Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kulmbacher, Kapuziner Weissbier Schwarz

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Mikko
    Senior
    • 12-2008
    • 583

    #16
    Kupione w Intermarche za ~6zika. Pierwszy raz się spotykam z takim combo - pszenica plus palono-kawowe posmaki charakterystyczne dla ciemnych piwo (nie jest to Weizen Dunkel). Wędzonka faktycznie wyczuwalna, bardzo lekko wchodzi. Lubie to

    Comment

    • Mason
      Senior
      • 02-2010
      • 3280

      #17
      Bardzo ciekawe piwo. Planowałem zrobić w domu coś podobnego i teraz przynajmniej wiem jak to może wyglądać i smakować. Utwierdziło mnie to w postanowieniu uwarzenia Schwarzweizena
      JEDNO PIVKO NEVADI!

      Comment

      • wpadzio
        Senior
        • 06-2011
        • 2645

        #18
        Barwa kawowo-czekoladowa. Mętna.
        Piana beżowa, wysoka podczas nalewania, jednak szybko opada do zwartych wysepek na powierzchni.
        W zapachu przede wszystkim wanilia i lekkie drożdze. Mariaż owocowo-przyprawowy bardzo mocno wycofany.
        Smak - wanilia, karmel, słodowa chlebowość, potem delikatny banan. Właśnie w takiej kolejności. Bardzo mała goryczka chmielowa. W posmaku dodatkowo nieznaczne nastroje kawowe. Piwo jest łagodne, żeby nie powiedzieć wodniste.
        Wysycenie w porządku, przyjemnie się rozkłada na podniebieniu.
        Opakowanie jak u sibarha. Elegancko próbuje oddać klimat stylu.

        Mnie to piwo rozczarowało, bo oczekiwania miałem większe. Zabrakło tego czego szukam w pszenicy, czyli rozłożonego balansu estrowo-fenolowego a także konkretnej piany. Pije się co prawda lekko i dość przyjemnie, ale brak mu osobowości, pazura, jajec. Niczym na obiedzie w McDonald's z K.Ibiszem.
        Ode mnie 6,5 w skali 1-10.
        Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
        Serviatus status brevis est
        3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎