Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Składniki potrzebne do piwa... [Łódź]

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • VIPERo
    Gość
    • 01-2003
    • 1

    Składniki potrzebne do piwa... [Łódź]

    Witam serdecznie wszystkich piwoszy.

    To mój pierwszy post na tym forum, przeczytałem już sporo o tym co tu piszecie i przyznam się szczerze, że nie trzeba było długo czekać żebym zdecydował się spróbować własnych sił w tej dziedzinie.

    Moje pytanie jest skierowane raczej do ludzi z mojego regionu (Łódzkiego):
    Czy wie ktoś gdzie w Łodzi lub okolicach można kupić składniki tj. chmiel,drożdże,słód itp?
    Chodzi mi o konkretny adres lub choćby nazwę sklepu, wiem że ciężko jest je znaleźć ale może już ktoś kupował i ma jakieś miejsce zaopatrzenia w składniki na terenie Łodzi? Jakie są ceny tych składników?

    Aha i jeszcze jedno, czy mozna zamiast wiadra lub podobnego zbiornika dopuszczonego do kontaktu z zywnością uzyć po prostu gąsiora lub balona na wino z rurką fermentacyjną?

    Proszę o pomoc, pozdrawiam wszystkich!!!
  • Slawo
    Junior
    • 10-2002
    • 3

    #2
    Witam!

    Gotowca możesz nabyć w Biowinie Łódź ul. Nawrot 87 tel. 42/6744168.
    Sprzedaż sprzętu i surowców dla piwowarów domowych prowadzi również w Łodzi - Pub Peron 6 ul. Piotrkowska 6 (tel. 042/6398019).

    Comment

    • Slawo
      Junior
      • 10-2002
      • 3

      #3
      Balon na wino nie jest złym rozwiązaniem. Problem jest z myciem, zresztą sam przekonasz się. Po pierwszej warce balonik myłem chyba godzinkę. Polecam pojemnik fermentacyjny ponieważ jest łatwy w obsłudze i szybko doprowadza się do stanu używalności.

      Comment

      • muciek
        Member
        • 06-2001
        • 50

        #4
        o składniki chyba najprościej w internetowym sklepie. Dostaniesz nie wychodząc z domu.

        Comment

        • Krzyś
          Junior
          • 10-2002
          • 27

          #5
          Sprzęt i gotowce w Biowinie są tańsze niż w Browamatorze. Jeśli jesteś z Łodzi i chce Ci się wyjść z domu to np. na gotowcu Coopers oszczędzisz 18 zł (pomijam koszty wysyłki). Peron 6 ma produkty Browamatora, więc zamawianie przez internet jest pod każdym względem bez sensu.
          Choćby piwo było z g---a, nic mu w smaku nie dorówna.
          CBDO

          Comment

          • Zdrój
            Senior
            • 05-2001
            • 284

            #6
            Będę zobowiązany VIPERo'wi, jeżeli odwiedzi Biowin (byle nie za późno, bo po 16 "sklepik" nieczynny) oraz Peron 6 i powiadomi zainteresowanych, gdzie jest ciekawszy wybór dla piwowarów domowych. Nie ma zmiłuj się. Bierzemy pod uwagę wszystkie kryteria, w tym ceny.

            Krzyś'u, warzysz ?
            Browamator Piwowar PINTA Festiwal Birofilia

            Comment

            • Krzyś
              Junior
              • 10-2002
              • 27

              #7
              Zrozumiałe Ziemku, że to boli jeśli ktoś handluje z powodzeniem tym samym towarem o wiele taniej. Konkurencja. Takie mamy czasy. Browamator oferuje gotowce Coopersa po 57,90 + koszty wysyłki. Ja jako stały klient w Biowinie mam to samo za 40 zł, a ktoś "z ulicy" za 42 zł. W peronie 6 są takie ceny jak w Browamatorze, ale bez kosztów wysyłki. Chętnie przeczytam logiczne argumenty przemawiające do Łodzian, aby zamawiali w internecie.
              Spróbuj na razie nie wyobrażać sobie jeszcze tego momentu, kiedy obniżycie ceny z korzyścią dla wszystkich.
              Co do warzenia to jutro rozleję moją 8 warkę sporządzoną z gotowca Coopersa (zapas z zeszłego roku za 36 zł) i czystego ekstraktu słodowego z Peronu 6 (czyli z Browamatora bez kosztów wysyłki).
              Zamierzam się przy tym świetnie bawić, czego Wszystkim życzę
              P.S.
              A może powołać Front Na Rzecz Tańszych Brewkitów. Kto się przyłącza?!
              Choćby piwo było z g---a, nic mu w smaku nie dorówna.
              CBDO

              Comment

              • Zdrój
                Senior
                • 05-2001
                • 284

                #8
                Polski brew-kit

                Dzięki Krzyś'u za odpowiedź, szkoda że dotyczyła prawie wyłącznie cen Coopersów.
                Kontynuując wątek tańszych bew-kitów - mamy wreszcie polski nachmielony ekstrakt słodowy (brew-kit) w puszce 1,8 kg.
                Wyprodukowany został wspólnie przez WES Sp. z o.o. i Browamatora.
                Polski brew-kit to produkt tej samej klasy co Muntons Klasa Connoisseurs (w Cabsyd lub Browamator po ok. 70 zł) i nieco wartościowszy od Coopersa (1,7 kg).
                Polski brew-kit 1,8 kg kosztuje 39,90, dla stałych Klietów zamawiających przez internet cena może spaść do 36 zł.
                Pozdrawiam
                Browamator Piwowar PINTA Festiwal Birofilia

                Comment

                • ART
                  mAD'MINd
                  • 02-2001
                  • 23799

                  #9
                  alph napisał:W łódzkim Praktikerze (w C.H. M1 przy Brzezińskiej) znalazłem ostatnio stoisko skierowane do początkujących piwowarów i winiarzy. W ofercie są australijskie gotowce (nie pamiętam czy Coopers czy Muntons) i trochę sprzętu: 10-15 l fermentory, kapsle, kapslownice, suszarki do butelek, wężyki, myjki itp. Butelki są ale tylko do wina. Całość raczej nastawiona na tych co warzą z gotowców (brak śrutownic, dużych garnków, termometrów itp).
                  Gotowiec średnio kosztuje 45 zł, sprzęt jest nieco droższy niż w Internecie (Peronie 6), ale do przeżycia.
                  informacja ta chwilę poleżała zapomniana przeze mnie. zainteresowanych przepraszam.
                  - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                  - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                  - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                  Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                  Comment

                  • alph
                    Senior
                    • 03-2003
                    • 195

                    #10
                    Może jestem d... a nie obserwator, ale w łódzkim Geant (na Widzewie) Nie znalazłem żadnych surowców do wyrobu piwa. Byłem tam w sobotę (12.07) Może wykupili, ale nic, śladu nawet. Może ktoś miał więcej szczęścia...
                    Przepraszamy...Podpis w trakcie tworzenia...

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎