Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jędrzejów [ex Strzelec], Rybnicki Full

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • anteks
    maruda
    • 08-2003
    • 10738

    Jędrzejów [ex Strzelec], Rybnicki Full

    Kolor: woda lekko zabarwiona na żółto [1.5]
    Piana: piany brak, nawet przy laniu z szafy [1.5]
    Zapach: wącham i nic całkowity brak zapachu [1]
    Smak: lekka goryczka i tyle [2]
    Wysycenie: gazu początkowo nawet dużo lecz po kilkunastu sekundach pojedyńcze bąbelki [2.5]
    Opakowanie: ciekawa kolorystycznie szata ,ale konserwa [4]
    Uwagi: ekstrakt 12,1% 6,2%alk ??-chyba trzeba to włorzyć między bajki

    Moja ocena: [1.7]
    Mniej książków więcej piwa
  • R_F
    Senior
    • 11-2003
    • 159

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Kolor jasno-złoty, mógłby być ciemniejszy, ale tak się ubzdurało poprzedniemu właścielowi ... [4]
    Piana: Początkowo duża, póżniej jednak opada i pozostaje kożuszek, w sumie ok bo piany nie lubię ;-] [4]
    Zapach: Lekki i przyjemny chmielowy. [4.5]
    Smak: Również przyjemny i łagodny dla mego podniebienia, poprostu idealny ;-] [4.5]
    Wysycenie: W normie, przy dużym staniu robi się woda, ale u mnie to nie możliwe ;-] [4.5]
    Opakowanie: Estetyczne, proste z ładnym niebieskim kolorkiem. [5]
    Uwagi: Cena podana jest akurat z hurtowni, gdzie skrzyneczkę mam tam za 30 zł.

    Moja ocena: [4.45]

    Comment

    • iommi
      Senior
      • 07-2003
      • 1522

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika R_F
      Kolor: Kolor jasno-złoty, mógłby być ciemniejszy, ale tak się ubzdurało poprzedniemu właścielowi ... [4]
      Piana: Początkowo duża, póżniej jednak opada i pozostaje kożuszek, w sumie ok bo piany nie lubię ;-] [4]
      Zapach: Lekki i przyjemny chmielowy. [4.5]
      Smak: Również przyjemny i łagodny dla mego podniebienia, poprostu idealny ;-] [4.5]
      Wysycenie: W normie, przy dużym staniu robi się woda, ale u mnie to nie możliwe ;-] [4.5]
      Opakowanie: Estetyczne, proste z ładnym niebieskim kolorkiem. [5]
      Uwagi: Cena podana jest akurat z hurtowni, gdzie skrzyneczkę mam tam za 30 zł.

      Moja ocena: [4.45]
      Widzę że kolega bije punkty u swoich przełożonych. Łubu dubu, łubu dubu...
      Last edited by iommi; 18-10-2005, 16:53.
      *****************************

      Przyjmę, wymienię, kupię - wszystko co związane z browarami Mullera w Rybniku!!!

      *****************************

      Comment

      • R_F
        Senior
        • 11-2003
        • 159

        #4
        No trzeba jakoś markę promować, nawet tutaj na portalu ;-]

        Comment

        • Twilight_Alehouse
          Chmielowisko.pl
          • 06-2004
          • 6310

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Oj nędzny, jaśniutki. [2]
          Piana: Sporo ładnej i stosunkowo trwałej piany. [4]
          Zapach: Słaby, chmielowy. Gdyby był mocniejszy, przypominałby czeskie desitki. [3]
          Smak: na początku lekka chlebowość, potem chmielowość. Niestety potem pojawia się szmaciany smaczek charakterystyczny dla niektórych małych browarów - co dziwi, skoro chodzi o Jędrzejów. Nie jest na szczęście na tyle silny by przeszkadzać w piciu, które dokonuje się bez szczególnych zachwytów czy narzekań. [3]
          Wysycenie: Bardzo dobre. [5]
          Opakowanie: Etykieta tandetna kolorystycznie i zdobniczo. Plus za ładny kapselek. [3]
          Uwagi: Piwo otrzymane od Iommiego na spotkaniu w Pszowie. Dzięki!

          Moja ocena: [3.15]

          Comment

          • iommi
            Senior
            • 07-2003
            • 1522

            #6
            "Warzony w poszanowaniu tradycji browaru rybnickiego HeRRmann Muller" - czytamy na puszce (na flaszce pewno to samo jest) Rybnickiego Fulla.
            Śmieszne, bo mnie zawsze wydawało się, że właścicielem browaru rybnickiego był HeRmann Muller... Cóż, nie dość że ściemniają bo browar już w pył rozwalony, to na dodatek błędy w pisowni robią... Żałosne.
            *****************************

            Przyjmę, wymienię, kupię - wszystko co związane z browarami Mullera w Rybniku!!!

            *****************************

            Comment

            • maki
              Senior
              • 07-2003
              • 186

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Słomkowy - za jasny jak na piwo o ekstarkcie 12,1 [1.5]
              Piana: Gruboziarnista po 2 min opadła bez śladu [2.5]
              Zapach: delikatnie słodowy [3]
              Smak: Z pierwszym łykiem wyczuwalna gorycz pod koniec ok ale wg mnie za słabe jak na 12,1 i 6,2 alk [3]
              Wysycenie: Ładne cały czas "pracowało" a na języku aż za bardzo wyczuwalne [4.5]
              Opakowanie: Butelka typu BROK/STRZELEC ładna etykieta (czy ktoś wie o co chodzi z tą rybą??), kontra przypomina etykiety piw należących do czeskiego Staropramena (czy ma to jakiś związek?), i co najważniejsze oryginalny kapsel [5]
              Uwagi: Piwo do powtórnego spożycia, otrzymane od Czapayew'a
              Nastapiła zmiana ekstaktu - zmniejszenie do 12,1

              Moja ocena: [3.05]

              Comment

              • tad2x
                Member
                • 06-2005
                • 72

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Kolor przyzwoity, jasny, slomkowy. [4]
                Piana: Na poczatku bylem nia zachwycony, gesta piana trzymajaca ksztalt po czym...stracila sie. [4]
                Zapach: Poczatkowo przypominalo mi zapach tanich piw po 1,20 zl ale jednak bylo troche lepiej. [3.5]
                Smak: Dosyc taki szczegolny, niezbyt spora gorycz ale slodkie nie bylo (i cale szczescie)/ [4.5]
                Wysycenie: Takie sobie, wiele piw jest lepiej nagazowanych. [3.5]
                Opakowanie: Puszka, z odpowiednim herbem. [4.5]
                Uwagi: Piwo zakupione w gliwickim Tesco. Z pewnoscia warte ponownej degustacji.

                Moja ocena: [4.025]

                Comment

                • dryx
                  † 1966-2017 Piwosz w Raju
                  • 04-2002
                  • 1735

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika maki
                  Butelka typu BROK/STRZELEC ładna etykieta (czy ktoś wie o co chodzi z tą rybą??),
                  to herb Rybnika

                  Comment

                  • lukex
                    Senior
                    • 12-2005
                    • 262

                    #10
                    Piwo jest strasznie słabe smakowo-puszka fajna ale cóż z tego skoro drugi raz tego nie kupie.Piwa z Jędzrzejowa są straszne.

                    Comment

                    • piotrsh
                      Senior
                      • 07-2003
                      • 435

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: JAsna słomka trochę zbyt blady [3]
                      Piana: Gruboziarnista ale zbyt szybko opada, pozostawiajac slady na szkle [3.5]
                      Zapach: Lekko chmielowy, bardzo przyjemny [4.5]
                      Smak: bardzo przyjemny, lekka goryczka [4.5]
                      Wysycenie: W sam raz [4.5]
                      Opakowanie: Bardza ładne (moja ocena nie jest jednak odo końca obiektywna ze względu na moje poprzednie miejsce pracy) [5]
                      Uwagi: Piwo zakupione w Tesco. Pojawienie się tam tego piwa jest dla mnie miłym zaskoczeniem, tym bardziej, że mam do niego duży sentyment.

                      Moja ocena: [4.35]
                      Pawełek 11.12.2006 godz. 14.51

                      Comment

                      • iommi
                        Senior
                        • 07-2003
                        • 1522

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika iommi
                        "Warzony w poszanowaniu tradycji browaru rybnickiego HeRRmann Muller" - czytamy na puszce (na flaszce pewno to samo jest) Rybnickiego Fulla.
                        Śmieszne, bo mnie zawsze wydawało się, że właścicielem browaru rybnickiego był HeRmann Muller... Cóż, nie dość że ściemniają bo browar już w pył rozwalony, to na dodatek błędy w pisowni robią... Żałosne.
                        Piwo zyskało nową szatę graficzną, a więc gratka dla etykieciarzy. Dobrze że ten byk w imieniu Mullera też poprawili...
                        *****************************

                        Przyjmę, wymienię, kupię - wszystko co związane z browarami Mullera w Rybniku!!!

                        *****************************

                        Comment

                        • iommi
                          Senior
                          • 07-2003
                          • 1522

                          #13
                          W związku z nową etykietą (choć papierów nie zbieram) zakupiłem butelczynę Fulla i spożyłem w spokoju wczoraj wieczorem. Długo nie piłem, ale niestety zdania nie zmieniłem - kwaśnawe to piwo, kolor coraz bardziej słomkowy, właściwie bezzapachowe. Im cieplejsze, tym wyraźniejsza goryczka, ale raczej z gatunku tych nieprzyjemnych. Piana początkowo gęsta schodzi bardzo szybko do mikrego kożucha, i tylko nagazowanie w normie.
                          Zdania o RF nie zmieniam - niesmaczne i nieprzyjemne. Dwa z plusem za etetyczną, bardziej uporządkowaną etykietę.
                          *****************************

                          Przyjmę, wymienię, kupię - wszystko co związane z browarami Mullera w Rybniku!!!

                          *****************************

                          Comment

                          • e-prezes
                            Senior
                            • 05-2002
                            • 19167

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: blady, jasno złoty - tak jakby to był Strzelec Jasny pełny, czyli 11 blg. [4]
                            Piana: nie powiem, w porównaniu do SJP to ładniejsza, grubsza bardziej trwała, choć po 10 min. zostaje mały dywanik. [3.5]
                            Zapach: chmielowy, ale bez wyrazu. [3.5]
                            Smak: goryczka niezgorsza, w tle słodowy, czuć jednak, że nie jest to tani sikacz. niestety kwaskowe posmaki a nie było zepsute. [3.5]
                            Wysycenie: poprawne i tyle! [4]
                            Opakowanie: pucha ze znanym już motywem, dezinformacja na opakowaniu. generalnie szata graficzna wyróżnia się na półce, ale to wszystko. [3]
                            Uwagi: przyniesione przez znajomego na imprezę okołomeczową. z jego strony zadowolenie, bo wreszcie kupił piwo, którego nie piłem, z mojej test nie do powtórzenia.

                            Moja ocena: [3.525]

                            Comment

                            • Aldach
                              Senior
                              • 07-2003
                              • 1269

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Jasna, słomkowa. [3]
                              Piana: Najpierw wysoka, szybko opada do cienkiego kożuszka, który utrzymuje się do końca. [3.5]
                              Zapach: Trudno ocenić, niemal nieobecny. [3]
                              Smak: Lekki, łagodny, ale pozostawia z tyłu języka jakąś trudną do zidentyfikowania gorzkość inną niż piwna goryczka. [3]
                              Wysycenie: Coś niby czuć, ale niczego nie widać. Kiepsko. [2]
                              Opakowanie: Oszczędna, przejżysta etykieta ze wszystkimi potrzebnymi informacjami [4.5]
                              Uwagi: Piwo takie sobie, można je wypić w ciepły dzień, ale jest sporo lepszych piw na rynku. Kupione w Bytomiu w jakiejś knajpce gdzie były tylko piwa butelkowe.

                              Moja ocena: [3.075]

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎