Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Broumov, Opat Meruňka

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • CyboRKg
    Senior
    • 04-2010
    • 593

    Broumov, Opat Meruňka

    Nie znalazlem tego piwa na forum, wiec dodaje. Nawet na stronie browaru Broumov nic o nim nie ma...
    Jeden z serii Opatow smakowych, a konkretnie piwo morelowe. Zawartosc alk. 5%.

    Piana: obfita, gesta, oblepia szklo i zostaje do konca.
    Kolor: jak sok morelowy
    Wysycenie: średnie, odpowiednie dla takiego piwka
    Zapach: bardzo intensywny, morelowy, zbyt syntetyczny (moze to z powodu opakowania?)
    Smak: podobne do czeresniowej wersji, czyli kompocik owocowy doprawiony chmielowa goryczka
    Opakowanie: litrowy plastikowy PET, typowy dla Opata

    Piwko raczej dla kobiet. Tyle, ze cena dosc wygorowana. ZCW to najdrozszy z Opatow.
    "Jedno pivo ne vadi!"
    "Kupuje tylko w polskich sklepach!"
  • darekd
    PremiumUżytkownik
    • 02-2003
    • 12171

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika CyboRKg Wyświetlenie odpowiedzi
    Piana: obfita, gesta, oblepia szklo i zostaje do konca.
    Kolor: jak sok morelowy
    Wysycenie: średnie, odpowiednie dla takiego piwka
    Zapach: bardzo intensywny, morelowy, zbyt syntetyczny (moze to z powodu opakowania?)
    Smak: podobne do czeresniowej wersji, czyli kompocik owocowy doprawiony chmielowa goryczka
    Opakowanie: litrowy plastikowy PET, typowy dla Opata
    Piwo ma barwę klasyczną, browar nie stosuje barwników. Więc morelowy kolor to nadinterpretacja. Aromat rzeczywiście intensywny.

    Co do smaku - wersja czereśniowa miała wysokie oceny, tylko Ty napisałeś, że to kompocik. Teraz to samo. Piwo bazowe zatem to woda doprawiona goryczką? Bez przesady... bo skąd ta piana co zostaje do końca?

    Jak w innych opatach piwo nie jest zasłodzone koncentratem morelowym tylko naturalnym wyciągiem z moreli. Nie jest zatem za słodkie. Moim zdaniem ciekawe piwo, może smakować nie tylko kobietom, ale również płci brzydkiej, nie będącej piwnymi konserwatystami

    Comment

    • CyboRKg
      Senior
      • 04-2010
      • 593

      #3
      Moja mama powiedziala, ze wstretne. A ja nie pisalem, ze mi nie smakowalo. Sprobowalem juz trzech piw z tego browaru, a sa u mnie w sklepie jeszcze 3 inne. Tyle, ze za te cene wole wybrac piwa regionalne z polskich malych browarow. Tansze i lepsze.
      Last edited by CyboRKg; 11-07-2010, 21:49.
      "Jedno pivo ne vadi!"
      "Kupuje tylko w polskich sklepach!"

      Comment

      • darekd
        PremiumUżytkownik
        • 02-2003
        • 12171

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika CyboRKg Wyświetlenie odpowiedzi
        Moja mama powiedziala, ze wstretne. A ja nie pisalem, ze mi nie smakowalo. Sprobowalem juz trzech piw z tego browaru, a sa u mnie w sklepie jeszcze 3 inne. Tyle, ze za te cene wole wybrac piwa regionalne z polskich malych browarow. Tansze i lepsze.
        Z gustami nie da się dyskutować, nawet szanownej mamy... Wiem jednak, że póki co żaden z polskich browarów nawet regionalnych nie stosuje naturalnego wyciągu z owoców, tylko koncentraty, co ma wpływ na cenę.

        Comment

        • Hubertus
          Member
          • 01-2006
          • 33

          #5
          Browar używa do piw "smakowych" wyłącznie ekstraktów pochodzenia naturalnego, zresztą drogich. Najdroższy jest aromat czereśniowy (czarna czereśnia afrykańska). Aromat pieprzowy (do "Peppera") pochodzi z jakiejś formy uzyskiwania z pieprzu aromatu i kwasu pieprzowego (a ten trafia później do "miotaczy" gazu pieprzowego jako środek obrony). Te informacje mam bezpośrednio od właściciela browaru a i używane aromaty badałem organoleptycznie ;-)
          Jeżeli chodzi o słodzenie to wykorzystywany jest aspartam do dosłodzenia czereśniowego (mogę nie pamiętać, ale zdaje się że do ciemnej "10"-tki także).
          Nie znam z oczywistych względów ilości dodawanych aromatów i aspartamu.
          Niedługo powinno pojawić się także czekoladowe - próbowałem niedawno "prototyp".
          Te piwa smakowe to oczywiście rzecz gustu, przy okazji kupuję raczej po 1 sztuce (koriander, vavrin, zazvor), małżonka uwielbia czereśniowe, merunka i jahoda (truskawka) zupełnie mi nie smakują. Nie oznacza to jednak, że do sporządzenia tych piw użyto gorszej jakości piwa ("12").

          Comment

          • CyboRKg
            Senior
            • 04-2010
            • 593

            #6
            Wypilem ich kilka ostatnio... W moim prywatnym rankinku najwyzej stawiam Bittera, nastepnie podstawowego Kvasnicaka, pozniej smakowe w nastepujacej kolejnosci: czeresniowe, truskawkowe, morelowe i cytrynowe.
            "Jedno pivo ne vadi!"
            "Kupuje tylko w polskich sklepach!"

            Comment

            • Carnifex
              Member
              • 10-2010
              • 75

              #7
              Drugie piwo smakowe Opata jakie próbowałem. Wypiłem szklaneczkę 0,33 zachęcony dobrymi wrażeniami po pitym wcześniej Kvasnicaku imbirowym i również w tym przypadku jestem dość zadowolony. Piwa owocowe to zupełnie nie moja bajka, ale to jest całkiem do rzeczy. Akurat taka szklaneczka była w sam raz, więcej nie Posmak brzoskwini wyraźny, ale nie nachalny, nie dominuje w smaku i nie sprawia wrażenia, że pije się piwopodobny napój albo chemiczne mikstury, np. w stylu Reddsa czy Gingersa. Wśród piw smakowych Opat Kvasnicak jest moim numerem 1!

              Comment

              • sibarh
                PremiumUżytkownik
                • 01-2005
                • 10384

                #8
                Foto:
                Attached Files
                2800 nowe piwa opisałem na forum
                Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
                Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎