Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Schorsch Bräu, Donner Bock / SchorschBock

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Piwowar
    Senior
    • 05-2001
    • 2543

    Schorsch Bräu, Donner Bock / SchorschBock

    Donner Bock

    Alc. 13 %
    Ekstr. 25 %

    Donner Bock to najnowsza kreacja niedawno powstałego browaru „Schorsch Bräu“ w bawarskim Gunzenhausen – Oberasbach.
    Nie na darmo etykieta informuje, że jest to jedno z najmocniejszych piw świata, bo działa naprawdę jak uderzenie gromu. Po dwóch łykach już mi się kręci w głowie, ale nie będę mięczakiem i myślę że to uderzenie przetrzymam. Od kilku tygodni obserwowałem w sklepach kamionkowe butelki, ale odstraszała mnie cena 6 Euro za ½ L piwa. Na szczęście są jeszcze w pracy prawdziwi przyjaciele i dzisiaj dostałem mojego Donner Bocka w prezencie. Mimo miękkich kolan i lekkich zawrotów głowy udało mi się zarejestrować parę wrażeń ogólnych.

    Kolor: brązowy, drożdże zbite, pływają w piwie niczym fusy w herbacie (widok niezbyt apetyczny)

    Piana: żółta, gruboperlista, szybko opadająca

    Zapach: mocno- słodowy, przechodzący w winny, ogólnie dosyć przyjemny

    Smak: bardzo słodkie z winnym aromatem, trochę mulące, wyczuwalna duża zawartość alkoholu i posmak drożdżowy, pochodzący chyba od drożdży górnej fermentacji.

    Konsystencja: oleista

    Podsumowanie: dobrze że sobie nie kupiłem, bo nie jest to piwo do picia ze smakiem. Jak na mój gust zbyt ciężkie, zbyt mocne i zbyt drogie.

    Jeżeli ktoś z forumowiczów jest zainteresowany i ma ochotę wydać 6 Euro, proszę zgłosić się do mnie na PW. Pierwsze 10 piw jestem skłonny wysłać na koszt własny.
    Attached Files
    Archiwum piwne

    Poznaj
    http://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
    Historię piwowarstwa w Brzegu i okolicachhttp://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
    Już dostępne! "Browary akcyjne Wrocławia"
  • lzkamil
    kierowca bombowca
    • 01-2003
    • 3611

    #2
    Znowu myślałem że będę pierwszy z tym piwem, a tu Piwowar mnie ubiegł, podobnie jak z Donner Weizen
    Tym razem przyszło mi wypić tą siekierkę samemu, rzeczywiście daje mocno w czapkę jak pisał przedpijca...
    Kupione tam gdzie Weizen, na stacji benzynowej w północnych Niemczech, cena ok. 6 E.
    Kolor ciemnobursztynowy, idealnie klarowne, całe drożdże musiały zostać na dnie. Piana większa niż w Weizenie, podczas nalewania robiła nadzieję na dłuższe życie ale opadła w tempie ekspresowym, nagazowanie niewielkie.
    Zapach winno-owocowy, silny, a przy tym solidnie słodowy, właściwie nie czuć spirytu.
    Smak przypomina Donner Weizena z tego browaru, winny, kwaskowaty, owocowy, słodowy, alkoholowy, może trochę mocniej wyczuwalny jęczmienny słód.
    Opakowanie jak na zdjęciu Piwowara.
    Dobre do spróbowania, ale jestem dla siebie pełen podziwu że wypiłem całą flaszkę tej siekiery... uprzednio zrobiwszy 2 piwa zwykłej mocy
    Lepszy jabol pod okapem
    niż GŻ, CP i KP !


    Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

    Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

    Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

    Comment

    • darekd
      PremiumUżytkownik
      • 02-2003
      • 12202

      #3
      Schorsch Bräu, SchorschBock 13%

      Jedno z lżejszych piw z tego browaru.
      Ekstrakt 25%
      Alk. 13 %




      Aromat - powidła śliwkowe, trochę ciastkowe, jakby lekki korzenny syrop, troszeczkę alkohol. Po dłuższym czasie po otwarciu i ogrzaniu piwo nabiera jeszcze krągłego aromatu
      Piana - skroma, szybko opada do drobnej wartewki, by po kilku minutach całkiem zniknąć
      Barwa - smolista, prawie czarna, nieprzejrzysta
      Wysycenie - lekko musujące, łagodne
      Smak - śliwkowe powidła z ciastem, suszone śliwki, figi, alkohol w smaku mało wyczuwalny, rozgrzewający, słodycz jest, ale nie męczy,
      Treściwość - gęste, ciężkie, ale nie męczy

      W smaku przypomina bardziej barley wine niż koźlaka. Bardzo przypomina mi pszeniczną 16% z tego browaru:



      Tu też jest w składzie słód pszeniczny. Zastanawiam się czy to górna czy dolna fermentacja. Tak jak wśród win są deserowe porta i madery, tak wśród piw piw taką rolę
      spełnia SchorschBock. Specyficzne i oryginalne są ich piwa, uwarzenie takiego produktu, które nie uderza alkoholem, to naprawdę kunszt mistrzowski.

      Comment

      • darekd
        PremiumUżytkownik
        • 02-2003
        • 12202

        #4
        Zdjęcie:
        Attached Files

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎