Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Sklepy z Piwem

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Warszawa, Mołdawska 7 lok. U6 (Ochota, Rakowiec) LUX-STORE [zamknięte]

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Infam
    Senior
    • 05-2005
    • 715

    Warszawa, Mołdawska 7 lok. U6 (Ochota, Rakowiec) LUX-STORE [zamknięte]

    No proszę, i na Rakowcu, piwnej saharze wreszcie powiało optymizmem. A naważniejsze, że naprzeciwko mnie :-)
    LUX-STORE
    Na witrynkach jedynie napis: Open 24h
    Dziś pierwszy dzień. Jest trochę małych browarów, jakieś ciekawostki z dalszych stron również. To początek więc mam nadzieję, że asortyment będzie bogatszy.
    NIE PODAJĘ SZCZEGÓŁOWEGO ASORTYMENTU, WŁAŚCICIELOWI PODAŁEM NAMIAR NA BROWAR.BIZ/FORUM/PIWO-GDZIE/SKLEPY Z PIWEM więc może, po kontakcie z Artem będzie tu zaglądał jako PU i informował o piwkach.
    Tak dla przykładu (zakupiłem tylko tyle, bo nie wziąłem więcej gotówki, a terminal jeszcze nieuruchomiony) Kormorany: Świeże 3,4 zł; Marcowe 5 zł, Marcowe wędzone Schlenkerla 6,2 zł; doppelbock Kloster Scheyern 7,25 zł.
    Last edited by Infam; 27-11-2011, 22:49.
    "Dużo to nie znaczy Dobrze
    Dobrze znaczy dużo"
  • narasap
    Junior
    • 05-2011
    • 4

    #2
    [QUOTE=Infam;1017481]No proszę, i na Rakowcu, piwnej saharze wreszcie powiało optymizmem. A naważniejsze, że naprzeciwko mnie :-)

    ...i mnie...

    zakupy z dziś:
    hartmann bock - 7,25
    papst bier - 5,30
    st. andrews (belhaven) - 10
    schlenkerla rauchbier - 6,20
    rawetzer zoigl - 5,75
    złoty denar - 2,70
    louny lezak svetly - 4,25
    bearnard kożlak - 4,30
    namysłówzamkowe - 2,85
    namysłów niepasteryzowane - 3,05

    Comment

    • trzcina_pt
      Member
      • 05-2007
      • 32

      #3
      Wybór na oko bardzo zacny ale wpadłem po drodze po 2 wędzonki :
      Schlenkerla Rauchbier Marzen - 6.45 zł
      Schlenkerla Rauchbier Weizen - 6 zł
      Za obydwie doliczona kaucja po 50 groszy.

      Comment

      • Vortex
        Senior
        • 12-2011
        • 153

        #4
        Muszę przyznać że od czasu mojej pierwszej wizyty w sklepie oferta znacznie się poszerzyła, asortyment naprawdę zasługuje na uwagę.
        Oprócz ciekawych piw niemieckich, które zostały już wymienione udało mi się zakupić:
        Wagner Marzen Merkendorf cena: 6zł
        Reh Ellertaler Landbier Hell cena: 5,20 zł
        (+ 50 gr kauzji za butelki)

        Z polskich piw oprócz klasycznej oferty typu Ciechan, Kormoran, Racibórz, Amber w ostatnim czasie pojawiły się Pinty (poniżej moje zakupy):
        Pinta Ale Szycha 5,65 zł
        Pinta Wesołych Świąt 5,65 zł
        (+ 50 gr kaucji za każdą z butelek, co w przypadku Pinty było dla mnie sporym zaskoczeniem)

        I jeszcze inne piwa, które kupiłem i pamiętam ich ceny:
        Abbe Weizen 3,60 zł (+ 50 gr butelka, co również mnie zaskoczyło) z browaru Fuhrmann widziałem również Starovary
        Pyszne 3,15 zł (+ 50 gr butelka)
        Postriziny 10 z Nymburka chyba za 3,30 zł
        Przaśne chyba za 3,40 zł (+ 50 gr butelka)

        Comment

        • Vortex
          Senior
          • 12-2011
          • 153

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika travel Wyświetlenie odpowiedzi
          Jesteś pewien ?
          Na każdej butelce pINTY jak byk jest napisane.....butelka bezzwrotna.
          W sumie spodziewałem się takiej reakcji, bo mi wcześniej nie zdarzyło się płacić kaucję za Pintę, o czym poinformowałem także sprzedawców.
          Znajomi z którymi miałem okazję skosztować zakupione trunki nie wierzyli dopóki nie wyjąłem paragonu.
          Nie wiem w jaki sposób pobieranie kaucji za pintę (lub inne bezzwrotne butelki) się opłaca sklepowi i co z tymi butelkami się dalej dzieje, jak będę gościł w sklepie to się mogę spytać. Sklep jest nowy, a Pinty sprowadzono też bardzo niedawno, więc możliwe, że w niedługim czasie to się zmieni.

          W każdym razie liczba rodzajów piw oraz piwa zagraniczne (głównie niemieckie, w mniejszym stopniu czeskie) zachęcają mnie do dalszych zakupów, dlatego przedstawię kilka dzisiejszych nabytków:
          Franziskaner Weissbier - 6 zł
          Tucher Urfrankish Dunkel - 5,75 zł
          (oczywiście + 50 gr kaucji do każdego )
          oprócz tego w oczy rzuciły mi się Paulanery (Paulaner Salvator jakoś ponad 7 zł inne po 5,90).
          A z polskich piw które są w sklepie, a które jeszcze nie zostały dodane w tym wątku: w zasadzie cała gama Corneliusa, Bernardy, Koreb.
          Last edited by Vortex; 31-12-2011, 18:21.

          Comment

          • Komar_Pafnucy
            Senior
            • 08-2005
            • 1114

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Vortex Wyświetlenie odpowiedzi
            Nie wiem w jaki sposób pobieranie kaucji za pintę (lub inne bezzwrotne butelki) się opłaca sklepowi i co z tymi butelkami się dalej dzieje, jak będę gościł w sklepie to się mogę spytać.
            Większość butelek nie wraca więc to 'czysty' zysk dla sklepu...

            Multitap Crawl
            Multitap Crawl na Facebook

            "Kilgore Trout napisał kiedyś opowiadanie w formie rozmowy między dwoma drożdżami.
            Spożywając cukier i dusząc się we własnych ekskrementach dyskutowały nad celem życia."

            Comment

            • kosher
              Senior
              • 04-2005
              • 2294

              #7
              To już wiem czemu Piotr i Paweł nalicza sobie 20 groszy kaucji za niezwrotne nigdzie indziej Lubuskie

              Comment

              • dadek
                Senior
                • 09-2005
                • 4568

                #8
                Piotr i Paweł w Blue City, którego ja odwiedzam, od zawsze naliczał kaucję za Lubuskie ale 0,35 zł. Skąd nagle wziąłeś 20 gr?

                Comment

                • kosher
                  Senior
                  • 04-2005
                  • 2294

                  #9
                  Z Piotr i Pawła w Poznaniu Tydzień temu kupowałem w jednym z nich piwa. Czyli wygląda na to że kaucja zależy od danego PiPa.

                  Comment

                  • daeris
                    Junior
                    • 01-2011
                    • 11

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Komar_Pafnucy Wyświetlenie odpowiedzi
                    Większość butelek nie wraca więc to 'czysty' zysk dla sklepu...
                    A te co wracają wracają z klientem, który przecież na pusto chodził nie będzie i kupi następne... Taki program lojalnościowy? No ale choć może to nie do końca koszerne zagranie to sklep naprawdę zacny, osobiście jestem zachwycony. Oferta się wciąż rozszerza, można oczopląsu dostać. Poza tym nie tylko w piwie, bo mają też 1.5-metrową półkę z cydrami od Litwy i Estonii przez Polskę do Anglii i to w przyzwoitych cenach (~7-10PLN zagraniczne, nasze po ~5PLN o ile pamiętam dobrze). Do tego inne alkohole też zacnie reprezentowane. Sprzedawcy przyznają, że główny zysk to jednak robią na gorzale po godzinach otwarcia reszty sklepów, tym bardziej zatem warto wspierać sklep bo widać zaangażowanie właściciela.

                    I do tego dla mnie też może nie na przeciwko, ale nieomal, a tegom się po przeprowadzce na Rakowiec w najśmielszych snach nie spodziewał...

                    Comment

                    • Gonzo1
                      Member
                      • 12-2008
                      • 65

                      #11
                      Dobry sklep. W tej okolicy nie ma równych. Kormoran, Ciechan, Lwówek, Fortuna, Pinta, Gościszewo, Racibórz, rzadziej Konstancin. Nie ma problemu z oddaniem nadmiarowego szkła: 50 gro regionalne i 35 gro reszta.
                      Ceny typu 3,40 zł za Lagerowe, 2,70 zł za Wrocławskie.
                      Sporo piwa w lodówie- po lewej za ladą. Sporo piwa nie w lodówie.
                      Plus za całodobową działalność.

                      Dużo promocji na głównej ladzie. Z reguły bliski termin ważności choć nie jest to regułą.
                      Nigdy nie naciąłem się jeszcze na Kormoranach- np. Rześkie po 2,80 czy na Zamkowym Niepasteryzowanym po 2,20.

                      Comment

                      • emes
                        Nadszyszkownik Chmielowy
                        • 08-2003
                        • 4275

                        #12
                        Pojawił się AleBrowar. Rowing Jack po 7,20 zł. Dziś w Piwonii kupowałem go po 7zł, ale do Piwonii to ja mam trochę autem, bywa, że stoję w korku, a tu 5 min. na piechotę. Z nowości jest też np Toruńskie Złociste, kupiłem, bo pierwszy raz na oczy widzę to piwo.

                        Comment

                        • Fokabezoka
                          Junior
                          • 05-2012
                          • 1

                          #13
                          Bardzo żałuje że tak późno odkryłem ten sklep, teraz stanie się moim ulubionym szczególnie po tym jak Gonzo1 wspomniał o najlepszym piwie w kategorii cena/jakość: Zamkowym Niepasteryzowanym, chociaż w zeszłym tygodniu go nie mieli, ale udało mi się zaopatrzyć w 2 piwne nowości:
                          Koniec świata - 9 zł
                          Saint No More - 7,99 zł

                          Comment

                          • legart
                            Senior
                            • 06-2012
                            • 913

                            #14
                            Byłem jakoś we wtorek, niestety wybór trochę mniejszy niż parę miesięcy temu (zniknęły prawie wszystkie angliki i belgi, ograniczono niemcy i czechy). Za to był komplet z AleBrowaru oraz Angielskie Śniadanie. Kupiłem po stosunkowo dobrych cenach niemieckie pilsy - Berliner Kindl Pils (5,50) oraz Wernersgruner Pils Legende (4,95). Z ciekawostek widziałem jeszcze Husyckie po 2,80
                            Last edited by legart; 18-01-2013, 23:09.

                            Comment

                            • Infam
                              Senior
                              • 05-2005
                              • 715

                              #15
                              Jest i Artezan! Brown Porter i Pacific PA
                              Pinta - chyba wszystko, Ale Browar bez Lady.
                              Oby tak dalej.
                              Paragonu nie pobrałem, cen niestety nie podam.
                              "Dużo to nie znaczy Dobrze
                              Dobrze znaczy dużo"

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎