Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Głubczyce, Sudeckie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23792

    Głubczyce, Sudeckie

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • Shlangbaum
    Senior
    • 03-2005
    • 5828

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Ciemno złoty. Błyszczy się pod światło. [5]
    Piana: Nawet niezła. Pęcherzyki piany co prawda są różnej wielkości ale za to piana pozostaje bardzo długo jako kożuszek. Przy końcu jako solidna obrączka i plamy. [4.5]
    Zapach: Chlebowo-chmielowy. Marzenie piwowara [5]
    Smak: W smaku piwo dąży raczej w stronę wytrawności. Jest lekkie - dobrze nachmielone ale posiada też słodowe smaki. [5]
    Wysycenie: Bez zarzutów. Do końca buzuje delikatnie w ustach. Nie siada na żołądku. W szklance widoczne. Buduje pianę. [5]
    Opakowanie: Kwintesencja lokalnego piwa. Butelka NRW (zwrotna!). etykieta konkretna, przejrzysta i czytelna - bez udziwnień. Nie przeszkadza mi tu brak ekstraktu - piwo jest bardzo smaczne - to wystarczy. Kapsel złoty. [5]
    Uwagi: Piwo ewidentnie wzorowane na piwach ze średnich browarów zza Sudetów. Bardzo udane. Nie sądziłem, że ten browar stać na to.

    Moja ocena: [4.95]

    Krakowski Konkurs Piw Domowych !

    Comment

    • Cube666
      Member
      • 12-2005
      • 70

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Złoty, klarowny [4]
      Piana: Mocna, drobnopęcherzykowa. Po nalaniu trzyma, w końcu opada, pozostawiając lekki kożuszek. [4.5]
      Zapach: Wyczuwalny,intensywny,mocny. Słodowo-chmielowy. [4.5]
      Smak: Lekko kwaskowe. Wytrawne, z mocno zaakcentowaną goryczką (trochę zbyt mocną). Pełne. Bardzo przyjemne w smaku. [4]
      Wysycenie: Odpowiednie, lekko szczypie w język [4]
      Opakowanie: Zielona puszka. Napisy wyglądają dosyć tandetnie. Brak informacji o ekstrakcie. Nie zachęca do zakupu. [3]
      Uwagi: Zakupiłem w Opolu w sklepie "NEON" ul. G. Morcinka 67
      Jestem mile zaskoczony. Nie spodziewałem się po browarze z Głubczyc tak porządnego piwa.

      Moja ocena: [4.175]
      Prace archeologiczne wykonywane w połowie lat 80. XX wieku "wykazały niezbicie, że pierwszym zrywem ludowym w naszych dziejach było obalenie reakcyjnego reżimu marionetkowego władcy Popiela, idącego na smyczy zachodnioniemieckiej, przez postępowy nurt plebejski, reprezentowany przez rękodzielnika Piasta", a ów Piast posłużył się do likwidacji Popiela myszami domowymi, dlatego też Komitet Obchodu Założenia Kruszwicy postanowił ufundować pomnik przedstawiający Zwycięską Mysz Postępu i Tradycji.

      Comment

      • darekd
        PremiumUżytkownik
        • 02-2003
        • 12171

        #4
        Kolor: ciemna słomka - jasne złoto
        Zapach: delikatnie słodowy
        Piana: gęsta, drobne pęcherzyki, dość trwała, nawet oblepia szkło!
        Smak: w odroznieniu od przedpijcy malo czuc gorzczki, raczej slodowe, delikatne. Ciut wiecej goryczki przydaloby sie
        Wysycenie: Odpowiednie, lekko szczypie w język.Czyli jak wyzej. Mi odpowiada
        Opakowanie: Ta puszka mi sie podoba. Wole naturalne elemanty niz np mlotki z hammera, takie troche oldskulowe. Tylko ten wizeunek gor... te Sudety jak Alpy... Z Glubczyc nie da sie dojrzec tych szczytow, taka nasza megalomania, a pagorki w okolicy maja swoj urok
        Uwagi: Zakupiłem w Auchan - Bielany Wroclawskie
        Tez mila niespodzianka, jednak w glubczyckim browarze potrafia wyprodukowac calkiem przyzwoite piwo. Jest bez fajerwerkow, ale niczym nie drazni, ma swoj smaczek. Stosunek ceny do smaku bardzo przyzwoity /ok. 1,80 zl za puszke/. Mam nadzieje, ze kiedys w Glubczycach sie opamietaja zanim padna. Wspolpraca z koncernami browarow niekoncernowych to bardzo grzaski grunt. Wiec moze lepiej postawic na jakosc...

        Comment

        • fidoangel
          Senior
          • 07-2005
          • 3489

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi
          Wspolpraca z koncernami browarow niekoncernowych to bardzo grzaski grunt. Wiec moze lepiej postawic na jakosc...
          Co autor miał na myśli?
          "nie zostanę onanistką bo jestem anarchistką" :)

          Widziałem u Dori i Kopyra i też tak myślę: Browar to nie apteka :))

          Poszukujesz wiedzy na temat browarnictwa amatorskiego?
          Przeczytaj >>>>FAQ<<<<
          Sprawdź >>>Przewodnik<<<

          Comment

          • darekd
            PremiumUżytkownik
            • 02-2003
            • 12171

            #6
            Sorry, skrot (bez)myslowy
            Chodzilo mi o koncerny marketowe, na ktorych polki tak wpychaly sie Glubczyce, a teraz wypierane sa przez inne browary koncernowe

            Comment

            • Samoglow
              Senior
              • 07-2007
              • 606

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Ciemna słomka, klarowny. Mógłby być ciut ciemniejszy. [4]
              Piana: Bardzo wysoko rośnie, opada w średnim tempie, robi się dziurawa i oblepia ścianki. Niech będzie [4]
              Zapach: Mam lekki katar, ale zapach wydaje się trochę metaliczny. Nie ma złych nutek, ale i wybitny on nie jest. [3.5]
              Smak: Na pierwszym planie chmiel, słód także się odznacza. Spodziewałem się, że będzie bardziej treściwe, a jest lekko wodniste. Typowe głubczyckie posmaczki prawie niezauważalne. Goryczka na dobrym poziomie. Ogólnie niezłe. Dam na wyrost 4, będę obiektywny, mimo, że Głubczyce [4]
              Wysycenie: Początkowo niezłe, ale szybko ucieka. [3.5]
              Opakowanie: Estetyczna pucha, miłe zaskoczenie, więc i tu dam wyżej. [4]
              Uwagi: Całkiem przyzwoite piwo. Szkoda, że browar Głubczyce ma tylko nieliczne takie, a cała reszta to chłam. Widać, że jak chcą to potrafią uwarzyć przyzwoite piwo. Stosunek jakości do ceny - bdb.

              Moja ocena: [3.8]

              Comment

              • Pendragon
                Senior
                • 03-2006
                • 13949

                #8
                Samoglow - a gdzie je dostałeś? Gdzieś u nas?

                moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                Comment

                • TOFIK98
                  Junior
                  • 03-2009
                  • 26

                  #9
                  Zgodzę się z przedmówcami , piwko godne wypicia - dostępne w Simply Market (Bieruń) za 1.75 PLN w wersji puszkowej.

                  Comment

                  • Czapayew
                    Senior
                    • 10-2002
                    • 1966

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: ciemna słomka, ładny [4]
                    Piana: pieni się obficie i dość gęsto - najmocniejsza strona piwa [4.5]
                    Zapach: rozmyty, nutka słodowa przede wszystkim [3]
                    Smak: piwo to posiada wyrazistą goryczkę i... nic więcej. Długo doszukiwałem się w nim jakiejś innej nuty smakowej - bez rezultatu [2.5]
                    Wysycenie: niezłe, ale bez rewelacji [3.5]
                    Opakowanie: zielona puszka - niczego sobie [4]
                    Uwagi: Zazdrosze koleżeństwu piw pt. SUDECKIE, które pili. Moje było nijakie i nie przekonało mnie do siebie.

                    Moja ocena: [3.075]
                    "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

                    www.zamkoszlaki.com
                    www.piwnekapsle.net

                    Comment

                    • kosher
                      Senior
                      • 04-2005
                      • 2292

                      #11
                      Pite na powietrzu z puszki, ale nawet nawet przyjemne wrażenia- kwaskowe-słodowe nuty, nie czuć tych 6,2 %, choć piwo nie jest przesadnie wodniste.
                      Nabyte w Auchan Swadzim za 1,79 zł. w kwestiach poznawczych.
                      Za tą cenę warto. Gdyby tak jeszcze rozlewali je do butelek...

                      Comment

                      • Twilight_Alehouse
                        Chmielowisko.pl
                        • 06-2004
                        • 6310

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Złoty, ciut ciemniejszy niż się spodziewałem. [4.5]
                        Piana: Średnio wysoka i dość szybko opada, ale pozostaje szczelną kołderką i ładnie oblepia ścianki kufla. [4]
                        Zapach: Chmielowo-słodowo-ścierowaty z lekką metalicznością. Nie zaskakującego w produkcie z Głubczyc... [3]
                        Smak: A tu z kolei jest zaskoczenie, bo jest to treściwe, porządnie słodowe piwo ze świeżymi, chmielowymi nutkami i leciutką chlebowością w tle. Przydałoby się ciut więcej goryczki, bo słodowość za bardzo dominuje, ale i tak jest to chyba najlepsze piwo z Głubczyc, jakie piłem. [4]
                        Wysycenie: Za wysokie. [4]
                        Opakowanie: Puszka, wygląda trochę tandetnie. [3.5]
                        Uwagi:

                        Moja ocena: [3.65]

                        Comment

                        • darekd
                          PremiumUżytkownik
                          • 02-2003
                          • 12171

                          #13
                          Butelka jest chyba prawie niedostępna?
                          Uważam, że w stosunku jakość/cena (ok. 1,7 zł. Auchan Bielany Wrocławskie) to piwo stanowi naprawdę miłe zaskoczenie.
                          Ale i niechby było droższe ale szerzej dostępne w butelkach.

                          Comment

                          • darekd
                            PremiumUżytkownik
                            • 02-2003
                            • 12171

                            #14
                            Cały czas to piwko trzyma poziom, poza ceną, która w Auchan Bielany Wrocławskie spadła pod 1,6 zł za puszkę! W swojej cenie to piwo jest niezrównane moim zdaniem!

                            Comment

                            • westom_Poznań
                              Member
                              • 02-2006
                              • 54

                              #15
                              Dzisiaj kupiłem je w Auchan Swadzim, za 1,78 spodziewałem się gorszego piwa a tu miłe zaskoczenie

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎