Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Strzelec, Argus Strong

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • siekier
    Junior
    • 05-2007
    • 2

    Strzelec, Argus Strong

    Nie będzie to profesjonalna recenzja, gdyż jestem początkującym "kiperem" i nie za bardzo wiedziałbym co napisać.
    Odwiedziłem dzisiaj Lidla i ku mojemu zdziwieniu zostały wprowadzone nowe rodzaje piwa, mianowicie zamiast Grafenwaldera jest teraz Argus Strong. Nie mogłem koło niego przejść obojętnie
    Piwo ma wg mnie dużo ładniejszą puszkę (ta od Grafenwaldera była wg mnie okropna), ale co ważniejsze ma dużo lepszy smak!! Pierwsze co mnie uderzyło po spróbowaniu nowego wynalazku z Lidla to to że smakuje jak piwo a nie jakieś pomyje. Smak ma naprawdę przyjemny, moc odpowiednią (7,2% wg napisu na puszcze), kolor ładny jasny. Pieni się ładnie, a piana nie pozostaje na ściankach szklanki. Cena jest tylko o 10 gr wyższa, co przy różnicy w jakości jest wg mnie nie wygórowaną zmianą. Nawet tak prozaiczna rzecz jak nazwa wydaje mi się o niebo lepsza. Pozostaje dla mnie tylko zagadką gdzie to piwo zostało wyprodukowane.
    Podsumowując, zaraz idę po następne Argusy
    Attached Files
  • abernacka
    Senior
    • 12-2003
    • 10836

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika siekier Wyświetlenie odpowiedzi
    (...) Pozostaje dla mnie tylko zagadką gdzie to piwo zostało wyprodukowane.
    (...)
    Zaklady Piwowarskie Glubczyce, ot i cała tajemnica.
    Piwna turystyka według abernackiego

    Comment

    • remfire
      Senior
      • 03-2004
      • 1334

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
      Zaklady Piwowarskie Glubczyce, ot i cała tajemnica.
      Jesteś pewien ? A nie jest to przypadkiem Royal Unibrew Polska ?

      Comment

      • abernacka
        Senior
        • 12-2003
        • 10836

        #4
        Doniedawna były to Głubczyce, może coś się w tej kwesti zmieniło aczkolwiek niesadzę.
        Piwna turystyka według abernackiego

        Comment

        • siekier
          Junior
          • 05-2007
          • 2

          #5
          Na puszcze coś jest napisane nt. Royal Unibrew Polska z siedzibą w Krakowie, więc może to i jest producent. Przed tą nazwą niestety napisane jest tylko chyba po czesku, więc nie jest pewien o co im tam chodziło.

          Comment

          • remfire
            Senior
            • 03-2004
            • 1334

            #6
            A jednak
            Siekier, zgłoś to piwko oficjalnie w tym temacie:

            ART rozstrzygnie do którego browaru należacego do RU dodać owego Argusa.

            Comment

            • Pogoniarz
              † 1971-2015 Piwosz w Raju
              • 02-2003
              • 7971

              #7
              W smaku według mnie nie są to Głubczyce,właśnie bardziej podchodzi mi na myśl coś "Vanpirowskiego"
              Barwa ciemny bursztyn, w zapachu słodkawe,ale czuć też kwaskowatość(jak nic Vanpur lub Strzelec)w smaku również podobnie.Piana z początku dość bujna,za chwilkę jednak znika do małego wianuszka.Wygazowanie akuratne.Opakowanie to czarna pucha z widoczną nazwą z daleka,za cholerę nie ma nic napisane o Royalu,ani o jakimkolwiek browarze.Generalnie nic ciekawego.


              Prawie jak Piwo
              SZCZECIN

              Comment

              • remfire
                Senior
                • 03-2004
                • 1334

                #8
                jesli nie jest to taka biała puszka jak na fotce , to raczej piwo pochodzi z Niemiec, a nie z RU.
                Lidl sprzedaje pod ta sama marka piwa z Polski i Niemiec.

                Comment

                • Piekny
                  Member
                  • 03-2009
                  • 72

                  #9
                  Argus strong , 7,2% alk.vol.
                  Pewnie to piwo piję chociaż czytając wszelkie informacje na opakowaniu ciężko się domyślić. Poza nazwą zmieniło się image puszki , teraz jest typowe dla "strong premium beer" czyli kolor czarny , napisy biało -czerwono-złote. Literka J na spodzie więc pewnie Jędrzejów. Jest jeszcze napis : ORIGINAL A.D. 1844 choć jakoś moja pamięć sprzed kilkunastu lat nic sobie nie przypomina o takiej nazwie - nie wiem może jacyś emeryci pamiętają z młodych lat.
                  Typowy sieciowy ( Lidl ) strong , słodki z ulotną pianą , lekko zajeżdżający gorzałą , ciężki do wypicia w większych ilościach ( nawet drugie męczy ).
                  Chociaż cena 1,29 zł. (sic!) zasługuje na uwagę.

                  Comment

                  • granat862
                    Senior
                    • 12-2004
                    • 945

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Jasny bursztyn, wydaje mi się trochę zbyt jasne. [3.5]
                    Piana: Ledwo się ukazała, grubopęcheżykowa szybko znikła. [2]
                    Zapach: Słodkawy, słodowy lekko kwaskowy, czuć trochę alkohol. [3.5]
                    Smak: Słodowa słodycz, lekka kwaskowość i trochę wyczuwalny alkohol. [3]
                    Wysycenie: Duże [4]
                    Opakowanie: Czarna puszka, lepiej prezentuje sie niż stary wzór, ale i tak nie zachwyca. Ot takie sobie tanie marketowe opakowanie. Brak ekstarktu i miejsca produkcji. [2.5]
                    Uwagi:

                    Moja ocena: [3.125]
                    Szklanka wody nie jednemu człowiekowi juz zaszkodziła, natomiast szklanka Pilznera nigdy."

                    Comment

                    • dryx
                      † 1966-2017 Piwosz w Raju
                      • 04-2002
                      • 1735

                      #11
                      Brak informacji o ekstrakcie i producencie. Alkoholu7,2 %. Piana wysoka, gruba, powoli opada. Kolor jasno-bursztynowy. W zapachu wyczuwalny alkohol, W smaku słodkość oraz alkohol, trochę kwaskowate. Nic szczególnego, ale da się wypić, kupione z ciekawości cóż to za specjały oferuje Lidl. Na zdjęciu aktualny design.
                      Attached Files

                      Comment

                      • Feti
                        Senior
                        • 10-2010
                        • 801

                        #12
                        Wypiłem dzisiaj i mam po jednym tym syfie kaca. Nie mam słabej głowy. Mogę wypic 5-6 dobrych piw i kaca nie mieć. Piwo ma mało przyjemny zapach, smak też dość kiepski, czuć wyraźnie alkohol, wyraźny posmak brudnej, stęchłej szmaty.

                        Comment

                        • mirabelka
                          Junior
                          • 11-2010
                          • 3

                          #13
                          Ja dziś właśnie kupiłam kilka puszek na spróbowanie dla męża. Sama piłam już babskiego Argusa malinowego i przyznam, że jest smaczny. Wyraźnie czuć smak soku malinowego, jakbym przygotowała sobie takie piwko w domciu

                          Comment

                          • Twilight_Alehouse
                            Chmielowisko.pl
                            • 06-2004
                            • 6310

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Ciemne złoto, typowe dla piw mocnych. [4]
                            Piana: Całkiem niezła - wysoka, dość trwała, ładnie osadza się na ściankach. [4]
                            Zapach: Słodowo-kwiatowy, mdły. [3]
                            Smak: Ciężki, słodkawy, mdły, z bardzo wyczuwalnym alkoholem. Typowe dla tej kategorii. [3]
                            Wysycenie: Zdecydowanie za wysokie. [3.5]
                            Opakowanie: Niemalże negatyw wersji słabszej, czyli bardzo zachowawcze wzornictwo z dominacją czerni. [3]
                            Uwagi:

                            Moja ocena: [3.175]

                            Comment

                            • R_F
                              Senior
                              • 11-2003
                              • 159

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Złoty, lekko ciemny [4]
                              Piana: Obfita, nawet długo się utrzymuje [4]
                              Zapach: Słodkawy, czuć lekko alkohol [3.5]
                              Smak: Na początku czuć lekko posmak alkoholu ale potem kilku łykach podniebienie o nim zapomina [4]
                              Wysycenie: Nasycenie w normie [4]
                              Opakowanie: Czarna puszeczka z elementami czerwonego i złotego [4]
                              Uwagi: Cena lidlowa, czyli adekwatna do zawartości.

                              Moja ocena: [3.825]

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎