Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Fortuna, Czarne Miodowe

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23792

    Fortuna, Czarne Miodowe

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • earl_grey
    Senior
    • 05-2005
    • 203

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Bardzo ciemny odcień wisni, piwo jest mętnawe. [4.5]
    Piana: Średniotrwała, drobnoziarnista, zbita, ciemnokremowa, ładnie osadza się na szklance. [4]
    Zapach: Zdecydowanie słodki, wisniowo - karmelkowy, nuty chmielu i słabo wyczuwalny aromat miodu. [4]
    Smak: Bardzo specyficzny, wiśniowo - karmelowy w tle nikłe palone nuty. Słodkie ale z wytrawnym, goryczkowym posmakiem, który długo gości na języku po przełknieciu. Wyczuwalny miód. [4]
    Wysycenie: Nieduże. [4]
    Opakowanie: Nazwa na etykiecie niknie w gąszczu wzorków, kolorystyka złota i czarna, na kontrze wszystkie potrzebne informacje, kapsel browaru. [5]
    Uwagi:

    Moja ocena: [4.075]

    Comment

    • Bombadil13
      • 05-2005
      • 2479

      #3
      Nie wiem dlaczego, ale Fortuna wciąż pozostaje jednym z moich ulubionych browarów. Czarne Miodowe nie będzie moim ulubionym piwem, ale jest bardzo przyjemną odmianą smakową i pojawi się na stałe w moim piwnym repertuarze.
      Piwo w typie Czarnego (wyraźnie wyczuwalny aromat zawarty w Czarnym, choć informacji o jego istnieniu na kontrze nie ma) z domieszkę miodowych nutek.
      Ocenę z ARTomatu pozwolę sobie zamieścić po spożyciu kolejnych buteleczek
      Poszukuję

      Comment

      • arcy
        Senior
        • 07-2002
        • 7538

        #4
        Wypić się tego nie dało.

        Ale: wrzuciłem na patelnię wołowinkę, podpiekłem, podlałem mocnym Korebem i dusiłem do całkowitego odparowania piwa. Potem flaszka miodowego, że trzy łyżki miodu dodatkowo, zagęściłem mąką i wyszedł pyszny obiadek.

        Comment

        • Jaroslav
          Senior
          • 10-2005
          • 967

          #5
          Mój nowy faworyt w kategorii piwa aromatyzowane.
          Tak jak w Ciechanie Miodowym miód wysuwa się na
          czoło. W smaku wyczuwalne akcenty starego Czarnego,
          tyle że nie ma posmaku coli. Nie każdemu będzie pasować
          słodycz tego piwa, stąd zapewne bardzo rozbieżne oceny znajdą
          się w tym wątku...

          Comment

          • ODOLAN
            Member
            • 07-2007
            • 57

            #6
            Miodowe jest wyjątkowo słodkie i MIODOWE - o ile np. miód pitny smakuje ogólnie mówiąc jak WINO , to Fortuna miodowa smakuje jak Fortuna Ciemna z dwoma łyżkami miodu najprawdziwszego :-) Ma to swój urok :-)

            Comment

            • fat_fire
              Member
              • 09-2004
              • 80

              #7
              wczoraj degustowałem i jak dla mnie przepychota , na pewno zagości w moim kuflu nie raz

              Comment

              • biermann
                Senior
                • 09-2001
                • 2552

                #8
                Nie lubię miodowych, ale spróbować trzeba było. Nawet wypijalne bo miodem za mocno nie "jedzie", niestety na stałe w moim piwospisie nie zagości. Choć to z mojego ulubionego browaru (tak tak Fortuna usunęła z pierwszego miejsca Czarnków).
                "Zawsze pamietaj o przewidywalności głupoty"
                Hare piwo, hare piwo, piwo, piwo, hare, hare
                Hare sex, hare sex, sex, sex hare, hare
                Hare muza, hare muza, muza, muza, hare, hare
                Hare siec, hare siec, piwo, sex, muza, hare.

                Comment

                • mopsu
                  Junior
                  • 08-2007
                  • 3

                  #9
                  iiiitam : )

                  Piwko kupilem w sklepie "beer" we wrocławiu ( polecam ), ale smakowalo srednio, zapachem
                  przypominalo tunczyka.

                  Comment

                  • kopyr
                    Senior
                    • 06-2004
                    • 9475

                    #10
                    Piana: obfita, mięsista, beżowa, pięknie oblepia szkło. Piwo wyglądało po prostu cudownie, aż żałuję, że nie trzasnąłem fotki.
                    Kolor: niemal czarny, pod światło rubinowe przebłyski.
                    Wysycenie: średnio-niskie, jak najbardziej na miejscu w tym piwie.
                    Zapach: miodowy pomieszany z zapachami ciemnych słodów.
                    Smak: na szczęście nie jest bardzo słodkie, czego się obawiałem. Jest delikatnie słodkie, treściwe, wyraźne smaki kawowe i karmelowe, wyraźnie czuć też miód.
                    Opakowanie: bardzo starannie i ze smakiem zaprojektowana etykieta, widać, że robił to profesjonalista, a nie szwagier piwowara wykorzystujący cliparty z Corela. Ładny firmowy kapsel.

                    Piwo to jest klasą sama dla siebie, nie ma praktycznie żadnej konkurencji na rynku. To się chwali, tędy droga, a nie poprzez tłuczenie kolejnych sikaczy z ceną dążącą do 0zł. Nie każdemu będzie smakować, bo raz, że jednak słodkie, dwa, ze wyraźnie czuć miód, ale jest to z pewnością jedno z bardziej oryginalnych piw na ubogim polskim rynku. Nie wiem, do jakiej kategorii będzie przypisane to piwo w rankingu browar.biz, ale ma mój głos.
                    Zdecydowanie trzeba tego piwa spróbować.
                    Po zejściu Juranda, to Fortuna zdaje się być polskim browarem specjalności. Cieszy olbrzymia staranność widoczna przy tym piwie w każdym aspekcie, takie podejście w małych browarach występuje chyba jeszcze tylko w Amberze.
                    Audaces fortuna iuvat - śmiałym szczęście sprzyja. Oby sprzyjało temu browarowi.
                    blog.kopyra.com

                    Comment

                    • Shlangbaum
                      Senior
                      • 03-2005
                      • 5828

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Ciemno rubinowy w stronę brunatnego. [5]
                      Piana: Puszysta, trwała i beżowa. [5]
                      Zapach: Ciężki i słodki. Przebija się jednak chmielowa nuta. [4.5]
                      Smak: Smak bogaty. Nuty karmelowe i miodowe mieszają się z goryczką i alkoholowym posmaczkiem w tle. [4.5]
                      Wysycenie: Za małe. Jakieś tam jest co prawda. Ale dla tak ciężkiego piwa sprzydałaby się buzująca bryza bąbelków. [3.5]
                      Opakowanie: Bez zastrzeżeń. Estetyczne, gustowne i z fantazją. [5]
                      Uwagi:

                      Moja ocena: [4.55]

                      Krakowski Konkurs Piw Domowych !

                      Comment

                      • delvish
                        Senior
                        • 11-2004
                        • 3508

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: czarny, nieprzeźroczysty [4.5]
                        Piana: początkowo bardzo bujna, wyraźnie beżowa, w trakcie opadania zaczyna być gruboziarnista, utrzymuje się niezbyt długo tj. ok. 3 min., pozostawia po sobie imponującą koronkę na ściankach kufla, później w postaci drobnej warstwy utrzymuje się na całej powierzchni piwa, do ok. połowy kufla [3.5]
                        Zapach: intensywny, miodowo-slodowy [4.5]
                        Smak: lekki smak palonego słodu miesza się z delikatną miodowością, następnie czuć delikatną goryczkę, posmaku wszystkie te elementy sympatycznie się balansują, słodycz ma wyraźny miodowy charakter [5]
                        Wysycenie: bardzo delkatne, drobnobąbelkowe, idealnie podkreśla łagodny charakter tego piwa i pozostaje do końca [4.5]
                        Opakowanie: butelka typu amber 0,5l, kapsel Fortuny, etykieta, kontra i krawaka utrzymana konsekwetnie w tej samej miedziano-złoto-czarnej stylistyce, w gąszczu metalizowanych esów-floresów gubią się jednak zarówno nazwa piwa jak i pozostałe informacje na etykiecie i kontrze, przecyztanie ich wymaga sporego wysiłku, pełna informacja o ekstrakcie (12,7%) i zaw. alk. (5,6%) [4.5]
                        Uwagi: duzy plus dla Fortuny za połączenie piwa ciemnego z miodem i to w dodatku podobno naturalnym, całość sprawia wrażenie przemyślanego produktu. warte spróbowania, u mnie zagości na pewno na dłużej

                        Moja ocena: [4.6]
                        "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
                        (Frank Zappa)

                        "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

                        Comment

                        • franekf
                          Senior
                          • 06-2004
                          • 944

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: W kuflu czarne, pod światło ciemna wiśnia. [5]
                          Piana: Przy nalewaniu mocno syczy. Formuje się na chwilę dość okazała czapa, ale szybko się redukuje. Po około minucie pozostaje około 3 milimetrowy kożuszek, przechodzący stopniowo w obrączkę. [3.5]
                          Zapach: Niezbyt intensywny, ale przyjemny. Na pierwszym planie miód, dalej palony słód i coś jakby połączenie karmelu z czekoladą. [4.5]
                          Smak: Z początku lekko słodkie, z wyczuwalnym palonym słodem. Przy przełykaniu dołącza miodowy aromat, na szczęście (dla mnie oczywiście) nie jest tak nachalny jak w Miodowym z Ciechanowa. Całość zwieńczona lekką goryczką. Jedno z najlepszych, jeśli nie najlepsze polskie piwo aromatyzowane, jakie piłem. [5]
                          Wysycenie: Niezbyt mocne, gaz na języku ledwo wyczuwalny. Mogłoby być nieco mocniejsze. [4]
                          Opakowanie: Etykieta całkiem ładna, na tle innych małych browarów Fortuna wypada moim zdaniem wręcz rewelacyjnie (nie tylko w tym przypadku). Komplet informacji o piwie, mały minus za czarny kapsel. [4.5]
                          Uwagi: Świetne piwo, szkoda że w Warszawie tak drogie. Mimo tego Fortuna staje się jednym z moich ulubionych browarów.

                          Moja ocena: [4.6]
                          Birofilia Trapistów poszukiwane - sprawdź co mam
                          http://mojedegustacje.blogspot.com/ - mój blog o alkoholach; ostatni wpis - Królewskie Porter
                          Piwny Janusz bez Teku

                          Comment

                          • Budvar
                            Senior
                            • 09-2005
                            • 265

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: ciemnobrunatny o lekkim zmętnieniu, dopiero pod światło pojawiają się rubinowe refleksy [4.5]
                            Piana: jedyny element piwa odstający niestety poziomem od pozostałych parametrów - piana, owszem, ładna kolorystycznie (kremowo-beżowa), ale dlaczego tak nietrwała ?! bardzo szybko redukuje się do cieniutkiej obrączki, a na pociechę pozostają tylko skromne ślady na ściankach szklanki [3.5]
                            Zapach: karmelowo-miodowy, z jakąś intrygującą nutą w tle, trzeba przyznać, że naprawdę zachęcający [4.5]
                            Smak: w przeciwieństwie do większości piw miodowych, słodycz nie jest nachalna, lecz dobrze zbalansowana wyraźną goryczkową nutą (pierwsze doznanie to miodowa słodycz, drugie - przyjemna goryczka), do tego lekki posmak karmelu i... jest bosko ! [5]
                            Wysycenie: idealne [5]
                            Opakowanie: prawie idealne (prawie, bo nieco zbyt niedbale przyklejona etykieta i goly kapsel, ale ponieważ jest jednolicie czarny, nie kluje w oczy), graficznie tworzy ładną kompozycję, utrzymaną w czarno-złotej tonacji [4.5]
                            Uwagi: zakupione w gdańskim SMAKU :-)

                            Moja ocena: [4.625]

                            Comment

                            • wedge7
                              Senior
                              • 01-2007
                              • 217

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: czarne; pod światło ciemnowiśniowe [5]
                              Piana: praktycznie się nie wytworzyła mimo iż nie nalewałem po ściance; to co się pojawiło ciężko nazwać pianą gdyż zniknęło w błyskawicznym tempie [1]
                              Zapach: miód i palony karmel z jakby odrobiną kawowości; bardzo ładny zapach [5]
                              Smak: słodkie od miodu aż do przesady; wyczuwalna delikatna paloność i goryczka; dobre ale jakoś nie byłem w stanie wypić całego [4]
                              Wysycenie: u mnie bardzo słabe; może dlatego to piwo wydało mi się jakieś ulepkowate [3]
                              Opakowanie: ładnie wykonana etykieta i firmowy kapsel; nic dodać nic ująć [5]
                              Uwagi:

                              Moja ocena: [4.1]

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎