Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Stout z Van Pura

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23799

    Stout z Van Pura

    Jakoś trafiłem na Browamatorze na fotogalerię dot. festiwalu piwa w Kopenhadze i jedno zdjęcie a raczej podpis szczególnie mnie zafrapował:


    Polski akcent #3: na stoisku Skovlyst Bryggeri mozna było spróbować "Havre Stout 7,0% VOL" - piwa warzonego na zlecenie Duńczyków w browarze Van-Pur ze słodów Weyermann(R) dostarczonych przez Browamatora. Bardzo dobre ;-))



    Co szanowni interlokutorzy na to?
    Last edited by ART; 15-01-2009, 04:04.
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • piotry
    Oj tam, oj tam !
    • 08-2005
    • 761

    #2
    ja na ten przykład jestem zaskoczony

    (ciekawe co inni napiszą)

    Comment

    • kishar
      Senior
      • 10-2003
      • 1691

      #3
      Ja też w pełni jestem zaskoczony tym, że Van Pur potrafi jednak coś uwarzyć co jest ponoć dobre i nie jest super hiper mocnym lagerem.

      Comment

      • Pogoniarz
        † 1971-2015 Piwosz w Raju
        • 02-2003
        • 7971

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kishar Wyświetlenie odpowiedzi
        Ja też w pełni jestem zaskoczony tym, że Van Pur potrafi jednak coś uwarzyć co jest ponoć dobre i nie jest super hiper mocnym lagerem.
        Ciekawe czy to nie będzie li tylko piwo dla wybranych(patrz Okocim i ichniejszy Porter)


        Prawie jak Piwo
        SZCZECIN

        Comment

        • zgroza
          Senior
          • 03-2008
          • 3597

          #5
          Czy dobre, polemizowabym. Wydaje mi się, że jest to to piwo: http://www.browar.biz/forum/showthread.php?t=80353 , które mi wybitnie nie smakowało.
          Rzecz jasna, nawet najmniejszej wzmianki o Van Purze na butelce. Można prosić o przeniesienie?
          Lotna ekspozytura browaru

          Też Was kocham.

          Comment

          • docent
            Senior
            • 10-2002
            • 5205

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zgroza Wyświetlenie odpowiedzi
            Czy dobre, polemizowabym. Wydaje mi się, że jest to to piwo: http://www.browar.biz/forum/showthread.php?t=80353 , które mi wybitnie nie smakowało.
            Rzecz jasna, nawet najmniejszej wzmianki o Van Purze na butelce. Można prosić o przeniesienie?
            Uff, czyli świat nie stanął na głowie. Nie potrafiłbym zrozumieć, że browar typu Van Pura potrafi robić świetne piwa jednocześnie z premedytacją oferując w kraju popłuczyny.
            Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
            Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
            Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
            Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

            Comment

            • delvish
              Senior
              • 11-2004
              • 3508

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika docent Wyświetlenie odpowiedzi
              Uff, czyli świat nie stanął na głowie. Nie potrafiłbym zrozumieć, że browar typu Van Pura potrafi robić świetne piwa jednocześnie z premedytacją oferując w kraju popłuczyny.
              No nie wiem. CP też oferuje popłuczyny, choć deko lepsze a drażni niedostępnym w Polsce Porterem. Skoro nawet Głubczyce są w stanie wyprodukować smaczne piwo, to Vąpierz pewnie też. A że idzie inną drogą...
              "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
              (Frank Zappa)

              "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

              Comment

              • żąleną
                Sojowe Oddziały Bojowe
                • 01-2002
                • 13239

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kishar Wyświetlenie odpowiedzi
                Ja też w pełni jestem zaskoczony tym, że Van Pur potrafi jednak coś uwarzyć co jest ponoć dobre i nie jest super hiper mocnym lagerem.
                Za to jest hipermocnym stoutem.

                A może kolega VanPurz wie coś więcej?

                Comment

                • delvish
                  Senior
                  • 11-2004
                  • 3508

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika żąleną Wyświetlenie odpowiedzi
                  Za to jest hipermocnym stoutem.
                  Też tak przez chwilę sądziłem, ale stylowo vampirzy stout spokojnie mieści się np. w widełkach sugerowanych przez BJCP dla Foreign Extra.
                  "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
                  (Frank Zappa)

                  "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

                  Comment

                  • toto
                    Senior
                    • 12-2006
                    • 949

                    #10
                    Na Allegro obecnie jest wystawiony zestaw etykiet z Van Pura, w którym brak tego Stouta, ale są za to identyczne graficznie etykiety z piw Birch Brew i India Pale Ale, również podpisane nazwą Skovlyst. Widocznie browar podłapał jakieś większe asortymentowo zlecenie od Duńczyków.

                    Comment

                    • żąleną
                      Sojowe Oddziały Bojowe
                      • 01-2002
                      • 13239

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika delvish Wyświetlenie odpowiedzi
                      Też tak przez chwilę sądziłem, ale stylowo vampirzy stout spokojnie mieści się np. w widełkach sugerowanych przez BJCP dla Foreign Extra.
                      Z klasyfikacji BJCP wynika, że mieszkamy w kraju tropikalnym:

                      "Tropical varieties can be quite sweet".



                      A nasze wątpliwości wynikają zapewne stąd, że dla wyspiarzy każdy ciemniak to stout, a dla nas każdy stout to coś w stylu Guinnessa (bez mocy i słodyczy).

                      Comment

                      • kishar
                        Senior
                        • 10-2003
                        • 1691

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika toto Wyświetlenie odpowiedzi
                        Na Allegro obecnie jest wystawiony zestaw etykiet z Van Pura, w którym brak tego Stouta, ale są za to identyczne graficznie etykiety z piw Birch Brew i India Pale Ale, również podpisane nazwą Skovlyst. Widocznie browar podłapał jakieś większe asortymentowo zlecenie od Duńczyków.
                        Informacja nad wyraz zaskakująca, kto by się spodziewał, że w Polsce warzy się India Pale Ale.

                        Comment

                        • delvish
                          Senior
                          • 11-2004
                          • 3508

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika żąleną Wyświetlenie odpowiedzi
                          Z klasyfikacji BJCP wynika, że mieszkamy w kraju tropikalnym:
                          Bynajmniej. Jeśli już, to wynika z niej, że w tropikach mieszkają Duńczycy
                          Last edited by delvish; 16-01-2009, 11:25.
                          "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
                          (Frank Zappa)

                          "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

                          Comment

                          • zgroza
                            Senior
                            • 03-2008
                            • 3597

                            #14
                            ratebeer.com klasyfikuje piwo jako duńskie. Czy ktoś może sprawdzić, czy rzeczywiście Van Pur je warzył?
                            Lotna ekspozytura browaru

                            Też Was kocham.

                            Comment

                            • ART
                              mAD'MINd
                              • 02-2001
                              • 23799

                              #15
                              Skoro Van Pur kupił jakieś ilości słodów od BA żeby uwarzyć to piwo, to przecież nie przejedli by tego gdyby piwo nie powstało
                              - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                              - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                              - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                              Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎