Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Tarczyn, Rysy Mocne Eksportowe

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23792

    Tarczyn, Rysy Mocne Eksportowe

    Piwo gotowe do oceny Oczywiście nie wiadomo czy jest z Tarczyna czy z Jabłonowa
    Last edited by ART; 24-03-2009, 11:22.
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: ciemnozłocisty, klarowne [4.5]
    Piana: obfita tylko po nalaniu, poźniej zero piany, drobne krzaczki na brzegu [2]
    Zapach: pierwsze co poapachu mi się skojarzyło to zapach z ust priwnconalnego opja nastęnego dnia po spozyciu dużej ilości taniego, mocnego piwa, czyli uśmiercający zaduch [1.5]
    Smak: jedny plus to taki, ze jest pełne, miłe w swej konsystencji, przy pierwszym łyku dalo sie wyczuć jakieś kwaśnawe nuty, dodatkowo jest specyficzny smak, który moja pani określiła jako podobny do kolendry, poza tym mocny alkoholowy posmak i taki specyficzny, wysokoodfermentowany smak [2]
    Wysycenie: bez zarzutu, jedyny plus tego piwa [5]
    Opakowanie: prosta, zbyt prosta etykieta, lubie proste w wyrazie ale ta to przedstawia skrajnie prymitywna grafikę, jak odkleję wrzuce do etykiet [3.5]
    Uwagi: Piwo dla twardzieli, nie ma tu co więcej komentować, Jabłonowo czy Tarczyn potwierdza jedynie fakt, ze gdzie jego miejsce - obok tanich win, które przynajmniej w przeciwieństwie do tego piwa, mają swój smak.

    Moja ocena: [2.175]
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • pirackamuza
      Senior
      • 12-2004
      • 1903

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
      (...) poapachu (...) priwnconalnego opja nastęnego (..) jedny (...)
      Choróbka... faktycznie chyba mocne...
      Toruń przeprasza za Radio Maryja
      www.bobofruty.pl

      Comment

      • Cooper
        Senior
        • 11-2002
        • 6055

        #4
        Rozumiem że cały czas jedyną podstawą do klasyfikacji tej marki jako browar Tarczyn jest info jakie Becik o3mał nieoficjalnie w Jabłonowie od (zapewne) któregoś z pracowników. Hmmmmm.....mało
        Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
        1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

        Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

        Comment

        • kloss
          Senior
          • 03-2003
          • 2526

          #5
          Nabyłem.
          Ale boję się spróbować.
          Bałem się nawet zanim przeczytałem opis becika.
          A teraz boję się jeszcze bardziej.

          Comment

          • chemmobile
            Senior
            • 03-2009
            • 2168

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Jasny bursztyn. [5]
            Piana: Średnio i drobno ziarnista. Po kilku minutach opadła do kożuszka. [3]
            Zapach: Dość wyraźny, kwaśny z różnymi dodatkami. Raz wyczułem nuty owocowe, innym razem przypalonego ziarna, później alkoholowe a'la spirytus. Ale im bliżej byłem dna kufla, tym wyraźniejsze stawały się nuty alkoholowe. [1.5]
            Smak: Mało treściwe. Elementy słodowe na granicy wykrywalności przez zmysły. Dominuje posmak kwaskowato-gorzko-mdły. Jakby ktoś wlał do butelki kroplę płynu do mycia naczyń (mdły i gorzki posmak). Po całkowitym odgazowaniu się piwa wyraźniejsza stała się słodkość alkoholowa. [1.5]
            Wysycenie: Oj, niskie. Zdecydowanie za niskie. [2.5]
            Opakowanie: Jaka etykieta, takie piwo. "Piwo mocne premium", "eksportowe" - taaaa..... ta krowa dużo muczy, ale mleka nie daje. [3]
            Uwagi: 0,5l butelka we wrocławskiej Drink Hali za 1,85 zł. W kategorii cena/jakość daję 3,5/5 punktów. Rysy to napój piwopodobny, a oceniając sam smak to nawet napój piwoniepodobny. Pierwszy produkt na browar.bizie, który za smak dostaje u mnie praktycznie pałę.

            Moja ocena: [1.95]
            Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
            Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

            Comment

            • Pancernik
              Senior
              • 09-2005
              • 9731

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Konkretny, bursztynowo-złoty, adekwatny dla piw mocnych. [4]
              Piana: Drobniutka, trzycentymetrowa, kremowo biała. Dłuuugo sie utrzymuje w wersji "kożuszkowej". [4]
              Zapach: Słabiutki, taki "lekkokwaskowatopiwniczny". [3]
              Smak: Typowy dla tej mocy: słodowy, w trakcie picia przechodzi w lekkotępawą słodycz, w tle goryczka, a za nią... ...moc (nieco zdradliwa ). [3]
              Wysycenie: Spore, dla takiego piwa w górnej granicy (mojej) tolerancji. [3.5]
              Opakowanie: Żenujące. Jabłonowo (op..., pardą, Tarczyn ) nie zachwyca wzornictwem i wykonaniem etykiet, ale to tutaj... Dramat w trzech aktach. Rozumiem, że napis "Eksportowe" nawiązuje do niegdysiejszego "gatunkowania" piwa, a nie do zamiarów sprzedażowych... Biały kapsel BS, za niego dam plus. [1.5]
              Uwagi: Cóż... piwo da się pić, choć z pewnością nie jest to piwo "sesyjne" (raczej "krótkometrażowe ).
              Poprosiłem Budvara, aby mi je przywiózł z Trójmiasta (dzięki!), bo mieszkając 5 km od Jabłonowa nie mogłem na nie trafić...

              Moja ocena: [3.1]

              Comment

              • jarekvip
                Junior
                • 03-2009
                • 20

                #8
                Gdzie we Wrocławiu mogę nabyć to piwo?
                beer beer beer

                Comment

                • chemmobile
                  Senior
                  • 03-2009
                  • 2168

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jarekvip Wyświetlenie odpowiedzi
                  Gdzie we Wrocławiu mogę nabyć to piwo?
                  W sobotę widziałem je w Drink Hali, skrzyżowanie ulic Rydygiera i Brodatego.
                  Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
                  Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

                  Comment

                  • Twilight_Alehouse
                    Chmielowisko.pl
                    • 06-2004
                    • 6310

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Ciemne złoto, jak to w piwach mocnych. [4.5]
                    Piana: Dość wysoka, średnioziarnista, ładnie osiada na brzegach kufla. [4]
                    Zapach: Mocny, słodowo-kwiatowy - jak to w mocnych z niewielkich browarów. Nic szczególnie przyjemnego. [3]
                    Smak: Na szczęście lepiej smakuje niż pachnie. Bardzo treściwe i słodowe. Czuć że moc pochodzi w dużej mierze z cukru, ale nie ma nieprzyjemnych smaczków. Goryczki niemal brak. [3.5]
                    Wysycenie: Trochę za niskie. [4]
                    Opakowanie: Dość tandetna etykieta, na dodatek ten dopisek "eksportowe"... [2.5]
                    Uwagi:

                    Moja ocena: [3.4]

                    Comment

                    • anteks
                      maruda
                      • 08-2003
                      • 10738

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: kolor ładny , mocna herbata właściwy dla piw mocnych [4]
                      Piana: była podczas nalewania , całkowicie zanika [1.5]
                      Zapach: owocowy [3]
                      Smak: nie są to moje klimaty , piwa to mi nie przypomina może mocny sok z alkoholem ?
                      Nie odrzuca ale też nie zachęca do ponownego sięgnięcia po nie [2]
                      Wysycenie: bardzo słabe , praktycznie prawie żadne [1.5]
                      Opakowanie: etykieta psaująca raczej do portera
                      I tu UWAGA PET 0,66l [2]
                      Uwagi: nabyte w Intermarche Pet 0,66l , niestety nie do powtórki

                      Moja ocena: [2.375]
                      Mniej książków więcej piwa

                      Comment

                      • Czapayew
                        Senior
                        • 10-2002
                        • 1966

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Ciemno-herbaciany [4]
                        Piana: To piwo posiada pianę w ilości znikomej czyli właściwie prawie jej nie posiada [1.5]
                        Zapach: Słodkawy, pasujący bardziej do napoju niż do piwa [2]
                        Smak: Smak przypomina posłodzoną herbatę, którą ktoś zrobił sobie rano, po czym o niej zapomniał i ostatecznie wypił wieczorem... [2]
                        Wysycenie: Bombelkuje wcale długo [3]
                        Opakowanie: Plastikowy pet + czarna etykieta [1.5]
                        Uwagi: Zakupione w dąbrowskim INTERMARCHE. Dopisek "Eksportowe" zmusza do zastanowienia, gdzie takowe piwo może być wogóle eksportowane. Koncepcji w tym temacie brak...

                        Moja ocena: [2.075]
                        "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

                        www.zamkoszlaki.com
                        www.piwnekapsle.net

                        Comment

                        • Samoglow
                          Senior
                          • 07-2007
                          • 606

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Złocisty, lekko herbaciany, ładny. [4]
                          Piana: Niby była gęsta, ale uciekła bardzo szybko i pozostała tylko otoczka. [3]
                          Zapach: Średniointensywny, słodowy, nie czuć specjalnie alkoholu, kojarzy mi się z dawnym Grudziądzem. [3.5]
                          Smak: Jak na Jabłonowo, to bardzo miłe zaskoczenie. Może to rzeczywiście Tarczyn a nie oni . Piwo wyraźnie słodowe, goryczka cofnięta na 2 plan, lekka słodycz, ale szybko przykrywana jednak tą lekką goryczką. Smak słodu bardzo przypomina mi (podobnie jak w zapachu) Grudziądz! Mnie się kojarzy z Rotmistrzem Mocnym i Kunterem Mocnym. Serio. Może podobny gatunak słodu? Ogólnie piwo wypijalne, bez większych rewelacji, ale ujdzie spokojnie. W porównaniu z innymi "mocnymi, super mocnymi" z Wólki to jest przynajmniej wypijalne [3.5]
                          Wysycenie: Dość niskie, ale jak dla mocnego ujdzie. [4]
                          Opakowanie: Prostacka pucha, bez podanych informacji o warzeniu i ekstrakcie. [3.5]
                          Uwagi:

                          Moja ocena: [3.5]

                          Comment

                          • rotmistrz
                            Senior
                            • 06-2005
                            • 469

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: ciemnożółty, klarowny [3.5]
                            Piana: wysoka, biała, drrobnoziarnista, pozostawiała ślad na szkle, po opadnięciu dziurawy kożuszek niepełny [3.5]
                            Zapach: intensywny, lekkie nuty spirytusowe, [2]
                            Smak: słodkawe choć była niewielka goryczka wyczuwało sie posmak spirytusu [2]
                            Wysycenie: piwo pracowało początkowo dość intensywenie, później spadlo do zera [2]
                            Opakowanie: informacje o piwie pełne, kolorystyka puszki czarna z biało złotymi napisami nieciekawa [3]
                            Uwagi:

                            Moja ocena: [2.275]

                            Comment

                            • sibarh
                              PremiumUżytkownik
                              • 01-2005
                              • 10384

                              #15
                              Fotka:
                              Attached Files
                              2800 nowe piwa opisałem na forum
                              Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
                              Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎