Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Chciałem zapłacić cło ...

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kangurpl
    Senior
    • 03-2002
    • 2660

    Chciałem zapłacić cło ...

    Chciałem uczciwie przywieźć trochę piwa z Berlina (właśnie jest tam festiwal piwny) i zapłacic cło za nadwyżkę ponad 5 l.
    O mało co zostałbym przestępcą celnym, nie ma legalnie takiej mozliwości
    Jak powszechnie wiadomo w tzw bagażu podróżnego można przywieźć bez cła do 5 litrów piwa.
    Rozumowałem tak: skoro bez cła można przywieźć 5 l. to ja wezmę wiecej i zgłoszę chęć zapłacenia cła za nadwyzkę.
    Niestety ponad 5 l. mógłbym przewieźć tylko jako firma, osoba prywatna nie ma takiej mozliwości.
    Każda inna ilość jest traktowana jako ilość handlowa i klient jest zawracany z granicy.
    W informacji celnej w Szczecinie facet nawet był przychylny i wykazywał chęć wspólpracy (dzwonił nawet na granicę z pytaniem czy z okazji festiwalu przepuszcza mnie wyjatkowo...)
    nic z tego (za 1..2 butelki nikt nie bedzie robił problemu ale więcej to --> zawracać ...)

    Trochę sie rozpisałem bo trafia mnie ...
    200 browarów na festiwalu i 5 litrów do bagażnika, toż to tylko 10 flaszek
    Świat należy do młodzieży, młody robi - stary leży.
    "W niebie nie ma piwa, więc pijmy je tutaj."

    "denerwować się - mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych"
  • gul_gul
    Premium Member
    • 02-2001
    • 359

    #2
    Nie skomentuję, bo nie ma sensu komentować urzędniczej głupoty, ale co w takim razie zrobiłeś z tą nadwyżką?

    Comment

    • jerzy
      piwoholik
      • 10-2001
      • 4705

      #3
      Cóż, chyba z powodu wszechobecnej niestety w Polsce głupoty musisz zostać "mrówką": 3 osoby, jedna pilnuje zapasów przed granicą, druga za, a trzecia chodzi. Ewentualnie wersja z 2 osobami i samochodem.

      No a jak w końcu któryś celnik przyuważy, to może tylko zażądać deklaracji wwiezienia alkoholu - i wtedy koniec noszenia. Ale "ukarać" w żaden inny sposób raczej nie może, tylko trzeba wypierać się tego noszenia. A po konieczności złożenia takiej deklaracji można zrobić zmianę "nosiciela"
      browerzysta, abstynent i nałogowy piwoholik c[]

      Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham piwo :]

      Comment

      • kangurpl
        Senior
        • 03-2002
        • 2660

        #4
        gul_gul napisal/a
        Nie skomentuję, bo nie ma sensu komentować urzędniczej głupoty, ale co w takim razie zrobiłeś z tą nadwyżką?
        Jeszcze nie byłem, właśnie wyjeżdzam.
        Świat należy do młodzieży, młody robi - stary leży.
        "W niebie nie ma piwa, więc pijmy je tutaj."

        "denerwować się - mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych"

        Comment

        • pulas
          Senior
          • 08-2001
          • 965

          #5
          Po raz kolejny przekonuję się, że w naszym państwie życ zgodnie z prawem się nie da. Bzdurne przepisy zmuszają do łamania prawa. Jakieś chore fobie urzędników utrudniają normalne życie.

          Tak na marginesie to przewiezienie 10l piwa przez granicę nie jest problemem (o ile tego nie zgłosisz albo celnik nie "przewiska" twojego samochodu). Mój znajomy systematycznie co kilka tygodni przywozi skrzyneczkę piwa z Niemiec do naszej kochanej Ojczyzny. Oczywiście nielegalnie
          pułaś
          ---------------------------------
          "(...)W kącikach flechtów wieczór już
          Lśni jak porzeczka krwawa
          Ukradkiem z rdzy wycieram nóż
          I między bajki wkładam"

          Comment

          • kangurpl
            Senior
            • 03-2002
            • 2660

            #6
            Masz rację, mozna przewieźć cały bagażnik piwa jak się ma szczęście.
            Właśnie wróciłem, nikt się nawet nie zapytał "co pan wiezie?"
            Świat należy do młodzieży, młody robi - stary leży.
            "W niebie nie ma piwa, więc pijmy je tutaj."

            "denerwować się - mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych"

            Comment

            • ART
              mAD'MINd
              • 02-2001
              • 23799

              #7
              wracając z Bierlina miałem z 5 litrów na plecach, ze 3 w żołądku i drugie tyle w pęcherzu... niekt nie sprawdził
              - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
              - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
              - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

              Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

              Comment

              • adam16
                Senior
                • 02-2001
                • 9865

                #8
                Zawsze wydawało mi się i tak to sobie interpretowałem, że jak będę chciał uczciwie przewieźć większą ilość piwa, to zapłacę cło i tyle. Jestem nieco zaskoczony, że tak nie można.
                Czy każda firma może w takim razie przewozić większe ilości piwa, płacąc cło, czy tu też są jakieś ograniczenia. Bo jak nie, to może zarejestrujemy sobie firmę...
                Last edited by adam16; 17-08-2002, 16:51.
                Browar Hajduki.
                adam16@browar.biz
                Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

                Comment

                • And69
                  Senior
                  • 06-2002
                  • 1487

                  #9
                  Z moich informacji wynika że musi to być firma która ma zezwolenie na import alkoholu , stosowne koncesje itd ...
                  Dowiadywałem się tego jak mi celnicy wygarneli z samochodu z 15 l alkoholu .

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎