Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Austria, Salzburg

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • totti
    Junior
    • 04-2002
    • 1

    Austria, Salzburg

    Yo !!!!!!! :]
    jade do Salzburga i bardzo chcialbym wiedziec czym dyszy to miasto -jaki rodzaj piwa jest tam najbardziej popularny itd
    jak coś wiecie !!!!!to bardzo proszę o podzielenie sie Waszą wiedzą tajemną :]
  • grzech
    Senior
    • 04-2001
    • 4592

    #2
    Powitać nowego Forumowicza! Ale co Pan (Pani) taki tajemniczy (tajemnicza) ?

    Tego typu pytania proszę umieszczać w dziale Piwo-Gdzie, w temacie: Szukam miejsca.

    Proponuję zacząć od: http://members.vienna.at/bierfuehrer/ . Jest tam kilka knajp z Salzburga.

    Comment

    • Piwowar
      Senior
      • 05-2001
      • 2543

      #3
      Wiele browarów się w tym pięknym mieście nie ostało. Warto jest zwiedzić browar klasztorny "Brauerei Kloster Mülln". Są tam olbrzymie hale, gdzie leje się piwo z wielkich drewnianych beczek. Samo piwo też jest warte grzechu, z tym że drogie.
      Innym ciekawym miejscem jest "Stiegels Brauerei". Piwo takie sobie, za to bardzo ciekawe muzeum w starej słodowni i malutki browarek w piwnicy, gdzie można się przyglądać produkcji.
      Niestety nie mogę podać adresów, bo byłem tam ostatni raz 5 lat temu i zapomniałem. Wiem że nie było tam trudno trafić, bo obydwa zakłady znajdują się niedaleko centrum i są wszystkim mieszkańcom dobrze znane.
      Archiwum piwne

      Poznaj
      http://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
      Historię piwowarstwa w Brzegu i okolicachhttp://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
      Już dostępne! "Browary akcyjne Wrocławia"

      Comment

      • celt_birofil
        † 2017 Piwosz w Raju
        • 09-2001
        • 4469

        #4
        Salzburg

        Inauguruję temat, choć w najważniejszym chyba miejscu Salzburga byłem z qmplem raptem godzinkę, w ramach tzw. czasu wolnego.

        Augustiner Brau Adres znany.
        Przechodzimy przez dłuuuugi korytarz z kilkoma kioskami serwującymi kulinaria oraz gadżety (m.in. kufel w cenie za 0.5 l i 0.3 l. - 5,40 euro ,
        Nastepnie schodzi się do ogródka (w sobotę był pełny). Procedura zakupu piwa jest nastepująca:
        1. zapłata w kasie - schank: 2, 40 E (0,5 l.), bedierung: 2,70 E
        (za litr odpowiednia podwójna kwota)

        2. pobranie z półki stosownego piwa
        3. kufel zostaje napełniony
        4. po jego opróżnieniu, jeżeli komuś mało, udaje się do jednego z 4 kranów, gdzie myjhe qfel i dalej aż do oporu.

        Moje wrażenia? Litr piwa pochłonąłem w tempie blyskawicznym, co poskutkowało później dość znacznym zmęczeniem organizmu
        . Ale warto było!!!
        Nie było Ciebie tyle lat! Myślałem, że nie wrócisz już (Krystyna Prońko - koniec cytatu)

        Comment

        • celt_birofil
          † 2017 Piwosz w Raju
          • 09-2001
          • 4469

          #5
          Piwowar napisał(a)
          Innym ciekawym miejscem jest "Stiegels Brauerei". Piwo takie sobie, za to bardzo ciekawe muzeum w starej słodowni i malutki browarek w piwnicy, gdzie można się przyglądać produkcji.
          Podobno największa w Europie piwna wystawa
          Niestety z braku czasu nie odwiedziłem, ale mam taki zamiar podczas wakacji
          Nie było Ciebie tyle lat! Myślałem, że nie wrócisz już (Krystyna Prońko - koniec cytatu)

          Comment

          • celt_birofil
            † 2017 Piwosz w Raju
            • 09-2001
            • 4469

            #6
            Zgadnijcie. gdzie to było??
            Nie było Ciebie tyle lat! Myślałem, że nie wrócisz już (Krystyna Prońko - koniec cytatu)

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎