Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jędrzejów [ex Strzelec], Rybnicki Full

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23806

    #31
    posprzątane.
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

    Comment

    • piowen
      Senior
      • 09-2007
      • 207

      #32
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: cytrynowo - słomkowy, nie wróżył nic dobrego... [3]
      Piana: całkiem poprawna, wysoka po nalaniu, ale minęło raptem dwie minuty i podziurawiona jak grube sito zniknęła bez śladu. [2]
      Zapach: Daję neutralnie 3,5 ponieważ nic nie wyniuchałem - może przez ten mój katar. [3.5]
      Smak: miła niespodzianka, wyraźnie wyczuwalna goryczka, łechtająca podniebienie dłuższą chwilę. Smak pełny, koncerniaków bije na głowę. [4]
      Wysycenie: wysycenie poprawne, aczkolwiek osobiście trochę bym "dosolił" - szczególnie pod koniec nieco brakowało. [4]
      Opakowanie: mnie się podoba, harmonijna kompozycja barw, ciekawa szata graficzna, wszystko to spowodowało, że od razu puszka rzuciła mi się w oczy na półce. Minus za brak info o ekstrakcie. [4]
      Uwagi: Zakupione w Intermarche za 1,99 zł. Jestem za, szczególnie na upalne, letnie wieczory. Trzeba będzie zrobić mały zapas, bo widząc jak "heineken" wypiera resztę marek z półek tego sklepu, nie wróżę mu długiej przygody.

      Moja ocena: [3.575]
      "Nie każde piwo to Żywiec "- całe szczęście.

      Comment

      • luk102
        Member
        • 02-2006
        • 65

        #33
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Poprawny, słomkowo złoty [4]
        Piana: Obfita, trwała, na końcu pozostawia kołnież na powierzchni piwa [4]
        Zapach: przykjemny, słodowy z akcętami chmielowymi [4]
        Smak: Słodowy, głęboki, pozostawiał akcenty goryczkowe [4.5]
        Wysycenie: pomimo faktu iż piwko było z konserwy, uważam że stopień nasycenia mógł być większy, brak przyjemnych bąbelków lecących z dna szklanki [3.5]
        Opakowanie: Mocna strona piwka, podkreśla charakter piwa no i odwołanie do tradycji powowarskich w rybniku [4.5]
        Uwagi:

        Moja ocena: [4.2]

        Comment

        • piotrsh
          Senior
          • 07-2003
          • 435

          #34
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Słomkowy, taki jak powinien być [4]
          Piana: Na początku obfita, pozostawia kręgi na szklance. [4]
          Zapach: Świerzy z delikatnymi nutami słodowymi [4]
          Smak: Smak lekko słodowy z nutami goryczki. [4.5]
          Wysycenie: Minimalnie za małe, ale nie jest to wielka wada [3.5]
          Opakowanie: Piłem lane w firmowej szklance. Jakiś czas temu zmienili liternictwo i szarfę w logo, ale dalej mi sie podoba [4.5]
          Uwagi: Zakupione w Rudzie Śląska Nowy Bytom w Philadelphii

          Moja ocena: [4.2]
          Pawełek 11.12.2006 godz. 14.51

          Comment

          • Samoglow
            Senior
            • 07-2007
            • 606

            #35
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Klarowna, ciemniejsza słomka. Całkiem ładny. [4]
            Piana: W miarę gęsta, dość wysoka, ale opada szybko i redukuje się do małej otoczki. [3.5]
            Zapach: Wyraźny, bardziej słodowy. Zachęcający. [4]
            Smak: Pełny, bardziej słodowy. Jest dość gęste. Brakuje mu świeżości chmielu, przez co i goryczka jest nie za silna. Całkiem przyjemny smak, ale czegoś tu bakuje. [3.5]
            Wysycenie: Niestety za niskie i szybko ucieka. [3.5]
            Opakowanie: Pucha, to już 4, brak ekstraktu to 3,5 [3.5]
            Uwagi: Niestety nigdy nie próbowałem oryginalnego, rybnickiego piwa, ale myślę, że piwo to można spokojnie czasami kupić. Zakupione w Muszkieterach w Gdańsku.

            Moja ocena: [3.7]

            Comment


            • #36
              Piłem wczoraj to piwo w knajpie "Oaza" w Sosnowcu na Pogoni. Lane.

              Piana znakomita, utrzymująca się bardzo długo, podobnie gaz. Byłem naprawdę pozytywnie zaskoczony. Kolor piękny. Kolejne zaskoczenie.

              Smak: cudowna goryczka, pełny, głęboki, osiadający na podniebieniu. Wbrew temu, co mi wcześniej mówiono wcale nie było czuć alkoholowego posmaku. Za to wspaniała różnorodność smaku. Jednym słowem: widocznie browar znowu wziął się za warzenie dobrego piwa. Piwa z charakterem. Naprawdę mnie ten Rybniki Full zaskoczył i to mocno. Nie spodziewałem się tak znakomitego piwa. Na mojej liście otrzymuje numer drugi po "Brackim".
              Last edited by Gość; 28-05-2009, 12:09.

              Comment


              • #37
                Zastanawiam się, skąd bierze się ten charakterystyczny posmak, nadający temu piwu charakter? W pierwszej chwili myślałem, że to drożdże, ale po wczorajszej konsumpcji (a była przy mnie podpięta nowa beczka) stawiam na coś innego.

                Comment

                • jarekvip
                  Junior
                  • 03-2009
                  • 20

                  #38
                  Mam właśnie w ustach Rybnickiego Fulla i muszę stwierdzić, że nie jest on wcale gorszy od reszty przereklamowanych piw z wielkich koncernów. Gdybym miał go gdzie kupić w pobliżu chętnie bym do niego wracał.
                  beer beer beer

                  Comment

                  • Misiu_1982
                    Junior
                    • 07-2009
                    • 11

                    #39
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Kolor klarowny, złocisty i jest to chyba najmocniejszy punkt piwa. [4]
                    Piana: Piana gruboziarnista na początku średnia, bardzo szybko opadła tworząc jedynie ślad na szklanicy. [3]
                    Zapach: Początkowo bardzo intensywny zapach drożdży niezbyt przyjemny potem zapach stopniowo zatraca się. [2]
                    Smak: Bardzo mocno wyczuwalny alkohol, dodatkowo piwo ma jakiś kwaśny posmak. [1]
                    Wysycenie: Brak wyraźnych bąbelków zarówno dla oka jak i na języku (można powiedzieć, że bardzo słabe- wręcz nie występuje). [1]
                    Opakowanie: Opakowanie wyróznia się pośród innych piw, biała etykieta, herb Rybnika robi swoje. Duży minus za brak informacji o ekstrakcie. [3]
                    Uwagi: Na opakowaniu podawana jest ilość alkoholu 6,0%

                    Moja ocena: [1.8]

                    Comment

                    • Javox
                      PremiumUżytkownik
                      • 11-2009
                      • 6136

                      #40
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Złoto raczej jasne [3.5]
                      Piana: Ciężko się tworzyła i szybko z niewysoka opadła, została na niezbyt długo obrączka.. [2.5]
                      Zapach: Słaby jakby słodowy... drożdżowy [2.5]
                      Smak: Smak goryczkowo - chmielowy, pozytywny. W piciu jest dość treściwe... i raczej zachęca do dalszej konsumpcji. [3.5]
                      Wysycenie: "bardzo" średnie, lepiej to wychodzi podczas picia a w kuflu gorzej... [3]
                      Opakowanie: "Dyplomowa" stylistyka nawet w tym wypadku nie skrzeczy, grafikowi udało się wyważyć złoto, czerwień, biel i niebieski do pozytywnego efektu. Kabzel 1860 Rybnicka Tradycja Piwowarska ok... ale to raczej tylko slogan w tym wypadku. [4]
                      Uwagi: Kupione w Rydułtowach. Royal Unibrew /Jędrzejów/ 6% alk. bez podania ekstraktu. W tamtej okolicy jest "wszędzie", przy zakupie 5 paka -15%.

                      Moja ocena: [3.05]

                      Comment

                      • zgroza
                        Senior
                        • 03-2008
                        • 3597

                        #41
                        Piwo wypiłem z konieczności, bo w Jastrzębiu piwna pustynia kończy się za granicą dopiero. Mając do wyboru żywczka, piwo ze strąków, zielonobutelkowego i Rybnickiego Fulla wybór był tylko jeden. Okazał się słusznym. Piwo w smaku przypominąło piwo i gasiło pragnienie bez wywoływania obrzydzenia. Goryczka była wystarczająco wyraźna, piana, choć przeciętna, nie raziła nietrwałością. W zapachu żadnych nieporządanych nut.
                        Ogólnie 3+m, nie rozumiem jak takiemu przeciętnemu jasnemu lagerowi można wystawić coś powyżej 4. Czym on zachwycił?
                        A wzmianka o tradycji jest jak na warunki koncernówki w normie.
                        Lotna ekspozytura browaru

                        Też Was kocham.

                        Comment

                        • CyboRKg
                          Senior
                          • 04-2010
                          • 593

                          #42
                          Spodziewalem sie czegos a`la "Brok" lub "Lomza" a spotkala mnie jakze przyjemna niespodzianka! Piwo tanie (2,20zl za but), a b.dobre. W smaku przypomina "Noteckie" z Czarnkowa.
                          Wersja puszkowa nie jest tak dobra.
                          "Jedno pivo ne vadi!"
                          "Kupuje tylko w polskich sklepach!"

                          Comment

                          • zgoda
                            Senior
                            • 05-2005
                            • 3516

                            #43
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika CyboRKg Wyświetlenie odpowiedzi
                            Wersja puszkowa nie jest tak dobra.
                            No niestety, w moim Kauflandzie tylko w konzerwie występuje. Ale kupię na spróbowanie.
                            Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

                            Comment

                            • zgoda
                              Senior
                              • 05-2005
                              • 3516

                              #44
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Słomkowy, z tych jaśniejszych - jest dobrze. [4]
                              Piana: Standard - początkowo konkretna (choć nie spektakularna), szybciutko opada i znika niemal do zera. Coś tam pozostaje na szkle, ale prawie nic nie pozostaje na piwie. [3.5]
                              Zapach: Wyłącznie słodowy, a mimo to bardzo przyjemny. Niestety, żadnego chmielu, ale również żadnych niepożądanych zapachów. [4]
                              Smak: Pfuj, ohyda! Jakieś rybne posmaki, słodkawość, nie wiem co to jest, ale jest obrzydliwe. Poziom goryczki zbliżony do zera. To jest w ogóle piwo?! [2]
                              Wysycenie: Słabiutkie, dużo, dużo za słabe. Po minucie-dwóch właściwie pije się jak herbatę! [1.5]
                              Opakowanie: Standard, zarówno pod względem natężenia bełkotu, jak i informacji - jedynie zawartość alkoholu. [3.5]
                              Uwagi: Nie spodziewałem się niczego dobrego i się nie zawiodłem - ale też nie zostałem pozytywnie zaskoczony. Ładny zapach i kolor to jedyne, co to piwo (na pewno piwo?!) ma do zaoferowania.

                              Moja ocena: [3]
                              Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

                              Comment

                              • CyboRKg
                                Senior
                                • 04-2010
                                • 593

                                #45
                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: Kolor ciemno-slomkowy lub jasno-zloty (jak kto woli), odpowiedni dla tego typu piwa. [4]
                                Piana: Srednio-pecherzykowa, gesta, trwala. Tworzy ladna firanke na szkle i pozostaje na dnie po wypiciu. [4.5]
                                Zapach: Przyjemny, slodowy, bez niepozadanych nalecialosci. [4]
                                Smak: Piwo tresciwe, pelne w smaku - lepsze od kazdego koncerniaka. Smak slodowy z akcentami piwnicznymi i mocna goryczka. [4]
                                Wysycenie: Jak na moj gust ciut zbyt wysokie. [3.5]
                                Opakowanie: Plusy: ladna etykieta i kapsel, butelka zwrotna.
                                Minus: brak podanego ekstraktu. [4]
                                Uwagi:

                                Moja ocena: [4.025]
                                "Jedno pivo ne vadi!"
                                "Kupuje tylko w polskich sklepach!"

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎