

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Znakomity. Pełna, bursztynowa głębia. [5]
            Piana: Strasznie słabiutka. Opadła momentalnie choć kożuszek pozostał. [2.5]
            Zapach: Strasznie neutralny. Puszka zapewne popsuła całe jego walory. Czuć delikatną woń chmielu i tak jakby nutę alkoholu? [2.5]
            Smak: Smaczny, pasywnie treściwy wręcz rozpływający się w ustach. Lubię piwa sycie chmielone a w tym przypadku na takowe mi wygląda. Chmielowa głebia dociera w najdalsze zakamarki naszych receptorów smakowych pozostawiając po sobie przesmaczne akcenty chmielowe którym towarzyszy zmysłowa słodycz. [4.5]
            Wysycenie: Bliskie doskonałości. [4]
            Opakowanie: Zwyczajny Brokowy design. Zmienione tylko barwy. Ogólnie ok [4]
            Uwagi: Kupione bodajże za 2zł w Carefourze przy Głębockiej

            Moja ocena: [3.575]
            Browar Kapitański- Warzone na pełnym morzu

            Comment

            • becik
              Senior
              • 07-2002
              • 14999

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: prawdziwie jantarowy, klarowny [5]
              Piana: i to bardzo mocna 4, drobna, zwarta, śmietankowa, opada powoli ale w zauważalnym tempie, nie osadza się na szkle [4]
              Zapach: dziwne bo czuję jakieś zioła ale chyba jest zapach fermentacji połaczonego z chmielem [4]
              Smak: pełne w smaku, aksamitne, na plan pierwszy wybija słodowość, goryczka wyczuwalna w minimalnym stopniu [4]
              Wysycenie: bez zarzutu [5]
              Opakowanie: niezła puszka w ciemniej (złoto-czarnej) tonacji [5]
              Uwagi: ogólnie to piwo jest bardzo dobre ale nie w moim guście, za mało goryczki jak na zaw. alk 5,2%, a zbyt dużo wyczuwalna słodycz

              Moja ocena: [4.15]
              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

              Comment

              • Kamień
                Senior
                • 07-2007
                • 361

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Bardzo głęboki bursztyn. Prawie wpadający w rudy. Nazwa pasuje jak ulał. Jednak wydaje mi się, że Złoty Smok jest bardziej miedzianorudy. [4.5]
                Piana: Na początku niesamowita, wysoka i kremowa. Szybko jednak staje sie gruboziarnista i opada. Po krótkiej chwili pozostaje po niej cieniutki pierścień przy szkle i kilka smętnych strzępków na powierzchni [3]
                Zapach: Raczej słaby i neutralny. Po pewnym ogrzaniu, delikatnie chmielowy i chlebowy. Z zamkniętymi oczami, stwierdziłbym, że to zwyczajny pils. [3.5]
                Smak: Dominuje chmielowa goryczka i lekka karmelowość. Czuć rownież posmaki owocowe. Jest lekko wytrawne.
                Całkiem niezłe, ale spodziewałem się czegoś więcej. Barwa zasugerowała mi, że może będzie więcej "ciemniackich" posmaków. [4]
                Wysycenie: Na początku duże. Bombelki w szklance są bardzo malutkie. W miarę picia zauważalnie się zmniejsza i to nawet bardzo. Aczkolwiek nie przeszkadza to zbytnio i nie pogarsza smaku. [4]
                Opakowanie: Pucha. W kolorach brązowo-złotych - całkiem udana kompozycja barw. Tradycyjnie, jak to u Broka, puszka pokryta jest niezliczoną ilością napisów z nazwą piwa. O ile, u np Broka Mocnego, wygląda to fatalnie, to w Jantarze tworzy nawet zgrabny deseń na brązowym tle. Lepsze już takie coś, niż goła, brązowa puszka. [4]
                Uwagi: Kupione w łódzkim Kauflandzie za 1,79zł. To bardzo przystępna cena, a jest to smaczne piwko. Jeśli będę je widywał to, prawdopodobnie, czasem po nie sięgnę. Dziś spotkałem je pierwszy raz.

                Moja ocena: [3.75]

                Comment

                • Pancernik
                  Senior
                  • 09-2005
                  • 9729

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Jasno-"jantarowy", sugerujący wyższe parametry - najmocniejsza strona piwa. [4.5]
                  Piana: Była przez chwilę i zaraz znikła... [3]
                  Zapach: Słód i jakiś kwaskowaty polocik...? [3]
                  Smak: Nawet przyjemny, słodowy, ale mam jakieś uczucie rozwodnienia... [3]
                  Wysycenie: OK, ale - dla mnie, jak zwykle - mogłoby być większe. [4]
                  Opakowanie: Jasnobrązowa pucha, w tonacji raczej "taniej", brak info o ekstrakcie. [2.5]
                  Uwagi: Piwo jakieś takie bez wyrazu, choć bez jednoznacznych mankamentów.
                  Była to ostatnia pucha w Kauflandzie, znaczy, że schodzi...

                  Moja ocena: [3.1]

                  Comment

                  • Jarek191
                    Member
                    • 02-2006
                    • 85

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Piękny bursztynowy kolor. Zachęcający do spożycia. [4.5]
                    Piana: Na początku ładna, ale szybko opadła. [3]
                    Zapach: Ładny słodkawy zapach z lekko chmielowa nutką. [4]
                    Smak: Dobry lekko słodki lekko chmielowy. Z nutką jakby owocową. [4.5]
                    Wysycenie: Na początku przyzwoite, poźniej prawie żadne. [3]
                    Opakowanie: Miłe dla oka opakowanie w kolorze adekwatnym do nazwy. [4]
                    Uwagi:

                    Moja ocena: [4.075]

                    Comment

                    • grzech
                      Senior
                      • 04-2001
                      • 4592

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Istotnie bursztynowy. [4.5]
                      Piana: Początkowo wysoka, potem minimalna. [3.5]
                      Zapach: Słodowo-lekko przypalony, trochę owoców. [4]
                      Smak: Płaski, nieco wytrawny, nieco przypalony. Czegoś brakuje. [3.5]
                      Wysycenie: Spore i trwa. [4]
                      Opakowanie: Taka sobie, śmieszna puszka. [4]
                      Uwagi:

                      Moja ocena: [3.775]

                      Comment

                      • rotmistrz
                        Senior
                        • 06-2005
                        • 469

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: kolor adekwatny do nazwy, bursztynowy, klarowny [3.5]
                        Piana: wysoka, biała, trwała, drobnoziarnista, pozostawia ślad na szkle [4]
                        Zapach: slodowy z lekką naleciałością metalu, pewnie od puchy, [3]
                        Smak: słodowo-chmielowy, łagodna goryczka w końcowej fazie wyczuwalna, [4]
                        Wysycenie: pracowało cały czas, odrywały się drobne bąbelki gazu od dna [3]
                        Opakowanie: informacje o piwie nie pełne, kolorystyka brązowo-złotawa, nie powala [3]
                        Uwagi:

                        Moja ocena: [3.525]

                        Comment

                        • bodziu
                          Junior
                          • 12-2007
                          • 3

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Powiem tak. Bursztynowa komnata klęka przed tym kolorem. Niebiosa! [5]
                          Piana: Piana jest przez 2-3 minut, potem zostaje kożuszek. A potem nic... [4]
                          Zapach: Czuć. Chmiel przede wszystkim. [4.5]
                          Smak: Goryczka, Czasami zaleci czymś słodkim, ale to miły przerywnik w cięzkim, gorzkim smaku. Zapewne idealne na lato! [4.5]
                          Wysycenie: Słabiutkie. Początkowo jest ale tak slabe, że nic nie drażni zachęcajaco po języku. Potem jeszcze gorzej - a szkoda. Bumbelków - ilości śladowe. [2.5]
                          Opakowanie: Jak na puszke - wyrózniające się wśród tłumu, brązowe. Może torche za duzo napisów Jantar. Klasyczny emblemat Broka, moim zdaniem jeden z lepszych, tym razem w tonacji brązowej. Nie najgorzej. Minus za brak ekstraktu. [4.5]
                          Uwagi: Puszka, niestety. Cena zachęcająca bo 1,69 we wrocławskim kauflandzie

                          Moja ocena: [4.375]

                          Comment

                          • MarcinKa
                            Senior
                            • 02-2005
                            • 2729

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Bardzo ładny, bursztynowy leciutko w kierunku pomarańczowego. Nietypowy jak na Pilsa. Piękny. [5]
                            Piana: Przeciętna, średniej wielkości i trwałości. Zredukowała się do resorek, które trzymały się do końca. [3.5]
                            Zapach: Ładny tylko słaby. Słodowy jakby z nutką karmelową. Lekko kwiatowy. [4]
                            Smak: Dość oryginalny, jak wiele w tym piwie. Słodowy, z ciekawą nutą jakby karmelową, tak jak w zapachu. Coś w kierunku piwa Marcowego? Goryczka słaba. [4]
                            Wysycenie: Wysycenie słabe, brakuje go pod koniec. Przez to piwo wydaje się cięższe. [3]
                            Opakowanie: Wprawdzie nie wybiega poza standard, ale jest starannie dopracowane i całkiem ładne. Bardzo ładna kolorystyka związana z nazwą i kolorem piwa. Kapsel wprawdzie firmowy, ale raczej odstaje poziomem od reszty. Niestety brak zawartości ekstraktu. [4]
                            Uwagi: Na pewno piwo warte wypicia, oryginalne w smaku i przepiękne w wyglądzie. Smakiem deklasuje Tyskie, Żywca i wszystkie ich klony. Dobrze pije się na plaży.

                            Moja ocena: [3.95]
                            To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

                            Comment

                            • Qbasmuggy
                              Member
                              • 06-2005
                              • 82

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: adekwatny do nazwy, jasny bursztyn [4.5]
                              Piana: Nawet podczas nalewania to co się tworzy można nazwać jedynie namiastką piany, znika po nastu sekundach i nie zostaje nic, ani na powierzchni ani na ściankach [1.5]
                              Zapach: Przyjemny, słodkawo-owocowy, troszke brakuje chmielu [4]
                              Smak: Z początku pojawiają się nutki słodkawo-karmelowe, następnie dosyć słaba goryczka. Jest nieźle, ale oczekiwałbym bardziej wyrazistego smaku [4]
                              Wysycenie: Pracuje do końca, troszczkę za słabe i za to -0.5 pkt [4.5]
                              Opakowanie: Brązowa pucha ze złotymi napisami "Jantar", poprawna, ale raczej nie przyciąga wzroku na półce [4]
                              Uwagi:

                              Moja ocena: [3.8]

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎