Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Grybów, Pilsweiser 12%

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23791

    Grybów, Pilsweiser 12%

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • Shlangbaum
    Senior
    • 03-2005
    • 5828

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Po prostu złote. Nie ma się czego czepić. [5]
    Piana: uuu... ciężki temat. Istnieje tylko przez krótki czas po nalaniu piwa do szklanki. [2]
    Zapach: Trochę jakby wodnisty. Za mało intensywny. Z trudem można wyczuć chmiel. [3]
    Smak: Piwo bez wyrazu. Goryczka średnia. Nie jest to piwo puste w smaku ale czegoś mu brakuje. Jest jakieś takie mało intensywne. Gdzieś w oddali pojawiają się słodowe nutki ale pełnią smaku tego nazwać nie można. [3]
    Wysycenie: Może być. Nie zostaje na żołądku, jest w miarę równomierne. Mogło by być żywsze w ustach. [4]
    Opakowanie: Jak na browar Grybów to jest to duża zmiana jakościowa na plus. Etykieta przejrzysta i bogata w treść. Nazwa piwa tylko trochę głupawa [4.5]
    Uwagi:

    Moja ocena: [3.125]

    Krakowski Konkurs Piw Domowych !

    Comment

    • dkrasnodebski
      cymbał
      • 05-2003
      • 2316

      #3
      Ty mnie Shlangi powiedz jak pachnie woda.
      Zakład Piwowarstwa Domowego BRODAREK

      www.radoslawstolar.pl

      Comment

      • Piotras
        Senior
        • 08-2003
        • 307

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Bursztynowy, klasyczny pils [5]
        Piana: Jak na polskie piwo to przyzwoita(poczatek niezły)jak na czeskie(czy tez słowackie) to słabo, znika po dłuższej chwili [3.5]
        Zapach: Delikatnie chmielowy, słodkawy [3.5]
        Smak: 4,5 ale w skali globalnej to raczej 3,5, jak na PL jednak całkiem nieźle. Smak wyraźnie słodowy- delikatna słodycz przeważa i wybija się na pierwszy plan.Bynajmniej jednak nie mdli. Goryczka łamie smak słodu zdecydowanymi ziołowymi nutami.Całkiem niezłe i wyraziste. Grybów Premium chyba wspominam cieplej jednak. [4.5]
        Wysycenie: modelowo [4]
        Opakowanie: +plus za jednorodność etykiet i ekstrakt,kontretykieta z pełnym info.Fajna czcionka(lekka secesja?)
        - minus za niepokojąco pastelowe barwy i białą różę w tle.Kobieca ta etykieta dosyć.Tzn nie że mam coś przeciwko ale troche zaskakuje. Na kontrze zamiast "warzyć" używaja czasownika "gotować" [4]
        Uwagi: Kupione w Grybowie. Tym razem sklep firmowy był nieczynny, wiec info praktyczne że w rynku w rogu tez jest jakby firmowy i czynny chyba do dość późna.Rozmawiałem z facetem obsługującym "kotłownie"w browarze.I facet raczej optymistycznie widział sytuacje browaru("no gotujemy i jakos idzie"). Oczywiście lokalni wola tyskie(pani ze sklepu) i etykieta sie ludziom nie podoba (pan ze sklepu) i chyba ci słowacy(czy czesi?) ich wkurzaja jak bauer w Lwówku. Zobaczymy. Ogólnie głupawa nazwa i radykalny brak wspólnych cech z Grybowem Premium.Budynki browaru śliczniutkie.

        Moja ocena: [4.025]

        Comment

        • Piotras
          Senior
          • 08-2003
          • 307

          #5
          I Foto, szału nie robi.
          Attached Files

          Comment

          • woosaa
            Senior
            • 07-2005
            • 1548

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: ładny złoty,klarowny [4.5]
            Piana: śnieżnobiała,porządna i gęsta,powoli znika tworząc dziury jak serze(hihihi) [4.5]
            Zapach: przyjemny owocowy.lekko chmielowy [4]
            Smak: z początku bardzo owocowo-kwiatowy,po chwili pojawia się dobra goryczka i bardzo dobrze,tak trzymać [4.5]
            Wysycenie: prawidłowe,ale jak by było trochę większe to bym się nie pogniewał [4]
            Opakowanie: etykieta taka jakaś pstrokata,kontra lepsza +mini krawatka,podane wszelkie info,goły kapsel [3]
            Uwagi: Bardzo porządne piwo,zakupione na giełdzie w Katowicach(wysoka cena,ale nie załuję).Polecam.PZDR

            Moja ocena: [4.225]
            mb WOS

            Comment

            • e-prezes
              Senior
              • 05-2002
              • 19163

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Złoty, klarowny - ot nic dodać, nic ująć... Nad czym się tu rozpisywać! [4.5]
              Piana: U mnie prawie wzorcowa - jasna, średniogęsta, obfita i trwała. [4.5]
              Zapach: Mało intensywny, chmielowy, acz przyjemny. Bez dziwnych woni, które czasem było czuć w piwach z Grybowa. [4]
              Smak: Zrównoważone, jest zarówno słodowa pełnia jak i zauważalna, przyjemna goryczka. Osobiście nie dałbym głowy, że piję 12stkę, ale piło się z przyjemnością. Żadnych obcych posmaków, jak winno być. [4.5]
              Wysycenie: Duże i akuratne. Jest czym podtrzymywać pianę, ale nie zagazowuje. [4.5]
              Opakowanie: Gdybym miał oceniać tylko to piwo z Grybowa to bardzo ładne, choć mało piwne. Błękitna szta rozmywające się w niej detale trochę psują efekt, brak jakiegoś kontrapunktu - agresywniejszego kolorystycznie akcentu, który przykuwałby uwagę. [3]
              Uwagi: Moje pierwsze podejście do tego piwa i jestem pozytwnie zaskoczony, drugie nie gorzej... Patrząc po innych ocenach widać trafiły nam się jakieś różne partie towaru To zły znak, ja jednak oceniam to co piłem i o ile mogę mieć większe zastrzeżenia do galanterii to zawartość jest OK i tak trzymać!

              Moja ocena: [4.25]

              Comment

              • teodorehare
                Member
                • 11-2007
                • 98

                #8
                czas na drugie piwo z Grybowa - Pilsweiser 12
                barwa złota, bardzo ładna - 5
                piana - na początku ładna, drobna, zniknęła po 30 s - 2,5
                wysycenie - w stosunku do 10-tki dużo lepsze, drobniejsze bąbelki gazu ( tam wielkie bomble, chyba tylko sztuczne), unoszą się cały czas podczas picia piwa
                zapach - (chyba mam katar), ale jakiś słabowity, ni to słód, ni to nie wiem co - 3
                smak - leciuteńko słodkawy, pod koniec lekka goryczka - 4
                opakowanie - jak już pisałem przy 10-tce, ale mojej córce (5 lat) bardzo się spodobała - 3

                Comment

                • teodorehare
                  Member
                  • 11-2007
                  • 98

                  #9
                  aha, oba piwa 10 i 12 z datą ważności na grudzień tego roku, więc chyba z ostatniej warki

                  Comment

                  • MarcinKa
                    Senior
                    • 02-2005
                    • 2729

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Dość jasny jak na 12. Taki ciemno słomkowy, wpadający w bursztyn. [3.5]
                    Piana: Tylko cieniutki kożuszek w momencie nalewania. Właściwie od razu zredukował się do resztek. Niewielkie ślady na ściankach kufla. [2]
                    Zapach: Niezbyt mocny, chmielowy, nic nadzwyczajnego. Brak w nim wyraźniejszej słodowej nuty. [3.5]
                    Smak: Jest chmielowość, troszkę słodu i prawie niezauważalna goryczka. Smak niezły, ale trochę ubogi. Zdecydowanie największym mankamentem jest jednak nikła treściwość. W 12 powinna być już jakaś mocniejsza nuta słodowa. To piwo jest prawie takie samo lekkie jak 10. Zdecydowanie barak mu treści. [3.5]
                    Wysycenie: Bardzo dobre, dość mocne i trwałe. [4.5]
                    Opakowanie: Ocena taka sama jak przy 10. Wady te same: zbytnie podobieństwo 3 odmian, głupia nazwa, goły kapsel. Plusy również te same: oryginalna kolorystyka, staranne naklejenie etykiet, podanie parametrów. Nie jest źle, ale może być jeszcze lepiej. [4]
                    Uwagi: Nienajgorsze, przyjemne piwo. Jednak jako 12 trochę rozczarowuje swoją nadmierną lekkością. Sądzę, że dobrze się sprawdza w ciepłe dni i na dłuższych posiadówkach. Bardzo jestem ciekaw jak smakuje w wersji lanej. Oceniałem piwo z I warki.
                    Dzięki Slangi z piwo.

                    Moja ocena: [3.425]
                    To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

                    Comment

                    • skandal
                      Senior
                      • 05-2002
                      • 1439

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Według mnie trochę za jasny jak na 12. Między słomkowym a jasnym bursztynowym. [4]
                      Piana: Na początku dość ładna, gęsta ale bardzo szybko opadła zupełnie, nie pozostawiła po sobie śladu na szklance [2]
                      Zapach: Wyczuwalny głównie aromat chmielu, chociaż czegoś mi jeszcze brakowało. Naszczęście bez zapachów alkoholowych i chemii. Zapaszek który był wyczuwalny w 10 tu nie istniał a jeśli już to był bardzo słaby. [4]
                      Smak: Duża różnica między 12 a 10. Można napisać że bardzo dobrze "wchodzi" mimo że smak specjalnie wyszukany nie był. Lekkie słodowe posmaki, goryczka na bardzo miłym poziomie tzn nie przeszkadzała, nie drażniła swoją obecnością. Wrażnie gęstości w ustach. Brak w smaku alkoholu i tego dziwnego posmaku metalowego wyczuwanego w 10. [4.5]
                      Wysycenie: Dobre, choć przy końcówce słabnące. [4]
                      Opakowanie: Tak jak w przypadku 10. Etykieta identyczna z tylko zmienioną ilością ekstraktu. Wrażenia identyczne jak w przypadku 10 i 14. [3.5]
                      Uwagi: W porównaniu do pitej kilka dni temu 10 bardzo miłe zaskoczenie. 10 smakowała po prostu jak rozcieńczona 12. Teraz czeka mnie 14, oby było równie przyjemnie.

                      Moja ocena: [3.975]

                      Comment

                      • Pancernik
                        Senior
                        • 09-2005
                        • 9731

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Klasycznie złoty, w porządku. [4]
                        Piana: Ni-ma... Może piwo było nieco zbyt chłodne...? [2.5]
                        Zapach: Chlebowo-słodowy, lekkie nuty kwaskowe. [3.5]
                        Smak: Chmielowo-goryczkowy, jakby trochę wodnisty, ale goryczka miła bardzo. [3.5]
                        Wysycenie: Mimo symbolicznej piany bąbelki fajnie śmigają. [4]
                        Opakowanie: Nie... ...porozumienie, a nawet kilka:
                        1. nazwa mocno pretensjonalna;
                        2. kolor etykiet - tzw. majtkowy blue;
                        3. biała róża - aaaale... osochozi...?
                        4. prawie nie do odróżnienia od innych Pilsweiserów. Tylko dzięki czujności pana "U Joli" kupiłem więcej niż jedno.
                        No i goły kapsel. [2.5]
                        Uwagi: Przyjemne piwo generalnie. Taki klimat: letni wieczór, taras, spokój... .

                        Moja ocena: [3.4]

                        Comment

                        • becik
                          Senior
                          • 07-2002
                          • 14999

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: kolor bursztynowy [5]
                          Piana: biala, gęsta i zwarta na początku, szybko opada, zostaje cieniutka warstwa na piwie, osadza się się na szkle [4]
                          Zapach: wyrazny, dominuje słodowy aromat [4]
                          Smak: w smaku podobnie dominuje słodycz, przypomina mi mocną warkę czy dębowe, dopiero gdzieś na dalszym planie da się wyczuć lekki goryczkowy posmak, trochę za ostre jak dla mnie [3.5]
                          Wysycenie: trochę za duzo, zabija delikatność i aksamitność [4]
                          Opakowanie: podobnie jak przy 10-tce brakuje mi do kompletu firmowego kapsla, reszta ok [4.5]
                          Uwagi: może i niezle w swoim gatunku ale raczej sięgać po nie nie będę, jak dla mnie zbyt słodkie

                          Moja ocena: [3.875]
                          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                          Comment

                          • skitof
                            Senior
                            • 11-2007
                            • 2478

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Kolor złoty wpadający w bursztynowy [3]
                            Piana: Piana dość słaba, nie robi wrażenia, nie tworzy się obfita, a to co jest szybko znika [1]
                            Zapach: Zapach dość dobrze wyczuwalny, głównie słodowy [2]
                            Smak: Dość wodnisty, jest lekko goryczkowe. Dopadają mnie wątpliwości jeśli chodzi o walory smakowe wody, z której piwo jest robione. Jak na dwunastkę zbyt cienkie i niewyraźne w smaku. [1.5]
                            Wysycenie: Wysycenie bardzo małe [1.5]
                            Opakowanie: Kapsel niededykowany. Na kontretykiecie napis: Nasze piwo jest zdrowe [2.5]
                            Uwagi:

                            Moja ocena: [1.75]

                            Comment

                            • toto
                              Senior
                              • 12-2006
                              • 949

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: bursztynowy, ładny, jak na 12 dość ciemny [5]
                              Piana: bardzo obfita, średniopęcherzykowa, dość trwała, oblepia silnie szkło [4.5]
                              Zapach: kwaskowo-słodowy, może być, trochę czuć drożdże [3.5]
                              Smak: pierwsze wrażenie słodowe; słodowośc ta jest jednak szybko maskowana przez wyraźnie ziołową goryczkę; niezbyt dobrze zbalansowane, słabe metaliczne posmaki [3]
                              Wysycenie: początkowo bąbelki silnie pracują, ale szybko wygazowywuje się [2.5]
                              Opakowanie: Butelka zwrotna. Etykieta - niebieskie koło z różą. Goły złoty kapsel. Są wszystkie potrzebne dane. W składzie zwracają uwagę "produkty chmielowe". [3]
                              Uwagi: Trwałośc do 20.12.2008. Przyzwoite piwo, które jednak lepiej wygląda niż smakuje. Generalnie bez "błysku".

                              Moja ocena: [3.4]

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎