Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Bergquell-Brauerei Löbau, Lausitzer Porter

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Kudłaty
    Senior
    • 09-2001
    • 1972

    Bergquell-Brauerei Löbau, Lausitzer Porter

    Ciemne piwko, mała pianka ale gęsta bardzo słodkie.
    Butelka 0.5l typu czeskiego. Zawartoćć alk 4.4% vol.

    Warto spróbować.

    Kapsle z tych piw można zobaczyć na mojej stronie
  • Andi
    Senior
    • 07-2001
    • 1915

    #2
    Bergquell-Brauerei Löbau
    Weststrasse 07
    02708 Löbau
    Porter schwarzes czyli czarny.
    Piana srednio obfita i krötko sie utrzymujaca.Kolor prawie czarny-pod swiatlo widac ze ciemno brazowy.
    Smak slodkawy jak by ciemne bezalkocholowe piwadopiero pözniej wyczuwalna goryczka.
    Jak na möj smak calkiem inny Porter jakie mi sa do tej pory znane
    Attached Files
    Kolekcja i wymiana kapsli piwnych

    http://www.andreas-kronkorken.de

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      #3
      Piana brudno-beżowa na początku gęsta póxniej zostaje tylko cieniutki kozuszek, barwa brunatno-rubinowa, nieprzejrzyste, jak na portera za bardzo chmielowy bukiet zlekką słodową nutką. W smaku doskonale, goryczka doskonale skomponowana ze słodowo-karmelowo-przypalaną nutką. W smaku jest dodatkowo element nadający specyficzny posmak, jednak nie mogę go w nijak rozszyfrować.
      Ogólnie bardzo dobry lekki porter, napewno nie jest to porter bałtycki.
      Podziękowania dla Andiego za mozliwość degustacji
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      • Marusia
        Senior
        • 02-2001
        • 20211

        #4
        Ja tak czytam ten opis Becika i dochodzę do wniosku, że piłam właśnie jakieś zupełnie inne piwo niż on.
        Goryczka? Chyba w wyobraźni.
        Przypalana nutka? Ja czuję tylko cukier.
        Chmielowe? Nie mój egzemplarz.
        W dodatku wręcz nieprzyjemny zapach - a piwo absolutnie nie zepsute.
        W smaku dominuje cukier, płaskie, totalnie bez charakteru.
        www.warsztatpiwowarski.pl
        www.festiwaldobregopiwa.pl

        www.wrowar.com.pl



        Comment

        • CarlBerg
          Senior
          • 09-2003
          • 968

          #5
          Muszę potwierdzić słowa Marusi - największa (i jedyna) mina, jaką przywiozłem z wakacji z Niemiec. W skrócie pisząc - słodka czarna woda, żadnego smaku chmielu, zadnych subtelnych nut. Sączyłem bez przyjemności i nie zdołałem się zmusić do wypicia całości. Nie polecam.
          Piwo łączy ludzi, lecz poglądy na jego temat ich dzielą ....
          Wiejski Browar Domowy "Garns 'n' Roses"

          Comment

          • yendras
            Senior
            • 12-2001
            • 2052

            #6
            "Lausitzer Porter" ma tyle wspólnego z porterem, co "Belfast" z Belfastem. Wodniste i niemiłosiernie słodkie. Bliżej mu do kiepskiego piwa karmelkowego niż chociażby uczciwie uwarzonego schwarzbiera. Nie wierzę, że ma więcej niż 10 Blg ekstraktu.
            Browar w Loebau warzy jeszcze "Strong Portera" o mocy 7,5% - do obejrzenia na ich stronie.

            Comment

            • Pogoniarz
              † 1971-2015 Piwosz w Raju
              • 02-2003
              • 7971

              #7
              Dziś zakupione i wypite u sąsiadów zza zachodniej granicy.
              Piana tak chwilowa,że w naszych rodzimych pilsach czasem dłużej się utrzymuje.Barwa praktycznie czarna .Słodkie jak diabli,jedno maksymalnie mozna wypić ,dobrze jest nagazowane.Takie dziwne,pije się jak colę.Ot wypić można ,ale w sumie lepiej dać z 10 euro centów więcej i kupić jakieś treściwsze piwo
              Last edited by Pogoniarz; 01-03-2005, 19:50.


              Prawie jak Piwo
              SZCZECIN

              Comment

              • piwowar2
                Senior
                • 11-2001
                • 588

                #8
                O ile sie nie myle, to jest to tzw. Brauspezialität z zawartoscia cukru, a nie piwo. Czy ktos to moze sprawdzic na butelce?

                Comment

                • Aldach
                  Senior
                  • 07-2003
                  • 1269

                  #9
                  Nic szczególnego. Ciemno wiśniowe pod światło, z gruboziarnistą, szybko opadającą pianą, o nikłym zapachu, słodkie piwo. Mimo nazwy bardziej przypomina gorszą wersję Diamenta z Zabrza niż znane mi portery. W markecie w Ahlbeck kosztuje 0.65 euro.

                  Comment

                  • Dreamer
                    Senior
                    • 05-2003
                    • 1576

                    #10
                    zaw. alk. 4,4% ( ), but. 0,5 l
                    przywiezione z Niemiec

                    Na etykiecie czytam: PORTER, a sprawdzam zawartość alkoholu: 4,4%. Na etykiecie czytam: SCHWARZES (czarny) a piwo ledwo kawowe. Kolejny napis na kontrze: "jeden z najstarszych porterów niemieckich" (ponoć warzony od 1895 r.), a daleko mu choćby do zwykłego, czeskiego tmavego.
                    Kolor - ciemnobrązowy, ewentualnie kawowy, ale nie czarny;
                    piana - początkowo gęsta, kremowa i wysoka, dość szybko spada do drobnego kożuszka;
                    nasycenie - wysokie i orzeźwiające (jak w coli);
                    zapach - jakiś taki kwaskowo-rozwodniono-słodowy;
                    smak - mający się nijak do któregokolwiek znanego mi portera: taki pozbawiony treści i aromatu lekki ciemniak, mocno dosłodzony (cukier aż mdli) i zapruszony jakimś sztucznym kwaskiem (żeby ten cukier nie zemdlił do końca); pomimo zawartości alkoholu mnie smak kojarzy się z naszym Karmi (bo nawet nie z Czarnym z Fortuny), które przy tym Porterze to głębia smaków słodowych.
                    Etykieta jak na zdjęciu Andiego sprzed ponad 2 lat.

                    Oj, można się nabrać
                    Blog: Piwna Brytania

                    Comment

                    • sibarh
                      PremiumUżytkownik
                      • 01-2005
                      • 10384

                      #11
                      Oj, można się nabrać
                      Dlaczego zaraz nabrać Po prostu spróbowałeś kolejne dziwne inne piwo.
                      Piłem je jeszcze przed "wejściem" na forum. Też mi nie bardzo podeszło. Ale zaliczone i zanotowane.Ja wiele piw tak traktuje - zaliczone i nigdy więcej (chyba że przez przypadek zakupione (skleroza) lub dostałem w prezencie)
                      2800 nowe piwa opisałem na forum
                      Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
                      Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

                      Comment

                      • Dreamer
                        Senior
                        • 05-2003
                        • 1576

                        #12
                        Zdecydowanie masz rację, z tym, że kupując butelkę portera oczekujesz mniej więcej tego, co po porterze można się spodziewać (czasem w różnych odmianach, co nikomu nie przeszkadza). A tutaj - pełne zaskoczenie
                        Blog: Piwna Brytania

                        Comment

                        • sibarh
                          PremiumUżytkownik
                          • 01-2005
                          • 10384

                          #13
                          Mam przygotowany do spożycia łotewski porter....... o zawartości 0 % (bezalkoholowy) Ciekawe jakie bedę miał odczucia smakowe .Twój przynajmniej miał %.
                          Last edited by sibarh; 22-05-2014, 17:23.
                          2800 nowe piwa opisałem na forum
                          Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
                          Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

                          Comment

                          • e-prezes
                            Senior
                            • 05-2002
                            • 19167

                            #14
                            porter to nie tylko typ bałtycki i degustując trzeba mieć to na względzie.

                            Comment

                            • naczelnik
                              Senior
                              • 08-2003
                              • 1884

                              #15
                              Moi poprzednicy w ogole "nie slodza". To piwo jest -chcialoby sie napisac- kur....slodkie.
                              Piana -"sekundowa", kolor kolki, nagazowanie slabsze niz w kolce(a do tego chyba trzeba by to piwo porownac). Zapach wody z cukrem. Smak j.w.

                              Zlapalem to piwo do reki, bo przyciagnal mnie napis "porter".Teraz wiem, ze powinienem wziac jedno zamiast dwoch. Z jedna butelka "walczylem" 3 godziny.Takie podchody uskutecznialem sobie... 0.5l wody, z kilogramem cukru chyba. Stanowczo odradzam; nawet wielbicieli piw slodkich jest w stanie odepchnac.
                              Popieram domowe browary!

                              Polakom gratulujemy naczelnika

                              Zamykam browar.
                              Nie mogę robić tak skandalicznie dobrego piwa.

                              gratulacje wstrzymane:Pogratuluj bolcowi

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎