Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Žatecky Pivovar, Baronka

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    Žatecky Pivovar, Baronka

    Butelka 0,5 litra NRW, alkohol 5,3 %, eks. brak, kapsel firmowy browaru
    Kolor - ciemno-złocisty, klarowny
    Piana - drobna, wysoka i trwała
    Zapach - wyraźny chmielowo-słodowy
    Gaz - sporo, troszkę za dużo
    Smak - wyraźny słodowy, lekki chmiel, srednio słodkie, lekka goryczka
    Bardzo poprawne piwo do wielokrotnego użytku.
    Warzone według Reinheitsgeboten 1516

    W moim "zbiorze" piw zagr. nr 1720 - moje 901 nowe piwo na forum
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria
  • darekd
    PremiumUżytkownik
    • 02-2003
    • 12118

    #2
    Pozwolę sobie dodać, że marka Baronka, to spadek po nieczynnym już browarze Kalich w Litoměřicach.

    Comment

    • sibarh
      PremiumUżytkownik
      • 01-2005
      • 10384

      #3
      Piwo:
      Attached Files
      2800 nowe piwa opisałem na forum
      Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
      Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

      Comment

      • grzech
        Senior
        • 04-2001
        • 4592

        #4
        Skoro tak sobie dodejemy, chciałem dodać, iż owa baronka to postać historyczna - Ulrike von Levetzow (1804 - 1899), niespełniona miłość Goethego. W miejscowości Třebívlice ma nawet swoje muzeum.

        Comment

        • dadek
          Senior
          • 09-2005
          • 4538

          #5
          Žatec, Baronka

          Kolor: Złoty, adekwatny do zawartości ekstraktu, klarowne. (5)
          Piana: Piwo nalane po wyjęciu z lodówki, utworzyła się piana na około 3 cm, dość gęsta, drobnopęcherzykowa, lecz po kilku minutach został już tylko kożuszek. Jednak pozostawia "firankę" na szkle. (3,5)
          Zapach: Intensywny, słodowo - owocowy, z nutka miodową. (5)
          Smak: Wyraźnie dominuje owocowość i chmielowa goryczka, jest też cytrusowa kwaskowość. Po zapachu można by się spodziewać słodowości, ale w jest ona obecna jedynie w dalekiej nucie. (4,5)
          Wysycenie: Trochę powyżej średniej, dobrze wyczuwalne - lekko szczypie na języku, bąbelki pracują cały czas. Jak dla mnie ciut za duże. (4)
          Opakowanie: Butelka NRW, etykiety utrzymane w kolorze ciemnej zieleni ze złotymi obramówkami, dość gustowne. Na głównej etykiecie i na krawatce portret jakiejś kobiety sprzed wieku (pewnie tytułowa baronowa), a pod nim ciężki do odczytania, jakby odręczny napis, prawdopodobnie po niemiecku. Na kontrze oprócz czeskiego także informacje po niemiecku i angielsku. Podany tylko alkohol (5,3%), brak ekstraktu. Kapsel dedykowany, także z wizerunkiem baronowej. (4,5)
          Kolejne nowe piwo z pivovaru Žatec zakupione na miejscu przy okazji dożynek chmielowych (Dočesná). Jak się dowiedziałem ma 13° Blg choć zawartosć 5,3% alk. na to nie wskazuje. Ale jest to dobre, typowo czeskie piwo, o pełnym smaku i normalnym odfermentowaniu. Aż strach pomyśleć ile alkoholu wyciągnęli by z ekstraktu 13° Blg specjaliści od mózgotrzepów z Jabłonowa.

          Comment

          • dadek
            Senior
            • 09-2005
            • 4538

            #6
            Tak wygląda piwko:
            Attached Files

            Comment

            • delvish
              Senior
              • 11-2004
              • 3508

              #7
              To piwo ma już swój wątek. Widzę, że się kaspel zmienił. Niedawno piłem Baronka i był jeszcze z takim jak ze zdjęcia sibarha.
              Last edited by delvish; 09-10-2009, 07:28.
              "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
              (Frank Zappa)

              "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

              Comment

              • dadek
                Senior
                • 09-2005
                • 4538

                #8
                No racja delvish, teraz widzę, ale wyszukiwarka tego piwa nie odnalazła. W dalszym ciągu gdy wpiszesz Žatec wyrzuca tylko to moje posty (i Twój ostatni także). Nie wiem czym to jest spowodowane. Zawsze sprawdzam przed założeniem nowego tematu.

                Comment

                • Seta
                  Piję piwo
                  • 10-2002
                  • 6964

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dadek Wyświetlenie odpowiedzi
                  W dalszym ciągu gdy wpiszesz Žatec wyrzuca tylko to moje posty (i Twój ostatni także). Nie wiem czym to jest spowodowane.
                  Patomu, że tamuj jest "Žatecky Pivovar" a nie "Žatec"...
                  Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                  Comment

                  • Twilight_Alehouse
                    Chmielowisko.pl
                    • 06-2004
                    • 6310

                    #10
                    Kupione w Zofmarze za 2,70 zł.

                    Kolor: Bardzo ładne złoto.
                    Piana: Dość wysoka, grubopęcherzykowa.
                    Zapach: Silny, głównie słodowy, choć z lekką chmielowością. W tle lekki DMS.
                    Smak: Solidnie słodowe, a przy tym z wyraźną goryczką i miłą chlebowością, długo utrzymującą się w posmaku.
                    Opakowanie: Jak na powyższych zdjęciach, kapsel niestety taki jak u Sibarha.
                    Uwagi: Żadne mistrzostwo, ale na pewno solidne, dobrze zbalansowane piwo.

                    Comment

                    • Javox
                      PremiumUżytkownik
                      • 11-2009
                      • 6077

                      #11
                      Baronka zmieniła chyba po 5 latach kolorystykę z zielonej na czerwoną...
                      Chyba że to nowe piwo ale raczej nie...
                      W testach też jest inna i kabzel pojawił się no name zamiast portretu.

                      Nie dawno piłem zieloną i teraz czerwoną więc widzę-czuję wyraźną różnicę...

                      Zielona: Piana średnia nie na długo. wysycenie średnie i szybko spadało, zapach karmel, smak słodki, lekko porterowy, goryczka zanikała pod słodkością...
                      - - - - - Trzeba było pić szybko bo gaz uciekał i atakowała niemiło słodycz.

                      Czerwona: Piana spora i na dłużej /drobna, pozostawiała firanki/ gaz był dobry, zapach chmiel, smak goryczkowo-słodkawy.
                      - - - - - Piwko z przyjemnością wypite do końca /z pianką/... sprawia wrażenie lekkiego.

                      Jeżeli to face lifting to na korzyść...
                      Last edited by sibarh; 07-07-2011, 17:20.

                      Comment

                      • Twilight_Alehouse
                        Chmielowisko.pl
                        • 06-2004
                        • 6310

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Javox Wyświetlenie odpowiedzi
                        ...kabzel...
                        A co to takiego?

                        Comment

                        • Javox
                          PremiumUżytkownik
                          • 11-2009
                          • 6077

                          #13
                          hheheheheh no tak galicyjsko krakowskie naleciałości...
                          - to są ślady odium czasów zaborczych w moich okolicach...
                          Tu się tak mówi a rzeczywiście pisownia to nie mowa...

                          Comment

                          • Twilight_Alehouse
                            Chmielowisko.pl
                            • 06-2004
                            • 6310

                            #14
                            Rozumiem naleciałości gwarowe, ale tutaj posługuj się raczej słowem "kapsel". Poza tym to nawet nie jest poprawna forma gwarowa. Prawidłowa to "kabzla"

                            Comment

                            • Javox
                              PremiumUżytkownik
                              • 11-2009
                              • 6077

                              #15
                              Sprawdzałem właśnie ale wydawało mi się że dwie są równoległe... na innych tematach sporo ludzi tak pisze np. kabzel porcelanowy... no ale oczywiście lepiej poprawnie...

                              A o piwie nic nie napiszesz tylko o tym specyficznym zamknięciu z 1892 roku.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎