Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Strzelec, Hermann Mueller

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • zAjkA
    Senior
    • 12-2004
    • 1089

    Strzelec, Hermann Mueller

    Miałem możliwość spróbowania wczoraj u kolegi na urodzinach Hermann'a w wersji beczkowej. W sumie da się wypić. Nie da się jednak ukryć że miało metaliczny posmak który na początku mi przeszkadzał. Być może w przyszłości pokuszę się o ocenę tego piwa.
    Browar Kapitański- Warzone na pełnym morzu
  • slawekkazek
    Senior
    • 01-2003
    • 544

    #2
    Na kontretykiecie napisano, że piwo to napełniono w Firmie Handlowej Brok - Strzelec S.A. w Słomnikach (?), być może to miało wpływ na fatalny smak tego piwa. Unikać !!!
    moim zdaniem miało i to kolosalne-te z Rybnika jest całkiem dobre a sposób transportu ma tu kluczowe znaczenie
    To z Rybnika również rozlewano w Słomnikach (a konkretnie w Kacicach pod Słomnikami), zapewne z jakąś szkodą dla piwa, tyle że i tak było pijalne (przez długi czas było to najczęściej pijane przeze mnie piwo). To produkowane teraz - poza nazwą - z dawnym H. M. z Rybnika nie ma nic wspólnego !!!!
    Zresztą uważam, że takie sztuczne utrzymywanie marki kojarzonej z browarem, którego już nie ma, jest rodzajem piwnej nekrofilii. Rozumiem (poniekąd) motywacje działu marketingu, jednak takie wyroby omijam szerokim łukiem. I zachęcam do tego innych.

    Comment

    • YouPeter
      Senior
      • 05-2004
      • 2379

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Ciemno - słomkowy [3.5]
      Piana: Biała, bardzo rzadka, w zasadzie prawie jej nie ma i znika całkowicie po minucie. [1]
      Zapach: Słodowy, mało przyjemny i słabo wyczuwalny. [2]
      Smak: Bardzo wodniste w smaku, słaby posmak słodowy, za mało goryczkwe. [2.5]
      Wysycenie: Wizualnie trochę leniwe bąbelki jednak przy degustacji jest już zdecydowanie lepiej. [3]
      Opakowanie: Przeciętne, bardzo ubogie no i ta pseudo germanizacja... [2.5]
      Uwagi: Bardzo przeciętne piwo zakupione prawdopodobnie pierwszy i ostatni raz z ciekawości i z kronikarskiego “obowiązku” opisania tego trunku.

      Moja ocena: [2.25]
      Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

      Comment

      • Jimmy_jb
        • 11-2005
        • 911

        #4
        Piłem wczoraj beczkowego Hermana. Był podany tak jak należy: na zimno, z pianką i z bąbelkami. Jednak mimo to, jak to stwierdził mój kumpel, "nie jest to najlepsze piwo jakie piłem". Nieprzyjemny i mało wyraźny smak, trochę kwaśny. Nie smakuje mi i nie kupię go więcej.
        Mona Browar Prywatny, Pruszcz Gdański Słoneczna

        Comment

        • puszka
          Senior
          • 10-2002
          • 204

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Troche za jasny- słomkowy [3]
          Piana: Bardzo szybko znika pozostajac jedynie na szklance [2.5]
          Zapach: Mocno chmielowy [4]
          Smak: Tragiczny - metaliczny [1]
          Wysycenie: Zadawalajace [4.5]
          Opakowanie: Ładnie opisana puszka wyróżniająca się w tłumie [4.5]
          Uwagi:

          Moja ocena: [2.65]

          Comment

          • rotmistrz
            Senior
            • 06-2005
            • 469

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: jasnożółty, klarowny [3]
            Piana: biała, średnioziarnista, siadła szybko pozostawiła gruby kożuszek który po pierwszym łyku zrobił się cieńki i dziurawy [2]
            Zapach: unosił sie zapach chmielu i słodu była też woń metaliczna, [2.5]
            Smak: wodnisty, lekka goryczka bez wyrażnego akcentu chmielu i słodu [2]
            Wysycenie: pracowało cały czas jednak niezbyt intensywnie [2.5]
            Opakowanie: informacje o piwie nie pełne, kolorystyka biło-złota z czarnymi napisami [3]
            Uwagi:

            Moja ocena: [2.3]

            Comment

            • abernacka
              Senior
              • 12-2003
              • 10836

              #7
              O kurcze blade. A gdzie znalazłeś piwa z Rybnika jeżeli browar od ponad dwóch lat (jeżeli nie wiecej lat) nie warzy piwa?!
              Te piwo pochodzi już ze Strzelca a nie śp. Rybnika.
              Piwna turystyka według abernackiego

              Comment

              • ART
                mAD'MINd
                • 02-2001
                • 23782

                #8
                Ale ocenomat jest podłączony do Jędrzejowa.
                - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                Comment

                • ART
                  mAD'MINd
                  • 02-2001
                  • 23782

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
                  O kurcze blade. A gdzie znalazłeś piwa z Rybnika jeżeli browar od ponad dwóch lat (jeżeli nie wiecej lat) nie warzy piwa?!
                  Te piwo pochodzi już ze Strzelca a nie śp. Rybnika.
                  posprzątane.
                  - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                  - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                  - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                  Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎