Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zwiedzanie Tyskich Browarów Książęcych

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Piwoszka
    Gość
    • 04-2003
    • 6

    Zwiedzanie Tyskich Browarów Książęcych

    Witam wszystkich Forumowiczów! Jako,że debiutuję w tych piwnych szeregach to przedstawić się by wypadało, a jakże- a zatem Dorota Janas miło mi! Ci, którzy byli na giełdzie w Tychach poznać mnie mogli, gdyż miałam zaszczyt zapisywać Was na wycieczki do browaru.I dziś też w podobnej sprawie...Tym bardziej,że nastąpiło kilka zmian.

    Po pierwsze. Tyskie Browary zapraszają wszystkich pełnoletnich gości (za wyjątkiem uczniów szkół browarniczych-bez konsumpcji)trzy razy w tygodniu na zwiedzanie. Konkretnie we wtorki i czwartki od 9 do 17 i w soboty od 9 do 14. Wycieczki moga zamawiać grupy,ale również pojedyncze persony, które dołączymy do większej grupy. Wycieczkę prowadzą przewodnicy, a samo zwiedzanie trwa ok 1,5 godziny.Za wycieczkę nie płacicie nawet złamanego denara- TYSKIE BROWARY zapraszają!!!

    A jest co robić! Idziecie szlakiem powstawania piwa, otoczeni piekną zielenią i odrestaurowanymi XIX- wiecznymi zabudowaniami m.in zobaczycie Willę Mullera-zarządcy Browaru, który miał szczęście do piwa, lecz pecha do kobiet... Trasa zwiedzania wiedzie przez zabytkową warzelnię z kadziami z początku XX wieku, dział tankofermentatorów, aż po dział rozlewu gdzie z prędkością 60 tysięcy na godzinę pędzą puszki i butelki..

    Wycieczkę wieńczy wizyta w Pubie Książęcym,gdzie uraczymy Was zupełnie darmowym zimnym piwkiem i obdarujemy certyfikatem Tyskich Piwowarów, który przyjmuje obdarowanego w krąg Przyjaciół Browaru.

    To nie jest wizyta w skansenie, choć tradycję czuć w każdym kącie- browar w czasie wycieczek pracuje pełną parą!

    Nie musicie nic płacić, wystarczy zarezerwować wycieczkę:
    e-mailem: artdecozk@poczta.onet.pl lub mwaledzinska@kp.pl

    telefonicznie: (032) 227 29 33 lub 601 550 028

    faxem: (032) 227 29 33 lub (032) 327 81 99

    ufff...

    nie zwlekajcie, a w razie czego chętnie udzielę dodatkowych informacji!
  • Krzych15
    Senior
    • 10-2002
    • 596

    #2
    Myślę że tak sympatyczną "piwoszkę",mile powitamy na forum,no a i częściej będziemy odwiedzać browar w Tychach.
    krzych
    Dzień bez piwa to stracony dzień.

    Comment

    • arzy
      Senior
      • 06-2002
      • 2814

      #3
      Do szczęścia brakuje tylko
      1. Możliwość robienia fotek
      2. Wpuszczanie osób niepełnoletnich

      PS
      W Żywcu nie ma z tym problemu.
      "Spotkałem się z kolegą / Bo kolega jest od tego / I wypada czasem spotkać się z nim"

      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
      Bractwo Piwne
      Skład Piwa
      Piszę poprawnie po polsku!

      Comment

      • pjenknik
        • 08-2001
        • 3388

        #4
        Zwiedziliśmy w trakcie giełdy w Tychach. Oprócz starych wnętrz ładie wyeksponowanych to fabryka jak fabryka. I pan pilnujący jak cerber żeby nie robić zdjęć.
        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

        Comment

        • Krzych15
          Senior
          • 10-2002
          • 596

          #5
          Myślę że pod "presją"forumowiczów na trasie zwiedzania browaru będą miejsca w których będzie można robić zdjęcia.Żaden certyfikat nie zastąpi fotki zrobionej na miejscu.
          krzych
          Dzień bez piwa to stracony dzień.

          Comment

          • arzy
            Senior
            • 06-2002
            • 2814

            #6
            Może koleżanka Piwoszka zabierze głos i powie co da się zrobić
            "Spotkałem się z kolegą / Bo kolega jest od tego / I wypada czasem spotkać się z nim"

            Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
            Bractwo Piwne
            Skład Piwa
            Piszę poprawnie po polsku!

            Comment

            • Piwoszka
              Gość
              • 04-2003
              • 6

              #7
              Drogie Piwoluby,

              Dzięki za miłe przyjęcie, staropolskie prawie i przesyłam odpowiedzi na zadane tu pytanka:

              - Jeśli chodzi o fotografowanie to jest planowane złagodzenie przepisów w tej sprawie i wyznaczenie miejsc na terenie Browaru gdzie będzie można pstryknąć pamiątkowe zdjęcie. Prawdopodobnie będzie to wnętrze starej warzelni z 1915 roku, która jest chyba jednym z najbardziej urokliwych miejsc w browarze, więc i fotka może być ciekawa. O ostatecznych ustaleniach dam na pewno wkrótce znać.

              - Jeśli jednak chodzi o zwiedzanie Browaru przez niepełnoletnich każdy browar przyjmuje swoje zasady. My w Tychach przyjęliśmy iż dzieci i młodzież nie powinny zwiedzać miejsca, w którym produkowany jest napój którego te dzieciaki nie mogą i nie powinny spożywać. Nie wstydzimy się tego co robimy, ale wobec nieletnich czujemy się odpowiedzialni. Wiemy, że ta zasada może powodować czasem trudności organizacyjne, ale liczymy na zrozumienie. A jedynym wyjątkiem na który sobie pozwalamy to klasy o profilu browarniczym oraz zorganizowane klasy szkolne z nauczycielami-opiekunami. Wtedy rezygnujemy z części degustacyjnej w Pubie. Ze nie jesteśmy w naszym myśleniu odosobnieni świadczy choćby fakt, że na stronę Browaru Żywiec mogą wchodzić tylko pełnoletni użytkownicy internetu.

              Urazy nie chowajcie, zrozumienie miejcie, pozdrawiam

              Comment

              • mwa
                Senior
                • 01-2003
                • 5071

                #8
                Wiem, co do zwiedzania Browarów KP jest nieugięta dla osób niepełnoletnich i bardzo dobrze.
                A co do fotografowania to mam nadzieję, że do 12 bm ulegną już zmiany, bo wybiera się na zwiedzanie i fotografowanie cała ekipa.
                Pozdrawiam Cię !!!!

                Comment

                • arzy
                  Senior
                  • 06-2002
                  • 2814

                  #9
                  Piwoszka napisał(a)
                  (...)My w Tychach przyjęliśmy iż dzieci i młodzież nie powinny zwiedzać miejsca, w którym produkowany jest napój którego te dzieciaki nie mogą i nie powinny spożywać.(...)
                  Urazy nie chowajcie, zrozumienie miejcie, pozdrawiam
                  Nie do końca ten argument do mnie trafia.
                  Co w takim razie z giełdami? Może i tak trzeba zakaż wchodzic nieletnim?

                  Urazy nie chowam, zrozumienie mam, ale pogadac zawsze można
                  "Spotkałem się z kolegą / Bo kolega jest od tego / I wypada czasem spotkać się z nim"

                  Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                  Bractwo Piwne
                  Skład Piwa
                  Piszę poprawnie po polsku!

                  Comment

                  • Krzych15
                    Senior
                    • 10-2002
                    • 596

                    #10
                    Może to i dobrze ale co zrobić z młodzieżą która nie pije a interesuje się historią , browarnictwem itp.
                    krzych
                    Dzień bez piwa to stracony dzień.

                    Comment

                    • Matys
                      Senior
                      • 02-2003
                      • 139

                      #11
                      Jak już mają takie przepisy to trudno. A dzieciaki? Hmm... Kilka lat i dorosną, a wtedy bedą mogły zwiedzić ten browar. Jeżeli są zapalonymi kolekcjonerami i interesują się browarnictwem to te kilka lat na 100% wytrzymają. Tak przynajmniej ja uważam.

                      Comment

                      • djot
                        Senior
                        • 05-2001
                        • 621

                        #12
                        Tylko co zrobić z dziećmi w czasie zwiedzania?
                        Np. taki osobnik jak ja, z dwójką nieletnich, przejeżdża przez Tychy. Teoretycznie żaden problem zatrzymać się, zwiedzić Browar, pojechać dalej (kierowcę omija degustacja). Tylko co z dziećmi? Może Browar zorganizuje jakąś przechowalnię dla dzieci?
                        Podrzucam propozycje:
                        - sala zabaw
                        - kafejka internetowa
                        - minikino

                        Comment

                        • Matys
                          Senior
                          • 02-2003
                          • 139

                          #13
                          I tutaj szanowny kolega ma rację. To proponuję wymyślić jeszcze maskotkę Browaru, żeby dzieci też miały jakąś pamiątkę. Co Wy na to???

                          Comment

                          • arzy
                            Senior
                            • 06-2002
                            • 2814

                            #14
                            djot napisał(a)
                            Tylko co zrobić z dziećmi w czasie zwiedzania?
                            Np. taki osobnik jak ja, z dwójką nieletnich, przejeżdża przez Tychy. Teoretycznie żaden problem zatrzymać się, zwiedzić Browar, pojechać dalej (kierowcę omija degustacja). Tylko co z dziećmi? Może Browar zorganizuje jakąś przechowalnię dla dzieci?
                            Podrzucam propozycje:
                            - sala zabaw
                            - kafejka internetowa
                            - minikino
                            O to właśnie chodzi.
                            Jestem za, a nawet za
                            "Spotkałem się z kolegą / Bo kolega jest od tego / I wypada czasem spotkać się z nim"

                            Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                            Bractwo Piwne
                            Skład Piwa
                            Piszę poprawnie po polsku!

                            Comment

                            • mwa
                              Senior
                              • 01-2003
                              • 5071

                              #15
                              Też jestem za, ale ile będzie powodów przeciw?? Myślę o Browarach.
                              Pozdrawiam Cię !!!!

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎