Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Grudziądz, Kujawskie Strong Extra

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23782

    Grudziądz, Kujawskie Strong Extra

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • Sokół83
    szynkarz
    • 12-2004
    • 1598

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: jasny bursztyn [5]
    Piana: nalałem, odstawiałem butelkę, powąchałem piwo... i po pianie zostały plamy na szkle i piwe [2]
    Zapach: intensywny ziołowy zapach chmielu dominujący zdecydowanie nad słodowym [4.5]
    Smak: intensywna dawka słodu, zakończona silną jak na mocne piwo gorczką, cały efekt psuje lekko wyczuwalny alkohol [4]
    Wysycenie: jakbym piwo zaczął pić pół godziny po otwarciu [2.5]
    Opakowanie: małobrowarowa tandeta, głupia druga część nazwy, brak ekstraktu [2]
    Uwagi: dobre piwo, wyróżniające się spośród innych, przeważnie słodkich mocniaków, ale trochę niedopracowane (mało gazu); przypomina mi trochę Juranda Mocnego

    Moja ocena: [3.85]
    Z INNEJ BECZKI

    www.fotopolska.eu

    Comment

    • Rycho_128
      Senior
      • 03-2007
      • 1039

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Nie można sie przyczepić, bo ciemniejszy niż w typowych lagerach, przedpiśca napisał "jasny bursztyn", ja bym powiedział, że wcale nie taki jasny [4.5]
      Piana: Nie najlepiej, bo znika, ale wianuszek zoataje, oblepiając naczynie, z którego to piwo się degustuje [3.5]
      Zapach: Bardzo zachęcający, bo dość intensywny, czuć jakąś ziołowość, słód [4.5]
      Smak: Jak to w piwach z Grudziądza (bardzo charakterystyczna "grudziądzka" nutka - czyli słodowość zrównoważona ziołowością chmielu) całość zakończona goryczką, lekko czuć alkohol, ale nie jest słodkie, jak większość mocniaków. No i dobrze. [4.5]
      Wysycenie: Tak trzymać. Niczego więcej nie można wymagać. Może dokładniej: na początku nie atakuje co2 a pod koniec picia - nie jest za mało (no, może za szybko to piję ) [5]
      Opakowanie: Tak jak wszystkie Kujawskie z Grudziądza, za mało różnią się etykiety poszczególnych "Kujawskich", nawet pani sprzedająca miała z tym problem . (przemilczę - gdzie). Nie podają BLG jak na wszystkich grudziądzkich zresztą, nie wiadomo dlaczego. A wystarczy wejść na stronę www browaru i tam już tajemnicy nie ma (o ile mówią prawdę). [3.5]
      Uwagi: No, godne polecenia, ale tylko jak ktoś lubi takie nieco inne piwa (uuu, co ja tu piszę no, my wszyscy to lubimy) Ale przede wszystkim cena zachęca Było na forum o pozycjonowaniu cenowym, no, to piwo warte jest więcej, niż kosztuje.

      Moja ocena: [4.375]
      Gdański Browar WaRy
      Gdański Browar WaRy w BrowarBizie
      Piwo z kufla smakuje lepiej :)///Mniej karmelu...

      Comment

      • Rycho_128
        Senior
        • 03-2007
        • 1039

        #4
        w uzupełnieniu

        Pisałem, że na stronie browaru podają ekstrakty piw. Więc aby uzupełnić informację: Ekstrakt:1 2,1° Plato
        Alkohol: do 7,2% vol.
        CO²: 0,55-0,60
        Barwa: 11 - 13,5 j. EBC.
        Gdański Browar WaRy
        Gdański Browar WaRy w BrowarBizie
        Piwo z kufla smakuje lepiej :)///Mniej karmelu...

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎