Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Amber, Naturalny

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23782

    Amber, Naturalny

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • mk666
    Junior
    • 07-2008
    • 23

    #2
    Kolejne smaczne piwo z Amberu. W zasadzie nie wyróżnia się niczym nadzwyczajnym, lecz pije się je z przyjemnością. Można się przyczepić do dość słabego wysycenia, wolę jednak trochę mocniejsze. W smaku głównie akcenty słodowe, gdzieś z tyłu nieśmiało się pokazuje goryczka. Trochę czuć metalu. Szkoda, że dostępne tylko w puszce (swoją drogą całkiem ciekawy design). Dobra cena - 2,40 (10 groszy mniej niż na puszce ). Daję solidną 4.

    P.S. To jest jakaś 'stuningowana' wersja Natura? Tamtego nie piłem, więc nie mam porównania.

    Comment

    • Pendragon
      Senior
      • 03-2006
      • 13949

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika mk666 Wyświetlenie odpowiedzi
      To jest jakaś 'stuningowana' wersja Natura? Tamtego nie piłem, więc nie mam porównania.
      Natur to był niepasteryzowany Remus, a to są niepasteryzowane Złote Lwy.

      moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


      Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

      Comment

      • dipeone
        Senior
        • 05-2010
        • 741

        #4
        Zakupione w delikatesach w Redzie przy ulicy Łąkowej. Smaczne, dobrze nagazowane. Smakowało lepiej niż Natur. Opakowanie wygląda tak:
        Attached Files

        Comment

        • beaviso
          Senior
          • 02-2010
          • 215

          #5
          Szkoda, że tylko w puszce.

          Ale przecież dobre niepasteryzowane "Złote Lwy" znacznie lepiej wypić gdzieś na mieście, z nalewaka, np. w restauracji Fischmarkt w Gdańsku. Piłem i byłem bardzo pozytywnie zaskoczony ich świeżym smakiem. Przed kilkoma dniami w rozmowie z pracownikiem Browaru Amber uzyskałem potwierdzenie, że "Złote Lwy" rozlewane do kegów nie są pasteryzowane. Przyznaję, że o tym nie wiedziałem.

          M.
          Last edited by beaviso; 21-09-2010, 13:59.

          Comment

          • Kwadri
            Senior
            • 10-2009
            • 1216

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Jasnozłoty. [4]
            Piana: Średniopęcherzykowa, niezbyt obfita. Oblepiając lekko szkło opada do cienkiej warstwy. [3.5]
            Zapach: Intensywny, słodowy z drożdżowym aromatem w tle. Czuć podobieństwo do innych piw z Bielkówka. Pod koniec staje się lekko chlebowy. [4]
            Smak: Lekka zbożowa słodowość, po niej średnia gorycz. W tle lekka kwaskowość. W ustach zostaje lekko słodki posmak i miła gorycz. [4]
            Wysycenie: Dość wysokie. Lekko piekące. Bez zarzutu. [4.5]
            Opakowanie: Biała puszka, ze złotymi kłosami zboża w tle. Generalnie nic specjalnego. Plus za podany ekstrakt. [4]
            Uwagi: Porównując do Natura jest dla mnie troszkę smaczniejsze. Kupione u Kopyra w Obornikach Śl.

            Moja ocena: [3.975]
            www.lkschmielowice.futbolowo.pl

            Comment

            • dryx
              † 1966-2017 Piwosz w Raju
              • 04-2002
              • 1735

              #7
              Kolor jasno-herbaciany, piana wysoka, długo się utrzymuje, pozostawia ślady na szkle. Przyjemny słodowy aromat. Lekka goryczka, słodowe akcenty,. Wysycenia w sam raz, gaz cały czas pracuje. Ładny niestandardowy design. puszka wyróżnia się na tle innych blaszanych produkcji. Śmieszy tylko logo "Akademia piwa- The beer academy".
              Attached Files

              Comment

              • Pancernik
                Senior
                • 09-2005
                • 9729

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Złotobursztynowy, odpowiedni do parametrów. [4.5]
                Piana: Biała, dość drobna, najpierw się ładnie buduje (efekt lania z puszki), opada dość powoli. [4]
                Zapach: Hm... jakoś tak mi zaleciało zapachem taniego piwa i wilgocią... [2.5]
                Smak: Słodowy dominuje, w tle pojawia się leciutka goryczka. Smaczne, ale nie wyczuwam smaczku niepastera. [3.5]
                Wysycenie: Dość wysokie, na granicy akceptacji, ale dałem radę . [3.5]
                Opakowanie: Puszka. Tyle, że wyjątkowo estetyczna, wręcz elegancka. Są parametry. Co to jest ta "Akademia Piwa"? [4]
                Uwagi: Nieźle się pije, ale mogłoby być lepiej, to w końcu Amber.
                Jak mawiają Eskimosi: "Nobles-obliż" .

                Moja ocena: [3.275]

                Comment

                • Twilight_Alehouse
                  Chmielowisko.pl
                  • 06-2004
                  • 6310

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Niezbyt głębokie złoto. [4]
                  Piana: Średnio wysoka, opada do dziurawej kołderki i trochę pozostaje na ściankach. [3.5]
                  Zapach: Niezbyt silny, z lekką chmielową nutą i słodowym fundamentem. Ma za mało charakteru. [3]
                  Smak: Z początku mocno słodowy, ale po chwili to wrażenie znika, wdziera się zaś trochę mniej ciekawa, lekko piwniczna nuta. Goryczki niewiele. Po chwili pojawia się ciekawy ziarnisty posmaczek i niestety lekka cierpka kwaskowość. Za mało charakteru, za dużo niemiłych skojarzeń z Głubczycami. [3]
                  Wysycenie: Dobre. [4]
                  Opakowanie: Piwo niepasteryzowane w puszce jest dla mnie jakimś nieporozumieniem, ale sama puszka jest całkiem niezła. Podoba mi się oszczędna kolorystyka, są kłosy sugerujące "naturalność" piwa, jest podany ekstrakt, jest dopracowane liternictwo (choć dlaczego nie ma logotypu browaru?). Pojawia się symbol Akademii Piwa, choć sama jej idea wydaje się mocno zaniedbana (wiem, wiem, jej twórcy nie ma już wśród nas). [4]
                  Uwagi:

                  Moja ocena: [3.2]

                  Comment

                  • becik
                    Senior
                    • 07-2002
                    • 14999

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: piękny, złocisty, klarowny [5]
                    Piana: z początku bardzo obfita, gęsta, zwarta, jednak szybko opada pozostawiając cienki kożuszek, osadza się na szkle drobnymi krzaczkami [3.5]
                    Zapach: dość intensywny, świeży, chmielowo-słodowy [4.5]
                    Smak: pełne, treściwe, gęste, dobrze wyczuwalna goryczka, chmiel, orzeźwiające, z typu tych gdzie jeden łyk domaga się następnego [5]
                    Wysycenie: jak dla mnie bez zarzutu, żadnego szczypania, wodnistości [5]
                    Opakowanie: wolałbym w butelce ale jeśli tak smakuje w puszcze nie będę narzekać, sama puszka też oryginalna i rzucająca się w oczy [4.5]
                    Uwagi: Bardzo dobre piwo, sięgnę po nie jeszcze nie raz

                    Moja ocena: [4.65]
                    Attached Files
                    Last edited by becik; 23-10-2010, 19:28.
                    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                    Comment

                    • fuliano
                      Senior
                      • 07-2010
                      • 1825

                      #11
                      Jakby ktoś szukał w Wawie, to dziś zakupiłem w PiP C.H. Marki k/ Fabryki Smaku (chyba tak to się nazywało)

                      Comment

                      • becik
                        Senior
                        • 07-2002
                        • 14999

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika fuliano Wyświetlenie odpowiedzi
                        Jakby ktoś szukał w Wawie,
                        zakupiłem na Rudnickiego za megasamem
                        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                        Comment

                        • Feti
                          Senior
                          • 10-2010
                          • 801

                          #13
                          Przyjemny, słodkawy zapach, w smaku tez dominuje lekka słodkość, brak jakichkolwiek odrzucających posmaków, pije sie je z wielką przyjemnościa do końca. W swoim przedziale cenowym ścisła czołówka.

                          Comment

                          • Whitehaven
                            Junior
                            • 05-2009
                            • 25

                            #14
                            Zakupione w poznańskim "Piotrze i Pawle" za 2,19zł - czyżby jakaś promocja? Generalnie odczucia przyjemne - lekkie, łagodne w smaku jasne piwko, dużo lepsze od zakupionego przeze mnie onegdaj Natura (miał zdecydowanie zbyt metaliczny posmak jak na mój gust) Wygazowane w sam raz, piana opada zdecydowanie za szybko, po kilku minutach znika całkowicie. Smakowo wśród jasnych, niepasteryzowanych piw mój nr. 4 - za Lubuskim, Ciechanem mocnym i Czarnkowskim jasnym.
                            Za tą cenę (ostatecznie od czasu do czasu można dorzucić te 20 gr do 2 zeta płaconych standardowo za Lubuskie) warto.

                            Comment

                            • Promil03
                              Senior
                              • 10-2007
                              • 2833

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Whitehaven Wyświetlenie odpowiedzi
                              Zakupione w poznańskim "Piotrze i Pawle" za 2,19zł - czyżby jakaś promocja? .....
                              Tak, do 02.11. jest w gazetce promocyjnej Piotra i Pawła w całej Polsce.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎