Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kocour Varnsdorf, Ležák

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • porek388
    Senior
    • 11-2008
    • 213

    Kocour Varnsdorf, Ležák

    Zawartość alkoholu 4,6%
    Piwo jest niepasteryzowane i niefiltrowane

    Kolor: złoty, w piwie unoszą się drożdże zbite w malutkie "farfocle" - nie jest ich jednak zbyt dużo.
    Piana: średnioobfita, biała, drobna, oblepia szkło, po ok 2 min opada do małego kożuszka.
    Wysycenie: duże.
    Zapach: mocny chmielowy.
    Smak: wyraźna szlachetna goryczka długo pozostająca na podniebieniu, w tle leciutki smak słodu, posmaki kwiatowe. Ogólnie smak jest bardzo świeży i orzeźwiający.
    Opakowanie: butelka PET 1l, etykieta typowa dla tego browaru - ciekawa.

    Ogólnie bardzo smaczne piwo na 5,5 (1-6).

    Cena 11 zł we wrocławskim Browarku.
  • porek388
    Senior
    • 11-2008
    • 213

    #2
    Wypiłem tego tego piwo ostatnio trochę. Jest dobre ale nie aż tak jak mi się pół roku temu wydawało. Chyba mi się skala zmieniła - teraz oceniłbym to piwo na 4,5 (1-6). Pozostała cześć mojego opisu pozostaje bez zmian.

    Piwo trzeba koniecznie trzymać w lodówce bo ma tendencje do kwaśnienia przed terminem ważności - choć wolniej niż Studenckie.

    Comment

    • docent
      Senior
      • 10-2002
      • 5205

      #3
      Próbowałem wersję z beczki. Najbardziej do gustu przypadła mi wyraźna goryczka w tym piwie. Niestety, sporo czeskich lanych pilsów jakby utraciło swą goryczkową dominantę (i nie myślę tu o koncerniakach). Na minus jednak cena - za porównywalną kwotę można napić się innych, rzadziej spotykanych gatunków z Kocoura.
      Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
      Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
      Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
      Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

      Comment

      • Twilight_Alehouse
        Chmielowisko.pl
        • 06-2004
        • 6310

        #4
        Kupione w Zofmarze za 6,50 zł.

        Kolor: Złoty, opalizujący. Właśnie takiego się spodziewałem.
        Piana:
        Zapach: Silny, mocno chmielowy (wyraźnie czuć, że jest tu dużo chmielu aromatycznego). W tle lekki DMS.
        Smak: Przede wszystkim solidna chmielowość, nie tylko w postaci goryczki, ale też silnych smaczków chmielowych. Poza tym czuć lekką słodowość z wyraźnym warzywnym DMS, ale nie jest ona zbyt przyjemna.
        Opakowanie: Typowo kocourove, czyli etykieta jak z piwa domowego, cudny postapokaliptyczny kot i niestety goły kapsel.
        Uwagi: Piwo jest dobre i bardzo się cieszę, że mam okazję pić tak chmielonego lezaka, ale nie dorównuje pitym jakiś czas wcześniej IPA i EPA z tego samego browaru.
        Attached Files

        Comment

        • danhaj
          Senior
          • 04-2010
          • 619

          #5
          Piwo niefiltrowane i niepasteryzowane, co jednak może powodować, że w zależności od ilości dni jakie pozostały do końca ważności do spożycia, piwo może nieco zmieniać smak, z tendencją do kwaśnienia. Moja warka miała jeszcze 14 dni przydatności. Charakteryzowała się mocno wyczuwalną goryczką, nie przesadzoną jednak, nadawała ona wręcz temu piwu cech, które można by określić wytrawnością.
          Zakupione u Marii na Kobierzyńskiej w cenie 5,5 zł za 0,5 l butelkę. Cena wygórowana przez pivovara celowo zważywszy zapewne na niezbyt dużą produkcję tego bądź co bądź minibrowaru.
          Piwo świetne, a do tego genialna identyfikacja wizualna marki.
          Wycieczki do czeskich browarów (z Krakowa)

          www.czechforum.pl

          Comment

          • tfur
            Senior
            • 05-2006
            • 1302

            #6
            w świetle powyższych opinii z żalem stwierdzam, że spotkał mnie zawód. najlepsza była etykieta, oryginalna i nie do pomylenia z innymi. ale poza tym piwo nie zainteresowało mnie niczym. było poprawne, ale to nijak się miało do moich wygórowanych oczekiwań.
            veni, emi, bibi

            Comment

            • Javox
              PremiumUżytkownik
              • 11-2009
              • 6124

              #7
              Piwo spróbowałem i cóż powiedzieć... jest to leżak... klasyka.

              Nie wyróżnia się dodatkowymi smakami... jest nie złe.
              Co prawda za tę cenę ma się dwa czeskie piwa o tym smaku ale ok.

              Piwko raczej "gęste" słodowo-chmielowe pod koniec bardziej słodkawe.
              Chwilami jakiś lekki kwasik się pojawiał ale na szczęście nie dominujący.

              Kapsel dalej no name

              Słabe strony to piana raczej na krótko... i wysycenie widoczne tylko w "bekaniu"

              Comment

              • jacer
                Senior
                • 03-2006
                • 9875

                #8
                piana: gęsta, drobna z gróbymi bąblami no górze piany, opadła do cienkiej warstwy,
                kolor: słomka, w butelce pływało w całej objętości dużo fafrocli,
                zapach: lekki chmiel i lekki niepokojący zapach pierwszych oznak kwasa, lekki diacetyl,
                smak: niestety pierwsze oznaki kwasa, jeszcze akceptowalne ale za jakiś czas będzie do niczego,
                przyjemna goryczka, słodowośc, treściwe, nawet lekko słodkie,
                wysycenie; ok

                data: do 25.05.2011
                Milicki Browar Rynkowy
                Grupa STYRIAN

                (1+sqrt5)/2
                "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                No Hops, no Glory :)

                Comment

                • Cannabee776i99
                  Senior
                  • 08-2009
                  • 658

                  #9
                  W moim egzemplarzu piana praktycznie nieistniejąca, wysycenie minimalne, brak goryczki, jedynie delikatna słodowość. Najsłabszy produkt Kocoura jaki piłem, rok temu w Pradze z beczki było znacznie lepsze.

                  Comment

                  • Kwadri
                    Senior
                    • 10-2009
                    • 1216

                    #10
                    Kocour Ležák

                    Kolor: Ciemnozłoty, pełen pływających drobinek.
                    Piana: Niezbyt bujna, szybko opada do cienkiej powłoki. Później gruby pierścień i wysepki.
                    Zapach: Nieco słodki. Wyraźny diacetyl połączony ze słodowością i niepasteryzowanymi nutkami. Całkiem przyjemny.
                    Smak: Lekko słodki, słodowy początek z maślanym tłem. W tle lekko chlebowe posmaki i kwaskowość. Powoli dociera średniej mocy goryczka, ale zostawia długi, wytrawny finisz. Treściwe i dobre piwo, ale najsłabsze z próbowanych przeze mnie piw z Varnsdorfu.
                    Wysycenie: Średniowysokie.
                    www.lkschmielowice.futbolowo.pl

                    Comment

                    • karol1000
                      Senior
                      • 09-2007
                      • 1823

                      #11
                      piwo pite z kija w browarze

                      Barwa: pięknie złota
                      Piana: mega drobniutkie pęcherzyki, wspaniale lepi szkło
                      Zapach: słodowo-chmielowy, lekko owocowy, bardzo zachęcający
                      Smak: pełna słodowa podstawa i idealną smaczną i silną goryczką z lekkimi chlebowymi nutkami. Smakuje świetnie i znika w mgnieniu oka. Rewelacja
                      Attached Files
                      LP

                      Comment

                      • Javox
                        PremiumUżytkownik
                        • 11-2009
                        • 6124

                        #12
                        Napisz przy okazji ile przy browarze kosztuje Kocurek bo u nas za niektóre typy to trza ostro bulić...

                        Comment

                        • jacekwerner
                          Senior
                          • 05-2004
                          • 2837

                          #14
                          Piwo byłoby całkiem smaczne, gdyby nie ten nieszczęsny diacetyl ( na szczęście mniej wyrazisty niż w 10-tce ). Wyraźna goryczka, pozostająca w posmaku. Na pewno nie jest to wybitne piwo w swojej kategorii wagowej. Coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu że jasne lagery to nie jest mocna strona Kocoura. A może po prostu obniżyli loty ?
                          Ochotnicza Straż Piwna
                          BAZA = 7446

                          Comment

                          • x57
                            Senior
                            • 05-2011
                            • 247

                            #15
                            W aromacie przede wszystkim diacetyl ale jakoś nawet pasuje do tego piwa. Goryczka idealna, dość słodowe i pełne (pewnie przez diacetyl). Brakuje mi trochę aromatu chmielowego i jakieś farfocle przy dnie pływały.
                            Mimo wszystko pijalność bardzo wysoka, praktycznie pochłonąłem kufel

                            Comment

                            Przetwarzanie...
                            X
                            😀
                            🥰
                            🤢
                            😎
                            😡
                            👍
                            👎