Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Piwna kartografia

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • abernacka
    Senior
    • 12-2003
    • 10837

    Browary litewskie: http://maps.google.pl/maps?hl=pl&ie=...,19.709473&z=6

    Znajdują się na tej mapie browary, minibrowary oraz browary restauracyjne. W dniu jutrzejszym dodam 19 browarów domowych.
    Piwna turystyka według abernackiego

    Comment

    • Pendragon
      Senior
      • 03-2006
      • 13949

      Z tym adresem to coś jest nie tak. Zamiast Litwy mam widok Polski, oczywiście bez browarów.

      moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


      Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

      Comment

      • abernacka
        Senior
        • 12-2003
        • 10837

        Litewskie browary: http://maps.google.pl/maps/ms?hl=pl&...9f7aca43b8&z=8

        Na tą chwilę jest podział na browary, regionalne browary oraz na browary restauracyjne. Dzisiaj wieczorem dodam 19 browarów domowych. Na mapie nie ma browaru Taura (wg. mnie juz nei działa a produkcja została przeniesiona do Uteny) z Wilna oraz browaru z Mariampola. Przy oakzji bardzo prosze o komentarze i wnioski dot. tych browarów. Mapa wiem że nie jest doskonała ale z czasem będę ja aktualizował, dodawal dane oraz linki do stron www.
        Last edited by abernacka; 28-09-2009, 09:33.
        Piwna turystyka według abernackiego

        Comment

        • becik
          Senior
          • 07-2002
          • 14999

          czy wileński Browar TUB Penki Laipsniai to nie powinien być pod nazwą Busi Trecias?
          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

          Comment

          • abernacka
            Senior
            • 12-2003
            • 10837

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
            czy wileński Browar TUB Penki Laipsniai to nie powinien być pod nazwą Busi Trecias?
            Taka jest oficjalna nazwa.
            Piwna turystyka według abernackiego

            Comment

            • pawellaskowski
              Senior
              • 07-2003
              • 180

              Brakuje Bravarii z Siauliai niestety nie pamiętam adresu byłem w nim w zeszłym roku, mieści się w dużej galerii handlowej w centrum miasta na 2 piętrze

              Comment

              • pawellaskowski
                Senior
                • 07-2003
                • 180

                Brakuje też browaru z miejscowości Butautai, pięknie położony browar w części pałacyku, nie prowadzi do niego nawet asfaltowa droga, pracuje w nim 6 osób, wytwarzają dwa rodzaje piwa niepasteryzowanego, zwiedziłem go w tym roku póżniej dołoże zdjęcia

                Comment

                • abernacka
                  Senior
                  • 12-2003
                  • 10837

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pawellaskowski Wyświetlenie odpowiedzi
                  Brakuje Bravarii z Siauliai niestety nie pamiętam adresu byłem w nim w zeszłym roku, mieści się w dużej galerii handlowej w centrum miasta na 2 piętrze
                  Jesteś pewien, że tam jest browar. Według moich informacji piwo jest dowożone z Kowna.
                  Piwna turystyka według abernackiego

                  Comment

                  • pawellaskowski
                    Senior
                    • 07-2003
                    • 180

                    Fakt nie pytałem skąd jest piwo, ale instalacje do produkcji posiadają

                    Comment

                    • abernacka
                      Senior
                      • 12-2003
                      • 10837

                      Byłem w kilku już takich restauracjach a co się tyczy browaru w Butautai to masz rację. Po części o nim zapomniałem, po drugie zmyliło mnie brak licencji na warzenie (licencje ma dystrybutor Fulgor w Panevezys). Dziś do mapy dodam ten browar.
                      Piwna turystyka według abernackiego

                      Comment

                      • abernacka
                        Senior
                        • 12-2003
                        • 10837

                        Miałem trochę czasu i dodałem wszystkie browary domowe, które działaja legalnie.
                        Piwna turystyka według abernackiego

                        Comment

                        • Seta
                          Piję piwo
                          • 10-2002
                          • 6964

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
                          browary domowe, które działaja legalnie.
                          a na czym ta legalność lub nielegalność polega?
                          Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                          Comment

                          • abernacka
                            Senior
                            • 12-2003
                            • 10837

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Seta Wyświetlenie odpowiedzi
                            a na czym ta legalność lub nielegalność polega?
                            Takie, które posiadają licencje na wyrób alkoholi w tym piwa, co jest zarazem pozwoleniem na sprzedaż.
                            Piwna turystyka według abernackiego

                            Comment

                            • Cooper
                              Senior
                              • 11-2002
                              • 6055

                              nie wiem jak inni ale za browar domowy przynajmniej ja uznaje taki bez jakiekolwiek licencji i bez prawa sprzedaży czyli po prostu zwykły browar w mieszkaniu lub garażu a te są zbyt żywiołowym zjawiskiem by je zewidencjonować , wręcz piwnym undergroudem. Chyba więc Abernacka ma coś zupełnie innego na myśli używając tego terminu
                              Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                              1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                              Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                              Comment

                              • abernacka
                                Senior
                                • 12-2003
                                • 10837

                                Nie, mam na myśli browar który działa w mieszkaniu lub chałupie. Na jedną warkę przypada 20-50litrów piwa, które później można sprzedać legalnie. Ot cała filozofia.
                                Piwna turystyka według abernackiego

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎