Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Toruń, Rynek Nowomiejski 8, Gospoda Pod Modrym Fartuchem & Krajina Piva Pub

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • docent
    Senior
    • 10-2002
    • 5205

    Toruń, Rynek Nowomiejski 8, Gospoda Pod Modrym Fartuchem & Krajina Piva Pub

    W najbliższą sobotę 30 kwietnia o 18:00 Krajina oficjalnie pojawia się w nowej lokalizacji. Pięknie, dzień wcześniej otwarcie minibrowaru w Bydgoszczy. Coś kojarzę, że dla ludzi z forum miało być przygotowane coś extra, prawda to właściciele Krajiny?
    Link do wydarzenia na FB.
    Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
    Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
    Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
    Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!
  • Maggyk
    Szara Adminiscjencja
    • 05-2004
    • 5615

    #2
    Nie liczyłabym na odpowiedź, póki nie zostaną uregulowane pewne kwestie. A nawet jeśli się takowa pojawi to i szybko zniknie.
    Last edited by Maggyk; 23-04-2011, 14:46.
    Życie jest jak skrzynka piw rzemieślniczych - nigdy nie wiesz na co trafisz!
    Piwo domowe -
    Centrum Piwowarstwa - sklep dla piwowarów domowych

    Reklama w BROWARZE
    PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D

    Comment

    • pirackamuza
      Senior
      • 12-2004
      • 1903

      #3
      Otóż otwarcie, oczekiwane przez toruńczyków od ponad pół roku, nastąpiło wczoraj (a w sumie to trwało nawet do dzisiaj). Oferta nie jest jeszcze pełna, taka jak w poprzednim lokum, ale grunt, że lokal już działa. Na razie było bodajże 5 piw beczkowych - wszystkie po "otwarciowej" cenie 5 zeta. Bardzo sympatyczne wrażenie zrobił na mnie ciemny Erdinger (jasny zresztą nie gorsze).
      Ogólnie lokal jest dużo większy od poprzedniego: sala barowa oraz trzy sale ze stolikami. Bardziej ustawne pomieszczenia, wyżej sufity (ze średniowiecznymi belkami dębowymi), Generalnie ładniejsze miejsce. Plusem jest także zadaszone wejście (sprawdzi się przede wszystkim zimą). Na razie nie ma sali dla palących, ale w ciepłej porze roku to nie problem. Planowany jest ogródek naprzeciwko, a docelowo - jak słyszałem - przebicie się do podwórza kamienicy i tam ogródek.

      To jak? Zakładamy sekcję toruńską? Kiedy spotkanie organizacyjne?
      Toruń przeprasza za Radio Maryja
      www.bobofruty.pl

      Comment

      • Mapa
        Junior
        • 06-2007
        • 13

        #4
        Brawo dla kolegi za czujność! Przechodziłem wczoraj obok, widziałem banner, coś ciche te huczne otwarcie.
        Czas pomyśleć o osobistym kufelku na półce w Krajinie.

        Comment

        • docent
          Senior
          • 10-2002
          • 5205

          #5
          I ja w te pędy ruszyłem co by sprawdzić nową lokalizację Krajiny. Co tu dużo pisać - jest jeszcze lepiej niż w poprzednim miejscu. Miejsca więcej, zarówno pod względem sal jak i fajnego baru. Wrażenie robi wspomniane już przez piracką drewniane, oryginalne sklepienie. Super są świecące plafony wbudowane w ceglane ściany.
          Jeśli jeszcze oferta lanych zostanie uzupełniona o "obiecanego" Złotego Smoka plus czeskie butelki z Zofmaru to już będzie super.
          Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
          Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
          Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
          Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

          Comment

          • WojtekW
            Member
            • 03-2011
            • 73

            #6
            Fajna knajpka z wielką ilością piw. Ja skusiłem się na lane Rześkie z Kormoranu i się nie zawiodłem. Polecam odwiedzającym piękny Toruń.

            Comment

            • Pendragon
              Senior
              • 03-2006
              • 13949

              #7
              No ale to ile jest tam nalewaków i co jest z nich lane?
              Poza Kormoranem i Erdingerem (na otwarcie), to nic nie wiadomo.

              moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


              Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

              Comment

              • volodos
                Senior
                • 09-2008
                • 717

                #8
                Podczas pobytu w maju miałem okazję skosztować Złotego Smoka i Wiśnię w Piwie. Aktualnej oferty nie znam.

                Comment

                • Mason
                  Senior
                  • 02-2010
                  • 3280

                  #9
                  W czasie mojej wizyty tydzień temu z nalewaków były dostępne:
                  Erdinger Dunkel 6pln
                  Irish Beer 6pln
                  Perła Chmielowa 6pln, zamieniona później na Rześkie 5pln
                  Żywe 6pln
                  Guinness 11pln
                  Pink Killer 12pln

                  I coś jeszcze, czego nie pamiętam. Możliwe, że coś z Fortuny. Generalnie zawsze w użyciu jest siedem nalewaków. W czwartek podpięli Opat Bergamut. Swego czasu mieli też Atak Chmielu, zeszło w dwa dni

                  Mają profil na FB a także stronę, http://krajina-piva.pl/ więc można się skontaktować i zapytać co aktualnie leją.


                  A teraz moje wrażenia z dwóch wieczorów, jakie tam spędziłem. Wybór piwa duży, ceny bardzo sensowne. Guinness'a z kija za 11 złotych jeszcze nie widziałem. Pink Killer kosztował 12, ale za pół litra. Fajnie, że mają duży wybór szkła i dbają o to, aby podawać piwo w odpowiednim naczyniu. Obsługa zna się na rzeczy i potrafi doradzić klientowi. Jak na wakacyjny Toruń zaskoczyła mnie liczba gości, zazwyczaj jak studenci wyjadą to wszędzie dało się znaleźć miejsca, nawet w weekend. A tu zonk, knajpa była pełna. Zasadniczo jedyna wada jaką dostrzegłem, to nagminne nalewanie piwa bez piany. Za to na plus temperatura podawanego trunku - żadne nie było za zimne, szklanki też nie są prosto ze zmywarki.
                  Jak znowu będę w Toruniu to na pewno się tam pojawię, warto
                  JEDNO PIVKO NEVADI!

                  Comment

                  • leona
                    PremiumUżytkownik
                    • 07-2009
                    • 5853

                    #10
                    Czy ktoś może ich zapytać na fejsbóku, co leją?
                    Tego, że im gógiel nie wyrzucił browar.bizu przy Białym Lwie też poproszę wytknąć w moim imieniu
                    Last edited by leona; 14-11-2011, 21:45.

                    Comment

                    • leona
                      PremiumUżytkownik
                      • 07-2009
                      • 5853

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Mason Wyświetlenie odpowiedzi
                      Jak znowu będę w Toruniu to na pewno się tam pojawię, warto
                      A ja będę omijał szerokim łukiem. Nie dość, że wybór zadowalający, to jeszcze ceny bardzo przystępne (np.: Rześkie 5 zł, Opat Bitter 7 zł). Na dokładkę ekipa sympatyczna i z planowanych 2 piwek skończyłem na.... sam nie wierzę, że człowiek w jeden wieczór może tyle wypić

                      Dzięki!

                      Comment

                      • docent
                        Senior
                        • 10-2002
                        • 5205

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona Wyświetlenie odpowiedzi
                        ceny bardzo przystępne (np.: Rześkie 5 zł, Opat Bitter 7 zł)
                        Opacik z beki?
                        Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                        Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                        Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                        Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                        Comment

                        • leona
                          PremiumUżytkownik
                          • 07-2009
                          • 5853

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika docent Wyświetlenie odpowiedzi
                          Opacik z beki?
                          Tak, pychota. I dopiero beczkowy pokazał mi ten obiecywany, chmielowy ząb.

                          Comment

                          • docent
                            Senior
                            • 10-2002
                            • 5205

                            #14
                            W takim razie cieszę się, że Opat atakuje polskie krany. Widziany już we Wrocku w Lamusie, teraz Toruń. Dla mnie to najlepszy czeski pils z tych dostępnych w Polsce (Primator, Skalak, Cerna Hora, Krakonos).
                            Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                            Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                            Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                            Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                            Comment

                            • pirackamuza
                              Senior
                              • 12-2004
                              • 1903

                              #15
                              Zainteresowanym mogę podesłać na mejla aktualną ofertę.
                              Toruń przeprasza za Radio Maryja
                              www.bobofruty.pl

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎