Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Svyturys, Okocim Pszeniczne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Maidenowiec
    Senior
    • 07-2004
    • 2287

    #76
    W Kerfurach jest po jakieś 3,50. Z czego się cieszę, bo myślę, że może odegrać jakąś rolę w promowaniu piw pszenicznych w naszym kraju.
    Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

    Thou shallt not spilleth thy beer!

    Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

    Comment

    • Promil03
      Senior
      • 10-2007
      • 2833

      #77
      Nie zrozumiałeś mnie. Karred napisał w temacie "nowe piwa", że Okocim Pszeniczny jest dobry i nie drogi. Tutaj napisał, że "cena zniechęca".

      Comment

      • karred
        Junior
        • 01-2009
        • 22

        #78
        Okocim Pszeniczne

        nie drogie jak na "nowość" i piwo tego typu jak dla mnie (mało peszeniczniaków wypiłem w życiu) , ale te pieniążki (3,49) można zainwestować fajniej!
        jak na spróbowanie to nie żałuję tych 3,5 złotego, ale tak jak miałbym na co dzień kupować to... cena zniechęca.
        kpw?

        Comment

        • Pancernik
          Senior
          • 09-2005
          • 9735

          #79
          Hm, kupienie piwa pszenicznego za cenę poniżej PLN 3,50 to w Polsce jest duża sztuka... Prędzej za Odrą, ale dojechać trzeba... . Dobra pszenica często kosztuje dwa razy tyle... I ma prawo . Karred, Twoje pszeniczne

          Comment

          • piotry
            Oj tam, oj tam !
            • 08-2005
            • 761

            #80
            we wrocku można kupic pszenice z primatora za przyzwoite 3 zł albo taniej jak się trafi

            i ci co pili wiedzą, że jest to pszenica dobra, nieporównywalnie lepsza od tej chemicznej z "okocimia" ...

            Comment

            • Maidenowiec
              Senior
              • 07-2004
              • 2287

              #81
              No i fajnie, ale bardziej na północ kraju już tak różowo nie jest.
              Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

              Thou shallt not spilleth thy beer!

              Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

              Comment

              • Pinio74
                Senior
                • 10-2003
                • 3881

                #82
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Maidenowiec Wyświetlenie odpowiedzi
                No i fajnie, ale bardziej na północ kraju już tak różowo nie jest.
                Dokładnie tak. Okocim pszeniczny jest jednym z tańszych piw tego gatunku. Np. w Płocku z ceną 3,50 jest tańszy od Baltasa (około 3,80), Faustusa (około 3,90), Obolona (4,00), Fratera (4,20), nie mówiąc już o niemieckich pszenicach oscylujących w granicach 4,50 - 5,00. Najlepszym z możliwych rozwiązań jest Cornelius (cena około 3,30) ale za to dostać go trudno.
                Last edited by Pinio74; 23-01-2009, 12:20.
                BIRRARE HUMANUM EST

                Comment

                • Pogoniarz
                  † 1971-2015 Piwosz w Raju
                  • 02-2003
                  • 7971

                  #83
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi
                  Hm, kupienie piwa pszenicznego za cenę poniżej PLN 3,50 to w Polsce jest duża sztuka... Prędzej za Odrą, ale dojechać trzeba... . Dobra pszenica często kosztuje dwa razy tyle... I ma prawo . Karred, Twoje pszeniczne
                  W "enerdowie" po dzisiejszym kursie wychodzi od 1,80 pln do 4,50 pln.Taki pszeniczniak smakowo podobny do tego z " Brzeska" można by kupić za maksymalnie 3 pln.


                  Prawie jak Piwo
                  SZCZECIN

                  Comment

                  • mavierk
                    Junior
                    • 01-2009
                    • 12

                    #84
                    W sumie kupiłem w 24h koło XXlatki we wrocku za 3.70zł...

                    Otworzyłem i powąchałem prosto w butelki - cudowny zapaszek drożdży i lekkie nutki goździków oraz banana.
                    Wylewając w szklance zrobiła się piana, która kazała mi odczekać kilka sekund (w sam raz na zamieszanie dnem) - piana niestety znikła po kilkunastu sekundach.. 3
                    Smak.. pierwszy łyk mnie zaskoczył. Kwaskowość i goryczka tego piwa przyćmiewa mi wszystkie inne aspekty smaku... szczęście, że w lodówce chłodzi się Obołoń 2,5
                    Po wypiciu ponad połowy z szklaneczki znowu czuć zapach - jest to moim zdaniem największy atut tego browarka 4
                    Wysycenie - lubię czuć bąbelki pod podniebieniem 4
                    Opakowanie - fajne, stylowe mi się bardzo podoba 5

                    Żałuję, że nie kupiłem jednak czegoś innego (Ciechana Pszenicznego nie mieli, Obołoń został ostatni) eh... lepiej dołożyć te 20-30 groszy do czegoś lepszego, sprawdzonego. Za cenę 3zł byłoby to jedno z najczęściej kupowanych przez mnie piw

                    Marusia, gdzie można kupić te Valentinsy
                    Last edited by mavierk; 10-02-2009, 16:38.

                    Comment

                    • kopyr
                      Senior
                      • 06-2004
                      • 9475

                      #85
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika mavierk Wyświetlenie odpowiedzi
                      Marusia, gdzie można kupić te Valentinsy
                      Ja nie Marusia , ale zasppkoję twoją ciekawość. Już nigdzie, a raczej nigdzie w Polsce. Były sprzedawane w Plusach, a te zostały kupione i przerobione na Biedronki.
                      blog.kopyra.com

                      Comment

                      • mavierk
                        Junior
                        • 01-2009
                        • 12

                        #86
                        Takm myślałem Dzięki wielkie

                        Comment

                        • kjaros
                          Senior
                          • 03-2007
                          • 377

                          #87
                          Kolor: Ciemno żółty mętny. Tylko brak śladu drożdży. Zmętnienie tego piwa pewnie wywołuje jakieś świństwo.
                          Piana: Średnio drobna, Szybko opada.
                          Zapach: Skórka banana
                          Smak: Przypomina pszeniczne ale jakieś sztuczne. Kwaskowate i
                          Wysycenie: OK
                          Opakowanie: Nowy wzór butelki z żółtą etykieto-krawatką. Mi się podoba nowy styl piw Okocim.
                          Uwagi: Lepiej dopłacić do "Franciszka"...
                          Nawet najgłupsi politycy, nie są tak głupi jak społeczeństwo, które ich wybrało.

                          Comment

                          • kiszot
                            Senior
                            • 08-2001
                            • 8081

                            #88
                            Szkoda tych pieniędzy wydanych na te coś co się ma nazywać piwem pszenicznym.Najlepsza była piana.Znikła zanim zdążyłem wypłukac butelkę.Gazu nie było w ogóle.Zapach jakiś taki ledwie wyczuwalny.O smaku nic n ie napiszę.Nie wiem moze tak pechowo trafiłem na jakąś dziwną warkę ale grubo się zastanowię zanim jeszcze raz włoże do koszyka te coś.
                            Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
                            1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

                            Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
                            Mein Schlesierland, mein Heimatland,
                            So von Natur, Natur in alter Weise,
                            Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
                            Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

                            Comment

                            • Mikko
                              Senior
                              • 12-2008
                              • 583

                              #89
                              przesadzacie, nie jest to złe piwo szczegolnie kiedy Corneliusa ze świecą szukać a Frater Pszeniczny kosztuje majątek. Lepiej mi podchodzi niż np Erdinger i Valentins. W lato z lodówki wchodzi dobrze do obiadu, szczególnie że nie jest taki mulisty/gęsty jak np Paulaner, jest bardziej orzeźwiający w smaku, choc oczywiścienie twierdze że jest lepszy.

                              I słusznie ktoś zauważył że, może przyczyni się do spopularyzowania tego typu piw w Polsce (chyba że podzieli smutny los Palonego)

                              btw
                              Obolon mi z kolei nie smakował, chyba że jakąś zjęłczalą partie piłem
                              Last edited by Mikko; 07-03-2009, 17:47.

                              Comment

                              • supersklep
                                PiwBiz
                                • 01-2005
                                • 982

                                #90
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Mikko Wyświetlenie odpowiedzi

                                I słusznie ktoś zauważył że, może przyczyni się do spopularyzowania tego typu piw w Polsce (chyba że podzieli smutny los Palonego)

                                Słyszałem że ma się pokazać już w hurtowniach bez problemu pod koniec marca tego roku


                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎