Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Amber, Grand Imperial Porter

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23791

    Amber, Grand Imperial Porter

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • skandal
    Senior
    • 05-2002
    • 1439

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Ciemny brąz z jakby lekką czerwienią czy wiśnią, pod światło słabo prześwituje. Do tego ekstraktu chyba prawie idealny. [4.5]
    Piana: "Gruboziarnista", gęsta, po nalaniu utrzymuje się bardzo długo, mocno osiada na ściankach. Lekko zabarwiona na brązowo. [5]
    Zapach: Już 3 dni myśle i nie mogę sobie przypomnieć z jakim dobrym pitym kiedyś piwem kojarzy mi się ten bardzo charakterystyczny zapach. Nie jest to chmiel, może jakaś kombinacja drożdżowo-słodowa-nie wiem ale był światny i spowodował że nie pamiętam innych zapachów. [5]
    Smak: Brak w smaku alkoholu. Bardzo łagodny jak na portera, oczywiście smak palonych słodów i wywarzona goryczka tworzą niezbyt goryczkowy smak, nie wyczułem kwaskowości występującej w piwie z zadużą ilością słodów ciemnych i palonych. Moze lekko słodkawe było. Ogólnie bardzo trafiony, jak "wchodzi" to aż się miło robi :] [5]
    Wysycenie: Szybko zostało wypite więc nie wiem jak będzie po 10-15 min, ale było na tyle dobre żeby podtrzymać pianę i nie utrudniać szybkiego picia. [4.5]
    Opakowanie: Komplet bardzo ładnych etykiet, według mnie świetnie zaprojektowane, ze wszystkimi informacjani, kapsel również z nadrukiem, aż miło popatrzeć [5]
    Uwagi: Miałem ten zaszczyt żeby je wypić pare chwil po zabutelkowaniu i zrobiło na mnie wielkie wrażenie. Mam nadzieję że nie podupadnie na jakoście po dłuższym czasie po zabutelkowaniu. Niedługo będzie w sklepach więc już się szykuje na 1 kartonik. I nie tylko ja.
    Ocena pisana bez wazeliniarstwa.

    Moja ocena: [4.95]

    Comment

    • Rycho_128
      Senior
      • 03-2007
      • 1039

      #3
      Jeszcze w Gdańsku w sklepie nie widzialem, ciekawe jak będzie dostępne, jeżeli tak jak np. Żywe czy Koźlak, to ok. No i jaka cena ????
      Gdański Browar WaRy
      Gdański Browar WaRy w BrowarBizie
      Piwo z kufla smakuje lepiej :)///Mniej karmelu...

      Comment

      • Rycho_128
        Senior
        • 03-2007
        • 1039

        #4
        już można kupić

        Właśnie Dyrektor napisał, że ma amberowską porterową nowość u siebie w sklepie (SMAK, Gdańsk Przymorze, Czerwony Dwór 17A)
        Gdański Browar WaRy
        Gdański Browar WaRy w BrowarBizie
        Piwo z kufla smakuje lepiej :)///Mniej karmelu...

        Comment

        • piowen
          Senior
          • 09-2007
          • 207

          #5
          Może jakiś tubylec zdjęcie podrzuci? Please.... Mam nadzieję, że w Auchan szybko się pojawi.

          edit: zdjęcie znalazłem już na pierwszej stronie
          Last edited by piowen; 13-03-2008, 20:50.
          "Nie każde piwo to Żywiec "- całe szczęście.

          Comment

          • Maidenowiec
            Senior
            • 07-2004
            • 2287

            #6
            Jutro idę do 2 sklepów molestować obsługę o ściągnięcie amberowskiego portera jak tylko się pojawi w miejscowym kanale dystrybucji. Jeżeli jest tak dobry jak koźlak, to biedny portfel.
            Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

            Thou shallt not spilleth thy beer!

            Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

            Comment

            • skandal
              Senior
              • 05-2002
              • 1439

              #7
              Teraz pije butelkowe już ze sklepu. Kosztuje 3.99 w Sieci 34. Co się zmieniło. Zapach się niestety zmienił. Z tego bardzo przyjemnego na trochę gorszy. Mi przypomina zapach ziemi kompostowej, zboczenie zawodowe . Ale to zdaje sie jakaś kombinacja zapachów słodowych.Większa kwasowość ze słodów. Reszta narazie bez zmian.

              Comment

              • tomek35
                Senior
                • 02-2007
                • 497

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika skandal Wyświetlenie odpowiedzi
                Teraz pije butelkowe już ze sklepu. Kosztuje 3.99 w Sieci 34. Co się zmieniło. Zapach się niestety zmienił. Z tego bardzo przyjemnego na trochę gorszy. Mi przypomina zapach ziemi kompostowej, zboczenie zawodowe . Ale to zdaje sie jakaś kombinacja zapachów słodowych.Większa kwasowość ze słodów. Reszta narazie bez zmian.
                Za pierwszym razem Tobie smakowało, a teraz masz zastrzeżenia?
                Przecież to piwo z tej samej warki, co się stało, że zmieniasz zdanie?

                Comment

                • skandal
                  Senior
                  • 05-2002
                  • 1439

                  #9
                  A czy ja napisałem że nie smakowało? Zmiana na troche gorszy z bardzo dobrego to dobry czyli 4. Kwasowość nie przeszkadza bo to w porterach normalne.

                  Comment

                  • huanghua
                    Senior
                    • 10-2005
                    • 1910

                    #10
                    Wczoraj zakupiłem kilka flaszek u dyrektora...
                    Chcą porównać tego świetnego portera do innych dostępnych powiem, że smakowo plasuje się gdzieś między porterem cieszyńskim a Komesem.
                    Nie posiada tej momentami ciężko przyswajalnej goryczki i ciężkości jak porter z Cieszyna ale i nie jest słodkawy jak Komes. Świetnie się go pije, świetnie wygląda i nie kosztuje tyle co np. Komes.
                    Smakowo znajduję pewne elementy zbieżne z Koźlakiem, więc stawiam na te same drożdże.
                    Szczerze polecam
                    W trakcie aktualizacji: Moje receptury (na razie brak casu)

                    Comment

                    • Totus
                      Senior
                      • 11-2007
                      • 326

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika huanghua Wyświetlenie odpowiedzi
                      Wczoraj zakupiłem kilka flaszek u dyrektora...
                      Chcą porównać tego świetnego portera do innych dostępnych powiem, że smakowo plasuje się gdzieś między porterem cieszyńskim a Komesem.
                      Nie posiada tej momentami ciężko przyswajalnej goryczki i ciężkości jak porter z Cieszyna ale i nie jest słodkawy jak Komes. Świetnie się go pije, świetnie wygląda i nie kosztuje tyle co np. Komes.
                      Smakowo znajduję pewne elementy zbieżne z Koźlakiem, więc stawiam na te same drożdże.
                      Szczerze polecam
                      TYLKO TEORETYCZNIE nie powinieneś porównywać tego portera z bałtyckimi porterami z Cieszyna czy Fortuny :P

                      PS: a tym bardziej z białymi porterami :P
                      Zapraszam do Browaru Sielanka.

                      Comment

                      • Ahumba
                        Senior
                        • 05-2001
                        • 8962

                        #12
                        Dzęki OD zachowuję się prawie jak typowy (?) internauta: siedzę przy kompie i degustuję Granda.
                        Ponieważ mnie bardziej smakują "18"-tki niż "22"-ki jestem bardzo zadowolony
                        Bardzo odpowiada mi ten smak. Trochę przypomina mi BOSS-owkiego portera, lecz ma wg mnie większy bukiet smakowy niż ten witnicki.
                        Gdy będę miał stały dostęp do tego piwa, będę jego stałym odbiorcą.
                        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                        znasz kaszubskie jeziora?- www.stanicacharzykowy.pl

                        Comment

                        • Maidenowiec
                          Senior
                          • 07-2004
                          • 2287

                          #13
                          Jak ktoś go zauważy w Wawie to będę wdzięczny za informację
                          Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

                          Thou shallt not spilleth thy beer!

                          Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

                          Comment

                          • Ahumba
                            Senior
                            • 05-2001
                            • 8962

                            #14
                            grand

                            Jak znajdziesz jutro chwilę czasu na odbiór, to buteleczka może być Twoja
                            Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                            znasz kaszubskie jeziora?- www.stanicacharzykowy.pl

                            Comment

                            • tomek35
                              Senior
                              • 02-2007
                              • 497

                              #15
                              Właśnie opróżniłem butelkę Grand Imperial Porter Piwo dobre, ale nie podzielam zachwytu nad nim. W smaku troszeczkę za dużo goryczy wyczuwalnej. Butelka dosyć ładna, ale mimo wszystko nie dałbym jej 5 Ocena ogólna 4
                              Last edited by tomek35; 15-03-2008, 17:35.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎