Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Problem

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Lagerik
    Member
    • 11-2009
    • 52

    Problem

    Witam czytam wasze forum od dawna i trapi mnie tylko jedna myśl jak to jest z tym zacieraniem.Ponieważ chciałbym zrobić swoje pierwsze piwo z procesem zacierania.Tylko nie wiem czy to chodzi o to,że:
    1.Nalewamy wody do garnka emaliowanego lub innego
    2.Wodę podgrzewamy do 66stopni
    3.Wkładamy słód w siateczce specjalnej i trzymamy w wodzie

    Chodzi mi właśnie o te 3 punkty oraz najbardziej o punkt 3 ponieważ nie wiem za bardzo ile taki slód trzeba trzymać w wodzie o jakiej temperaturze i do jakiej temperatury.gdyby mi ktoś mógł odpowiedzieć w punktach byłbym bardzo wdzięczny ponieważ piwko jakie bym chciał zrobić byłoby takie
    http://www.browamator.pl/szczegoly.p...&grupa_p=6&pwd[6]=%2F163929%2F164394%2F183249%2F1594578&sortuj=cena

    Proszę koledzy pomóżcie ponieważ nie wiem jak i co robić w pierwszej kolejności a piwa z brewkitów nie robiłęm ponieważ słyszałem,że smak pozostawia wiele do życzenia.
  • mark33
    Idę po piwo do piwnicy.
    • 04-2005
    • 3283

    #2
    Poczytaj http://www.browar.biz/artykuly.php?id=47 a siateczki to ewentualnie stosuje się podczas chmielenia.

    Comment

    • Lagerik
      Member
      • 11-2009
      • 52

      #3
      Dziękuję za szybką odpowiedź.Gdybym miał jeszcze jakieś pytania to będę je tu zamieszczał.A słód to w co włożyć aby potem można go było łatwo wyjąć.

      Comment

      • Lagerik
        Member
        • 11-2009
        • 52

        #4
        Ok wszystko przeczytałem.A co do chmielu czy mogę go dać też odrazu do słodu na początku czy nie mogę ponieważ miałbym zrobione 2 czynności na raz.

        Comment

        • mark33
          Idę po piwo do piwnicy.
          • 04-2005
          • 3283

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Lagerik Wyświetlenie odpowiedzi
          Dziękuję za szybką odpowiedź.Gdybym miał jeszcze jakieś pytania to będę je tu zamieszczał.A słód to w co włożyć aby potem można go było łatwo wyjąć.
          Po zacieraniu nic nie wyciągamy, przelewamy całość do filtracji (np. sposób na wężyk z nierdzewki) http://www.browar.biz/forum/showthre...dzewki&page=14 mnóstwo informacji.

          Comment

          • Lagerik
            Member
            • 11-2009
            • 52

            #6
            A czy jeśli dane piwo ma dwa słody mieć to można całkowicnie naraz dać te słody czy oddzielnie to musi być.Jeśli oddzielnie to w jakim czasie muszę znowu podgrzać wodę i dać 2 słód.

            Comment

            • mark33
              Idę po piwo do piwnicy.
              • 04-2005
              • 3283

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Lagerik Wyświetlenie odpowiedzi
              A czy jeśli dane piwo ma dwa słody mieć to można całkowicnie naraz dać te słody czy oddzielnie to musi być.Jeśli oddzielnie to w jakim czasie muszę znowu podgrzać wodę i dać 2 słód.
              Ja zawsze daję razem, nawet jak słodów jest 4 czy 5 rodzajów.

              Comment

              • Lagerik
                Member
                • 11-2009
                • 52

                #8
                Aha a czy jeśli mam chmiel w zestawie to też muszę go dodawać bo potem muszę go gotować 75 minut.Czy nie muszę dodawać chmielu.

                Comment

                • mark33
                  Idę po piwo do piwnicy.
                  • 04-2005
                  • 3283

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Lagerik Wyświetlenie odpowiedzi
                  Aha a czy jeśli mam chmiel w zestawie to też muszę go dodawać bo potem muszę go gotować 75 minut.Czy nie muszę dodawać chmielu.
                  Przeczytaj swój post powyżej i napisz jeszcze raz - inaczej pomyślę że sobie jaja ze mnie robisz.

                  Comment

                  • Lagerik
                    Member
                    • 11-2009
                    • 52

                    #10
                    OK już wiem o co chodzi.Dziękuję za wszystkie odpowiedzi i mam nadzieję,że 1 warka wyjdzie dobra.Temat można już zamknąć.

                    Comment

                    • mark33
                      Idę po piwo do piwnicy.
                      • 04-2005
                      • 3283

                      #11
                      Nie trzeba zamykać, pisz śmiało i wypełnij profil http://www.browar.biz/forum/profile.php?do=editprofile bo może masz piwowara za sąsiada

                      Comment

                      • Lagerik
                        Member
                        • 11-2009
                        • 52

                        #12
                        Ok ale wątpię abym miał kogoś za siąsiada ponieważ mieszkam w mieście Tomaszów Mazowiecki i tu nikt nie robi domowego piwa i nie znam nikogo kto by robił.A czy jeśli dam wszystkie słody i zrobię wszystko według instrukcji i takie iwo sfermentuję i zabutelkuję bez chmielu to też będzie dobre.Bo mnie trochę ten chmiel nie przypada do gustu.Chyba,że coś zmienia w piwie(poprawia jego smak itp.)

                        Comment

                        • cambridgei
                          Senior
                          • 05-2009
                          • 124

                          #13
                          O kurczę...
                          Generalnie chmiel jest nieodłącznym składnikiem piwa.
                          Ale dlaczego nie przypada Ci do gustu? Brzydko pachnie, wygląda?
                          Last edited by cambridgei; 24-11-2009, 20:21.
                          W poprzednim wcieleniu, z całą pewnością byłem piwowarem

                          Pozdrawiam
                          Piotr

                          Comment

                          • Lagerik
                            Member
                            • 11-2009
                            • 52

                            #14
                            NIe takie rzeczy to nie.Tylko mi chodzi o to,że gdy wszystkie inne rzeczy wykonam to gdy dodam chmiel to muszę pilnować tego przez 75 minut.Ale to nic jakoś to chyba przeboleję.A czy mogę zrobić tak,że gdybym oddzielił słód od brzeczki a ona by się dalej gotowała w temperaturze np. 65 stopni to mogę już wtedy dodać chmiel i tak gotować przez 75 minut lub mniej np. 30 minut.

                            Comment

                            • cambridgei
                              Senior
                              • 05-2009
                              • 124

                              #15
                              A czy uwzględniłeś w swoim warzeniu wysładzanie, jakie masz sprzęt do filtracji bo nie bardzo rozumiem jak podejść do twojego problemu.
                              Last edited by cambridgei; 24-11-2009, 20:36.
                              W poprzednim wcieleniu, z całą pewnością byłem piwowarem

                              Pozdrawiam
                              Piotr

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎