Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Potrzebuje porady

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • polskichmiel
    Junior
    • 03-2021
    • 2

    Potrzebuje porady

    No więc sprawa wygląda bardzo prosto, właśnie skończyłem gotować piwo i nagle mnie olśniło, że zapomniałem zamówić drożdzy XD Przechodząc do sedna, czy mogę przelać piwo do fermenatora i dodać drożdze jutro, pojutrze? Czy mam odrazu wszystko wylać i lepiej planować przyszłe zakupy? Z góry dzięki za odpowiedź, pozdrawiam.
  • Krakus
    Senior
    • 04-2007
    • 167

    #2
    Ja już niejednokrotnie dodawałem drożdże następnego dnia i jak do tej pory nic złego się nie wydarzyło. Tylko zamykałem szczelnie fermentor.

    Comment

    • yavo
      Młóto w butach
      • 03-2009
      • 909

      #3
      Ja czasami chłodzę brzeczkę przez noc na balkonie i tak jak napisał Krakus - jeśli fermentor jest szczelnie zamknięty, nic nie powinno się wydarzyć.

      Comment

      • zasada
        Senior
        • 05-2007
        • 179

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika polskichmiel Wyświetlenie odpowiedzi
        dodać drożdże jutro, pojutrze?
        Dodać następnego dnia jak najbardziej. Np. przy lagerach zdarza mi się tak robić - chłodzę do kilkunastu-dwudziestu kilku stopni, zlewam do fermentora, znoszę do zimnej piwnicy i po dobie dodaję drożdże do brzeczki o właściwej temperaturze. Pojutrze miałbym już niepokój.
        Nie wiem jaki piwo warzysz, ale jeśli nie dasz rady szybko kupić drożdży, czy zorganizować gęstwy od innego piwowara domowego, pamiętaj, że możesz z powodzeniem dodać drożdże piekarnicze i może nie osiągniesz planowanego efektu, to będzie to jakiś sposób na uratowanie sytuacji (np. zamiast planowanego pilsa dostaniesz piwo zagrodowe).

        Każde zwierzę koi dotyk
        Blaszony

        Comment

        • polskichmiel
          Junior
          • 03-2021
          • 2

          #5
          Dziękuje za odpowiedzi, drożdże dodam najszybciej jak będę mógł. Dam wam później znać, czy coś z tego wyszło.

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎