Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jan Długosz napisał ..

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kopernik
    Senior
    • 11-2002
    • 204

    Jan Długosz napisał ..

    "Ma jednak naród polski napój warzony z przenicy, chmielu i wody, po polsku piwem zwany. Ale nie ma nadeń lepszego dla pokrzepienia ciała. Jest nie tylko rozkoszą mieszkańców, lecz i cudzoziemców." Z tych pięknych czasów pozostał nam Haineken, Carlzberg ...
  • And69
    Senior
    • 06-2002
    • 1487

    #2
    I słownik ortograficzny (morda)

    Comment

    • Krzysiu
      Krzysiu
      • 02-2001
      • 14936

      #3
      Nie jest tak źle. Oprócz słownika ortograficznego jest jeszcze Lwówek Śl. i parę innych drobiazgów.

      Ale dręczy mnie jedno - w jakim celu zamieściłeś ten cytat?

      Comment

      • grzech
        Senior
        • 04-2001
        • 4592

        #4
        Oj, Krzysiu. To przecie takie proste. W tym temacie każdy może sobie zamieszczać ciekawe cytata wzięte z Długosza

        Comment

        • kopernik
          Senior
          • 11-2002
          • 204

          #5
          ale tylko z piwem w treści.

          Comment

          • Krzysiu
            Krzysiu
            • 02-2001
            • 14936

            #6
            Miejsce cytatów jest w "Twórczości", co łatwo sprawdzić, zaglądając do tego działu.

            Comment

            • kopernik
              Senior
              • 11-2002
              • 204

              #7
              Krzysiu napisał(a)
              Miejsce cytatów jest w "Twórczości", co łatwo sprawdzić, zaglądając do tego działu.
              W "Twórczości" też byś się czepiał, że coś jest nie tak. A cytat zamieściłem, bo w mało kto czyta Długosza, a takie opisy polskiego piwa często się nie trafiają.

              Comment

              • ppns
                Senior
                • 10-2002
                • 1737

                #8
                Widzisz Kopernik , wychodzi , że nie bywasz na spotkaniach forumowo-giełdowych. [ Patrz inny temat < Przy piwie > ] Trzeba było widziec Krzysia , gdy w Świdnicy zagajał spotkanie w salce za zapleczu. Jak mu się głos ze wzruszenia łamał , gdy witał nas wszystkich. Jak nie potrafił dobrać właściwych słów, aby wyrazić swą radość !! .

                Ja dopiero od Świdnicy należycie interpretuję jego komentarze.
                A w twórczości ja sam niedawno zamieściłem cytat z Wańkowicza z reportażu-pamiętnika po wyprawie do Prus Wschodnich , i nikt się mnie nie czepiał.
                piwoppns@wp.pl

                Comment

                • Krzysiu
                  Krzysiu
                  • 02-2001
                  • 14936

                  #9
                  kopernik napisał(a)
                  W "Twórczości" też byś się czepiał, że coś jest nie tak. A cytat zamieściłem, bo w mało kto czyta Długosza, a takie opisy polskiego piwa często się nie trafiają.
                  Ten cytat jest we WSZYSTKICH polskojęzycznych książkach, w których jest choć trochę o historii piwowarstwa w Polsce.

                  Skąd wiesz, że też bym się czepił? Wiesz lepiej ode mnie?

                  Comment

                  • ART
                    mAD'MINd
                    • 02-2001
                    • 23799

                    #10
                    ppns napisał(a)
                    Widzisz Kopernik , wychodzi , że nie bywasz na spotkaniach forumowo-giełdowych. [ Patrz inny temat < Przy piwie > ] Trzeba było widziec Krzysia , gdy w Świdnicy zagajał spotkanie w salce za zapleczu. Jak mu się głos ze wzruszenia łamał , gdy witał nas wszystkich. Jak nie potrafił dobrać właściwych słów, aby wyrazić swą radość !! .
                    ta Świdnica była w Świebodzicach
                    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                    Comment

                    • ppns
                      Senior
                      • 10-2002
                      • 1737

                      #11
                      To z rozpędu , bo myślami byłem już przy przyszłorocznej giełdzie , a Prezes przecież anonsował , że za rok będzie giełda w Świdnicy.
                      piwoppns@wp.pl

                      Comment

                      Przetwarzanie...
                      X
                      😀
                      🥰
                      🤢
                      😎
                      😡
                      👍
                      👎