Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Dojlidy, Tyskie Gronie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23782

    Dojlidy, Tyskie Gronie

    a tu jakieś zaległości sprzed jeszcze większej liczby lat Chyba poza Becikiem nikt odczuwał potrzeby wystawienia wcześniej oceny temu piwu...
    Last edited by ART; 10-02-2011, 21:23.
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: jasnozłocisty, choć mógłby być ciut ciemniejszy [4.5]
    Piana: biała, średnie pęcherze, opada powoli, nie osadza się na szkle, po kilku minutach zostaje już trwalszy 1,5cm kożuszek [3]
    Zapach: dość intensywny: słodowo-chmielowo-zbożowy [3.5]
    Smak: dość pełne, w miarę treściwe, nieźle zarysowana goryczka z leciutkim chmielowym akcentem, w tle w kącikach ust lekko słodowe posmaki [4]
    Wysycenie: zbyt duże, za dużo pęcherzy na szkle, trochę przeszkadza lekkie szczypanie w język i podniebienie [3]
    Opakowanie: standardowa pucha tyskiego, mi się podoba, choć trochę oklepany wzór [4]
    Uwagi: Piwo ocenione wg kodów: Nr partii: 320216. Pierwsza cyfra numeru partii oznacza browar (w tym wypadku 1 - Tychy, 2 - Poznań, 3 - Białystok).
    Tyskie z Dojlid i Lecha dzieli kolosalna różnica, białostockie puszkowe jest o niebo lepsza od butelkowej, poznańskiej wersji. W ogóle stwierdziłem, ze produkty z Lecha odstają z jakością od pozostałych browarów w grupie. Są zdecydowanie gorsze, ten - przykładowe, dojlidzkie Tyskie, wypijam bez większych problemów...

    Moja ocena: [3.7]
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • Promil03
      Senior
      • 10-2007
      • 2833

      #3
      Becik możesz podać zawartość ekstraktu i alkoholu?

      Comment

      • becik
        Senior
        • 07-2002
        • 14999

        #4
        11,7% wag, alk 5,6% obj.
        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

        Comment

        • skitof
          Senior
          • 11-2007
          • 2478

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
          Chyba poza Becikiem nikt odczuwał potrzeby wystawienia wcześniej oceny temu piwu...
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
          Tyskie z Dojlid i Lecha dzieli kolosalna różnica, białostockie puszkowe jest o niebo lepsza od butelkowej, poznańskiej wersji. W ogóle stwierdziłem, ze produkty z Lecha odstają z jakością od pozostałych browarów w grupie. Są zdecydowanie gorsze, ten - przykładowe, dojlidzkie Tyskie, wypijam bez większych problemów...
          Kto wie, może teraz ocen będzie więcej. Może jednak jest jakaś zmiana. To chyba właśnie to piwo otrzymało srebrny medal w The Brewing Industry International Awards 2011.

          Comment

          • Seta
            Piję piwo
            • 10-2002
            • 6964

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Jasne złoto / ciemna słomka. Klar z błyskiem. [4]
            Piana: Szybko redukuje się do obrączki, nie brudzi szkła. [2.5]
            Zapach: Niezły. Słodowy (średnia intensywność), lekko ścierowaty. [3]
            Smak: Kurcze! Nie jest najgorsze! Może to dlatego, że Białystok? Średnia pełnia, lekka chlebowość(!), lekko-średnia(!) goryczka z maślanym posmakiem. No nie wierzę! Przyjemnie się pije! Zbaraniałem... [3.5]
            Wysycenie: średnio-wysokie [3.5]
            Opakowanie: Ładne, klasyczna etykieta. Brak ekstraktu, miejsca wytworzenia i pomniejszych informacji... [3.5]
            Uwagi: Kod 340309

            Moja ocena: [3.25]
            Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

            Comment

            • WojciechT
              Senior
              • 09-2012
              • 2546

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Seta Wyświetlenie odpowiedzi
              Kolor: Jasne złoto / ciemna słomka. Klar z błyskiem. [4]
              Piana: Szybko redukuje się do obrączki, nie brudzi szkła. [2.5]
              Zapach: Niezły. Słodowy (średnia intensywność), lekko ścierowaty. [3]
              Smak: Kurcze! Nie jest najgorsze! Może to dlatego, że Białystok? Średnia pełnia, lekka chlebowość(!), lekko-średnia(!) goryczka z maślanym posmakiem. No nie wierzę! Przyjemnie się pije! Zbaraniałem... [3.5]
              Wysycenie: średnio-wysokie [3.5]
              Opakowanie: Ładne, klasyczna etykieta. Brak ekstraktu, miejsca wytworzenia i pomniejszych informacji... [3.5]
              Uwagi: Kod 340309

              Moja ocena: [3.25]
              Tak wysoka ocena bo faktycznie dobre, czy tak wysoka ocena, bo dobre jak na koncerniaka?
              Last edited by WojciechT; 12-01-2014, 13:50.

              Comment

              • Seta
                Piję piwo
                • 10-2002
                • 6964

                #8
                Staram się oceniać piwa obiektywnie. Oczywiście, że się nie da, musiałbym robić to ślepej próbie. Każdy ma jakieś sympatie. Sądzę, że raczej moja (anty)sympatia w tym przypadku obniżyła ocenę.
                Naprawdę niezły lager.
                Last edited by Seta; 12-01-2014, 13:54.
                Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                Comment

                • Mario_Lopez
                  Senior
                  • 08-2009
                  • 991

                  #9
                  I mi się trafiło Tyskie z Białegostoku, co jest dziwne, bo zarówno Tychy jak i Poznań są dużo bliżej Krakowa, no ale kto zrozumie logikę koncernów

                  Do rzeczy - Nie wyczuwam specjalnej różnicy między tym z Tychów a tym z Białegostoku, o ile różnica w Żubrach była znacząca, tak tutaj raczej niezauważalna.

                  Do bólu poprawne jak już pisałem kiedyś, bez większych wad, ale i bez zalet, co tu dużo więcej mówić.

                  Zawartość alkoholu 5,5%
                  Last edited by Mario_Lopez; 13-03-2014, 12:54.
                  Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
                  Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


                  EBE EBE

                  Comment

                  • DariuszSawicki
                    Senior
                    • 08-2012
                    • 2868

                    #10
                    Obejrzałem dziś sobie filmik Kopyra z testem piw Tyskie Gronie i dlatego jakoś tak postanowiłem też wypić jedno Tyskie. Kopyr nie znalazł piwa z Białegostoku, ja nie miałem takiego problemu, wszak z tych trzech browarów to Dojlidy są najbliżej mnie.

                    Kolor to jasne złoto, piana opadła szybko i to ona jest najsłabszym elementem piwa.
                    W zapachu nie ma mowy o DMS-ie o którym często wspominał Kopyr. Jest za to wyraźna siarka oraz śladowy aromat chmielu i trochę większy słód.
                    Jak na koncernowy lager smakuje dosyć dobrze. Piwo jest pełne, treściwe, słodowe, ale też i lekko goryczkowe. Goryczka chlebowa, delikatna, ale wyraźnie wyczuwalna. Później dochodzi też piwnica, również w zapachu.

                    Zaskoczyłem się, nawet przyjemnie mi się piło.
                    Piwo z butelki. Data do 19.03.2015. Kod 341305.

                    Comment

                    • marqqq
                      Senior
                      • 12-2014
                      • 659

                      #11
                      Nigdy nie znalazłem jeszcze w moim mieście piwa z Dojlid. Króluje to z "1", a w biedronce czasem trafia się coś z Poznania. Ostatnio przypadkowo zauważyłem podczas rowerowej przejażdżki w jednym ze sklepów jakieś sztuki z trójeczką, więc dziś byłem i kupiłem.
                      Ale jednak nie będę żałował, że nie ma tego w standardzie, bo trafiły mi się tradycyjne wyroby KP.
                      Piana mizerna szybko się ulotniła, zapach typowego korpolagera, smak bardziej słodowy niż chmielowy, ale ogólnie też taki sobie.
                      Alko 5,5%
                      Last edited by marqqq; 15-06-2016, 21:37.

                      Comment

                      • marqqq
                        Senior
                        • 12-2014
                        • 659

                        #12
                        340323

                        Oo, tym razem chyba czuję w końcu ten DMS. Warzywno-korzenno-słodowe dziwadło.
                        Niespecjalne.

                        Comment

                        Przetwarzanie...
                        X
                        😀
                        🥰
                        🤢
                        😎
                        😡
                        👍
                        👎