Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Krajan, Irlandzkie Zielone

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kloss
    Senior
    • 03-2003
    • 2526

    Krajan, Irlandzkie Zielone

    Ekstrakt 12.1 , alkohol 5,5% , butelka 0,5 ltr.
    Pianka dość obfita , ale zdecydowanie nietrwała o zielonkawej barwie.
    Kolor piwa zdecydowanie zielony w barwie płynu do mycia naczyń.
    W smaku słodkawe, jakby nieco winne, a przy tym mdłe.
    Attached Files
  • Wujcio_Shaggy
    Senior
    • 01-2004
    • 4628

    #2
    Farbuje język?
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

    Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

    @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

    Comment

    • Pancernik
      Senior
      • 09-2005
      • 9733

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Wujcio_Shaggy Wyświetlenie odpowiedzi
      Farbuje język?
      Właśnie kupiłem "U Joli", dzisiaj się okaże.
      Nigdy czegoś w takim kolorze nie piłem , ale cel badawczy trzyma mnie w tym desperackim postanowieniu... Będę pił i oceniał z zamkniętymi oczami .

      Comment

      • Kimer
        Senior
        • 06-2003
        • 154

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Wujcio_Shaggy Wyświetlenie odpowiedzi
        Farbuje język?

        Farbuje

        Comment

        • Wujcio_Shaggy
          Senior
          • 01-2004
          • 4628

          #5
          Znaczy się kolorowane barwnikiem spożywczym. Ciekawe, czy na kontrze podali, który to E?
          Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

          Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

          @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

          Comment

          • tomek35
            Senior
            • 02-2007
            • 497

            #6
            Ostatnio spożywałem to piwo z beczki w Degustatorni Gdańskiej, ale jakoś mnie nie zachwyciło. Taki słodki, zielony napój

            Comment

            • Pancernik
              Senior
              • 09-2005
              • 9733

              #7
              Mimo braku ART-omatycznej możliwości muszę poddać ten napój ocenie wg standardowych kryteriów:

              Kolor: Odrażającozielony (to jeden wyraz jest!) , taki kolor z artykułów spożywczych ma chyba likier miętowy [1] ;
              Piana: Zie-lon-ka-wa!!! Szybko znikła, został zie-lon-ka-wy kożuszek [2,5];
              Zapach: Słodowo-słodkawy, trochę dziwny... ...ale co to znaczy "dziwny" w zestawieniu z kolorem... [2,5];
              Smak: Słodowo-piwniczny, landrynkowosłodki (znów jedno słowo ), ale jest jeszcze jakiś absmak. W miarę picia można się w zasadzie przyzwyczaić [3];
              Wysycenie: Dość duże, najlepsza strona napoju [4];
              Opakowanie: Zielona (jakaż mogłaby być???) etykieta, kontra i krawatka, w grafice przypominającej jeden z flagowych produktów KP. Krzywo naklejona krawatka, goły kapsel, info jest. Butelka, o dziwo, brązowa... [3];
              Podsumowując, zielony napój, na dodatek zbyt słodki, ma może sens w pubach w okolicach 17.03., poza tym nie widzę powodu picia czegoś takiego...
              Przeżyłem (póki co), zaraz w ramach odtrutki napiję się PIWA. Wolę brązową zawartość z zielonej flaszki, niż odwrotnie.

              Comment

              • Maidenowiec
                Senior
                • 07-2004
                • 2287

                #8
                Nie rozumiem czepiania się zielonego piwa za to, że jest zielone
                Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

                Thou shallt not spilleth thy beer!

                Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

                Comment

                • Pancernik
                  Senior
                  • 09-2005
                  • 9733

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Maidenowiec Wyświetlenie odpowiedzi
                  Nie rozumiem czepiania się zielonego piwa za to, że jest zielone
                  Moja koleżanka mawiała: "Ładne, bo żółte".
                  A ja mawiam: "Nieładne, bo zielone" . I jeszcze niedobre...
                  Proste i nieobiektywne .
                  Poza tym, szanując uczucia niektórych forumowiczów, od czasu pobytu w JW [....] jakoś zielone mi nie podchodzi...

                  Comment

                  • Wujcio_Shaggy
                    Senior
                    • 01-2004
                    • 4628

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi
                    (...)
                    A ja mawiam: "Nieładne, bo zielone" . I jeszcze niedobre...
                    Proste i nieobiektywne . (...)
                    Ocena piwa winna być jednakowoż obiektywna...

                    Sądząc ze zdjęcia, to za kolor należy się co najmniej "4"; co innego, gdyby taki kolor pojawił się w jasnym pełnym - wówczas jedynka byłaby jak najbardziej na miejscu.
                    Last edited by Wujcio_Shaggy; 20-02-2008, 15:42. Powód: korekta
                    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                    Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

                    @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

                    Comment

                    • delvish
                      Senior
                      • 11-2004
                      • 3508

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Wujcio_Shaggy Wyświetlenie odpowiedzi
                      Ocena piwa winna być jednakowoż obiektywna....
                      Bez żartów. Po pierwsze nie istnieje coś takiego jak "obiektywna ocena". Po drugie dlaczego ocena piwa miałaby być "obiektywna"?
                      Co do koloru to odcień zieloności owszem może się nie podobać i IMO może sobie zasłużyć również na "1".
                      "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
                      (Frank Zappa)

                      "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

                      Comment

                      • Pancernik
                        Senior
                        • 09-2005
                        • 9733

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Wujcio_Shaggy Wyświetlenie odpowiedzi
                        Ocena piwa winna być jednakowoż obiektywna...
                        Nie bardzo mogę się z tym zgodzić, ponieważ są rzeczy (nie tylko piwa), które mnie odpowiadają, a innym np. w ogóle się nie podobają czy smakują.
                        Ponieważ ocena piw odbywa się na podstawie doznań zmysłowych, nie mogą one z definicji być obiektywne.
                        Oczywiście, należy wziąć poprawkę na rodzaj ocenianej rzeczy (np. wg Twojej wypowiedzi piwo zielone dobrze, że jest zielone), ale ja oceniałem z perspektywy problemu badawczego "czy piwo powinno być zielone?"
                        Oceniałem subiektywnie, ponieważ kompletnie egocentrycznie lubię moje oczy. A one są koloru PIWNEGO, i nie są ZIELONE...

                        Comment

                        • Maidenowiec
                          Senior
                          • 07-2004
                          • 2287

                          #13
                          Ale mimo wszystko, dawanie 1 za kolor zgodny z opisem to lekkie przegięcie. Rozumiem jakby pisało zielone i tej zieloności należałoby szukać przystawiając nos do kufla.

                          Nota bene pamiętam moje zaskoczenie jak otworzyłem piwo od Burego i było właśnie zielone. I takie miało być, o czym nie wiedziałem
                          Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

                          Thou shallt not spilleth thy beer!

                          Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

                          Comment

                          • Wujcio_Shaggy
                            Senior
                            • 01-2004
                            • 4628

                            #14
                            Nie chodziło mi o bezwzględny obiektywizm, ale o dostosowanie oceny do stylu danego piwa (tak, wiem, piwo zielone to żaden styl - ale można je zastępczo zdefiniować jako "jasny lager farbowany na zielono. Piwo zielone samo w sobie jest wynalazkiem dość dziwnym, no ale jest. I ma być zielone, choć może w ogóle piwo być takie nie powinno) - tak, by te oceny były jednak trochę miarodajne.

                            Delvish, masz rację co do odcienia - ale Pancernik akurat krytykował kolor zielony jako taki, a nie odcień zgniłej zieleni np.

                            Zresztą, Pancerniku, pewien bliski Ci geograficznie browar tłucze zielone piwo od lat. Corocznie 17 III można je spożyć w wielu warszawskich lokalach za całkiem wygórowaną cenę, a w niektórych bywa nawet w zwykłe dni roku.

                            Maidenowiec, na tamtym piwie było napisane, że jest zielone - tyle, że po irlandzku
                            Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                            Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

                            @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

                            Comment

                            • Maidenowiec
                              Senior
                              • 07-2004
                              • 2287

                              #15
                              A możliwe, mam niby podręcznik do gaelickiego, ale jakoś nie mogę się do tego zabrać z braku czasu.
                              Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

                              Thou shallt not spilleth thy beer!

                              Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎