Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Sklepy z Piwem

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Rzeszów, Paderewskiego 1J, Piwa Regionalne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Lacriferno
    Senior
    • 07-2005
    • 783

    Rzeszów, Paderewskiego 1J, Piwa Regionalne

    Sklep istnieje od wczoraj, czyli od 4 grudnia 2009. Nie ma nazwy, na paragonie widnieje napis Piwa Regionalne. Nie będę wymieniał piw jakie tam są dostępne, bo jest tego naprawdę sporo, wyszczególnię tylko Browary:
    *Czarnków
    *Gościszewo
    *Kormoran
    *Łódzkie
    *Ciechanów
    *Konstancin
    *Koreb
    *Jagiełło
    *Fortuna
    *BOSS
    *Racibórz
    *Amber
    Być może jakiś browar pominąłem, ale powyższy wykaz i tak zachęca do odwiedzenia sklepu. W asortymencie na razie tylko piwa krajowe. Brak piw koncernowych. Z 'okołokoncernowych' tudzież koncernowo-regionalnych dostępne są wyroby Perły, Brackie i Królewskie. Asortyment ma być z czasem poszerzany nie tylko o piwa, ale też mają pojawić się miody.
    Sklep czynny jest od poniedziałku do piątku od 9 do 20, w soboty do 14. W niedziele nieczynne.
    Last edited by Lacriferno; 05-12-2009, 14:02.
  • LenDo
    Senior
    • 09-2006
    • 395

    #2
    Nareszcie w Rzeszowie otworzyli jakiś porządny sklep z piwem. Chyba jutro się do niego wybiorę.
    "Zbieracze to szczęśliwi ludzie" J.W.Goethe

    Comment

    • Jack75g
      Senior
      • 02-2009
      • 555

      #3
      Miałem okazję odwiedzić ten sklep 3. dzień po otwarciu. Dobra lokalizacja bo przy drodze-widać szyld, wieczorem podświetlony. Miejsce na sklep w jednej z dzielnic handlowych Rzeszowa. W asortymencie Ciechanów, Kormoran, Koreb, Jabłonowo i wiele innych w bogatej ofercie. ok. 200 pozycji, która z czasem będzie uzupełniana. Dla każdego bardziej wybrednego coś dobrego Jedna ze ścian wypełniona drewnianymi regałami od posadzki aż po sufit - asortyment fajnie się prezentuje. Sklep czynny do 20.00. Po raz pierwszy zakosztuję Ciechan Pszeniczne i Miodowe
      POLECAM.
      Kto piwa nie pije ani nie smakuje, ten już jest wariat albo zwariuje.

      Wódeczka? Nie dziękuję, żony i piwa nie zdradzam ...

      Comment

      • Lacriferno
        Senior
        • 07-2005
        • 783

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Jack75g Wyświetlenie odpowiedzi
        Dobra lokalizacja bo przy drodze-widać szyld, wieczorem podświetlony. Miejsce na sklep w jednej z dzielnic handlowych Rzeszowa.
        Co do tej dobrej lokalizacji to trochę bym polemizował. Blokowisko przy Paderewskiego to nie dzielnica handlowa.
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Jack75g Wyświetlenie odpowiedzi
        W asortymencie Ciechanów, Kormoran, Koreb, Jabłonowo i wiele innych w bogatej ofercie. ok. 200 pozycji, która z czasem będzie uzupełniana.
        Tutaj też nie do końca mogę się zgodzić. Docelowo asortyment ma oscylować w granicach 200 pozycji, na chwilę obecną jest ich ok. 50, ale to i tak bardzo dobrze na początek.

        Comment

        • Jack75g
          Senior
          • 02-2009
          • 555

          #5
          Jeśli chodzi o liczbę piw ziąłem pod uwagę całą scianę i tak strzeliłem stąd zrobiło się ok. 200 Jest to rezultat zaćmienia spowodowanego pozytywnym zaskoczeniem, oszołomieniem i niedowierzaniem tego co widziałem
          Kto piwa nie pije ani nie smakuje, ten już jest wariat albo zwariuje.

          Wódeczka? Nie dziękuję, żony i piwa nie zdradzam ...

          Comment

          • Jack75g
            Senior
            • 02-2009
            • 555

            #6
            Jeśli chodzi o dzielnicę handlową to bym polemizował: na przeciwko jest Predom i Avans. 5. minut pieszo Rejtan, Plaza, Leclerc, Full Market. 10. min pieszo Media Markt i Castorama. A 10. min w przeciwnym kierunku Alma. Tak więc sklep jest w centrum dzielnicy handlowej a nie na uboczu.
            Kto piwa nie pije ani nie smakuje, ten już jest wariat albo zwariuje.

            Wódeczka? Nie dziękuję, żony i piwa nie zdradzam ...

            Comment

            • piowen
              Senior
              • 09-2007
              • 207

              #7
              Wstydliwa biała plama na polskiej mapie sklepów piwnych w końcu zniknęła. Sam miałem w głowie pomysł otwarcia takiego sklepu w Rzeszowie, ale od pomysłu do wykonania droga przecież daleka
              W debiucie sklep oferuje 59 gatunków piw z browarów przytoczonych przez Lacriferno. Docelowo ma być około 200 gatunków polskich piw, poszczerzonych o produkty naszych najbliższych sąsiadów (Niemcy, Słowacja, Czechy). Mnie najbardziej ucieszył zakup Brackiego i portera Łódzkiego, ponieważ tych piw jeszcze nie degustowałem.

              Bracia ziomale, ruszajcie na Paderewskiego!
              Last edited by piowen; 08-12-2009, 10:29.
              "Nie każde piwo to Żywiec "- całe szczęście.

              Comment

              • abernacka
                Senior
                • 12-2003
                • 10837

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika piowen Wyświetlenie odpowiedzi
                (...)Docelowo ma być około 200 gatunków polskich piw, (...):
                Chyba rodzajów a nie gatunków?
                Piwna turystyka według abernackiego

                Comment

                • piowen
                  Senior
                  • 09-2007
                  • 207

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
                  Chyba rodzajów a nie gatunków?
                  Może być 59 rodzajów. Na chwilę obecną jestem lekko oszołomiony, więc proszę mi wybaczyć
                  Last edited by piowen; 08-12-2009, 10:36.
                  "Nie każde piwo to Żywiec "- całe szczęście.

                  Comment

                  • Rzeszowiak
                    Piwny Radykał
                    • 04-2009
                    • 1596

                    #10
                    Lokalizacja sklepu nie jest taka zła, w końcu przy największym osiedlu w Rzeszowie. Ważne aby reklamować ten sklep wśród znajomych, bo nawet najlepsza lokalizacja nic nie pomoże, jeśli sklep nie będzie generował zysków.

                    W obecnej chwili wybór piw jest faktycznie niezły - ale największym atutem są niewygórowane ceny, konkurencyjne dla Almy a już zupełnie bijące na głowę Intermarche.

                    Od dziś po piwo chodzę wyłącznie do tego sklepiku.

                    Comment

                    • delvish
                      Senior
                      • 11-2004
                      • 3508

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Rzeszowiak Wyświetlenie odpowiedzi
                      ale największym atutem są niewygórowane ceny
                      Nie bluźnij
                      "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
                      (Frank Zappa)

                      "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

                      Comment

                      • Lacriferno
                        Senior
                        • 07-2005
                        • 783

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Rzeszowiak Wyświetlenie odpowiedzi
                        (...) największym atutem są niewygórowane ceny, konkurencyjne dla Almy a już zupełnie bijące na głowę Intermarche.
                        No to tanio już było
                        Ale poważnie mówiąc, to największym atutem jest wybór w porównaniu z przytoczonymi wyżej sklepami. Alma obfituje w wybór piw importowanych, Intermarche ostatnio w nic nie obfituje... Trudno jest tu mówić o konkurencyjności cenowej, jeśli z innymi sklepami w mieście pokrywa się zaledwie kilka pozycji z Amber, Krajana czy BOSS-a.

                        Comment

                        • Rzeszowiak
                          Piwny Radykał
                          • 04-2009
                          • 1596

                          #13
                          Wysokie ceny moim zdaniem były by strzałem we własną stopę. W Rzeszowie i okolicach raczej niewielu koneserów piwnych, a czym lepiej zachęcić niż atrakcyjnymi cenami? Dlatego z punktu widzenia właściciela cena to atut.

                          Bo dla forumowiczów to już repertuar

                          Przy okazji to w porównaniu z innymi tego typu sklepami w Polsce zauważyć należy, że mają piwa z większości browarów, co mnie najbardziej zaskoczyło z uwagi na peryferyjne piwne położenie Rzeszowa.

                          Comment

                          • prucek
                            Senior
                            • 12-2009
                            • 297

                            #14
                            NOWE PIWKA

                            W sklepie pojawiły się nowe piwka z Browaru Kormoran; Warnijskie- piwo wielozbożowe i Miodne
                            PIWA-REGIONALNE RZESZÓW
                            HURT-DETAL

                            Rzeszów, ul.Paderewskiego 1J
                            Dębica, ul.Rzeszowska 36

                            Comment

                            • grzech
                              Senior
                              • 04-2001
                              • 4592

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Jack75g Wyświetlenie odpowiedzi
                              Jeśli chodzi o dzielnicę handlową to bym polemizował: na przeciwko jest Predom i Avans. 5. minut pieszo Rejtan, Plaza, Leclerc, Full Market. 10. min pieszo Media Markt i Castorama. A 10. min w przeciwnym kierunku Alma. Tak więc sklep jest w centrum dzielnicy handlowej a nie na uboczu.
                              Niestety nie za blisko od mego rodzinnego domu, do którego wpadam od czasu do czasu. A lokalizacja jest, można powiedzieć historyczna. Dawno, dawno temu był tam taki fajny blaszak, w którym zaopatrywałem się w rozmaite piwa, m. in. z Zaczernia, czy Łańcuta.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎