Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar regionalny i jego opłacalność

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • otwieracz2
    Junior
    • 01-2010
    • 2

    Browar regionalny i jego opłacalność

    Witam
    Potrzebuję porady. Mam obiekt przemysłowy i zastanawiam sie nad otworzeniem regionalnego browaru, dowiedziałe się że używana technologia kosztuje około 1 mln. zł. Niewątpliwie potrzeba do tego technologa żeby to ogarnął, ale sam potrzebuję trochę wiedzy jak to działa i jaka jest opłacalność tego biznesu. Może odwiedza te forum jakiś fachowiec który może mi w tym temacie coś poradzić.

    Dziękuję i Pozdrawiam
  • Seta
    Piję piwo
    • 10-2002
    • 6964

    #2
    Wszystko co związane z piwem i browarnictwem...Poddziały: Prasówka | Biblioteka | Ogłoszenia branżowe
    Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

    Comment

    • darko
      Senior
      • 06-2003
      • 2078

      #3
      Jakiej wielkości browar masz na myśli? No i w jakim miejscu.

      Comment

      • zgroza
        Senior
        • 03-2008
        • 3597

        #4
        W tej chwili warzelnię 20 HL, prawie nową, używaną, z pełnym oprzyrządowaniem (także fermentory) można dostać za 800 000 DKK, czyli jakieś 400 000 zł.


        Wydaje mi się, że jeżeli weźmiesz człowieka, który naprawdę jest pasjonatem w zakresie produkcji piwa, zna się na rzeczy i ma zapał, jesteś w stanie coś osiągnąć. Na przykład mnie możesz wziąć :P albo Kopyra.
        Musiałaby to być jakaś innowacja wobec rynku piwnego, żeby to się przyjeło.
        Last edited by zgroza; 12-01-2010, 17:46.
        Lotna ekspozytura browaru

        Też Was kocham.

        Comment

        • otwieracz2
          Junior
          • 01-2010
          • 2

          #5
          Witam

          Dysponuję budynkiem o powierzchni 700m, znalazłem prawie kompletną technologię na 30 tyś hl. za 450 tyś zł, potrzeba do tego kompletny system rozlewniczy , chłodnictwo .Co do lokalizacji to okolice Nowego Miasta Lubawskiego, a więc Warmia i Mazury.Zamierzam się wybrać na wycieczkę żeby obejżeć sprzęt o którym piszę , tylko obawiam się że nic to mi nie powie, może ktoś ma ochotę przejechać się tam ze mną i ocenić czy to się wogule nadaje( naturalnie zapłace z czas poświęcony mojej sprawie).

          Pozdrawiam

          Comment

          • Maidenowiec
            Senior
            • 07-2004
            • 2287

            #6
            Można wiedzieć, gdzie się ta instalacja znajduje?
            Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

            Thou shallt not spilleth thy beer!

            Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

            Comment

            • Pankracy
              Senior
              • 10-2007
              • 2769

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Maidenowiec Wyświetlenie odpowiedzi
              Można wiedzieć, gdzie się ta instalacja znajduje?
              Antonowo

              Comment

              • darko
                Senior
                • 06-2003
                • 2078

                #8
                Jak 30 tyś. hl to powodzenia

                Comment

                • relaksio
                  Member
                  • 01-2009
                  • 96

                  #9
                  Co do sprzetu,to niedawno p.Siudek wymontowal ostatnie urzadzenia ze sp.RELAKSPOLU.
                  Stoi to teraz na powietrzu i bedzie pewnie stac,az zje to korozja
                  Jeszcze dobre pol roku temu chcial sprzet sprzedac jakims Ukraincom,ale jak widac pewnie mieli ''za malo'' rubli...
                  POLAKIEM jestem i dobre
                  PIWO nie jest mi obce...

                  Comment

                  • tom38
                    Member
                    • 11-2008
                    • 70

                    #10
                    Witam
                    Mam plan ...otworzyć mini,wręcz tyci browar nastawiony na dystrybucję wyrobów.Czy ktoś widział jakową ofertę sprzedaż takowego browaru.Może posiada plany budowy itp.
                    z góry za pomoc dziękuję
                    FIODOR-PIWO moje jedyne paliwo

                    Comment

                    • Cooper
                      Senior
                      • 11-2002
                      • 6055

                      #11
                      Ależ wysyp inwestorów piwnych i to w jednym poście
                      Browary "tycie" to chyba tylko oferta specjalistycznych firm produkujących sprzet dla mikrobrowarów. W zasadzie oprócz Somy nie upadł na szczęście u nas żaden tyci mikrus więc sprzetu takiego "po pierwszym właścicielu" przynajmniej w naszym kraju nie kupisz.
                      Jeśli jednak chodzi o browary przemysłowe acz te najmniejsze to o ile mi wiadomo na sprzedaż wciąż są kompletne linie (a wręcz całe browary w sensie budynków i sprzętu) np Dębowa Góra lub Niechanowo. Z powyższych postów wynika że również Antonowo ale musisz się ścigać z Otwieraczem2
                      Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                      1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                      Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                      Comment

                      • zgroza
                        Senior
                        • 03-2008
                        • 3597

                        #12
                        Widzieć widziałem, ale Eastcoast Brewing z Køge w Danii już sprzedało sprzęt.
                        Poszukaj po bankructwach w co bardziej piwnych krajach.
                        Lotna ekspozytura browaru

                        Też Was kocham.

                        Comment

                        • e-prezes
                          Senior
                          • 05-2002
                          • 19167

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tom38 Wyświetlenie odpowiedzi
                          Witam
                          Mam plan ...otworzyć mini,wręcz tyci browar nastawiony na dystrybucję wyrobów.Czy ktoś widział jakową ofertę sprzedaż takowego browaru.Może posiada plany budowy itp.
                          z góry za pomoc dziękuję

                          Minibrowary.pl,
                          dystrybutor SALM
                          przedstawiciel Kaspar Schulz

                          Comment

                          • tom38
                            Member
                            • 11-2008
                            • 70

                            #14
                            Witam
                            dzięki za zwrócenie uwagi na pytanie me.W duchu liczyłem iz będzie odpowiedż w stylu a widziałem,a słyszałem,że tu a tam maja w ofercie....coś w cenie do 100 000 zł.No to taki przykład.
                            Kiedyś tam,siedząc chyba przy czwartym no może siudmym piwku pomyslałem czemu nie,czemu by swojego browaru nie otworzyć.Lata lecą,w kościach skrzypieć zaczyna pomału,z aktualnej pracy totalne zero satysfakcji.Chcę zacząć warzyć,chcę rozkręcić nowy interes...
                            Czy może ktoś czytający ten post posiada projekty,rysunki czy cokolwiek co pomoże mi zbudować browar na zasadach zrób to sam.
                            z góru dziękuję
                            FIODOR-PIWO moje jedyne paliwo

                            Comment

                            • kopyr
                              Senior
                              • 06-2004
                              • 9475

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tom38 Wyświetlenie odpowiedzi
                              Witam
                              dzięki za zwrócenie uwagi na pytanie me.W duchu liczyłem iz będzie odpowiedż w stylu a widziałem,a słyszałem,że tu a tam maja w ofercie....coś w cenie do 100 000 zł.No to taki przykład.
                              Kiedyś tam,siedząc chyba przy czwartym no może siudmym piwku pomyslałem czemu nie,czemu by swojego browaru nie otworzyć.Lata lecą,w kościach skrzypieć zaczyna pomału,z aktualnej pracy totalne zero satysfakcji.Chcę zacząć warzyć,chcę rozkręcić nowy interes...
                              Czy może ktoś czytający ten post posiada projekty,rysunki czy cokolwiek co pomoże mi zbudować browar na zasadach zrób to sam.
                              z góru dziękuję
                              Nikt Ci tego nie poda, zresztą dla Twojego własnego dobra. Albo nauczysz się sam, o co w tym wszystkim chodzi i jaki ten Twój browar ma być, dla kogo będziesz warzył piwo, gdzie je sprzedawał, albo lepiej żebyś dał sobie z tym spokój, bo zaliczysz spektakularną porażkę.
                              blog.kopyra.com

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎