Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zwiedzanie Tyskich Browarów Książęcych

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • PiwoszkaTyska
    Member
    • 08-2003
    • 69

    #31
    Drodzy Forumowicze!

    Piwoszka powraca, choć jak sami widzicie w nieco zmienionej szacie, a to ze względu na małe zamieszanie ze starym hasłem. Borykając się z resetowaniem i próba sięgnięcia pamięcią postanowiłam,że zmienię trochę nicka i stanę się bardziej akuratnie Piwoszką Tyską!

    Rzeczywiście długo mnie nie było,jakieś wakacje się zdarzyły bez dostępu do Internetu. Ale już spieszę z odpowiedziami na różne wątki:

    -Cieszę się,że podobają się Wam nowe folderki dotyczące zwiedzania Browarów o czego serdecznie wszystkich zapraszam. Świeźe piwo i wiekowa historia czekają!
    List taki został wysłany do wszystkich osób, które wysłały ankiety, ale także do tych osób, które funkcjonowały w starej bazie danych. Zaznaczam więc,że niewypełnienie ankiety nie znaczyło, że się tego listu nie dostało.
    Jak pisałam w liście musieliśmy przebudować bazę danych. Wychodzimy z założenia, że robienie z Giełdy Birofiliów masowej imprezy dla wszystkich mija się z jej celem. Dlatego osoby, ktore juz od iluś giełd nie pojawiają się (moim doradcą w tej kwestii był p. Marek Brandys) albo z kolekcjonerstwem maja tak naprawdę niewiele wspólnego zostały z bazy danych wyłączone. Zapraszamy je nadal na Giełdę, w której mogą wzbogacać zbiory i bawić się z namiciesząc atrakcjami, ale na czerpanie wszystkich przywilejów Łowców Birofiliów muszą jeszcze popracować. Wszystko to ma na celu utrzymanie statusu Giełdy jako imprezy elitarnej, kolekcjonerskiej, jaką się do tej pory cieszyliśmy.Liczymy w tej kwestii na Wasze zrozumienie

    -Aha. Jeśli chodzi o pracowników KP którzy zalogowani są w Browarze to oprócz mnie (a podkreślam że ani się tego nie wstydzę ani nie ukrywam) o nikim mi nie wiadomo. A może oprócz Żywca jest tu jeszcze ktoś? Halo Okocim!

    Pozdrawiam wszystkich, do zobaczenia w Browarze ( w Tychach)

    Comment

    • breslauer
      Senior
      • 05-2002
      • 2690

      #32
      PiwoszkaTyska napisał(a)
      Jeśli chodzi o pracowników KP którzy zalogowani są w Browarze to oprócz mnie (a podkreślam że ani się tego nie wstydzę ani nie ukrywam) o nikim mi nie wiadomo.
      A tu się nie ma czego wstydzić !!! Absolutnie !!! To nawet dobrze, że jest ktoś, kto może udzielać wiadomości prosto ze źródła. Może nie wszyscy na tym forum przepadają za Tyskim, ale informacje o tym, co się dzieje w browarze (a także o promocjach) będą wielu forumowiczom z pewnością przydatne.

      Comment

      • breslauer
        Senior
        • 05-2002
        • 2690

        #33
        Aha, wypadałoby jeszcze dodać, że dobrze byłoby, gdyby wszystkie browary oddelegowały na forum taką osobę, która na bieżąco przekazywałaby informacje, np. o promocjach. Bo jak na razie, to o wielu promocjach dowiadujemy się na ostatnią chwilę ...

        Comment

        • ART
          mAD'MINd
          • 02-2001
          • 23805

          #34
          PiwoszkaTyska napisał(a)
          Piwoszka powraca, choć jak sami widzicie w nieco zmienionej szacie, a to ze względu na małe zamieszanie ze starym hasłem. Borykając się z resetowaniem i próba sięgnięcia pamięcią postanowiłam,że zmienię trochę nicka i stanę się
          szkoda że nie dałaś mi znać, pomógł bym.
          - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
          - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
          - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

          Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

          Comment

          • celt_birofil
            † 2017 Piwosz w Raju
            • 09-2001
            • 4469

            #35
            breslauer napisał(a)
            Aha, wypadałoby jeszcze dodać, że dobrze byłoby, gdyby wszystkie browary oddelegowały na forum taką osobę, która na bieżąco przekazywałaby informacje, np. o promocjach. Bo jak na razie, to o wielu promocjach dowiadujemy się na ostatnią chwilę ...
            Specjalista ds. kontaktów z Forum Brovarum
            Nie było Ciebie tyle lat! Myślałem, że nie wrócisz już (Krystyna Prońko - koniec cytatu)

            Comment

            • robox
              = kapslarz =
              • 11-2002
              • 8188

              #36
              PiwoszkaTyska napisał(a)
              Jeśli chodzi o pracowników KP którzy zalogowani są w Browarze to oprócz mnie (a podkreślam że ani się tego nie wstydzę ani nie ukrywam) o nikim mi nie wiadomo. A może oprócz Żywca jest tu jeszcze ktoś? Halo Okocim!
              Okocim reprezentuje [ciach*], ale coś ostatnio nie widać nowych postów.

              * Admin: wyjaśnienie poniżej

              Comment

              • ART
                mAD'MINd
                • 02-2001
                • 23805

                #37
                Robox, nie wyręczaj zainteresowanych - jeśli będą mieli ochotę to się przedstawią tutaj, jeśli nie, to nie.

                zresztą jeśli ktoś będzie chciał się dowiedzieć kto z jakiego browaru jest to niech się sam domyśla.
                - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                Comment

                • robox
                  = kapslarz =
                  • 11-2002
                  • 8188

                  #38
                  Ale ciachnięcie w moim poście .
                  Zgoda, ale intencje miałem dobre .

                  Comment

                  • Mafar
                    Senior
                    • 04-2003
                    • 1262

                    #39
                    Byłem dzisiaj na wycieczce w Browarze Tychy-polecam.
                    Dowiedziałem się że w następnym roku z okazji 375 lecia browaru szykują się wielkie imprezy.Będzie też z tej okazji uważone specjalne NOWE piwo,ale pan przewodnik nie chciał uchylić rąbka tajemnicy co do gatunku tego piwa.Może coś więcej wie na ten temat nasza Piwoszka Tyska?
                    I napewno z tej okazji będzie ciekawa wiosenna Giełda w Tychach
                    Polakom gratulujemy Brackiego

                    Gdy rozum śpi budzą się demony

                    Comment

                    • pjenknik
                      • 08-2001
                      • 3388

                      #40
                      Uwarzone!!!!!!!!!!
                      FCJP!
                      A jakie oni mogą uwarzyć piwo? Zmienią etykietkę na tym co robią i już
                      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                      Comment

                      • marcin_l
                        Senior
                        • 10-2001
                        • 145

                        #41
                        a co ze zdjęciami?

                        Można już robić zdjęcia w czasie zwiedzania czy dalej nie??

                        Pozdrawiam
                        Marcin Lubojański
                        www.tramping.slask.pl - relacje z wypraw, galeria, porady, niusy, tablica ogłoszeniowa 'szukam ludzi do wyprawy', rozkład PKS Katowice

                        Comment

                        • mwa
                          Senior
                          • 01-2003
                          • 5071

                          #42
                          Cały czas to samo. Na zewnątrz można robić zdjęcia, w środku jednak nie.
                          Pozdrawiam Cię !!!!

                          Comment

                          • PiwoszkaTyska
                            Member
                            • 08-2003
                            • 69

                            #43
                            Witam Forumowe Birofile Szanowne,

                            Comment

                            • PiwoszkaTyska
                              Member
                              • 08-2003
                              • 69

                              #44
                              Niejedno piwo zostało wlane w gardziołka Wasze i niejedna odklejona pieczołowicie etykiety odkąd tu zaglądałam po raz ostatni. Ale wracam z radością, obietnicą poprawy i kilkoma informacjami, chyba ważnymi.

                              Co do fotografowania, to wiemy,że wcześniej nie było to możliwe. Oczywiście zdarzały się wyjątki i zdjęcia ktoś gdzieś pstrykiał znienacka i z ukrycia,ale oficjalnie nie było to dozwolone. Dlatego z radością obwieszczam,że choć nie wszędzie,ale można będzie najzupełniej oficjalnie aparatu fotograficznego użyć. Są to miejsca wybrane ze względu na swój niepowtarzalny urok, którego odtąd żałować turystom nie będziemy, a mianowicie:

                              1. WNĘTRZE warzelni z pięknymi, miedzianymi kadziami z 1915 roku i majolikowymi kaflami

                              2. Miejsce przy dyżurce piwowarskiej z 1894 roku (tzw. Budce Piwowara) z pieknym tłem w postaci dostojnych tankofermentorów

                              3. Wnętrze pubu Książęcego oraz przed nim, z logo Tyskich w tle

                              Oczywiście ktoś może powiedzieć, że nie dość, ale mam nadzieję,że spojrzycie na to jako na otwarcie, pozytywny krok i kontynuację procesu "otwierania" Browaru na zwiedzających. Pamiętajcie,że np. pracownicy linii rozlewniczej nie muszą być koniecznie zachwyceni pomysłem bycia fotografowanym przez zwiedzających. Musimy ich zdanie i wybór szanować...Zatem to co zostało ustalone traktujmy jako dobry dla wszystkich stron kompromis.

                              Zatem aparaty w dłoń i zapraszamy do Świata Piwa...!

                              Co do specjalnego piwa, jeśli nawet taki projekt (cynicznie skomentowany przez kolege pjenknika)istnieje, to słowa nie pisnę, czy to prawda,czy nie...zobaczycie...

                              A przyszły rok rzeczywiście zapowiada sie ciekawie. 375 latek stuknie TBK, Giełda będzie przynajmniej tak dobra jak ostatnio, a jesienią zostanie otwarte wyczekiwane Muzeum...

                              Póki co zapraszam do zwiedzania, jeśli padnie pomysł,że chcecie przyjechać grupą forumową proszę o kontakt. Może zrobić z takich wycieczek w Waszym gronie małą,świecką tradycję?

                              Kontakt ze mną: (032)327 84 15 lub djanas@kp.pl

                              Pozdrawiam

                              Dorota Janas

                              Comment

                              • mwa
                                Senior
                                • 01-2003
                                • 5071

                                #45
                                Podobno ma być pyknie na te 375 lecie.
                                Marek B. jednak nie puszcza pary z ust i wytrzymuje nawet największe tortury.
                                Jedynie co wygadał, że będzie nowe piwo, ale nic więcej. Jest jak skała.
                                Pozdrawiam Cię !!!!

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎