Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ciechanów, Krzepiak

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23794

    Ciechanów, Krzepiak

    "Napój" gotowy do oceny
    Last edited by ART; 08-02-2009, 18:11.
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • Marusia
    Senior
    • 02-2001
    • 20211

    #2
    O kurcze, będę pierwsza Noto trzeba się wysilic

    Etykieta w stylu pozostałych Ciechanowów, napis głosi, ze Krzepiak jest bezalkoholowy, oraz, że nasi (tzn. ich) przodkowie mieli gust.

    Na kontrze:
    "Krzepiący napój o pięknej, słomkowej barwie, puszystej pianie, zapachu słodu i świeżym smaku".

    No i powiem wam, że ten opis jest nawet adekwatny!

    Piana bardzo ładna, wprawdzie szybko opada, ale zostawia pierścień do końca picia. Jak na to, że to nie piwo, to superowa
    Kolor słomkowo-złoty, właściwie bardziej złoty, błyszczący.
    Zapach: pierwsza nuta to ananas, potem dolatuje zapach słodu, generalnie bardzo przyjemny. Pod koniec spożywania nuta słodowa wybija się ponad ananasową.
    Smak: kwaskowe, ale niezbyt mocno, leciusieńka, prawie niewyczuwalna goryczka chmielowa, delikatna słodycz po przełknięciu pojawia się pod językiem, ananasowy zapch przekada się na wrażenia smakowe.

    Podsumowanie: jak dla mnie bomba - idealnie zrównoważone, są wszystki smaki, ale żaden nie jest nachalny. Nie wiem ile kosztuje, bo Slavoy kupował, ale jak nie za dużo, to będe to pic nałogowo! Po lepieniu bałwana dodało mi krzepy
    Attached Files
    Last edited by Marusia; 21-02-2009, 14:23.
    www.warsztatpiwowarski.pl
    www.festiwaldobregopiwa.pl

    www.wrowar.com.pl



    Comment

    • VanPurRz
      Senior
      • 09-2008
      • 4229

      #3
      Pierwszym zaskoczeniem jest piana - dawno tak pieknej i trwałej piany nie widziałem (no widziałem na czeskich piwach ale na polskich nie). Dla porównania pije Ciechana jasnego i tutaj z piaą jest słabo. Zupełnie nie rozumiem - ten sam browar, dwa produktu, jeden nibypiwny i drugi wiodące dla browaru piwo i tak różne piany, na dodatek na korzyść tego pierwszego. Zapach delikatnie jabłkowy i w smaku tez wyczuwalne delikatnie jabłko. Pierwsze łyki ok ale nie dopiłem jednak do końca. Na lato będę wolał lekkie ciemniaki, napoje słodowe i piwo z sokiem jak już
      W ogóle uważam, ze zamiast robić Krzepiaka (dobra nazwa dla napoju słodowego by była) należałoby się skoncentrować na klasycznym piwie słodowym - 3 procent alkoholu, ciemne z dodatkiem cukru - to co miał w ofercie każdy prawie browar w PRL i co było świetne.
      "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

      Comment

      • petrus33
        Gość
        • 01-2008
        • 888

        #4
        Wspaniały napój piwny ?? Może jednak soft drink ?? trudno określić.....
        Piję pierwszy raz, kupione dzisiaj w Rodzince Bis, bardzo sympatyczny napój, taki jakiś delikatny, nie nachalny, z klasą !!! Nuty zapachowe zbożowe wyrażne, brak typowego piwnego smaku jest dla mnie pewnym zaskoczeniem, ale ogólny obraz tego napoju maluje mi się bardzo pozytywnie. Kolor jasny, mętnawy, bardzo ciekawy. Smak to już inny wymiar, trudno jest mi go określić, czuje się elementy zboża, może kukurydzy, sam nie wiem. W każdym razie czuje się orzeźwiający charakter tego napoju, wielką świeżość i energię. Z wielką przyjemnością kończę butelkę tego napoju , słuchając sobie Siesty Marcina Kydryńskiego.
        pozd

        Comment

        • becik
          Senior
          • 07-2002
          • 14999

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: jasno słomkowy, nieklarowne, nie wiem czy to jest zamierzone czy nie [3]
          Piana: biała, drobniutka, szybko opada, zostaje ok. 1cm kożuszek, nie osadza się na szkle [2.5]
          Zapach: leciutki, słodowy, ale nie jest to typowy zapach słodu jaki czuć w piwach, tylko jest to typowy zapach dla bliskowschodnich malt beverage czyli napojów słodowych [4]
          Smak: w smaku identyczny do tych "malt beverage", orzeźwiające, lekko owocowy posmak, ten typowy posmak słodowy, bardzo leciutki, pozostawia w ustach uczucie orzeźwienia [4]
          Wysycenie: jak dla mnie odpowiednie [5]
          Opakowanie: butelka z serii tylko nie wiem czemu ten napój słodowy nazywa się Krzepiak, co sugeruje dość mocne krzepkie piwo [4]
          Uwagi: wreszcie mamy na rynku pierwszy napój słodowy znany za granicą jako malt beverage. Osoby, które przy jakichś polemikach nie uważają tego za piwo (lub za napój okołopiwny) mogą teraz zweryfikować (lub nie) swoje zdanie. Tego typu napoje słodowe produkowane są głównie w krajach arabskich i Iranie. Smak Krzepiaka jest prawie identyczny z tymi które piłem do tej pory za wyjątkiem wersji smakowych. jak dla kierowcy produkt doskonały. Mi smakuje.

          Moja ocena: [3.85]

          zakupione w Warszawie na Rudnickiego za Megasamem
          Last edited by becik; 14-03-2009, 17:34.
          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

          Comment

          • kopyr
            Senior
            • 06-2004
            • 9475

            #6
            Spodziewałem się po Krzepiaku napoju słodowego, czyli smakującego jak nieprzefermentowana brzeczka, dość słodkiego. Wrażenie to jeszcze utwierdzała nazwa Krzepiak, nieustannie kojarzy mi się z hasłem "cukier krzepi". Obawiałem się, więc, że będzie słodko, za słodko... Tymczasem nie jest źle.

            Piana: bardzo ładna, zwarta, śnieżnobiała, wiele piw mogłoby jej pozazdrościć.
            Kolor: jasnosłomkowy, na piwo za jasny, ale to nie jest piwo.
            Wysycenie: średnie w kierunku niskiego.
            Smak: zaskoczenie - nie jest słodkie, a w każdym razie nie w sposób, który by mi przeszkadzał. Nie smakuje też jak brzeczka piwna. Smakuje zaś jak Apfelschorle, czyli napój popularny w Niemczech, składa się on z soku jabłkowego zmieszanego z gazowaną wodą mineralną (moja żona raczyła się tym w Bambergu). Krzepiak smakuje podobnie, wyraźnie wyczuwam smak jabłkowy, zakończony lekką goryczką. Wrażenie jest takie jakby zmiksowano jabłka razem z pestkami (goryczka) i zmieszano z wodą gazowaną (musowanie). Opis może nie jest zachęcający, ale cały napój jest całkiem fajny. Nie jest zbyt słodki, co za tym idzie nie jest też pewnie zbyt kaloryczny, no i w lecie powinien super gasić pragnienie. Dla mnie mógłby być bardziej goryczkowy i bardziej kwaśny, ale generalnie nie jest źle.
            Opakowanie: butelka bezzwrotny Amber, etykieta ładna, choć napis z hasłem słabo widoczny. No i krzywo naklejona, kapsle też jakieś pordzewiałe. Zapakowane w kartony od Piwa Ciechan Leżak. Całość wygląda tak jakby Ciechan upłynniał zapasy opakowań. No ale nie czepiajmy się.

            Ten napój trzeba spróbować. Będzie smakować, to super - masz fajną alternatywę dla piwa bezalkoholowego gdy jesteś kierowcą, bierzesz antybiotyki, w godzinach pracy itd. Nie będzie smakować - trudno.
            blog.kopyra.com

            Comment

            • Marusia
              Senior
              • 02-2001
              • 20211

              #7
              No ciekawe, na 5 oceniających 3 wyczuły owoce, z czego 2 jabłka, a jedna ananasa.

              Ciekawe, czy ja coś mam nietenteges z nosem? A może jednak nie ja?
              www.warsztatpiwowarski.pl
              www.festiwaldobregopiwa.pl

              www.wrowar.com.pl



              Comment

              • kopyr
                Senior
                • 06-2004
                • 9475

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia Wyświetlenie odpowiedzi
                No ciekawe, na 5 oceniających 3 wyczuły owoce, z czego 2 jabłka, a jedna ananasa.

                Ciekawe, czy ja coś mam nietenteges z nosem? A może jednak nie ja?
                Może różne partie, choć to mało prawdopodobne, żeby na Dolny Śląsk, dwie partie trafiły. Moje było do 24. marca bodajże.
                Jabłek jestem pewien 100%.

                EDIT:Zresztą na kontrze jest coś o "dodatkach owocowych".
                Last edited by kopyr; 14-03-2009, 20:38.
                blog.kopyra.com

                Comment

                • Doodeck
                  Senior
                  • 05-2003
                  • 1612

                  #9
                  Ja też czułem jabłka. I to jakąś wczesną odmianę typu papierówka...
                  Dalekosiężny
                  Obserwator
                  Obiektów
                  Dynamicznie
                  Epatujących
                  Ciekawymi
                  Koncepcjami

                  Comment

                  • wrojtek
                    PiwBiz
                    • 11-2005
                    • 377

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
                    Opakowanie: butelka bezzwrotny Amber, etykieta ładna, choć napis z hasłem słabo widoczny. No i krzywo naklejona, kapsle też jakieś pordzewiałe. Zapakowane w kartony od Piwa Ciechan Leżak. Całość wygląda tak jakby Ciechan upłynniał zapasy opakowań. No ale nie czepiajmy się.

                    Ten napój trzeba spróbować. Będzie smakować, to super - masz fajną alternatywę dla piwa bezalkoholowego gdy jesteś kierowcą, bierzesz antybiotyki, w godzinach pracy itd. Nie będzie smakować - trudno.
                    No właśnie, butelka bezzwrotna a na kontrze jest napisane, że zwrotna i w tym cały ból

                    Comment

                    • Maidenowiec
                      Senior
                      • 07-2004
                      • 2287

                      #11
                      Coś chyba jednak z nosem Marusia W Ciechanie testowaliśmy dwie wersje, jabłkową i cytrynową. Do sprzedaży trafiła wersja jabłkowa.
                      Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

                      Thou shallt not spilleth thy beer!

                      Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

                      Comment

                      • kopyr
                        Senior
                        • 06-2004
                        • 9475

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wrojtek Wyświetlenie odpowiedzi
                        No właśnie, butelka bezzwrotna a na kontrze jest napisane, że zwrotna i w tym cały ból
                        Ty mosz recht, dopiero teraz zauważyłem.
                        blog.kopyra.com

                        Comment

                        • kopyr
                          Senior
                          • 06-2004
                          • 9475

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Maidenowiec Wyświetlenie odpowiedzi
                          Coś chyba jednak z nosem Marusia W Ciechanie testowaliśmy dwie wersje, jabłkową i cytrynową. Do sprzedaży trafiła wersja jabłkowa.
                          Kurde, to mi by chyba cytrynowa lepiej podeszła.
                          blog.kopyra.com

                          Comment

                          • Maidenowiec
                            Senior
                            • 07-2004
                            • 2287

                            #14
                            Uważam, że jabłkowa lepsza
                            Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

                            Thou shallt not spilleth thy beer!

                            Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

                            Comment

                            • wrojtek
                              PiwBiz
                              • 11-2005
                              • 377

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
                              Ty mosz recht, dopiero teraz zauważyłem.
                              Czyli jak...robisz ją bezzwrotną czy zwrotną? Ciechan powinien chyba je przyjąć...

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎