Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

BrowArmia, Koźlak

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23799

    BrowArmia, Koźlak

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • Pancernik
    Senior
    • 09-2005
    • 9733

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Moim zdaniem, ciut za jasny na koźlaka (choć oceniałem w półmroku browarmianym), ale za to ślicznie nieprzejrzysty... [4.5]
    Piana: Jak na produkcję restauracyjną, nienajgorsza, chwilę postała... [4]
    Zapach: Jakoś tak owocowo-kwiatowo, bardzo przyjemnie. [4.5]
    Smak: Zdecydowanie bardziej aksamitny napój niż koziołki butelkowe, łagodny. Nie wiem aby, czy nie za przesadnie? [4]
    Wysycenie: Nieduże, ale to przecież piwo restauracyjne, więc się nie czepiam. [3.5]
    Opakowanie: Cóż, firmowy kufel, firmowy wafelek, itd. Trudno to porównać, ale jednak oko cieszy . [4.5]
    Uwagi: Przyjemne piwo, można przy nim siedzieć i gadać, a i tematy pewnie zyskiwałyby w miarę upływu czasu...

    Moja ocena: [4.2]

    Comment

    • Pancernik
      Senior
      • 09-2005
      • 9733

      #3
      Dziś znowu obcowałem z koźlakiem ...
      Gdy odzyskałem przytomność, przeczytałem raz jeszcze: 0,3l - PLN 8,50, 0,5l - PLN 12,00
      Jakoś załapałem się na rabat i za halbę zapłaciłem poniżej dychy, ale jednak...

      Wiem, że dobre musi (?) kosztować, ale...



      PS. Kurka-blaszka, ciągnie mnie tam znowu...

      Comment

      • docent
        Senior
        • 10-2002
        • 5205

        #4
        Mam zamiar zawitać dziś na tego koźlaka do BrowArmii. A jakie inne piwa są obecnie tam dostępne?
        Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
        Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
        Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
        Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

        Comment

        • Pancernik
          Senior
          • 09-2005
          • 9733

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika docent Wyświetlenie odpowiedzi
          Mam zamiar zawitać dziś na tego koźlaka do BrowArmii. A jakie inne piwa są obecnie tam dostępne?
          Podejrzewam, że Pils, Weizen, pewnie Stout i Koźlak. Dokładnie nie pytałem... , miałem zrobić to właśnie dzisiaj, ale się mi plany pozmieniały .

          Comment

          • docent
            Senior
            • 10-2002
            • 5205

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Rubinowo mahoniowy. Delikatnie mętne. [5]
            Piana: Drobnoziarnista, beżowa. Obecna do końca w postaci wianuszka. [5]
            Zapach: Dość mało intensywny. Ja wyczułem owoce plus chmiel. [4.5]
            Smak: Początkowo zwraca uwagę łagodność i jedwabistość tego piwa. Wyczuwalna delikatna słodowość i owocowość. Dużo wyraźniejsza jest jednak goryczka. Tak, to zdecydowanie wytrawny koźlak, nie ma tu cienia słodkości. W miarę picia zanikają wszelkie poboczne akcenty i uwydatnia się charakterystyczna goryczka, która mi się kojarzy z Amber Ale Smoczej Głowy. Uwielbiam wytrawne piwa ale nie wiem czy tak zdecydowanie 'chmielowy' charakter tego koźlaka przypadnie do gustu miłośnikom gatunku. [4.5]
            Wysycenie: Widać żwawo poruszające się bąbelki. Piwo się nie wygazowuje. Optimum. [5]
            Opakowanie: Firmowe szkło z logo. Emblematy nieodrapane. Może tylko brakuje wypłukania w zimnej wodzie przed nalaniem piwa z kranu. [5]
            Uwagi: Od barmana uzyskałem informację, że leżakuje już kolejna warka koźlaka, mająca się różnić w smaku od obecnie dostępnej. Czekam z niecierpliwością.

            Moja ocena: [4.625]
            Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
            Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
            Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
            Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

            Comment

            • MuadDib
              Senior
              • 11-2005
              • 172

              #7
              Dziś mi się zdarzyło tam zajrzeć, nie mam piwa przy sobie, a z pamięci nie lubię oceniać. Prawdę pisząc, to jakoś mnie nie urzekło, choć złe nie było.

              Comment

              • derius
                Member
                • 07-2006
                • 35

                #8
                Witam,moje refleksje po pobycie piątkowym i degustacji koźlaka :
                kolor -dla mnie zbyt jasny,
                piana -widoczna na początku im dalej tym...,
                zapach - przyjemny (owocowy ?) w tym piwa ale niezbyt wyrazisty
                smak- łagodny szeroki bukiet w tym nuta chmielu i mało goryczki
                wysycenie-dosyć słabe ale do przyjęcia
                opakowanie - bardzo dobre kufle firmowe, wafle, arkusz papierowy z logo na stole
                uwagi ogólnie zupełnie dobre posiada przy tym moc która nie jest natrętna natomiast w miarę upływu czasu widoczna
                ogólnie 4
                pozdrawiam derius

                Comment

                • docent
                  Senior
                  • 10-2002
                  • 5205

                  #9
                  Koźlak powrócił! Pierwsze wrażenie nie wywołuje zaskoczenia. Tak jak poprzednio mamy rubinową barwę, względnie dużą klarowność i beżową pianę.
                  Zaskoczenie przychodzi gdy wąchamy i smakujemy to piwo. Mam nieodparte wrażenie, że to górna fermentacja! Owocowe akcenty są bardzo silne zarówno w zapachu jak i smaku.
                  Ten koźlak jest rześki, dość mocno nagazowany. Wręcz orzeźwiający! Ze stylem raczej nie ma to nic wspólnego ale patrząc nieortodoksyjnie, to przyznaję, że to dobre i smaczne piwo.
                  Uwaga - cena za małe to 9 pln. Bez tanich poniedziałków raczej nie skusiłbym się na zakup...
                  Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                  Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                  Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                  Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                  Comment

                  • VanPurRz
                    Senior
                    • 09-2008
                    • 4229

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Piękny głęboki bursztyn zmieszany z karmelem [4.5]
                    Piana: Mimo "polskiego stylu" nalewania (czyli jak najszybciej i lanie po ściankach) tworzy sie sporą czapą i trzyma okręgami na kuflu. [4.5]
                    Zapach: Piękny delikatny ale wyczuwalny wyraźnie karmel i słód. [5]
                    Smak: Klasyka stylu. Gdybym miał tak porównywać to do Koźlaka z niezyjącego już Juranda. Piwo jest treściwe, alkohol w smaku niewyczuwalny, za to wyczuwalny w fajnej zawierusze w głowie. Hmm nei wiem jak to okreslić ale wytrawność połączona ze słodowością i nutami karmelowymi. [4.5]
                    Wysycenie: Zbyt przegazowane. [3]
                    Opakowanie: Kufel (szkoda, że nie klasyczny stary kufel tylko nowomodny z arcopalu ale jednak kufel) i piwniczne wnętrzna Browarmii [4]
                    Uwagi: Naprawdę świetny Koźlak, szkoda, że wg. informacji w BrowArmii starczy go na może dwa dni. Niestety poza poniedziałkiem (-30%) całkowicie niedostępny cenowo dla zwykłego człowieka. Ze zniżką cena ledwo akceptowalna: 10 PLN.

                    Moja ocena: [4.575]
                    "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

                    Comment

                    • becik
                      Senior
                      • 07-2002
                      • 14999

                      #11
                      Jest tam koźlak w chwili obecnej czy opisujesz wrażenia sprzed x- czasu?
                      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                      Comment

                      • VanPurRz
                        Senior
                        • 09-2008
                        • 4229

                        #12
                        Z wczoraj. Koźlak był od końca października o czym wiedziałem ale zapomniałem
                        "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

                        Comment

                        • Cannabee776i99
                          Senior
                          • 08-2009
                          • 658

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Mocny rubin. [4.5]
                          Piana: Dość niewysoka, czego przyczyną mogło być nieprofesjonalne nalanie. Utrzymuje się za to do końca i zostawia ślady na szkle. Drobniutka. [4.5]
                          Zapach: Przyjemny i intensywny. Karmel i owoce. [5]
                          Smak: Zdecydowany. Intensywna goryczka, orzechy, owocowość, lekka słodycz karmelu. Świetny! [5]
                          Wysycenie: Idealne, nie za wysokie, nie za niskie. [5]
                          Opakowanie: Firmowy kufel i podstawka. [4.5]
                          Uwagi: Kolejne świetne piwo z BrowArmii Królewskiej (po Klasztornym). Nie wiem, czemu browar ten zbiera tak niskie oceny na forum. Cena niestety odstrasza - 14zł, ale na pewno jeszcze się na niego skuszę.

                          Moja ocena: [4.9]

                          Comment

                          • VanPurRz
                            Senior
                            • 09-2008
                            • 4229

                            #14
                            Koźlak z BrowArmii to jedno z najlepszych piw w ogóle warzonych w Polsce ale niestety ceny są tak zaporowe, że wizyty tam są możliwe dwa trzy razy do roku - na Koźlaka właśnie.
                            "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

                            Comment

                            • becik
                              Senior
                              • 07-2002
                              • 14999

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: miedziano-rubinowy, lekko mętnawy [5]
                              Piana: bezowa, zwarta, gesta, bardzo długo się utrzymuje, opada powoli, w kuflu brak piwa, a piana jeszcze jest, osadza sie na szkle i krzaczkami i lekkimi krązkami [5]
                              Zapach: lekki ale bardzo przyjemny, owocowo-słodowy [5]
                              Smak: przyjemne w smaku, delikatne, aksamitne, lekka goryczka, trochę owocowa, trochę pestkowa, trochę chmielowa, miła leciutka owocowa wytrawność, przyjemnie oblepia usta [5]
                              Wysycenie: jak dla mnie bez zarzutu, uwielbiam taka aksamitność w piciu spowodowana niezbyt mocnym nasyceniem [5]
                              Opakowanie: bez zarzutu, firmowa butelka, firmowe szkło (wszystko w domowych warunkach) [5]
                              Uwagi: Wreszcie udało mi się trafić na to piwo. Zakupione na wynos, cena 21 zł. Jest to majstersztyk, cudo, za przyjemność wypicia takiego nektaru nie żal mi żadnych pieniędzy

                              Moja ocena: [5]
                              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎