Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Łódzkie, Junak Ciemne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23782

    Łódzkie, Junak Ciemne

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • angasc
    Senior
    • 04-2006
    • 977

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Przepiękny. Przypomina mi kolor ciemnego bursztynu, bardzo klarowne. [5]
    Piana: Sredniopęcherzykowa, do drobnej. Niezbyt wysoka. Znika po niecałej minucie pozostawiając maleńką obwódkę w kolorze ecru. [2.5]
    Zapach: Bardzo delikatna nuta słodów karmelowych wymieszana z zapachem chleba. Niezwykle przyjemny. Nieco brakuje mi zapachu polskiego chmielu. [4]
    Smak: Podobnie jak zapach - na pierwszym planie bardzo delikatny smak słodów palonych, później posmak chlebowy i na końcu bardzo delikatna goryczka chmielowa. Smak bardzo wyważony, odpowiadający kolorowi i stylowi piwa. Nie za słodkie, raczej półwytrawne. [4.5]
    Wysycenie: Jak dla mnie nieco za małe, ale z kolei piwa ciemne nie powinny mieć zbyt dużo gazu. Gdy postoi kilkanaście minut w szklance, to wysycenie staje się zbyt małe. Nawet jak na piwo ciemne. Przewidziane chyba jako piwo do picia z butelki a nie ze szklanki. [4]
    Opakowanie: Butelka 0,5L, bezzwrotna. Ma etykietę, kontrę i krawatkę. Opisy zawierają wszystkie informacje o producencie, zawartościach itp. Jednak grafik nie wysilił się zbyt mocno. Etykieta nie przykuwa wzroku i nie wybija się wśród innych piw stojących na półce. [3.5]
    Uwagi: Zakupione w Carrefour Warszawa, CH Targówek ul. Głębocka za pieniądze w granicach 2,5 - 3 zł. Dokładnie nie pamiętam.
    Zdecydowanie warto spróbować.
    Piwo wyprodukowane dla Carrefour Polska i dostępne prawdopodobnie tylko w sklepach tej sieci. Rzadko bywam w tym sklepie, ale przy okazji na pewno znów kupię.

    Moja ocena: [4.075]

    Comment

    • kiszot
      Senior
      • 08-2001
      • 8081

      #3
      Według mnie to ono podchodzi bardziej po polotmave niż ciemne.Ale to tylko moje odczucie.
      Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
      1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

      Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
      Mein Schlesierland, mein Heimatland,
      So von Natur, Natur in alter Weise,
      Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
      Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

      Comment

      • becik
        Senior
        • 07-2002
        • 14999

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: ciemno-herbaciany, jak to jest ciemne piwo to brak mi słów, dla mnie klasykiem ciemnego piwa są Krusovice i wg tych oceniam [3.5]
        Piana: drobna, bezowa, opada powoli, bez osadzania się na szkle [3.5]
        Zapach: lekko palonośc połączona ze slodowym aromatem plus coś a'la kwasek cytrynowy [3]
        Smak: cierpkie, przypomina mi na języku nierozpuszczona oranżadę w proszku, goryczka biegnie w kierunku wytrawnych wiśni [2.5]
        Wysycenie: troszkę za duże [4]
        Opakowanie: przeciętna seryjna etykieta, gładki kapsel [4]
        Uwagi: Jak dla mnie jako piwo ciemne to porażka, kolor nie taki, smak choć odrobinę podobny do klasycznego ciemnego piwa

        Moja ocena: [2.975]
        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

        Comment

        • adam16
          Senior
          • 02-2001
          • 9865

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Dla mnie ładny. Ciemny wpadający w czerwienie, z bursztynowymi refleksami. [4]
          Piana: Jasno-beżowa, nie najtrwalsza ale wianuszek pozostawia do końca. [3.5]
          Zapach: Bardzo przyjemny, karmel przede wszystkim, w tle owoce (brzoskwinia?). [4]
          Smak: Tu także karmel (ale za słodkie nie jest) i owocowy posmak. Lekko leciutko czuć goryczkę. Rzekłbym, że zrównoważone. [4.5]
          Wysycenie: Dla mnie prawidłowe. [4.5]
          Opakowanie: znowu ech... jak to ostatnio przy Łodzi. [2.5]
          Uwagi: Bardzo fajny pomysł - do tego piwa chętnie będę wracał.

          Moja ocena: [4.1]
          Browar Hajduki.
          adam16@browar.biz
          Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

          Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

          Comment

          • docent
            Senior
            • 10-2002
            • 5205

            #6
            Junak ciemne to Cork w lepszym wydaniu: duża połlitrowa butelka (dotychczas w marketach widziałem Corka tylko w 0,3), brak bzdur o 'irish stoucie' na etykiecie, no i atrakcyjna cena nie przekraczająca 2 pln. A samo piwo do bardzo solidne polotmave, do którego na pewno warto wrócić.
            Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
            Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
            Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
            Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

            Comment

            • radeckib
              Member
              • 02-2002
              • 87

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Kolor herbaty. Nazwanie tego piwa ciemnym to jakies nieporozumienie. Wydał mi się jakiś taki bury, może to kwestia oswietlenia. [2.5]
              Piana: Wysoka i słaba, momentalnie zniknęła. [1.5]
              Zapach: Drożdze. Czekolada. Herbata. Ogólnie nawet przyjemny. [3.5]
              Smak: Dosyć gorzkie, z wyraźnym słodem. niestety, aromat dośc krótki, po sekundzie zostaje tylko gorycz. Nic nadzwyczajnego. Trója z minusem. [3]
              Wysycenie: Uczciwe, miło szczypało w język. [4]
              Opakowanie: Kiepskie, tak samo jak na pozostałych Junakach. Brzydka, jednorazwoa burelka i buro-szara etykietka Jedynie kontretykieta mi sie podobała,bo była bardziej jasna i wyraźna. [2.5]
              Uwagi: Po Jurandzie Premium spodziewałem się czegoś troszkę lepszego, jednak piwo to jest jedynie dostateczne.

              Moja ocena: [3.025]
              ludzie mówią że jestem źle narysowany

              Comment

              • ARTHUR
                Senior
                • 07-2004
                • 2338

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: bardzo odpoiedzni do tego rodzaju piwa [3]
                Piana: niezbyt duza,ale jest to najwazniejsze [2.5]
                Zapach: Zapach jest sympatyczny [3]
                Smak: na rodzaj tego raodzaju piwa-gatunku dobry [4]
                Wysycenie: na tyle okreslam [2]
                Opakowanie: etykieta jest ładna [3.5]
                Uwagi: Piwo kupione w sklepie Cerrfour.

                Moja ocena: [3.325]
                ---------------
                Ocena usunieta z rankingu.
                Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu.
                Art, Admin

                ---------------

                Comment

                • ART
                  mAD'MINd
                  • 02-2001
                  • 23782

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ARTHUR Wyświetlenie odpowiedzi
                  Kolor: bardzo odpoiedzni do tego rodzaju piwa [3]
                  Piana: niezbyt duza,ale jest to najwazniejsze [2.5]
                  Zapach: Zapach jest sympatyczny [3]
                  Smak: na rodzaj tego raodzaju piwa-gatunku dobry [4]
                  Wysycenie: na tyle okreslam [2]
                  Opakowanie: etykieta jest ładna [3.5]
                  Uwagi: Piwo kupione w sklepie Cerrfour.
                  ARTHURze! Więcej konkretów w swoich ocenach proszę, bo na razie muszę się nimi w niemiły sposób obchodzić
                  - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                  - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                  - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                  Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                  Comment

                  • zAjkA
                    Senior
                    • 12-2004
                    • 1089

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Coś między ciemną mocną herbatą a trochę jaśniejszym mahoniem. [5]
                    Piana: Pierwsza klasa. Od nalania utrzymuje się na poziomie ok 1cm mimo że za mną już pół szklanki. Gęsta,zbita, na powierzczni idealnie gładka. [4.5]
                    Zapach: W tym przypadku neutralnie. Czuć nieco słodowej woni mieszającej się z delikatnie palonym słodem. [3]
                    Smak: Pierwszy plan zdominowany przez palone akcenty po czym daje o sobie poznać chlebowy aromat któremu towarzyszą karmelowe nuty. Finalna jest tu zdecydowana goryczka po której nastepuje znakomite ukojenie wydobywającej się z otchłani słodyczy. [4.5]
                    Wysycenie: Wogóle nie wyczówalne. Idealne [5]
                    Opakowanie: Prosta etykieta butla bezzwrotna. Mogli się trochę postarać. [3]
                    Uwagi: Za tą cennę ciężko o coś lepszego. Naprawdę znakomite.

                    Moja ocena: [3.95]
                    Browar Kapitański- Warzone na pełnym morzu

                    Comment

                    • Seta
                      Piję piwo
                      • 10-2002
                      • 6964

                      #11
                      Nie spisałem wrażeń z degustacji, więc oceny nie wystawię. Podobał mi się kolor i piana (choć mogłaby być trwalsza). Zapach i smak bardzo delikatny. Jakby wodniste. Myślę, że doskonała pozycja dla chcących spróbować pierwszy/drugi raz piwo ciemne. Dla "bardziej zaawansowanych" za mało wyraziste.
                      Generalnie od jasnego Junaka dzielą go lata świetlne (na korzyść Ciemnego) chyba, że trafiłem na zepsute jasne...
                      Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                      Comment

                      • kishar
                        Senior
                        • 10-2003
                        • 1691

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Barwa średnio ciemna, herbaciana, bardziej mi pasuje do polotmavego. [3.5]
                        Piana: Bardzo ładna, sporo jest jej na początku a i trochę pozostaje przez spory okres picia. [4.5]
                        Zapach: Lekko owocowy. [4]
                        Smak: W smaku dominuje delikatna słodowa-karmelowosć, dla mnie bardzo fajna, można wyczuć także pewne gorzkawe i chmielowe posmaki (aromat i goryczka) [4]
                        Wysycenie: Wydaję się poprawne. [4]
                        Opakowanie: Opakowanie to zdecydowanie najsłabszy element, brzydka etykieta, niechlujnie naklejona, ale plus za wszystkie informacje. [3]
                        Uwagi: Ja za to piwo zapłaciłem 1.99 w lubelskim Carrefour, jak dla mnie stosunek ceny do smaku piwa jest bardzo dobry, na pewno zamierzam jeszcze kupować to piwo bo naprawdę warto, szczerze je polecam, choć może nie jest to mistrzostwo w warzeniu ciemnych piw ale jak na nasze warunki jest ok.

                        Moja ocena: [3.975]
                        Last edited by kishar; 08-09-2007, 22:30.

                        Comment

                        • Pancernik
                          Senior
                          • 09-2005
                          • 9729

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Jasnorubinowy (jezeli taki kolor istnieje...), przyjemny dla oka. [4]
                          Piana: Jak to u "Junaków", drobna, gęsta, choć po kilku minutach się znacznie redukuje. [3.5]
                          Zapach: To też standard tej "marki", bardzo słaby zapach, ale (jak już się go wywęszy), całkiem przyjemy, słodowy. [3]
                          Smak: Leciutko pojawia się moc (Moc jest z nami), coś w rodzaju śladowych posmaków suszonych śliwek, ogólnie całkiem przyjemne. [4]
                          Wysycenie: Nasycenie, jak na piwo ciemne, optymalne. [4]
                          Opakowanie: Standard rodziny "Junaków": goły kapsel, mało lotna grafika, wszystkie podstawowe dane zawarte na kontrze. [3]
                          Uwagi: Właśnie Polki przegrały w sito 0:3 z Serbią, powinienem znielubić "Junaki", których "hat-trick" właśnie wykonałem... Ale to lepsze piwa, niż je malują.

                          Moja ocena: [3.55]

                          Comment

                          • rotmistrz
                            Senior
                            • 06-2005
                            • 469

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: mocnej herbaty, jaśniejszy od wiśniowego klarowny [3.5]
                            Piana: wysoka, jasnobeżowa, szybko siadła pozostawiając cieńki kożuszek [3]
                            Zapach: palonego słodu z nutą owocową przyjemny i intensywny [3]
                            Smak: smak palonego słodu z lekką goryczką, lekka nuta chmielowa, przypominało smakiem czeskie piwa poltmawe [3.5]
                            Wysycenie: wyważone, pracowało z słabnącą intensywnością [3]
                            Opakowanie: niska jakość druku, gładki kapsel, zdecydownie najgorszy elemant wizualny [2.5]
                            Uwagi:

                            Moja ocena: [3.2]

                            Comment

                            • Samoglow
                              Senior
                              • 07-2007
                              • 606

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Ładny, taki dość jasny mahoń, przyjemnie się nań patrzy [4]
                              Piana: Zbyt szybko opada [3.5]
                              Zapach: przyjemny słodowy, troszkę zbyt słaby, chociaż biorąc pod uwagę dość niski ekstrakt - w normie [3.5]
                              Smak: Nienatarczywy, alkohol nie wybija się na pierwszy plan, czuć słód i dość znaczną chmielową goryczkę. Nie zbyt słodki, wytrawny. Minusem jest tu to, że w ciemnych piwach przyzwyczajony jestem do nieco silniejszej nuty słodowej i ogólnie mocniejszego smaku, który tu jest odrobinę zbyt mało intensywny. [3]
                              Wysycenie: Może troszkę za małe nawet jak na "ciemniaka". Szybko ulatuje. [3]
                              Opakowanie: Niezbyt wyszukane, ale jest i krawatka i kontra i wszystkie dane. To liczy się na plus! [3.5]
                              Uwagi:

                              Moja ocena: [3.3]

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎