Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Rychnov, Rychnovská Kněžna

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • grew
    Senior
    • 05-2009
    • 766

    Rychnov, Rychnovská Kněžna

    Ekstrakt 12%, alkohol 5,2%, piwo niepasteryzowane, niefiltrowane.

    Bardzo dobre piwo o kolorze miodowym (pełnym), dość gorzkie, ale wyczuwalny słód, chmielu dodano mało - akurat w tym piwie bardzo mi to odpowiada. Piana ładna, ale niezbyt trwała. Nagazowanie dość mocne.

    Słód użyty do piw Rychnovskich pochodzi z Dobruški (miasto nieopodal Rychnova n.K.), chmiel z regionu Žatecko, natomiast woda wydobywana jest z głębokich studni Gór Orlickich. Producent szczyci się również tym, że nie dodaje ryżu, kukurydzy, czy cukru - spełniają wymogi Reinheitsgebot

    Jak dla mnie - hit tego lata

    Spożywałem w "Czeskim Raju" we Wrocławiu (6,50pln) oraz w Rychnovie n.K. w piwnej zagrodzie przy browarze (26Kc = ~4,50pln). Piwo nie jest butelkowane w żaden sposób - można oczywiście poprosić o napełnienie własnych butelek, co oczywiście uczyniłem
  • Javox
    PremiumUżytkownik
    • 11-2009
    • 6114

    #2
    Już jest butelkowana i to do kupienia w Krakowie /Maria 2/ w butelkach krachlach (1 litr)
    za 8 zł + kaucja 2.50. Na kartce, etykiecie przywiązanej dratwą stoi 5% alk. a na stronie browaru jest 5,2% ale to chyba nie problem.
    Piwo fajne na początku słodkawe ale potem nawet pojawia się dobra goryczka. Wysycenie średnie, zapach chmiel-słód reszta j.w.
    Całość ok oprócz tych karteczek na dratwie... jedna etykietka w tonacji czerwono- żółtej i badziewna kserówka stanowiąca info o produkcie...
    ale co tam ważne że mętne tzn niefiltrowane... prawdziwe piwo...

    Comment

    • Kolesław
      Senior
      • 03-2004
      • 1130

      #3
      Zerwało się ze sznura
      Attached Files

      Comment

      • lzkamil
        kierowca bombowca
        • 01-2003
        • 3611

        #4
        Spróbowałem z kija w Piwotece Narodowej w Łodzi.
        Bursztynowe, mętne, znikomo nagazowane ale piana taka że na skończenie nalania czekałem kilkanaście minut (nie przeszkadza mi to ).
        Zapach słodowo-chmielowo-ziołowy, zrównoważony, dosyć intensywny.
        Smak też zrównoważony słodowo-goryczkowy, z ziołowym, trochę geraniowym smaczkiem od chmielu, treściwy, z biegiem picia w posmaku przewagę zdobywa goryczka. Bardzo mi smakowało.
        Lepszy jabol pod okapem
        niż GŻ, CP i KP !


        Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

        Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

        Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

        Comment

        • purc
          Senior
          • 02-2009
          • 650

          #5
          Pite w Hotelu Havel w Rychnovie. Nalewane około 10 minut. Piękna trwała piana zostaje po wypiciu. Wspaniały słodowy smak pięknie zrównoważony silną goryczką. Bardzo smaczne i bardzo pijalne piwo. W pierwszej czwórce pitych przeze mnie czeskich pilsów. Do kupienia też na wynos w 2l krachli /110 koron plus 25 koron kaucji - w browarze 73.50 plus kaucja/. Jednak żeby docenić to piwo , powinno je się wypić w Rychnowie. Pite z krachli w Warszawie następnego dnia straciło swą świeżość i jest już "tylko" bardzo dobre.

          Comment

          • dadek
            Senior
            • 09-2005
            • 4552

            #6
            Jak się patrzy na fotkę Kolesława to teraz to piwo jest znacznie jaśniejsze. Kolor ciemniejszy złoty, lekko mętne.
            Piana biała, gęsta, drobnoziarnista, wysoka, tworząca fajną czapeczkę, najlepsza z wszystkich pitych przeze mnie piw z Rychnova. Po drugim łyku opadła do solidnego 1 cm kożucha, pozostawiała sporo plam na szkle.
            Zapach przyjemny świeżo słodowy i lekko drożdżowy.
            W smaku łagodna słodowość z dodatkiem lipowego miodu, ale obecna także wyraźna chmielowa goryczka. Smaczne, dobrze zharmonizowane i idealnie wysycone piwo.
            Pite z kija 8.06 w Pivním šenku przy browarze. 25 kč.
            Attached Files

            Comment

            • Prusak
              Senior
              • 07-2005
              • 4312

              #7
              Bardzo ładnie utrzymująca się, "śmietankowa" piana, zbyt wysokie wysycenie, ale piwo bardzo interesujące, ładna, "matowa" goryczka, minimalny udział diacetylu, w pitym przeze mnie nie wyłapałem tych akcentów kontrujących goryczkę.
              Ale i tak klasyka, tego mi brakuje na co dzień, w "knajpie za rogiem".

              Comment

              • DariuszSawicki
                Senior
                • 08-2012
                • 2868

                #8
                Wygląd podobny do zdjęcia Kolesława, butelka innych kształtów.

                Piana wysoka, biała, średnie pęcherzyki.
                Zapach lekko słodowy, wyraźniej ziołowy.
                W smaku podobnie lekki słód, ale dużo wyraźniejsza goryczka i chmiel. W odczuciu zioła, odrobinę przypraw i wzmagająca się na finiszu trawa. Ostatni łyk z tego litrowego piwa prawie zalega łodygą...

                Bardzo smaczne piwo, Czesi chmielu nie żałują...
                Warka 08.07.2016.

                Comment

                • nietzschee
                  Senior
                  • 07-2016
                  • 319

                  #9
                  Zapach: zaraz po otwarciu bardzo chlebowy, czerstwo chlebowy, później dochodzi jeszcze bardzo mocna zielistość od chmielu
                  Wygląd: kolor słomka, mętne, spora piana, potężna, pancerna, trzeba trochę odczekać aż zejdzie, lacing to nieregularne grube płaty.
                  Smak: Nie szczędzono tutaj chmielu, jest bardzo chmielisto ziołowe, po żateckim spodziewałem się szmaty, a tu nie ma jej grama, jest aromat trawiasto-łodygowy, spora goryczka, jak w niejednym APA, grejpfrutowa, delikatna owocowość, kwaskowość, bardzo pełne, treściwe, chlebowe, nie czuję diacetylu. Wysycenie trochę bardziej niż średnie. Bardzo smaczne.
                  Ekstrakt: 12%
                  Alk: 5%

                  Litrowa krachla z etykietą na sznurku
                  Attached Files
                  Last edited by nietzschee; 21-04-2017, 22:27. Powód: ltr

                  Comment

                  • legart
                    Senior
                    • 06-2012
                    • 913

                    #11
                    Z pół litrowej butelki jak na zdjęciu post wyżej. Trochę słodowo-chlebowe o wyraźnej, mocnej trawiasto-ziołowej (mi to się ten rodzaj chmielu kojarzy z wiosenną łączką ) goryczce, kapka masełka. Świetna klasyczna dwunastka.

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎