Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Pożegnanie z browar.biz

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kopyr
    Senior
    • 06-2004
    • 9475

    Pożegnanie z browar.biz

    Tym postem chcę się pożegnać z forum browar.biz. Piszę go głównie dla siebie, żeby był publiczny ślad mojej deklaracji i żebym nie mógł się z niej wycofać. Wiele już bowiem razy obiecywałem sobie, że nie ma sensu wdawać się w pyskówki, że przestaję pisać na browar.biz, że szkoda nerwów. Niczym żona alkoholika, która sobie obiecuje, że odejdzie od niego, a mimo wszystko nie odchodzi. Ten post to pozew rozwodowy.

    Od ponad 8 lat forum browar.biz było częścią mojego życia. Tutaj rozkwitła moja miłość do piwa, tutaj poznałem wielu wspaniałych ludzi, tu nauczyłem się degustować piwo i je warzyć. Tutaj pisałem swoje pierwsze teksty o piwie. Przez te 8 lat, nieomal codziennie czytałem i codziennie pisałem na forum. Jak zerknąłem na listę użytkowników jestem wśród dziesięciu osób z największą liczbą postów, prawie 3 posty na dzień. Niewiele zabrakło mi do 10.000.

    Wielokrotnie broniłem browar.biz przed negatywnymi opiniami. Czas jednak zmienić zdanie. Po kubłach pomyj, które spłynęły na mnie w ostatnich dniach dojrzałem do tego, że trzeba to po prostu zakończyć. Pewnie utworzę sobie jakieś zamaskowane konto, do czytania forum, bo uzależnienie jest zbyt silne. Poza tym ważne jest dla mnie co piszą o moich piwach ludzie, ale kopyr na browar.biz już nie będzie pisał. Osobiście uważam, że ART popełnia olbrzymi błąd przyzwalając na taką atmosferę na forum.

    Małe wyjaśnienie odnośnie Sępa i dyskusji która się rozpętała. Jest mi strasznie przykro, że moje przyznanie się do tego, skąd może pochodzić diacetyl w naszym piwie, zostało potraktowane jako przejaw arogancji. Myślałem, że powiedzenie prawdy jest oznaką traktowania forumowiczów po partnersku, a nie jak bezmyślne bydło, któremu można wcisnąć byle kit. Nadal uważam Sępa za dobre piwo, nie wybitne, nie najlepsze na świecie, ale dobre. Dlatego najbardziej bolą mnie zarzuty o to, że wychwalałem piwo, które nadaje się tylko do ścieku, jako piwo wybitne, żeby wprowadzić klientów w błąd. Najciekawsze jest to, ze te zarzuty formułują głównie Ci, którzy tego piwa nie pili.

    W kwestii technicznej kontaktu ze mną, bo nie będę się logował, na pewno nie z konta kopyr, więc można mnie znaleźć na blogu (blog.kopyra.com) albo na Facebooku.

    Oczywiście nie obrażam się na ludzi, wszystkim moim znajomym z forum rękę podam, myślę że wielokrotnie jeszcze się spotkamy, wypijemy razem piwo i będzie fajnie.
    Żegnajcie.
    blog.kopyra.com
  • VanPurRz
    Senior
    • 09-2008
    • 4229

    #2
    Udajesz, czy nie rozumiesz, że nie o diacetyl tu idzie?
    "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

    Comment

    • iron
      Senior
      • 08-2002
      • 6703

      #3
      Zabranie zabawek i przenosiny do innej piaskownicy jest
      takie ...


      hmm - bardzo dorosłe
      Obrażanie sie także...
      Last edited by iron; 07-01-2013, 15:24.
      bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
      Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
      Rock, Honor, Ojczyzna

      Comment

      • VanPurRz
        Senior
        • 09-2008
        • 4229

        #4
        Sokół (z innego wątku)
        Smutne w tym całym wątku jest to, że ktoś jako świadomy konsument domagał się informacji o produkcie i od razu zaczęła się stara śpiewka, że to bicie piany (lub hejterstwo używając nowoczesnego słownictwa), bo czepiać się można tylko dużych. Tyle razy przez browar.biz przewiał się temat, że jako świadomi piwosze chcemy mieć pełną informację o produkcie (miejscu warzenia, ekstrkacie itd.), a jak ART stawia pewne zarzuty i zadaje pytanie, dostaje emocjonalną i połowiczną odpowiedź od człowieka, który sam swego czasu pisał artykuły od prosumentach.


        Moje:

        Dokładnie. A już obrażenie się kopyra zamiast rzeczowej dyskusji i/lub przedstawienie swojego zdania w temacie i wokół jest po prostu śmieszne. Rozumiem, że fajnie było dopóki kopyr kogoś krytykował ale krytykować kopyra (w sensie pewnych działań i polityki cenowej) to już nie wolno?
        Kopyr - broniłem Twojej wolności wypowiedzi (o Amberze i PR) a Ty sam chciałbyś tą wolność blokować innym (jeżeli nie zgadza się z "Twoją linią) - bo jak inaczej traktować Twój foch (wycofanie się z browaru)?
        Żenada roku.
        "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

        Comment

        • Twilight_Alehouse
          Chmielowisko.pl
          • 06-2004
          • 6310

          #5
          Uważam, że robisz właśnie jedną z gorszych rzeczy, jakie możesz zrobić. Hejterstwem nie ma sensu się przejmować, bo szkoda nerwów. Sensowna jest tylko konstruktywna krytyka i tylko ona zasługuje na konstruktywny komentarz. Ale skoro postanawiasz zabrać zabawki i pożegnać się z tą piaskownicą, Twój wybór. Do zobaczenia na blogu i na Facebooku.

          Comment

          • coder
            Senior
            • 10-2006
            • 1347

            #6
            Z mojej strony: wyrazy żalu i zrozumienia, miło się czytało i kłóciło przez parę lat.

            Forum dużo straci na Twojej nieobecności, do zobaczenia gdzie indziej.

            Comment

            • longmen
              Member
              • 11-2011
              • 68

              #7
              Popieram Cię Kopyr.
              Bardzo dobra decyzja - trzeba być honorowym człowiekiem, żeby taką podjąć.
              Uważam, że Twoje wyjaśnienia były w porządku i wychodziły na przeciw klienta nie próbując go robić bambuko.
              To co niektóre osoby wypisują to ludzkie pojęcie przechodzi. Niektórzy potrafią z jednego zdania innej osoby napisać elaborat spiskowo-oszczerczy. I jak się da zauważyć często są to te same osoby, wręcz specjalizujące się w dopierniczaniu wszystkim i za wszystko. Aż strach myśleć jakimi ludźmi są w rzeczywistości.
              Pozdrawiam Cię i życzę samych sukcesów.
              ps. Mam nadzieję, że uda mi się napić Twojego piwka.
              Tylko CRACOVIA !!!

              Comment

              • Krzysiu
                Krzysiu
                • 02-2001
                • 14936

                #8
                Forum nic nie straci na nieobecności Kopyra. Nie ma ludzi niezastąpionych. Wielu było takich, co walili fochy i odeszli, i nikt już dzisiaj o nich nie pamięta. A forum jest i funkcjonuje.

                Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Dopóki Kopyr bawił się w piwowarstwo, to był po prostu fajnym kumplem. Ale odkąd zaczął robić biznes, to już kumplem być nie może. Coś trzeba wybrać - albo kumpelstwo, albo biznes. Wybrał biznes. Nic w tym złego. Szkoda tylko, że to biznes uprawiany kosztem innych fajnych kumpli.

                Większość z nas pamięta zapewne skecz Laskowika i Smolenia "Z tyłu sklepu". Była tam mowa o świetnym traktorze, który ma trzy koła dobre. Kopyr właśnie to zrobił - sprzedał traktor z trzema dobrymi kołami. I dziwi się, że nie wszyscy wykazali należyty entuzjazm.

                W Polsce bardzo łatwo sprzedaje się traktory z trzema kołami. Mamy najdroższy na świecie stadion z zamykanym dachem, który się nie zamyka jak pada deszcz. Mamy "przejezdne" autostrady i przewoźników kolejowych bez pociągów. Mamy premiera, który śmieje się z gościa, co chciał postawić parę radarów. Mamy koszty produkcji piwa na poziomie światowym, chociaż średnie wynagrodzenie w branży gastronomicznej i spożywczej jest na poziomie afrykańskim. Mamy rewolucję, która przez świat przewaliła się jakieś sto lat temu. I trawestując pewne popularne powiedzenie można stwierdzić - jaki kraj, taka rewolucja.

                Niektórzy za bardzo wczuli się w rolę rewolucjonistów. Co, nie smakuje, powiadacie? Ręka podniesiona na władzę zostanie mieczem odrąbana. Wady ma, twierdzicie? To odchylenie prawicowo - nacjonalistyczne. Krytykujecie, towarzysze? Niedobrze, krytyka tak, ale nie krytykanctwo. Zadziwiające, jak łatwo wpaść w te koleiny.

                Życzę spełnienia w PSPD (swoją drogą ciekawe, jak można pogodzić wiceprezesowanie hobbystom z działalnością gospodarczą w tej samej branży).

                Comment

                • fidoangel
                  Senior
                  • 07-2005
                  • 3489

                  #9
                  Szkoda Tomaszku, szkoda, ale też i nie bardzo się dziwię...

                  W zasadzie żadna z osób, które przekuły pasję związaną z piwem w biznes lub zamierzają to zrobić, nie wypowiadają się na tym forum. Nawet jak kiedyś zaczęły to już tego nie robią. Nie piszą o tym co robią, jakie mają plany i takie tam.
                  Dziwne i zastanawiające.
                  "nie zostanę onanistką bo jestem anarchistką" :)

                  Widziałem u Dori i Kopyra i też tak myślę: Browar to nie apteka :))

                  Poszukujesz wiedzy na temat browarnictwa amatorskiego?
                  Przeczytaj >>>>FAQ<<<<
                  Sprawdź >>>Przewodnik<<<

                  Comment

                  • gwzd
                    Senior
                    • 01-2012
                    • 622

                    #10
                    To ja z kolei chciałbym Ci pokazać punkt widzenia konsumenta, który do tej pory lubił i wspierał swoimi wyborami w sklepie Twoje komercyjne warzenia. Niestety widzę, że oderwałeś się od ziemi z tym swoim fochem. Nie masz 15 lat, żeby obrażać się po paru hejterskich postach, przy czym na każdy jeden przypadało kilka innych z konstruktywnymi zarzutami. Pamiętaj, że występowałeś w dyskusjach o Sępie jako producent/przedstawiciel browaru, a nie prywatny użytkownik.

                    Kompletnie Cię nie rozumiem. Odpowiadasz za produkt umieszczony w najwyższej kategorii cenowej (pomijając portery grudniowe etc.), po czym przyznajesz się, że w trakcie produkcji brzeczka/świeże piwo było traktowane po macoszemu i przelewane do innego zbiornika przed zakończeniem fermentacji - przecież nawet początkujący piwowar domowy zostałby wyśmiany za takie działanie, nawet przez Ciebie. W efekcie pojawia się "masełko", które dobija piwo. Chyba przyznasz, że za taką cenę (w moim przypadku 8,50zł za każdą buteleczkę 0,33l) klient ma powody oczekiwać najwyższej jakości. A jaką to jakość nam zaoferowałeś? Bo z pewnością piwo to nie było nawet "dobre", jak to sam określasz.

                    Może nie tyle sama, nazwijmy wpadka, co Twoje fochy w odpowiedzi na zasłużoną krytykę skutkują tym, że np. ja nie mam już większej ochoty mieć cokolwiek wspólnego z Twoimi wyrobami i następnym razem ominę je szerokim łukiem. Oczywiście przy obecnej sytuacji na rynku i ogromnym popycie takie deklaracje jak moja nie robią pewnie na Tobie żadnego wrażenia, ale kiedyś się to zmieni i wtedy nie będzie już tak różowo. Zamiast tego, co czynisz obecnie, powinieneś uderzyć się w pierś i przyjąć do wiadomości kilka nieprzyjemnych faktów. Tymczasem wybierasz o wiele gorszą alternatywę. A szkoda.

                    Comment

                    • skitof
                      Senior
                      • 11-2007
                      • 2478

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika fidoangel Wyświetlenie odpowiedzi
                      Szkoda Tomaszku, szkoda, ale też i nie bardzo się dziwię...

                      W zasadzie żadna z osób, które przekuły pasję związaną z piwem w biznes lub zamierzają to zrobić, nie wypowiadają się na tym forum. Nawet jak kiedyś zaczęły to już tego nie robią. Nie piszą o tym co robią, jakie mają plany i takie tam.
                      Dziwne i zastanawiające.
                      Według mnie, ani dziwne, ani zastanawiające. Nie można być w tym samym środowisku konsumentem i producentem, krytykiem i piwowarem. Krytykę zostawmy konsumentom, a warzenie producentom. Dziwnym by było, gdyby trener reprezentacji Polski wchodził na jakieś forum i pytał się, których piłkarzy ma wystawić, albo czy kibice są zadowoleni z jego decyzji.

                      Comment

                      • becik
                        Senior
                        • 07-2002
                        • 14999

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika longmen Wyświetlenie odpowiedzi
                        Popieram Cię Kopyr.
                        Bardzo dobra decyzja - trzeba być honorowym człowiekiem, żeby taką podjąć.
                        Człowiek honoru nie postępuję tak jak Kopyr uciekając przed krytyką. Stare ale jare - "Prawdziwa cnota krytyk się nie boi". Człowiek honoru broni swojego honoru, a nie chowa głowę w piasek. Człowiek honoru posypie głowę piaskiem i powie - "tak dałem dupy"

                        Tak robią tchórze, słabi i "gupie" dzieci i tyle w temacie.

                        Mi "Sęp" smakował mimo tego, że nie był produktem końcowym, smakował na tyle, na ile inne próbowane piwa w browarach prosto z tanku, tam prawie wszystkie są super.
                        Piwowar jest Piwowarem wtedy gdy oddaje skończony produkt, Piwowar który oddaje niedoleżakowane piwo - "bo jest już smaczne" to nie Piwowar tylko piwowar domowy.
                        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                        Comment

                        • MaKr
                          Member
                          • 03-2012
                          • 34

                          #13
                          Nie dziwię się decyzji Kopyra, bo ilość pomyj wylana na niego i Sępa przekroczyła granice dobrego smaku. Przy okazji "butowania" Sępa i Kopyra oberwały wszystkie nowe i ciekawe inicjatywy piwne (Pinta, AleBrowar, Artezan). Czemu i komu to służy? Niestety Hejterstwo na browar.biz trzyma się mocno. "Uwielbiam" wątki ni(e)jakiego Krzysia - nieodżałowany król hejtingu. Browar.biz jest ciekawym forum, lecz odnoszę wrażenie, iż część użytkowników próbuje leczyć tu swoje kompleksy, a służą do tego inne fora.

                          Comment

                          • Komar_Pafnucy
                            Senior
                            • 08-2005
                            • 1114

                            #14
                            Z całym szacunkiem, myślę, że twoje obrażanie się na forum jest nieco niepoważne.

                            Poza tym, odnoszę wrażenie, że sugerujesz, jakoby jedynym sposobem wymiany poglądów tutaj, była pyskówka. Nie musisz się w nie wdawać. A przede wszystkim nie musisz wszystkich opinii o twoim piwie odbierać tak personalnie. Ba! Nie musisz się nawet do każdej odnosić.

                            Pamiętaj, że forum browar.biz to nie jest kilku hejterów tylko przeszło 47 tys. użytkowników (nie wiem ilu naprawdę aktywnych). Biorąc natomiast pod uwagę twoją liczbę postów, o której sam zresztą wspominasz, jesteś w pewnym stopniu, współodpowiedzialny za atmosferę tu panującą. Prawda?

                            Multitap Crawl
                            Multitap Crawl na Facebook

                            "Kilgore Trout napisał kiedyś opowiadanie w formie rozmowy między dwoma drożdżami.
                            Spożywając cukier i dusząc się we własnych ekskrementach dyskutowały nad celem życia."

                            Comment

                            • Krzysiu
                              Krzysiu
                              • 02-2001
                              • 14936

                              #15
                              Jeszcze nie umarłem. I w przeciwieństwie do ciebie sporo wniosłem w to forum.

                              PS. To było do MaKra.
                              Last edited by Krzysiu; 07-01-2013, 18:28.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎