Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Witnica, [Łebski Browar] Łebskie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    Witnica, [Łebski Browar] Łebskie

    Piwo gotowe do oceny

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie
  • surmar
    Junior
    • 10-2003
    • 18

    #2
    Piwo Łebskie

    Akurat wczasuje się w Łebie i natknąłem się na piwo Łebskie. Nie wiecie z jakiego to browaru? Piwo w sumie nie złe, marketing mocny w samej Łebie i z tego co widzę, to w knajpkach chętnie wybierany.
    Na co dzień raczej nie będzie to moje ulubione piwo, ale etykiety chętnie nabędę.

    Comment

    • von_scheisse
      Senior
      • 02-2012
      • 488

      #3
      Twoje zdanie na temat konkretnych wytworów piwowarskichPoddziały: Polska | Europa | Piwa domowe (...)


      Chmielnik Jakubowy - blog o piwie:
      http://www.chmielnik-jakubowy.pl
      https://www.facebook.com/chmielnik.jakubowy/

      Comment

      • ave_piter
        Member
        • 01-2011
        • 45

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika surmar Wyświetlenie odpowiedzi
        Akurat wczasuje się w Łebie i natknąłem się na piwo Łebskie. Nie wiecie z jakiego to browaru? Piwo w sumie nie złe, marketing mocny w samej Łebie i z tego co widzę, to w knajpkach chętnie wybierany.
        Na co dzień raczej nie będzie to moje ulubione piwo, ale etykiety chętnie nabędę.
        Z Browaru Witnica. pisze na kontrze
        amatorpiwa.blogspot.com

        Comment

        • Pancernik
          Senior
          • 09-2005
          • 9729

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Jasnozłoty, choć oglądałem je w słabym świetle... [4]
          Piana: Brudnobiała i zdecydowanie słaba - anemiczna i nietrwała. [2]
          Zapach: Dominuje słód z lekkim akcentem karmelowym, całkiem sympatycznie... [4]
          Smak: Pierwsze wrażenie - jakiś absmak. W trakcie picia absmak gdzieś się chowa, pojawia się płaskawa goryczka z nutą słodową. Nic specjalnego... [3]
          Wysycenie: Raczej niewysokie, trochę za niskie, nie może "podnieść" wrażeń smakowych... [3.5]
          Opakowanie: Dość proste, tradycyjne, nieprzerzeźbione, szału nie czyni, ale może się podobać. Goły kapsel.
          Nazwa z wakacyjno-plażowym potencjałem, nie wiem, czy dało się ją w tym roku wykorzystać... [3.5]
          Uwagi: Kolejne z "regionalnych" nazewniczo piw z Rodzinki-Bis.
          Piwo wypijalne, ale większego wrażenia nie robi.
          Może na plaży, w Łebie, na słoneczku...?

          Moja ocena: [3.35]

          Comment

          • cap-n-go
            Senior
            • 05-2005
            • 273

            #6
            Smakowo wyraźnie apteczna, raczej nieprzyjemna, gorycz, słody i nutka piwniczna - całość średnia, a wszystko podkreślona tym, że piwo jest zbyt mocno wysycone. Nie zamierzam powtarzać, słabe piwo.

            Comment

            • Cez
              Senior
              • 01-2003
              • 1789

              #7
              Co oznacza napis umieszczony na etykiecie "Lekko pasteryzowane"?
              Last edited by Cez; 28-12-2012, 08:48. Powód: Literówka
              Masz stare niepotrzebne rzeczy, to napisz.

              Comment

              • cwirek
                Junior
                • 12-2006
                • 21

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cez Wyświetlenie odpowiedzi
                Co oznacza napis umieszczony na etykiecie "Lekko pasteryzowane"?
                Takie piwo al dente

                Comment

                • sibarh
                  PremiumUżytkownik
                  • 01-2005
                  • 10384

                  #9
                  Foto:
                  Attached Files
                  2800 nowe piwa opisałem na forum
                  Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
                  Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

                  Comment

                  • Twilight_Alehouse
                    Chmielowisko.pl
                    • 06-2004
                    • 6310

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Złoty, zupełnie klarowny. [5]
                    Piana: Z początku nie tworzy się w ogóle. Przy laniu z wysoka pojawia się cienka warstwa, która szybko znika i tylko trochę zostaje na ściankach. [1.5]
                    Zapach: Gotowane warzywa, stęchła słodowość - nieciekawa witnicka klasyka... [2]
                    Smak: Piwo słodkie, stęchławe, z wyraźnym DMSem i nieprzyjemną goryczką. Lekka chlebowość to jedyny plus. [1.5]
                    Wysycenie: Trochę za niskie. [4]
                    Opakowanie: Wzór etykiety bardzo zachowawczy. Kretyński napis "lekko pasteryzowane". Masa farmazonów na kontrze, zwłaszcza o chmielu. [2]
                    Uwagi: Pite 16 września 2012 r.

                    Moja ocena: [2]

                    Comment

                    • MartensWawa
                      Junior
                      • 01-2011
                      • 11

                      #11
                      To mój wybitnie zły dzień. Po "Sopociaku" z poważnymi obawami sięgnąłem po "Łebskie Oryginal Jasne". I co ja mogę napisać? Wyrób tylko dla osób o żelaznych nerwach (sądząc po metalicznym posmaku). Próbuję znaleźć jakieś różnice między tym a "Sopociakiem", ale to tak, jakby szukać różnic między płynami do mycia naczyń. Chociaż nie - płyny mają różne zapachy, a te dwa "piwa" nie mają żadnych. Oba są jednakowo niepijalne.

                      Comment

                      • Rzeszowiak
                        Piwny Radykał
                        • 04-2009
                        • 1596

                        #12
                        Kiedyś pracownicy browaru Janów twierdzili, iż ich piwo beczkowe jest "lekko pasteryzowane".

                        Comment

                        • becik
                          Senior
                          • 07-2002
                          • 14999

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: jasnozłocisty, jak na nadmorskie piwo mi się podoba [5]
                          Piana: ddrobna, biała, opada powoli, po kilku minutach jest jeszcze sporo cm piany, nie osadza się na szkle [3.5]
                          Zapach: słaby, słodowo-chmielowy [3.5]
                          Smak: dominuje dziwna słodycz, nie wiem czym jest spowodowana, w ślad za nią delikatne goryczkowo-chmielowe nuty, w miarę treściwe i pełne [3.5]
                          Wysycenie: o kilka bąbelków za duzo [4]
                          Opakowanie: fajna etykieta, brak mi tylko firmowego kapsla [4]
                          Uwagi: ogólnie, mimo tej słodkawości piwo smaczne i pije się dobrze, szkoda, że dostępne w Łebie tylko w butelkach. Zdecydowanie ciekawsze niż Tyskie, Lechy czy Warki. Lekko pasteryzowane tzn gotowane w temp 70 st przez 1 minutę (wg opisu na kontrze)

                          Moja ocena: [3.625]
                          Attached Files
                          Last edited by becik; 01-06-2013, 19:39.
                          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                          Comment

                          • Piktor
                            Senior
                            • 11-2011
                            • 109

                            #14
                            Czy tylko mnie to uderzyło w oczy od pierwszego wejrzenia?
                            Attached Files

                            Comment

                            • Czapayew
                              Senior
                              • 10-2002
                              • 1966

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Ciemnożółty, wpadający w złoto, klarowny. [4.5]
                              Piana: Na początku obiecująco - dość gęsta piana tworzy dość gruby kożuch. Z czasem jednak zbyt szybko niknie. [3]
                              Zapach: Cóż - wyczułem nuty kwaskowe w rodzaju kiszonej kapusty. [2]
                              Smak: Słodkawy lager ze schowaną goryczką. Co najważniejsze - nie odstręcza od siebie. [3]
                              Wysycenie: Na początku duże bąble, które jednak zbyt szybko się dematerializują. [2.5]
                              Opakowanie: Takie sobie. Mnie skojarzeń z Guinessem nie przysporzyło. Nazwa z lokowaniem znanego nadmorskiego kurortu. [3]
                              Uwagi: Dostałem je w prezencie od znajomego, który spędzał wakacje w Łebie. Nie jestem do końca przekonany, czy będąc tam sięgałbym po nie często...

                              Moja ocena: [2.7]
                              "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

                              www.zamkoszlaki.com
                              www.piwnekapsle.net

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎