Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Koningshoeven, La Trappe Quadrupel

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • pjenknik
    • 08-2001
    • 3388

    Koningshoeven, La Trappe Quadrupel

    La Trappe Quadrupel
    zaw. alk. 10% ekstr. ?
    kamionka 0,75 litra
    Barwa ciemny bursztyn, piana żółtawa, uboga, bardzo szybko znika. Aromat bardzo silny owocowy, gazu dużo.
    Pyszne, klarowne z niewielką ilością drożdży osadzających się na dnie. Po pierwszym łyku poczułem truskawki, później to wrażenie uleciało. Dla mnie 5!
    Gdyby tylko nie ta cena 29 zł/ kamionka ....
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23782

    #2
    zapach: bardzo intensywny i złożony, owocowy [6]

    piana: gęsta, pomimo mojego tym razem nieumiejętnego nalania do pokalu była w stanie mi wybaczyć i długo gościła na powierzchni, pozostała później w postaci kręgu na styku ze szkłem [4]

    kolor: głęboka czerwień, wpadająca w brąz [5]

    bąbelki: odpowiednia ilość, drobniusieńkie (mie eksploduje przy otwarciu) [5]

    smak: dużo w nim słodyczy, ale na szczęście bez większej przesady. ciężkie, ma coś z sherry(?). drobne bąbelki wzmagają uczucie wysokiej gęstości a w zasadzie oleistości swej konsystencji. pomimo dużej mocy woltażowej słabo wyczuwalna nuta alkoholowa - moc tego piwa czuć głównie w rozgrzewającym zakończeniu. [4]

    ocena ogólna: [4.6]

    To piwo zaczyna się w świetnym a kończy w dobrym stylu, sam zapach jest już upajający, smak mniej przekonuje (skoro zaczęło się świetnie, oczekujemy że idąc dalej może być już tylko lepiej, ale może to tylko efekt moich zbyt wysokich oczekiwań wynikających z postawienia wysokiej poprzeczki już na samym początku).
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

    Comment

    • Gambrinus
      • 06-2001
      • 696

      #3
      Koningshoeven Quadrupel Trappist ale

      Niezle, ale wolalem Tripel, (moze jest na nie za cieplo...). Jak na swoja "kategorie wagowa" ma nieco ubogi bukiet i malo intensywny smak: 4 (2-5)
      Popieraj małe browary!!!
      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

      Comment

      • slavoy
        Senior
        • 10-2001
        • 5052

        #4
        buteleczka 0,33

        Własćiwie to zgadzam się z Pjenknikiem, no może poza pianą, która gościła bardzo długo i obficie na powierzchni.
        Ciężkie jak kowadło i słodkie jak miód. Bardzo dobre! Od czasu, do czasu, byle nie za dużo.
        5-
        Attached Files
        Dick Laurent is dead.

        Comment

        • adam16
          Senior
          • 02-2001
          • 9865

          #5
          Wyśmienite piwo. Mnie udało się je zakupić za 17 zł (0,75 l. - kamionka), w małym sklepiku osiedlowym. Ponoć wzięli po jednej butelce każdego La Trappe, ze strachu że wogóle nie zejdzie.
          Piana gęsta, wspaniała, rewelacyjna... po prostu brak słów. Wzbudza zachwyt. Zapach zresztą podobnie - bardzo... jakby to określić... rozbudowany. Niestety, smak już mnie tak bardzo nie zachwycił. Ale może dlatego że spodziewałem się wiecej?
          Jak napisał Art - ciężkie to piwo. Na kobietach nie zrobiło dobrego wrażenia - czyżby piwo dla prawdziwego faceta?
          Podsumowując:
          Bardzo dobre piwo. Do powtórzenia!
          Browar Hajduki.
          adam16@browar.biz
          Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

          Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

          Comment

          • Borysko
            Senior
            • 02-2004
            • 1144

            #6
            Wrażenia wzrokowe na 5, wyglada pięknie zwłaszcza w firmowym pokalu. Smak owocowo winny (może sherry..). ALkohol obecny ale nie dominuje smaku.W moim odczuciu nieco zbyt goryczkowe. Ogólnie warte spróbowania nawet mimo ceny...Ocena 4

            Comment

            • lzkamil
              kierowca bombowca
              • 01-2003
              • 3611

              #7
              Alk. 10%, but. 0.30 l, piłem też z kija.
              Jasnobrązowe, bardzo lekko mętne, średnio nagazowane, piana po nalaniu olbrzymia, dosyć szybko opada ale gruby kożuch zostaje do końca.
              Zapach mocno owocowy, śliwkowo-wiśniowy chyba, do tego lekko alkoholowy ale przy 10 koniach to nie wada.
              Smak słodowy, owocowy, przechodzący w ciemno-karmelowy, do tego rozgrzewająco-alkoholowy, gdzieś po drodze mi przemknęło coś chlebowego?
              Jak dla mnie jedno z najlepszych w wadze superciężkiej z Beneluksu
              Lepszy jabol pod okapem
              niż GŻ, CP i KP !


              Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

              Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

              Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

              Comment

              • Twilight_Alehouse
                Chmielowisko.pl
                • 06-2004
                • 6310

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika lzkamil
                piłem też z kija.
                Jestem ciekaw co sądzisz o lanym? Gdy miałem okazję pić Quadrupla w zesżłym roku na rozdaniu bractwowego Piwa Roku, to wydał mi się... gorszy od butelkowego! Jakiś taki mniej odleżakowany, bardziej ubogi w smaku. Oczywiście pyszny, ale mimo to gorszy. Jednak w butelce drożdże maja więcej czasu żeby popracować nad tym piwem.

                Comment

                • lzkamil
                  kierowca bombowca
                  • 01-2003
                  • 3611

                  #9
                  Mi się wydawały podobne ale nie powiem dokładnie bo beczkowe piłem ze 2-3 tygodnie temu. Jedyne czego nie pamiętam w lanym a było we flaszce to ta chlebowa nutka. Pod tym względem może rzeczywiście butelkowe lepsze
                  Lepszy jabol pod okapem
                  niż GŻ, CP i KP !


                  Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

                  Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

                  Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

                  Comment

                  • Dreamer
                    Senior
                    • 05-2003
                    • 1576

                    #10
                    I jest to namacalne potwierdzenie reguły, że piwa dofermentowujące w butelkach należy pić właśnie z butelek.
                    Blog: Piwna Brytania

                    Comment

                    • jacer
                      Senior
                      • 03-2006
                      • 9875

                      #11
                      Piana sredniopecherzykowata, szyko opadla do dywanika. Zapach malinowy, niezgodze sie z izkamilemze to sliwki Smak tak samo malinowy, nie czuc wogole alkoholu. Nagazowanie w sam raz. Goryczki jakby brak, caly czas czuc te maliny. Jednym slowem mmmmm.....
                      Milicki Browar Rynkowy
                      Grupa STYRIAN

                      (1+sqrt5)/2
                      "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                      "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                      No Hops, no Glory :)

                      Comment

                      • docent
                        Senior
                        • 10-2002
                        • 5205

                        #12
                        Piję świeżo zakupione z datą przydatności styczeń 2010. Irytuje alkoholowa dominanta. Zapach i smak na poziomie przeciętnego ejla czyli coś tam w tle jest wyczuwalne ale i tak jest zabite przez woltaż. Sugeruję dłuższe wyleżakowanie tej partii...
                        Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                        Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                        Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                        Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                        Comment

                        • pezet
                          Improwizator
                          • 03-2006
                          • 481

                          #13
                          Było to moje trzecie spotkanie z tym trunkiem. Poprzednie degustacje przeprowadziłem jako niedoświadczony miłośnik piwa . Teraz piłem to piwo z większą świadomością.
                          Mój Quadrupel na kontrze miał wybitą datę przydatności 03.2009. Butelka 330ml. Import własny, 1.15 euro, sklep specjalistyczny w Gent, Belgia.
                          Kolor: jasnobrązowy, wpadający w czerwień.
                          Piana: stosunkowo niska ale trwała. Chyba zbyt ostrożnie nalewałem piwo.
                          Zapach: intensywny, słodowo - owocowy (suszone śliwki i gruszki). Delikatnie czuć było karmel i wanilię (?). Alkoholu ani śladu.
                          Smak: Początek słodki i owocowy. Smak pełny, przyjemnie rozlewający się i pieszczący nasze zmysły. Alkohol przyjemnie rozgrzewa.
                          Finisz jak dla mnie trochę płytki, krótki i bez tych licznych posmaków obecnych u belgijskich braciszków . Końcówką byłem troszkę rozczarowany.
                          Zmieniła się etykietka więc zamieszczam zdjęcie.
                          Attached Files
                          „Amatorom konopi indyjskich należy się przypomnienie, że naczelną zasadą rządzącą chemią mózgu jest zasada równowagi.
                          Nie można bezkarnie zmieniać składu tej biochemicznej zupy, a przynajmniej nie można tego robić na dłuższą metę...”
                          Dr hab. med. Przemysław Bieńkowski

                          Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                          Comment

                          • Dreamer
                            Senior
                            • 05-2003
                            • 1576

                            #14
                            zaw. alk. 10,0%, but. 0,33 l
                            ostatnio dość popularne w rozmaitych marketach

                            kolor – ciemnomiedziany, bordowy z głębokimi wiśniowymi przebłyskami, pełna klarowność;
                            piana – od samego początku jedynie delikatna otoczka (zresztą typowa dla piw wysokoalkoholowych);
                            nasycenie – bardzo mocne;
                            zapach – głęboki owocowy bukiet winno-malinowy z dodatkiem szlachetnej paloności, całkiem nieźle;
                            smak – oryginalny, choć – moim zdaniem – zupełnie nie trapistowski smak zbudowany wokół charakterystycznych wątków owocowych (trochę malin, wiśni, ale przede wszystkim rewelacyjne czerwone porzeczki), owocom zawdzięczający znaczną kwaskowość oraz typowo porzeczkowatą cierpkość; owoce skrzętnie skrywają lekką paloność słabiutko wyczuwalną w tle, goryczka minimalna (typową chmielową goryczkę zastępuje korzenny aromat przypraw), przez co Quadrupel smakuje niemal jak piwo owocowe, tym bardziej, że wysoka zawartość alkoholu jest tu dość dobrze zamaskowana;
                            piwo oryginalne i dobre, choć – tak, jak w jasnym piwie Blond – do belgijskich trapistów mu daleko; wyczuwa się raczej obecność koncernowego ducha holenderskiej Bavarii.
                            Attached Files
                            Blog: Piwna Brytania

                            Comment

                            • Totus
                              Senior
                              • 11-2007
                              • 326

                              #15
                              Mam pytanko odnośnie tego piwa. Mam takowe z datą przydatności 04.2010. Trochę czytałem na forum odnośnie zbawiennego wpływu leżakowania piw z drożdżami, aż do kresu daty przydatności do spożycia.

                              Czy jest tak też z tym piwem? A jeśli tak to czy to piwo należy przechowywać raczej w niskich temperaturach w zaciemnionych wnętrzach czy też to nie ma znaczenia?

                              No i może głupie pytanie ale czy należy np wstrząsać osadem drożdżowym co jakiś czas aby piwo było lepsze?

                              PS: kompletnie się na tym nie znam.
                              Zapraszam do Browaru Sielanka.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎