Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kulmbacher, Kapuziner Weissbier Schwarz

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pogoniarz
    † 1971-2015 Piwosz w Raju
    • 02-2003
    • 7971

    Kulmbacher, Kapuziner Weissbier Schwarz

    Bardzo ciekawy ciemny pszeniczniak-nie znalazłem nigdzie w wiadomym dziale.
    Alk.do 5.4%,ekstraktu nie podano.
    Barwa-mętno-brunatno-brązowa
    Piana-obfita długotrwała pozostawia dywanik do końca.
    Smak-na pewno nie słodki.Trochę mało wyrazisty,stonowany,lekko wytrawny,czuć na podniebieniu posmak pszeniczny.
    Gaz-przeciętny
    Trochę jest to piwko za mało treściwe,czegoś tu brak..."charakteru"?
    Ze Spiża jest bardziej konkretne.
    Mimo wszystko cieszę się,że można wypić takie piwko.Nasze polskie browary niestety nie warzą takich piwek.Cena 6.95 za 0.5l zakupione w sieci Chata Polska.
    Last edited by Pogoniarz; 02-10-2003, 21:40.


    Prawie jak Piwo
    SZCZECIN
  • grzech
    Senior
    • 04-2001
    • 4592

    #2
    Chata Polska, to i piwo polskie !

    Comment

    • Regent
      Senior
      • 10-2002
      • 512

      #3
      Piana szybko opadła, kolor ciemno-brunatny. Zapach raczej nieciekawy, trudny do określenia, mało intensywny. Smak stonowany, bardzo delikatny, lekko wodnisty, w oddali delikatnie przypalany, słodkawy, nieznacznie kawowy.
      Moja ocena 3.
      Attached Files
      Mniej alkoholu w piwach !!!
      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

      Comment

      • Viktor
        Senior
        • 04-2002
        • 617

        #4
        Kapuziner, Weissbier schwarz

        Bardzo ciekawe piwo - połączenie typowego pszeniczniaka i piwa ciemnego. Piana kremowa , drobna , długo się utrzymuje pozostawiając koronkę brabancką, ładne gazowanie , wyraźna goryczka - posmak palonego słodu i drożdży, kolor piwa brązowy - mętne. Warto wypić , chociaż cena znaczna - 5,85 zł ( 0,5 ) - Selgros, Radom.

        Comment

        • kishar
          Senior
          • 10-2003
          • 1691

          #5
          Ładne opakowanie z termometrem, kapsel z mnichem.
          Po otwarciu wyrazny pszeniczy zapach.
          Super ciemna piana utrzymuje sie do konca.
          Barwa nie jest ciemna tylko wrecz czarna wczesniej nie wiedzialem ze robia czarne pszeniczniaki kupujac to piwo myslalem że to pszeniczny dunkel.
          Barwa jest naprawde super metna, nie przezroczysta, pod światlo czerwona.
          Piwo w smaku mocno kwaskowate ale i gdzies mozna wyczuc goryczke,jakos ciezko wyczuc palony czy tez ciemny słod w koncu picia staje sie wytrawne.
          Piwo to ma orzezwiajacy dosc ciekawy smak z czasem coraz lepszy,i znacznie rozniacy sie od pitego wczesniej pszenicznego Dunkela Weltenburga.Piwo to wydalo mi sie za slabo nasycone i czegos w nim brakuje"mocniejszego charakteru"i nie chodzi mi tu o procenty.

          Comment

          • kishar
            Senior
            • 10-2003
            • 1691

            #6
            nie poszlo moze teraz sie uda, Art mozesz wykasowac te kilka postów bez zdjec
            Attached Files

            Comment

            • Morbital
              Member
              • 03-2004
              • 72

              #7
              oyginalne piwo. Bardzo mętne, ciemno brązowe. W moim pokalu do pszeniczniaków piana jest imponująca! Narastała przez kilka minut po nalaniu i utrzymała się do samego końca. Nagazowanie jest moim zdaniem również dobre. Bąbelki tańczą cały czas. W smaku intensywna goryczka z pszenicznym posmakiem. Chętnie powrócę do tego piwa choć cena dość wysoka.

              Comment

              • yendras
                Senior
                • 12-2001
                • 2052

                #8
                Całkiem ciekawy pszeniczniak - bardzo ciemny, a w smaku całkiem nieźle "przypalony". Typowe pszeniczniakowe smaczki czuć dopiero na drugim planie. Zupełnie inny od bogatszego w smakowe niuanse ciemnego Schöfferhofera , ale za sprawą "przypalonego" smaku równie ciekawy. Na pewno bardziej charakterny od ciemnego franciszkanera. Warto spróbować.
                Mój egzemplarz kosztował pod Berlinem 0,62 EUR.
                Last edited by yendras; 31-08-2005, 16:16.

                Comment

                • adam16
                  Senior
                  • 02-2001
                  • 9865

                  #9
                  Lekko kwaskowate, na początku. Potem czuć owocowy posmak. A pod koniec coraz wyraźniejszy staje się posmak „wędzonki” . Bardzo fajne piwo.
                  Browar Hajduki.
                  adam16@browar.biz
                  Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                  Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

                  Comment

                  • snorre
                    Senior
                    • 02-2006
                    • 655

                    #10
                    Mój egzemplarz miał zdecydowane posmaki palone i kawowe. Powiem szczerze, że aromat kawowy był tak mocny, że mnie to zaskoczyło Smakowało mi, nie powiem, ale prawie w ogóle nie wyczułem "pszeniczności", a nastawiłem się na nią...Nie wiem, co było powodem - może dlatego, że piwo miało 10 dni do końcowego terminu ważności.
                    Tak dla referendum w sprawie usunięcia Ryszarda Grobelnego ze stanowiska prezydenta m. Poznania!

                    Comment

                    • Budvar
                      Senior
                      • 09-2005
                      • 265

                      #11
                      Kapuziner Weissbier Schwarz

                      Kapuziner Weissbier Schwarz
                      Alkohol: 5,4% obj.
                      ---------------------

                      Kolor: mocna herbata z dodatkiem... soku malinowego (?), herbaciano-rubinowy, o delikatnym zmętnieniu [5]

                      Piana: początkowo wysoka, jednak dość szybko redukuje się do półcentymetrowej grubości dywanika (w tej postaci towarzyszyła mi do końca), kremowa (w konsystencji i barwie) [4]

                      Zapach: na początku malo intensywny, jednak w miarę ogrzewania ulega wzbogaceniu w akcenty wyczuwalne również w smaku [4]

                      Smak: od początku wyczuwalna jakaś trudno uchwytna nuta (nie mogłem jej nazwać, a nie dawało mi spokoju, co też to może być..., dopiero lektura poprzednich postów naprowadziła mnie na "wędzonkę" ) i rzeczywiście, choć jest też chlebowy posmaczek; oryginalne piwo ! [4]

                      Wysycenie: bez zarzutu [5]

                      Opakowanie: dość sztampowe jak na niemieckie standardy (choć można to nazwać ładniej: klasyczne ) - oczywiście brązowa kolorystyka, oczywiście zakonnik w roli głównej [4]

                      Moja ocena (wg ARTomatu): [4.100]

                      Comment

                      • Pancernik
                        Senior
                        • 09-2005
                        • 9733

                        #12
                        Piwo o tyle ciekawe, że to Weissbier nie Dunkel, lecz konkretnie - Schwarz.
                        Faktycznie, ciemne jest okrutnie, ale ja dopatrzyłem się raczej barwy gorzkiej czekolady, jak ta czekolada nieprzejrzystej . Kremowa piana, małe i duże bąble, sztywna, długotrwała. Dało się zrobić czapę, kożuszek także dłuuugo wytrzymał.
                        Zapachowo można się "dopatrzeć" bananów, lekkich goździków i słodu. Smakuje ciekawie, wyczuwalne lekko palone, podwędzane wręcz nuty słodowe. dalej leciutkie banany. Łagodne piwo, aksamitne, to lubię.
                        Duże nagazowanie, takie pszeniczne, trochę "balonuje" . Wzornictwo identyczne, jak na jasnym Weissbier'ze, tyle, że tutaj wszędzie tło jest brązowe.


                        Piwo ciekawe z dwóch powodów - czarne, a nie ciemne z nazwy, poza tym w smaku wyczuwalna wędzoność.

                        Comment

                        • VanPurRz
                          Senior
                          • 09-2008
                          • 4229

                          #13
                          Ogromna czapa kipiącej ze szklanki piany, smoliste w barwie i lekko wędzone w smaku. Pyszne piwo.
                          "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

                          Comment

                          • Tapir
                            Senior
                            • 10-2009
                            • 730

                            #14
                            Kolor - Bardzo ciemny brąz, nieprzejrzysty nawet pod mocne światło.
                            Piana - Kremowa, gęsta, bardzo wysoka i bardzo trwała - na 5.
                            Zapach - Średnio intensywny, banan, goździk i nieco palonego słodu.
                            Smak - Akcenty typowo pszeniczne jak banan i goździk są tutaj na drugim planie, pierwsze skrzypce grają palono-czekoladowe i podwędzane nuty przełamane cytrusową kwasowością - tego właśnie w dunkelweizenie szukam. Wszystko świetnie ze sobą współgra.
                            Wysycenie - bez zastrzeżeń.

                            Kupione za ok 6zł w Leclec'u na Bielanach.
                            Świetne piwo, chyba najsmaczniejsza ciemna pszenica jaką do tej pory piłem, zdecydowanie do powtórzenia. Polecam
                            Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.

                            Comment

                            • sibarh
                              PremiumUżytkownik
                              • 01-2005
                              • 10384

                              #15
                              Foto:
                              Attached Files
                              2800 nowe piwa opisałem na forum
                              Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
                              Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎