Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Berliner Kindl, Märkischer Landmann

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • yendras
    Senior
    • 12-2001
    • 2052

    Berliner Kindl, Märkischer Landmann

    Märkischer Landmann
    Schwarzbier
    alk. 4,9 % obj.
    Berliner Kindl Brauerei AG, Berlin / Potsdam
    puszka 0,5 l

    Piana lekko beżowa, na początku bardzo mocna, ale szybko siada. Kolor bardzo ciemny, pod światło ciemnoczerwony. Smak delikatny z lekkim słodkawym akcentem.

    To jest właśnie taki ciemniak, jak lubię
    Ocena: 4 (może nawet powinna być wyższa, ale nie mogę pozbyć się wrażenia, że köstritzer smakował mi bardziej)
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23799

    #2
    zakupione w drodze z Berlina do Szczecina w przydworcowym sklepiku w Angermünde

    but. zwrotna 0,5l NRW

    przyjemny łagodny zapaszek zmieszanego podpieczonego ciemnego słodu z subtelną dozą owocowości [5]
    piana ładna ale nader nietrwała [3]
    drobnego gazu zanotowałem w ilości wystarczającej [3]
    kolor atrakcyjny, bardzo ciemny z pięknie połyskującą czerwienią w dobrym świetle [5]
    konsystencja generalnie dość wodnista, mało wydatna goryczka, za to więcej przypalanych akcentów, ale bez jakiś odskoków, odrobinkę słone. [3,5]

    suma sumarum niezły ciemny lager [3,85]
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

    Comment

    • ART
      mAD'MINd
      • 02-2001
      • 23799

      #3
      zdjęcie: http://www.browar.biz/galeria.php?id=389
      - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
      - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
      - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

      Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

      Comment

      • Piecia
        Senior
        • 02-2002
        • 3307

        #4
        Nabyte na stacji benzynowej koło Cottbuz za 1 €
        Kolor czarny,pod światło brązowoczerwony, ładny; piana pęcherzykowata znikła ekspresowo nie pozostawiając żadnych śladów, gazu nie za wiele, ciut za mało; zapach palonego słodu z nutkami karmelowymi, smak pełny, dobry również palony z lekką nutką owocową
        stawiam 4 -
        Last edited by Piecia; 04-09-2003, 16:19.
        Koniec i bomba,
        Kto nie pije ten trąba !!!
        __________________________
        piję bo lubię!

        Comment

        • Piwofil
          Senior
          • 01-2002
          • 907

          #5
          Piłem to na wakacjach, całkiem dobre piwo, piana rzeczywiście nie była najlepsza, co do smaku to takie troszkę słodkie, nawet za mocno jak dla mnie, ale ogólnie miłe. Ciekawe piwo, ale po kolejnym ciemnym stwierdzam że jednak goryczkowate pilsy bardziej mi smakują.
          www.plhaft.prv.plPiwo to to co powoduje radość w moim życiu, napędza mnie do działania i jest moją motywacją. Jedynie kobiety są lepsze od niego :DD

          Comment

          • Borysko
            Senior
            • 02-2004
            • 1144

            #6
            Kolejny ciemny pils przywieziony z Berlińskiej wycieczki. Kosztował 0,59 Eur + kaucja.
            Po nalaniu tworzy się ładna, powoli opadająca pianka. Zapach raczej słaby, ciemny karmel i chyba chmiel.
            W smaku wyraźna paloność, ale w wydaniu przyjemnym, nie ostrym. Do tego słodowość, jak skórka dobrze wypieczonego chleba. Pozostawia długi kawowo słodowy posmak. Wrażenie pełności smaku pomiędzy lekkim a średnim.
            Ładna etykietka, drukowany kapsel - dobry średni poziom.
            Porównując do pitego dwa dni temu ciemniaka z browaru Oettinger, stwierdzam, że tamten był lżejszy i bardziej wytrawny, lepszy do gaszenia pragnienia. Natomiast Landmann nieco lepiej nadaje się do sączenia wieczorkiem w domu. Smaczny ciemny pilsik.

            Comment

            • Dreamer
              Senior
              • 05-2003
              • 1576

              #7
              zaw. alk. 4,9%, but. 0,5 l (NRW)
              przywiezione z Niemiec

              Czarne piwo (schwarzbier) wprowadzone przez browar Berliner Kindl na rynek w 1995 r. w czasie, kiedy czarne piwa zdobywały swoją popularność. Wzrost popularności czarnych piw na terenie b.NRD był nierozerwalnie związany z upadkiem muru berlińskiego.
              Zapach - palonego słodu, intensywny;
              kolor - ciemnobrązowy, jedynie pod światło widoczne przytłumione brunatne rozbłyski;
              piana - wysoka i bardzo gęsta, drobnoziarnista w kolorze i konsystencji kremowej, apetycznie stoutowo się "wysyca" i przez długi czas tworzy grube placki;
              smak - od samego początku stoutowy, wytrawno-cierpkawy smak palonego słodu z kwaskowatymi nutami kawy; w zakończeniu lekko słodkawy karmelowy posmak i goryczka chmielowa;
              wysycenie - delikatne, niezbyt intensywne, takie jakie powinno być.

              Bardzo dobry, aromatyczny schwarzbier z bogatym (nawet jak na czarne piwo) bukietem słodowo-kawowym. Godny polecenia.
              Blog: Piwna Brytania

              Comment

              • lzkamil
                kierowca bombowca
                • 01-2003
                • 3611

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Borysko
                Kolejny ciemny pils
                raczej lager

                Kupione na niemieckiej autostradzie, alk. 4.9%, O.G. (ciężar właściwy) 1044-1049 (jakieś 11-11.5% czy coś koło tego?), puszka 0.5 l, cena 1€.
                Kolor ciemnobrązowy, niewielkie nasycenie, piana niezła po nalaniu ale niezbyt trwała. Zapach wyraźny, koźlakowy - karmel, palony słód, owoce, trochę chmielu. Smak może niezbyt gęsty ale całkiem złożony - karmelowy, owocowy, słodkawy z lekką goryczką, kawowy, trochę colowy. Trochę mi przypomina heńkowego Oud Bruina którego piłem przed nim.
                Marudzę że mało treściwe, ale to pewnie dlatego że ostatnio się za dużo koźlaków opiłem
                Last edited by lzkamil; 04-01-2006, 23:37.
                Lepszy jabol pod okapem
                niż GŻ, CP i KP !


                Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

                Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

                Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

                Comment

                • lzkamil
                  kierowca bombowca
                  • 01-2003
                  • 3611

                  #9
                  Pojawił się w wersji butelkowej w łódzkim Zofmarze. Równie dobry jak poprzednio.
                  Attached Files
                  Lepszy jabol pod okapem
                  niż GŻ, CP i KP !


                  Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

                  Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

                  Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

                  Comment

                  • Borysko
                    Senior
                    • 02-2004
                    • 1144

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika lzkamil Wyświetlenie odpowiedzi
                    raczej lager
                    Słuszna racja, jak mawiają starzy Indianie.

                    Comment

                    • kenny
                      Senior
                      • 04-2009
                      • 712

                      #11
                      Barwa: Czarna.
                      Piana: Słaba.
                      Zapach: Jak ciemny ekstrakt słodowy.
                      Smak: Skórka od chleba i to mocno spieczona, lekki posmak pumpernikla, lekko kwaskowe, nuty palone dość wyraźne, na koniec palono-ziołowa goryczka, średnia.
                      Wysycenie: Niskie.
                      Opakowanie: Nudy, wygląda chyba tak samo jak na fotce z 2008 roku.
                      Uwagi: Nawet niezłe, z pitych ostatnio niemieckich piw dostępnych w marketach chyba najlepsze. Wytrawne, dość goryczkowe, wyraźne palone i opiekane posmaki. Warto spróbować, szczególnie za te 70-80 centów.
                      Last edited by kenny; 09-11-2015, 23:08. Powód: stylistyka

                      Comment

                      • darekd
                        PremiumUżytkownik
                        • 02-2003
                        • 12202

                        #12
                        Berliński browar Berliner-Kindl-Schultheiss-Brauerei, część grupy Radeberger, która należy do Dr. Oetkera.

                        Nadal 4,9% alk.

                        Aromat - słodowy, umiarkowanie palony
                        Piana - średnia/umiarkowanie wysoka, umiarkowana trwałość z długą koronką
                        Barwa - prawie czarny bardzo ciemny brąz, pod światło bardzo ciemny wiśniowy
                        Wysycenie - umiarkowane w kierunku łagodnego, ale musujące
                        Smak - ciemne słody, łagodna paloność, delikatna palona goryczka z dłuższym finiszem. Znikome nuty karmelu i coli
                        Treściwość - dość pełne

                        Miękkie w odbiorze, tony palonych słodów stosunkowo delikatne, ale całość nadal poprawna, łatwo się pije.

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kenny Wyświetlenie odpowiedzi
                        Opakowanie: Nudy, wygląda chyba tak samo jak na fotce z 2008 roku.
                        Mi się podoba. Piwo trochę zapomniane przez ich marketing (na ich internecie nie znalazłem)


                        Comment

                        • darekd
                          PremiumUżytkownik
                          • 02-2003
                          • 12202

                          #13
                          Eta chyba bez zmian przez lata: Click image for larger version

Name:	P1100270.JPG
Views:	60
Size:	25,1 KB
ID:	2323659

                          Comment

                          Przetwarzanie...
                          X
                          😀
                          🥰
                          🤢
                          😎
                          😡
                          👍
                          👎