Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Pożegnanie z browar.biz

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • pioterb4
    Senior
    • 05-2006
    • 4322

    #46
    Problem pojawia się, wtedy jak ktoś bez względu na wszystkie okoliczności oczekuje piwa za 5 zł i już!~Nie podaje recepty jak takie piwo stworzyć i spzredać z zyskiem, on takie chce i koniec! Mama ma kupić zabawkę i nie ma pierdolenia że w sakiewce zabrakło złotówek - Jasiu z trzeciej B przecież ma taką.
    Kupię za to sobie Rytira ze Svijan, który co prawda nie jest piwem z innej planety, ale po prostu mi smakuje. No i, po uwzględnieniu marży importera, jest od nieszczęsnego Sępa 3 razy tańszy.
    To fajne piwo, bez dwóch zdań. Tyle tylko że browar Svijany już dawno się zamortyzował. To jest browar który warzy rocznie przeszło 550 tyś hl. To jest ósmy najiększy zakład tego typu z Czeskiej Republiki. To nie jest dobry przykład dla Pinty, Alebrowaru itd

    Comment

    • Kefir87
      Member
      • 09-2010
      • 70

      #47
      Ale ja tu nie doradzam niczego Pincie, AleBrowarowi czy Widawie. Gdybym wiedział, jak robić ciekawe piwo i na tym zarobić, to sam bym to robił i nie dawał żadnych rad konkurencji.

      Ale nie wiem i dlatego płacę swoimi złotówkami tym ludziom, którzy wiedzą "jak takie piwo stworzyć i spzredać z zyskiem".

      Ja mówię tylko o tym, jak ja to widzę jako konsument. Mnie mało obchodzi, czy browar, z którego piję piwo, ma lat 5, czy 505. Mnie obchodzi smak piwa, jego "ciekawość", no i cena. Podświadomie układam sobie funkcję trzech zmiennych i wybieram to piwo, którego wartość jest największa.
      Posłusznie melduję, panie lejtnant - odpowiedział Szwejk z poczciwym uśmiechem - że podczas gdy czekałem na pociąg, spotkała mnie ta przygoda, że siedziałem przy stole i piłem jeden kufel piwa za drugim.
      http://kawairakija.wordpress.com O Bałkanach - powierzchownie i dogłębnie

      Comment

      • ART
        mAD'MINd
        • 02-2001
        • 23805

        #48
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pioterb4 Wyświetlenie odpowiedzi
        Tak to uczulenie. Albo coś mu się przywidziało. Najlepiej zamieść pod dywan...
        Jak wspomniałem, sprzątam raz dziennie jak się da. Jak Ci to za mało, dodajesz do ignorowanych daną osobę jak Ci się nie chce tyle czekać jak wrócę z pracy. Czy Twoje dwa zgłoszenia w ciągu 6,5 roku zostały zignorowane? Nie.
        Last edited by ART; 07-01-2013, 22:39.
        - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
        - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
        - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

        Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

        Comment

        • Robert13
          Senior
          • 04-2010
          • 899

          #49
          ...skąd może pochodzić diacetyl w naszym piwie
          Nieco poza tematem, ale ...
          1. jakoś nie mogę uwierzyć, że powstał on w wyniku skrócenia o jeden lub dwa dni f.burzliwej, przyczyny szukałbym gdzie indziej
          2. opisywana jego zmniejszona wyczuwalność w piwie o temp.18 st.C., a ogólnie lepszy odbiór tego piwa o takiej temperaturze aniżeli podanego 'w przepisowej' (czyli pisanej palcem na wodzie) tylko potwierdza moje spostrzeżenia, że 14-15 st.C to idealna temperatura, zaś spożywanie piwa o temperaturze 8-12 st.C nie jest ani zdrowe, ani przyjemne
          Last edited by Robert13; 07-01-2013, 22:53.

          Comment

          • VanPurRz
            Senior
            • 09-2008
            • 4229

            #50
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pioterb4 Wyświetlenie odpowiedzi
            Problem pojawia się, wtedy jak ktoś bez względu na wszystkie okoliczności oczekuje piwa za 5 zł i już!~Nie podaje recepty jak takie piwo stworzyć i spzredać z zyskiem, on takie chce i koniec! Mama ma kupić zabawkę i nie ma pierdolenia że w sakiewce zabrakło złotówek - Jasiu z trzeciej B przecież ma taką.

            To fajne piwo, bez dwóch zdań. Tyle tylko że browar Svijany już dawno się zamortyzował. To jest browar który warzy rocznie przeszło 550 tyś hl. To jest ósmy najiększy zakład tego typu z Czeskiej Republiki. To nie jest dobry przykład dla Pinty, Alebrowaru itd
            Dla mnie sprzedawanie (i pozycjonowanie jako wysokie premium) piwa które nie jest jeszcze gotowe (czyli nie miało odpowiednio długiego czasu leżakowania) jest po prostu oszustwem wobec klienta który zapłacił dużo za niepełnowartościowy produkt. Pamiętacie ile razy czepialiśmy sie np.: BrowArmii czy parę razy Bierhalle właśnie za to. Za sprzedaż piw młodych. Za pogoń za kasą za wszelką cenę, cenę jakości produktu przy zachowaniu wysokiej ceny? Dlaczego kopyr czy ktokolwiek inny miałby być oceniany inaczej?
            "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

            Comment

            • adamsky
              Member
              • 01-2013
              • 51

              #51
              Jeśli porównywać ceny Sępa, to za punkt odniesienia trzeba brać jednak AIPA z innych rodzimych browarów kontraktowych. Nie mamy prawa wymagać żeby Sęp szedł po tyle co lagery.

              Comment

              • ART
                mAD'MINd
                • 02-2001
                • 23805

                #52
                Proszę sobie darować kolejną dyskusję o cenach.
                - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                Comment

                • Cez
                  Senior
                  • 01-2003
                  • 1789

                  #53
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cez Wyświetlenie odpowiedzi
                  kopyrze (Tomaszu), po forumowiczu z tak długim stażem nie spodziewałem się takiego zachowania...
                  Wybrałeś drogę piwowara, nie drogę wybraną przez Boga, powinieneś odpierać krytykę i hejterstwo. Wróć do krnąbrnych głów browar.biz
                  Masz stare niepotrzebne rzeczy, to napisz.

                  Comment

                  • iron
                    Senior
                    • 08-2002
                    • 6703

                    #54
                    O kutwa, mam chyba dość.
                    Nie przeczę lubię prowokować itp, ale wszystko ma swoje granice.
                    To co było napisane mniej więcej na objętości ostatniej strony zbliza się do przepychanek na scenie politycznej - obu parti na P, obu na S, jednej na R i paru (chyba przesadziłem z ilością) innych niewartych wymieniania liter...

                    Jak cytujecie to róbcie to dokładnie, jak kogoś o coś oskarżacie, to miejcie odwagę napisać kogo, a jak coś sugerujecie, to od a do z, a nie na zasadzie, coś wiem, ale za duzo nie powiem.

                    Emocje nie są złe, ale nie tłumaczą bylejakości...

                    P.S. A już się zastanawiałem, czy nie przesadziłem w krytyce Kopyra
                    P.S. 2 Art - podziwiam Twoją cierpliwość, ja po ostatniej kanonadzie ostatnich parunastu postów (przepraszam autorów tych wyważonych, ale nie mam sił ich teraz wyłuskać) pier...lnął bym to wszystko w pi..du...
                    P.S. 3 W powyższych uwagach nie chodziło mi o dyskusję o cenach - ona była najmniej dojmująca...
                    Last edited by iron; 08-01-2013, 00:36.
                    bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
                    Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
                    Rock, Honor, Ojczyzna

                    Comment

                    • Krzysiu
                      Krzysiu
                      • 02-2001
                      • 14936

                      #55
                      To jest rewolucja - ze wszystkimi jej skutkami, aż do rozstrzeliwania wrogów ludu włącznie. Jest rewolucja, muszą być trupy.

                      Comment

                      • danhaj
                        Senior
                        • 04-2010
                        • 619

                        #56
                        Myslalem, że kopyr z dystansem traktuje to co piszą na bizie, ale chyba go to w końcu w swej przesadzonej skali zabolało. Trudno się dziwić.

                        Krzysiu napisał był, że forum nie straci na nieobecności Tomasza. Według mnie straci, bo to akurat był człowiek, który wiele wnosił dobrego w to forum, mając wiedzę i doświadczęnie. Biz zamienia się powoli w pyskownicę i tym bardziej przykro patrzeć na ludzi z wieloletnim stażem, którzy dają się wciągać w te jałowe dyskusje, nie patrafiący wyrazić swojego zdania i odpuścić dalszego podgrzewania atmosfery.

                        W sumie coś jest takiego w naturze ludzkiej, że jak się atakuje w stadzie, to wyłącza się refleksyjna empatia, i jak zwykle to "hejterostwo" forum, bylo wspominane z pewnym przymrużeniem oka, to teraz objawiło sie z pełną okazałością i odsłoniło watachy inkwizytorów z myszką w dłoni...
                        Last edited by danhaj; 08-01-2013, 03:20.
                        Wycieczki do czeskich browarów (z Krakowa)

                        www.czechforum.pl

                        Comment

                        • Rzeszowiak
                          Piwny Radykał
                          • 04-2009
                          • 1596

                          #57
                          Jakoś tych wyrzutów sumienia nie zauważyłem w wątkach o Amberze, Edi-m, Korebie, Antidotum. Może ktoś z Ambera też powinien obrazić się na forum? Wtedy Żywe by miało szansę na tytuł piwa roku 2012.

                          Nawiasem mówiąc, Kopyr często krytykował inne piwa/browary etc., teraz krytyka spadła na niego - obraził się. Pomijając już fakt, że nie zawsze ma ona dopuszczalną formę, jest to jednak forum dyskusyjne a nie służące wyłącznie do oklaskiwania się. Przerabiane to było przy okazji wątku Artezana.

                          Comment

                          • Marusia
                            Senior
                            • 02-2001
                            • 20211

                            #58
                            No cóż, Panowie, muszę przyznać - potraficie zarżnąć każdy temat. Niniejszym go zamykam, bo wywalanie postów do kolejnego tematu namnoży dalszego bicia piany.
                            www.warsztatpiwowarski.pl
                            www.festiwaldobregopiwa.pl

                            www.wrowar.com.pl



                            Comment

                            Przetwarzanie...
                            X
                            😀
                            🥰
                            🤢
                            😎
                            😡
                            👍
                            👎